Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   505 / 2499
(#) hüblerattila válasza fleta hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Igen ez egy videoton ea6383s végfoknak a panelja, minden aktiv elemet cseréltem benne, annyi hogy nem a saját vidi alaplapról szeretném müködtetni hanem csak igy simán a két végfokpanelt egy trafóról.
(#) fleta válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Akkor a diódákat ellenőrizd jól vannak-e benn, és nézd át a forrasztást nagyítóval.
(#) hüblerattila válasza fleta hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A végfoktranyók jók, most mértem ki, a diódák is jól vannak bennt, forrasztást még nem néztem de nem valószinű hogy az a probléma ha mindtkét panelnél ugyanaz a hiba. De kitudja előfordulhat ugyhogy megnézem azt is. Esetleg táp probléma nem lehet? Vagy a végfoktranyókat lehet felcseréltem? Mert azt nem tudom melyik hova megy, azt csak egy másik fajta vidi 6363-as rádiós erősitőről lestem le, amiben 1819-1820 tranyó van, és abban a 1819 van a 4-5-6 os lábon én meg ezen a panelen ide a 234c-t tettem.
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Idézet:
„4-5-6 os lábon én meg ezen a panelen ide a 234c-t tettem.”

Ha a 243C-t tetted, akkor az is jó. (Gondolom, ezt akartad írni.)
(#) Bandika_23 válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Helló!

No megnéztem a SHARP SM-1122 erösítöm miért sistergett az egyik oldal full hangerön !Amit javasoltatok,hogy poti lesz a baj az nem jött be!
Amint írtam az elözöekben egy STK043 végfok van benne! NOs ez egy alulappal van hütve,szétszedtem és megfeszítettem az alulapot ez elölap felé akkor abba maradt a sistergés! Na mondom nem érintkezik a végfok biztos kilazolt a forrasztás a hajkurászástól! Fellazítottam a hütését és a végfokot a NYÁK felé nyomva átmelegítettem a forrasztásokat! Még 1mm-ert is ment a láb befelé,ugyhogy ennyi volt a baja! A hütés meg szerintem kevés azért lazul fel a forrasztás!

Esetleg valaki meg tudja mondani hogy hány Wattos lehet ez a készülék?Mert a végfok az 2x20Wmin az adatlapja szerint! Vagy esetleg mivel lehetne kiváltani ezt a végfokot,az se baj ha egy kicsit erősebb!!!
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Igen ezt akartam. De akkor már nem tudom mi lehet a baja.
(#) szamóca válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Az STK 040; 041; 043 sorozat kompatibilis egymással.
De ezek közül a 043 as a legnagyobb teljesítményű a maga 2x20W-jával. Egyébként sem tudnád a teljesítményt növelni, mert a tápfeszültség, és a trafó teljesítménye behatárolja azt.
(#) Bandika_23 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Aham,hát elég kis teljesítményü 150W trafó van benne,úgyhogy akkor marad így!
(#) szamóca válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
(#) Parázs Gábor válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Járt nálam egy ilyen erősítő javítani kb 2 hónapja.Akkor még lehetett venni egy kis orosházi üzletben IC-t.
(#) Bandika_23 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Én is rátaláltam erre az infóra,de lekopogjam jó az IC csak flengedte a forrasztás! Azért köszönöm!
(#) Bandika_23 válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
El is fogom adni ezt az erösitöt mert most már tökéletes!
Egyetlen szépséghibája hogy a bemenet választó gomboknál nincs meg az alu dekoráció!
(#) petemazi válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ami 100%, hogy hamisítvány.
(#) Bandika_23 válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ezt én is kétségbe vonom mert elvileg már nem gyártják az STK043-at!
(#) szamóca válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A SANYO már több éve nem gyártja az STK sorozatát. Tehát csak klónok, vagy ritka elfekvő készlet lehet, de ennél a típusnál kétlem, mert mint látható, ez már a data archive adatállománya, ami jó régen nem gyártott típusok azonosítására szolgál.
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Na arra sikerült rájönnöm hogy a bf244a fet forditva volt benne , de a probléma még mindig fenn ál, a tápfesz kinvan a kimeneten Most lehet ez azért van mert a bf244 elszált a forditott bekötéstől? Vagy máshol lehet a baj?
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Semmi köze hozzá, de vedd már ki azt a nyomorult fet-et, ha nincs némító köröd, még brummot is vihet be. Nem kell az bele.
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Kivettem, de most is kintvan a feszültség
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Persze, hiszen eddig sem azért volt kint, mint írtam:
Idézet:
„Semmi köze hozzá”
.
Vedd le azokat a végtranzisztorokat (mind a kettőt), és úgy mérj rá a kimenetre (úgy is be kell állnia, ha minden jó). Terhelést véletlenül se akassz ilyenkor rá.
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Levettem mindkettőt, így is kijön belőle a tápfesz a kiemeneten.
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
+, vagy -?
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
+ 30v körül
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Mérd meg a VR 20 ellenállást, a felette lévő tranzisztort, ill. a feszültségeket. A tranzisztor lehet szakadt (cseréld ki), a bázisán (a - táphoz képest) van nyitófeszültség? Lehet VT6 is szakadt....
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Megvizsgálnám - újfent - a BD139-est is (ez zárlatos lehet, a 140-es meg szakadt).
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
a vt17-es tranyónak ami a vr20 felett van, a bázisán a -feszhez képest kb 60 volt van. Nem szakadt ez sem és a vt6 sem.
(#) hapro hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Egy végfok működne minden további nélkül, ha a kimenetére egy diódát kötnék sorba, az anód lenne a végfok felé, és a terhelés felé meg a katód nézne?
Azt gondolom, azon esne csak valamennyi feszültség és kész. Így jól gondolom?
Hangminőség nem számít.
Mondjuk egy MBR20100 dióda lenne a kiszemelt.
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
bd 139-140 mindkettő jó.
(#) Parázs Gábor válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Lehet Fake volt, de ment vele szépen a végfok.Aztán majd meglátjuk...
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A VR20 felett szerintem a VT19-es tranyó van. Ennek mérd meg a bázisfeszültségét, a - tápponthoz képest. A VR20-on kb. 0,54V-nak kéne lennie (a bázison 0,6V-tal több, kb 1,15V), ezt is nézd meg, van-e egyáltalán rajta valami....
(#) Imi65 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Igen, de ez mi lenne!?
Következő: »»   505 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem