Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 41
(#) vicsys válasza Iszkakof István hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Nem tudom. Nem saját célra építem... Gondolom, hogy aki erre áldozza az életét (mert pl. más munkalehetőség nincs és marad a gazdálkodás otthon), annak egy kincs lenne.
(#) Iszkakof István válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
A kíváncsiságom tökéletesen ki lesz elégítve, ha azt is megírod, hogy a vizet is tudni fogja adagolni. Ha a nedvességet is úgy fogja szabályozni, mint a hőt, az én mércém szerint valami csodaketyere lesz. Csak válogatáskor és kikeléskor kell legyen otthon a gazda. Hogy mik vannak az én 1981-ben gyártott gépeimhez képest!
(#) fongab válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Szai
Idézet:
„Nem értem, hogy miért kell a mérési adatokat menteni? Csak azért, hogy gubanc esetén vissza lehessen nézni?”

Igen
Külsőhőmérő, a széndioxin ürítés miatt. (lent írtam 10°C vagy 20°C )
üdv.
(#) Mucu válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Hát persze! Semmiképp ne úgy írd meg hogy 21 nap utánn leáll a fűtés. Egyes esetekben akár több nap különbség is lehet a kelések között, a tojások frissessége befolyásolja, illetve a keltetőben a tojás elhelyezkedése (cserélgetni kell a helyeket), stb... Nem pattogatott kukoricát csinálsz ami pár perc különbséggel kipattog Úgy írd hogy sose kapcsoljon le, csak ha a felhasználó leállítja. Én is jártam már így hogy elősször megírtunk egy programot, de aztán működés közben derült ki hogy nem is jól írtuk, aztán majdnem újra az egész. Előre ki kell találni, ami sokszor nem is olyan egyszerű, bele kell ásni magad a témába.
Keltetés témakörben kering egy kapcsolás, P-tipusú fej néven. Azt mondják a "keltetőelektronikák királyának". Úgy működik, hogy nem folyamatosan van bekapcsolva a fűtőtest amikor fűteni kell, hanem fokozatosan kapcsolgatja ki-be ahogy közeledik a beállított hőfokhoz, egyre nagyobb időközökkel. Majd amikor elérte és kikapcsol a fűtés és kezd lehűlni a közeg, ismételten kapcsolgatja ki-be, még ha nem is történt nagy lehűlés. Így állítólag 0 C hiszterézisre képes. Az már más kérdés hogy amikor ezt ecsetelte nekem egy "tapasztalt öreg" akkor aztmondtam neki hogy a tojások nagy hőtehetetlensége miatt gyakorlatilag a tojásban végbemenő hőingadozás 0, és arról nem is beszélve hogy az izzó hőtehetetlensége meg anyira kicsi hogy az sem okoz nagyobb hőingadozást. Nem tudtam meggyőzni a véleményem helyességéről.
Ez csak érdekességképp, neked, bár lehet belőle meríteni ötletet. De még mindig azt mondom hogy majd élesben fog kiderűlni mit is csináltál, és mit kell rajta változtatni. Gondold át jól előre, és annál kevesebb utólagos babrálás lesz vele!
(#) vicsys válasza Mucu hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Köszi. Ezért is forszírozom itt a dolgokat.
Nem hinném, hogy egy közel optimálisan megválasztott fűtőtest-szimpla ki be kapcsolással- akkora hőtehetetlenséget produkálna amit nem lehet kordában tartani.
István!
A prototípust, nem kívánom túlbonyolítani. 2 lehetséges variáció van a fejemben:
1. Alsó tálca a légáram útjában, amely valamilyen nedvszívó semleges anyaggal van bélelve, hogy a kapilláris elv miatt és persze a felület növelése céljából- valamilyen bolyhos anyag-. Ez lenne locsolva, mondjuk egy ablakmosó tartályból. A mosó egyenáramú motorja a szivattyú.
2. Egy felpumpálható tartályból, egy elektromos szelepen át történik a befecskendezés. Lehet kapni kocsiba való elektromos szelepeket. (+12V) Akár még bontóból is beszerezhető. Sűrítőt meg akár akvarista levegőztetőből is összehozható, hiszen nem kell 100bar.
(#) vicsys válasza fongab hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Azt továbbra sem értem, hogy minek logolni. Ha tönkrement az állomány már úgyis kár érte... A szoftver és hardver finomhangolása meg nem élesben történik.
(#) mgy válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Az vezérlésed jó, de a technológiai adatok rögzítését is megoldanám, hogy a gyakorlati és eredményességi tapasztalatok alapján, a keltetési receptet finomítani lehessen.
Csak egy kérdésem lenne.
Szerinted az SHF11 páraszenzor hosszútávon működik-e füstös környezetben.
Kolbászérlelő és füstölőkamrák vezérlésénél szeretném használni.
A leírásában kitér a "kellemetlenebb" környezetre, de konkrétumot nem ír.

Kösz.
(#) vicsys válasza mgy hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Páratartalmat kell mérni a füstölőben?
Nos, semmilyen tapasztalatom nincs. Szerintem nem bírja a füstöt (és a zsíros kátrányos gőzöket). Persze ha van 4500 Ft.-od kísérletezni...
(#) mgy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Idézet:
"belelóg egy tálkába amiben víz van, tehát az lesz a 100%-os párához tartozó hőmérséklet"
Ez így nem teljesen igaz.

Amit írtál a két PT100-ról, vagy bármilyen két hőérzékelőről, az igaz.

Egyik hőmérő méri a száraz hőmérsékletet.
A másik hőmérő köré vont textilia nedves, mert felszívja a tálcából a vizet.
A víz a textiliából párolog,ezért hőt von el a hőérzékelőtől (vagyis a második hőmérő kevesebbet mutat).
Ebből a két hőmérsékletből számítható a relatív nedvességtartalom. ( táblázatból, nomogramból, vagy egy bonyolult képletből).
Régen megírtam (még Qbasicban) a kiszámítását, melyet mellékelek, ha valakit érdekel.

Itt van a kutya elásva:
1. Milyen pontosak a mért értékek ( Tszáraz-Tnedves)
2. A szoknya, hogy fedi le 2. érzékelőt. ( felület, távolság, stb.)
3. A szennyezettség, hogy befolyásolja a párolgáshoz elvont hőt.
4. Kifogyhat a víz.
5. A mellékletben írt exponenciális függvényekkel dúsított képletet, be kell szerkeszteni egy mikrovezérlő programjába.

Ezért keresnék egy más lehetőséget.
Egy HIH3610-zel próbálkozok. A műszer PIC-kel, LCD-vel és programmal már meg van.
A közeljövőben keresek egy lehetőséget (valamelyik cégnél), hogy "szétfüstölhessem" az érzékelőmet.

Reagálásotokat kösz.

PARAT.BAS
    
(#) djgabi_8 hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Heló
Letudná írni valaki hogy a fácán tojást hogyan kell keltetni keltető gébben?
(#) Iszkakof István válasza djgabi_8 hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Elnézést a ferdeségért.
(#) djgabi_8 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Ez a keltetést próbáltad már?
(#) Iszkakof István válasza djgabi_8 hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Nem próbáltam. Egy ismerős próbálta. De amit nem látok, kételkedek benne. Én azért megpróbálnám. Egy magyar úr könyvéből másoltam ki az infót. Ha kéred privátban megírom a könyv cimét és a szerző nevét. Itt csak engedélyel, nehogy reklámnak minősüljön és lekapjanak. Csak csibét keltettem. Kacsatojást is próbáltam betenni a tyúktojások közzé, de az eredmény nagyon gyenge volt. Nagyobb nedvességet igényel és a technológiája is kicsit más. A gépem csúcsfogyasztása 2kW. Ilyen géppel sokba kerül a kísérletezés. Majd ha ráérek (pár év múlva) és még lesz igény, építeni fogok pár kicsi gépet, azzal nem kerül sokba a kísérlet. Kacsatojást és valami amerikai liba tojást akartak hozni, de nem fogadtam.
(#) djgabi_8 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Kösz az infó
Csak neten is nézegettem ott 37.5fokról indult azért kérdesz tem meg?
(#) oregharcos hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Valaki ismeri a linken szereplő ET012-es tipusú hőszabályozót? Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire megbízható, milyen IC-vel van felépítve, tehát minden érdekel. Állítólag 10ezerért adják két mérőszondával, ebben benne van a postakőltség is.
Mivel elektromos ember vagyok, ezért arra következtetek, hogy egy nagyon egyszerű, egy IC-vel felépített szabályozóról van szó.
Köszönettel veszek minden infót!
Bővebben: Link
(#) Rumcájsz válasza oregharcos hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szia!
Az általam csatolt képnél nem hiszem hogy bonyolultabb lenne!
Sok sikert!
(#) oregharcos válasza Rumcájsz hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szia!
Köszi az infót, és a képet!
Én is ilyesmire gondoltam, már csak az ára miatt is.
Nem tudom az alkatrészek pontos árát.
Kell tápegység ,két érzékelő, IC, tranzisztor,
relé, panelt kell csinálni, beültetni, bemérni, bedobozolni, és elpostázni. Ezt mind 10e-Ft-ért. Nem drága.
Más kérdés, hogy mennyire megbízható, milyen hiszterézissel dolgozik?
Állítólag már megrendelte az ismerősöm, ha tudok róla valamit, majd itt leírom.
(#) Rumcájsz válasza oregharcos hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Várom róla a beszámolódat, nagyon kíváncsi vagyok mi van a dobozban és mit tud.
(#) vicsys hozzászólása Ápr 5, 2010 / 1
 
Kezd alakulni a vezérlésem. Csatolok 1 képet.
Más. A tojglik* forgatásával kapcsolatban elbizonytalanodtam... Azt hittem, hogy a csúcsára állított tojatokat* a tengelyük körül kell forgatni 30-40 fokkal, előre-hátra. Aztán Zsola felhomályosított, hogy nem úgy van az! Az egész tálcát döntik meg, benne a tojványokkal*. No, most akkor, hogy is van pontosan? 4 óránként döntök 30 fokot... és utána? Meddig kell döntve tartani?

*Magyarázat: A tojás kifejezést teljesen hibásan használjuk jelen esetben. Hiszen a tojás, az maga a folyamat. A végtermék amit a kezünkbe foghatunk, maximum: tojat, tojvány vagy tojadék lehet...

DSCN0002.JPG
    
(#) Mucu válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Tudomásom szerint gyári gépekben is függőlegeshez képest + 45 fok és -45 fok között döntögetik a tojásokat, tehát 90 fok van a két végállásuk között. Mindezt 2 óránként váltakozva.
(#) vicsys válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Köszi!
Mennyi ideig vannak vízszintesben? Vagy az már csak a 18 nap után van? Addig mindig döntve vannak jobbra-balra?
(#) Mucu válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Igen 1.-18. napig nincsenek vízszintesben, eddig döntögetni kell függőlegeshez képest +-45fokban. A 18. nap után nem kell forgatni, ekkor a tojások fekszenek (vízszintesben vannak).
(#) vicsys válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Köszi
Az hogy vízszintesben vannak, csak a tálcára vonatkozik, ugye? Maga a tojás csúccsal lefelé van mindig állítva...?
(#) Mucu válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Bocs a késői válszért, igen így van ahogy írtad! Amúgy holnap vagy szombaton indítom el első keltetésemet az első saját készítésű gépemben Már van 70 db csirke tojásom.
(#) vicsys válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Semmi gond, köszi! Közben készülget az enyém is... Bővebben: Link
A barátom bevállalta a mechanikai munkákat. Arról persze halvány lila f**gom sincs, hogy hogyan lehetne a tojglikat rögzíteni a tálcában? Adnál tippeket ha szépen megkérlek?
(#) Mucu válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Persze. Szögvasból, vaslemezből, meg hegesztődrótból csináltam egy forgató szerkezetet, ez végülis rögzíti is a tojásokat. Természetesen kivehető a dobozból. Lemerült az elem a fényképezőmbe és nem tudom feltölteni a képeket, de holnap megmutatom mivel a képek többet mondanak.
(#) vicsys válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Nagyon köszi, várom és számítok rád!
(#) Mucu válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Most jut eszembe hogy már láttadezt a szerkezetet , vagy nem? Ekkor még félkész állapotbanvolt, a véglegest majd holnap. De más fajtákat is csináltak már mint pl: a képeken. Ez nyilván egyszerűbb.
(#) vicsys válasza Mucu hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Igen láttam. Bár, el nem tudom képzelni, hogy hogyan forgatod vele a tojásokat...?
(#) Mucu válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
az összes tojástartó tengelye körül forog, mivel egy pontban vannak rögízítve a vázhoz egy csavarral. Elől ami van laposvas összefogja őket, mindegyiket egy pontban így ha azt eltolod valamelyik irányba akkor az összes egyszerre megdől. (Remélem érthetően fogalmaztam ) Hasonlóan mint a képeken.
Következő: »»   11 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem