Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm a választ!
Zsírtalanításhoz használhatok hideg zsíoldót, vagy mit javasoltok. A mattíntáson a csiszolásra gondolsz? Kezdő vagyok nem ismerem a "szakszavakat". ![]()
Rozsda nincsen mert, natúr rozsdamentes saválló csöről van szó.
Az igazat megvalva én egy hho generátort építek-építettem plexi lemezekből és a lyukak vágásakor lepattant a széléről az anyag és ez miatt ereszt.
A helyhiány miatt sziloplasztozni nem tudom és szétszedni már ez miatt nem szeretném, így csak egy önthető szigetelés lenne a megoldás szerintem. Nem tudok olyan szigetelő anyagról ami önthető és önterülne vagy? ![]()
Plexit kloroformmal tudsz ragaszatani, és olyan lesz, mint ha hegesztve lenne.
A plexiről előbb utóbb le fog válni, a fémmel, ha jól kezeled, nem lehet probléma.
Idézet: Ez igaz minden fámre, és nem csak csónakra. „Fém csónak bevonása esetén körültekintőbben kell eljárni az előmunkálatoknál. Alumínium, vagy Al tartozékokkal rendelkező csónak esetén a csiszolást követő két órán belül be kell fejezni a bevonó réteg kialakítását, mielőtt az oxidréteg újból kialakulna. (Az oxidréteget vagy csiszolással, vagy lúgos (NaOH) kezeléssel távolíthatjuk el.)”
Arra gondoltam, hogy szétszedem a szerezetemet és a csőveket körülönteném gyantával így egy erős alapom lenne és meglenne egyből a tömítetsége is.
Viszont nem tudom mit használjak, vinilt, epoxit, szerszámgélt. Mindenkép önthető legyen, fúrható.
Segitsetek!!!Kaptam 20kg mugyantatat es aszem 2 komponeneses (1napja vitem fel a feluletre es nem kotot meg egyaltala)mijen B komponenst hasznajak hoza???Probaltam peroxilal de az nem koti meg ha tudnatok vm komponenst mondani hogy mivel probalkozak haas lenek elore is koszonom
Mit csinaltal ?
Mugynata A komponenst felhordtad a feluletre ? - B komponens nelkul ? Elolvastad a hasznalati utasitast ? - ez csak koltoi kerdes volt. Mert tudjuk hogy nem, ha az elso 2 kerdesemre igen a valaszod. Maskor keverd ossze, a megfelelo aranyba es ugy hasznald. - ennel tobet nem tudok segiteni.
1.nincs B komponens (kelene de nem tudom mijen)
2.nincs hasznalati utasitas Az a kerdesem hogy mijen B koponenesk leteznek hogy probalkozak gyartok,alapanyag...
Ha büdös a gyanta, akkor valószínüleg poliészter, ha nem akkor lehet hogy epoxi. Ha poliészter és peroxiddal próbálkoztál, akkor lehet, hogy nem volt előgyorsítva. Az hogy nem kötött meg mit jelent, eggyáltalán, tehát lefolyik a felületről, vagy csak ragacsos maradt, de azért már kemény? Mert akkor csak parafin mentes. Ezeken könnyű segíteni, ha poliészter, de ha epoxi akkor technikai adatok nélkül nem sokra megyünk.
![]()
Ők is tudnak nem is kicsit, vagy a siófokiak nem jöhetnek szóba?
![]()
En aszt hiszem hogy poliester alapu mert ojjan a szaga mint a gitnek!! Poliestert mivel lehet megkotni?
ES ugy nem kotot meg hogy ragacsos meg mindig!!!A doboz oldalara ez van felirva (H943) ha ez segit valamit
Tehát a felültről egy ronggyal nem tudod letörölni, de a rongy beleragadna, akkor nem kell mást csinálni, mint kell szerezni egy kis sztirolban oldott paraffint, azt a gyantához keverni 3-4 százalékban, majd a gyantáhozkell keverni még a peroxidot (Metil-etil-keton-peroxid) 1-3 százalékban (ennél se többet, se kevesebbet, mert vagy nagyon gyors lesz, esetleg meggyullad, vagy nem köt meg.), majd a ragcsos felületre egy rétegben hord fel. Gyantától, hőmérséklettől függően fél, egyórán belül száraz tapintásunak kell lennie. Egyébként a H943 nem mod semmit sajnos. Ja ga gittnél az autósra gondoltál ugye?
Igen az autos gitre gondoltam ! Megprobaltam peroxidal is megkotni de semi erdmeny akkor kel keverej hoza meg "sztirolban oldott paraffint" s ugy eredenyes lesz???
A peroxid nem csak a nesztrapolt koti meg mert ijenel dolgoztam es van is!!!Es a nesztrapol kek szinu meg ez a mugyanta atlatszo (lak szino) a 2 kozt van vm kulombseg?
Sziasztok. "én azt hiszem poliészter alapú"-szerintem huorka90-nek biztosra kéne tudnia ezt...akitől összeszedte, nem tud információval szolgálni? Nem lehet felvenni vele a kapcsolatot? Ha nem teljesen biztos benne, akkor szerintem korai kotyvasztani a gumibogyószörpöt...én dolgoztam már...és most is dolgozok több féle műgyantával... Ha poliésztergyanta, akkor még az is lehet, hogy hőre köt. a munkahelyemen olyat használtunk eddig. 140 c fokon köt az a fajta, és nincs "B" komponens.Ha meg két komponensű, akkor meg szerintem a parafinos cucc meggondolandó, bár szükséges lehet...itthon van egy műgyantám...(1-2 deka...valami Ablonczy-féle...), ami tartalmaz parafint, és igaz, hogy frankó keményre megköt, de a gyártó állítása szerint ami nekem van, annak a felületére kiül a parafin, és formaleválasztóként működik...nem tudom, hogy ha az a megoldás,és nincs más megoldás akkor alkalmas-e a tömítési célra...nem válik-e el a csőtől...nekem a forgórész-tekercseléshez azért nem vállt be, mert mikor lecentírozom (kiegyensúlyozom, egyensúlypasztát nyomok oda, ahol súlyhiány van, ez által nem rázza mechanikusan a gépet a forgórész forgás közben), a paszta nem köt elég erősen rá a legyantázott tekercselésre, és lerepül. Ezért váltottam gyantát...csak gondoltam felhívom a figyelmet erre...amúgy bocsánat a zavarásért.
Forgórész tekercseléshez milyen gyantát használsz, mert én amivel próbálkoztam nem vált be. Szerintem a forgórész melegedését nem birta.
Az nem baj ha átlátszó színű, mert vannak olyan poilészter gyanták amelyek dekorációs célokra is használhatók, ezért magas fényátersztő képességüeknek kell lenniük, ezekbe nem cobaltot használnak gyorsítónak, ezért nem kékes a színük. Ha jól értelmeztem az általad leírtakat, akkor a gyanta megkötött a problémád "csak" az, hogy ragad a felülete. ez azért van, mert a poliésztereknél van egy jelenség, amit úgy hívnak, hogy "Air-inhibition"" ez azt jelinti, hogy a levegő a vele érintkező poliészter felületen lassítja a kötést, és jóideig ragacsos marad. Ennek elkerülésére használják a parafint, amit a poliésztergyanták nagy részébe gyárilag belekevernek, ez a feldolgozás során kiül a felületre, ezel megakadályozva a gyanta és a levegő közvetlen érintkezését, tehát jó lesz.
Ha csak a parafinnal volt problémád, és azért váltottad le az Ablonczy félét másikra nem kellet volna, mert azt egy-két húzással el lehet távolítani csiszoló papírral a felületről, mert e paraffin csak folyékony álapotban van a gyantában, miután kikötött csak a felületen van, és csak a levegővel érintkező felületén. Egyébként Delta hozzászólásában van valami, a melegedést nem mindegyik poliészter viseli. Érdekelne az általatok használt gyanta típusa amelyik 140 C°-on köt, és az is érdekelne, hogy mit készítetek belőle (csak kiváncsi vagyok
![]()
Crystic 199, technikai adatlapján a gyártó is ajánlja elektronikai felhasználásra. A HDT-je 127 C°, talán elég a melegedés ellen.
Az a helyzet, hogy pont itt a fórumon kerestem megoldást amikor váltottam Korax által gyártott Vilepox nevű amit mostanában próbálok...eddíg még nem sok forgórészt impregnáltam ezzel, így még nem tudok érdemi választ adni. Azok kicsi forgórészek voltak, nem is melegedtek vészesen...amíg meg nem találtam ezt, addíg a cégnél impregnáltam ami forgórész volt, a 140 C fokon kötő gyantával.
Az a helyzet, hogy próbáltam a csiszolásos módszert, de nagyon kell vigyázni, hogy a tekercselést, a huzalt nehogy megcsiszoljam...nem vállt be. lerepült az egyensúlypaszta abban az esetben is. utána próbáltam azt is, hogy nitrohigítóval átitattam egy rongy-darabot, átdö9rzsöltem vele, hátha old valamit a problémán...az se vállt be, akkor is lerepült a paszta. Most meg halott a centírgépem, és... jelenleg nem tudok helyileg itt centírozni...rá kell vennem a cégnél a főnököt, engedje meg, hogy ott, az ottani gépen...de akkor már ott impregnálom is.Amúgy valami olasz...Dolphs? azt hiszem...csak a pontosabb típusában vagyok biztos: XL2102 OPT. Az egy komponensű, hőre köt. Arra kell figyelni, hogy elsősorban olyan impregnálásra ajánlják, ahol elmerítik a tekercset benne, mert szobahőmérsékleten beszivárog a menetek közé, és utána ha melegítík, úgyis az a cél, hogy megkössön. Csepegtetéses impregnálásnál jól el kell találni a hőfokot, hogy még beszívódjon a tekercselés belsejébe, mielőtt megköt...de mindenképp kössön meg...elég ciki, ha a kommutátor esztergálása közben megvan a hajlakk is
![]()
Váó...ez lehet,hogy jobb, mint amit eddíg találtam...utána nézek...elektromos adatok is érdekelnek engem, meg az is, hogy mennyire sűrű, beszivárog-e a tekercselésbe, meg a hőtágulás is... kell-e melegíteni a kötéshez, ha igen, mennyire... nincs-e valami alsó hőmérséklet-határ, ami alatt nem reagál össze a két komponens...utána nézek,köszi az infót
Ja azt kifelejtettem, hogy ami huzallal dolgozunk, általában 210C fokig bírja...néha előfordul 180 C-os is...azért lényeges ez az infó, mert létezik olyan huzal, ami csupaszítás nélkül is forrasztható, mert alacsony hőmérsékleten (60-80 C) leég a szigetelése, amit egy forrasztópákával minden gond, és tehetség nélkül el lehet érni. Az a huzal itt nem bírná...
Idézet: „(60-80 C)” Ezek a műanyagszigetelésű huzalok azért 135°C-ig használhatók, legalábbis a gyári ajánlás szerint. De egyébként simán lehet forrasztani pákával, sőt ezért is gyártják. Nézd csak, még nagyobb hőállóságút is árulnak forrasztható kivitelben:
Én korábbi munkahelyemen tekercseltem 80 C-os huzallal,bár nem sokat kellett 80-assal... biztos vagyok benne, hogy 8 évvel ezelőtt még gyártottak olyat is...amúgy tudom, hogy pont a forraszthatóság miatt gyártanak alacsony hőfokra is huzalt...csak hát...személy szerint nekem nem célszerű, mert ha üzem közben tegyük fel 100-120 C-ra melegszik, akkor az alacsony hőre gyártott huzal leég, holott a 180-as, vagy a 210-es még bírná...
Bp-n hol lehet 1kg-nál nem nagyobb kiszerelésben epoxigyantát kapni?
Kössz!
Google: Novia Kft.
De ha par decirol van szo, es hozol edenyeket ... akkor meg en is megszanhatlak vele. - ha a 10. kerulet neked kozelebb van. Mondjuk egy tabla milkacsokiert. ![]()
Köszönöm, az jó lenne :yes: , mert én igazából most csak ki akarom próbálni, hogy hogyan, s mint van ez, meg 1-2 kisebb dologhoz kéne. Egyszer majd lehetne róla szó, de most épp el fogok utazni, úgyhogy majd csak később.
Melyiket szereted? ![]() ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |