Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   69 / 177
(#) Ferkógyerek hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Csabi hozzád lenne egy kérdésem.
Mit kell átírnom ebben a programban hogy ugyanazon veztékpáron két LM75-öt tudjak kiolvasni?
Addig eljutottam hogy a második érzékelő címét átírom pl 001-re és hardweresen is ezt állítom be. A parsicon belül létrehozok még két adatblokkot, amibe a második érzékelőből kiolvasott 2x8 bitet töltöm.
Az asm résszel viszont nem boldogulok. Elég az LM75_I2C rutinban mégegyszer lemásolni a sorokat, a lemásolt sorokban átírni a változókat a parsicban megadott adatblokkok neveire és megváltoztatni a "device-code" értékét a 001 adressre?
(#) dcsabi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Az a bizonyos progi nem ezen a gépemen van...
Az az áramkör amin ezt kiteszteltem nem tudom, hogy egyben van -e?
Amit így emlékezetből segíteni tudok,...
Az INC file-okban meg kell klönböztetni a két szenzort, a címe alapján.
Ezt hardware-sen is meg kell tenni!
A modulokkal is elő kell állítani a feltételt, mikor olvasson és írjon Pl.M0.0 ...M0.1
továbbá M0.2 ...M0.3 ezekkel ki kell egészíteni az INC. (MAIN) ide vonatkozó részletét.
A második IC olvasását az M0.2... indítja. ezzel egy MX (1 ből n) modult is válts át a Parsic-ba erre az időre és a kimenetén az éppen kiolvasott érték jelenjen meg.(az egyik kimenet az első, a második kimenet a másik IC-ból jövő adat)
Ha külön-külön mindkettőt helyesen huzalozva a cím átírásával ki tudod olvasni, akkor tovább léphetsz...
Még gondolkodom a praktikus megoldáson, először a legutóbb említett rész legyen meg.
(#) Mate78 hozzászólása Ápr 18, 2010 /
 
Sziasztok,

eddig asm-ben programoztam PIC-eket, de most nézegetem ezt a Parsic programot.Van valakinek manual-ja hozzá angol, vagy német nyelven?
Van egy a Parsic mappában, de az sajnos olaszul van, az meg nekem kínai.

köszi
üdv

Máté
(#) Ferkógyerek válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Szia!

Az én Parsic mappámban pedig csak Német és Angol nyelvű súgó van.
(#) Mate78 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Szia,

a súgó nálam is angol, de nekem a manual kellene.

üdv
(#) baloghzoli1 válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Szia,ha találsz hozzá ide is feltehetnéd sokan elolvasnánk :yes:
(#) kenci hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
hali mindenki!
lenne egy kérdésem
én kb 2-3 hónapja keztem el foglalkozni a parsical vagyis még kezdőnek számítok
igaz építetem már léptetőmotor vezérlést futófényt durvábbat 1xerübbet lcd vezérlés, de amit most csinálok az nem igazán akar összejönni...
a szimulásióban tökéletesen müködik minmden élőben meg nem..
a sok időzítés zavarhatja meg 1mást vagy??
ha kel feltöltöm a progit is előre is köszi segítségteket.
üdv: Kenci
(#) kaqkk válasza kenci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Tedd azt , Ha látjuk mi az lehet hogy meglesz a hiba is
(#) kenci hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
na szóval...
1 hibát már megtaláltam ugy h töröltem az egészet és előről keztem..
de még mindig nem tökéletes
( a lényeg röviden az h 8 biten kapja a jeleket pcről és a bitek szerint vezérel léptetőmotort meghatározott ideig vagy éppen villogtat lámpát + forgat 1 színfóliát minden 1es bitre másképpen...PORTC a bemenetek PoRTB léptetőmotor, RE1 lámpa, és RD4 pedig a színfólia mozgató motor)
eddig a 0ás és 1es bit van meg mert tegnap éjfélkor már fáradt voltam hozzá és nem jöttek a gondolatok (+ a 2es bitet mikor emgcsináltam onnanról lett teljes kéosz szal töröltem) ez nagyából megy, de még ez sem tökéletes.
a motor nem úgy megy ahogy kénem és a lámpa is néha be- be vibrál gyengébb fényerőséggel a 0ás bitnél.
a programot mellékeltem előre is köszi segítségeteket

16F877.PIC
    
(#) dcsabi válasza kenci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 / 1
 
Időzítőt lehetőleg egy db-ot használj (!!!) és azt osszad le számlálókkal. Válassz kis értéket, de kerüld a 2ms-ot, -pl20ms (Timer modullal)
Tettem fel példákat a topic elején (Pl harang vezérlés...)
(#) kenci hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
köszi szépen segítséged énis ere gondoltam h sok lehet, megnéztem, és nem gondoltam h ilyen 1xerrűen le lehet számlálokkal osztani köszi szépen
és 1 kérdés:
Timer modulból is 1et ajánlott csak használni vagy??
mert ha lehet többet anélkül hogy bezavarnának akkor talán könyebb dolgom lenne
(#) kaqkk válasza kenci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Az RE.1 három kimenetnek is meg van adva !
3 funkciót egy kimenetre csak kapukkal (and-or)
kapcsolhatsz de akkor is csak egy kimeneted lehet
ugyanazon a néven ! De az rc.xxx bemenetek sem
jók így szerintem .

igy.PIC
    
(#) kenci válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
köszi szépen erre nem gondoltam megpróbálom így
amúgy hogy érted hogy szerinted nem jók így a bemenetek vagy miért nem jók??
(#) kaqkk válasza kenci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Nézd meg amit én "rajzoltam " és nézd meg a tiedet
Az összes RC , bemenet 2 X van Kivezetve
minden láb csak egyszer legyen elnevezve
a bemenet után majd a programban legyen "elosztva "
a kimenet meg a programban legyen "összegezve "
és szintén egyszer elnevezve .
(#) kenci válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
huu ez így kicsiit bonyolult... ha jól értem
nálam a vagy kapura meg az ÉS kapura is el van nevezve meg még az összes egyéb időzítőre el van nevezve bemenetnek vagyis pl. RC0át kb. 3szor is használok
ehelyett egy Or kapuba vezessem be őket és onnan "osszam el" vagy és vagy egyéb..
és a kimeneteket pedig egyesével szintén 1 OR vagy AND kapuból vezessek ki és amit megcsinálok funkciót ezekbe vezessem be... pl RE1et kapcsolgatom mondjuk RC0ra és RC1ütemre(persze nem 1xerre is) akkor bevezetem először RC0-t és 1et 1 Or kapuba onnan megcsinálom h mit hogyan külön külön... és a végét bevezetem szintén egy vagy kapuba és a kimenetet elnevezem RE1nek..
bocsi ha kcsiit értetlenkedek itt


és amit felvetettem elöbb az időzítésekhez 4 hozzászólással ezelött ahhoz tudnál valamit hozzászólni??
(#) kaqkk válasza kenci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Az időzítésekhez nincs hozzáfűznivalóm azt tölétesen leírta neked D Csabi . Viszont amire te azt mondod hogy bonyolult az sokkal egyszerűbb és átláthatóbb mint amit te csináltál (lásd a részletet amit feltettem )
(#) kenci válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
igen azt a részét értem az időzítéseknél hogy számlálókkal letudom osztani
viszont mit tegyek ha nem 4 hanem pl. 200 ms akarok használni? azt valahogy szorzással lehet megoldani vagy használhatok több Timer modult?

őő nem az bonyolult amit felraktál, azt értem hanem amit írtál


bocsi hogy értetlenkedek de már elég fáradt vagyok ezen szívok már elég régóta de bocsi ez off nem ide tartozik
(#) kaqkk válasza kenci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 / 1
 
Ha van egy monjuk 4 ms -os "időalapod "
arra teszel egy számlálót amit minden 50 edik jelnél nullázol , a nullázás kor éppen egy 200 ms- os jeled lesz .
(#) kenci válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
köszi szépen segítségeteket megpróbálom akkor így
(#) kenci hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
nah szépen lassan megértetem
úgy valahogy erről beszéltetek igaz??
azthizsem így már jó bár még csak most fogom kipróbálni élesbe ezt a részt
persze még nem neveztem el az üressen hagyott OR bemeneteket mert ugye késöbb még szükség lesz rá és
a ZV1re még GND-t kel tenni

NONAME.PIC
    
(#) baloghzoli1 válasza kenci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia,a ZV2-re kell a föld,az IF1 végén az S0.3 vezetéknél van egy keretes sárga négyzet na az egy rossz kötés.Az ilyen jól meg tud szi..tni mert amikor ezt beégeted nem mindig müködik,arra figyelj oda hogy ilyen ne legyen benne
(#) CoderKevin hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Több progiban is használtam már nyomógombbal való oda-vissza számlálást, most visszant valamiért nem akar összejönni. Mellékelem a progit.

Van egy kész progim amiben ugyanezen az elven működik egy számláló és teljesen jó. De ha most ezt elkészítem, mindig felfelé számol. Nem értem.

szaml.PIC
    
(#) aderka válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szia!
Visszalépéshez használj 1 bemenetű AND kaput, így megy.

szaml.PIC
    
(#) baloghzoli1 válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szia
Vagy igy próbáld igy is megy

szaml.PIC
    
(#) dcsabi válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Komolyabb helyekre ezt, vagy ehhez hasonló megoldást használok...
Biztosan müködő elöre-hátra számláló egy-egy nyomógombbal...
(#) jdani hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Hali. Elkezdtem ,,újra,, (még jóformán el se kezdtem anno rendesen) a Parsicban jáccikálni. Első kérdésem. Ami fent van az ablakban, a fülek (számlálók, kapuk, stb), csak annyiból lehet gazdálkodni? Az első felosztott részre már rájöttem hogy mi mire van. Elakadtam a DAT (data source) fülnél. Mire is van ez?
(#) aderka válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
üdv!

Lehúzod, és nevezd el ADC0-nak.. Így egy Analog-Digital convertert kapsz, az adott PIC 0-adik AD lábán ( 16F877-esnél ez az RA.0...) Ezt tudod 8 bites-re ( 0-255) illetve 16 bitesre (0-1023) is állítani.. Azaz 0-5V ig 0-255 ös értéket vesz fel..
A menüsorban az első ikonnal tudsz lapozni.

üdv: Dávid
(#) jdani válasza aderka hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Jól értelmezem hogy egy kiértékelő?... Mondjuk ha az RA.0 lábon megjelenik egy jel (mondjuk 3,3V) akkor kiír egy értéket (mondjuk 64), és erre alkalmas ?
(#) aderka válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Igen.. Ezt a 64-et feltudod már használni. Például egy egyszerű gyakorlati példa. Bekötsz egy mezei hőszenzort, ami mondjuk 0-5V ig ad ki a kimenetén adott hőmérséklet változásra.. Ha te mondjuk 10 fok alatt be akarsz kapcsolni valamit, akkor ezt a számértéket kell felhasználod...
(#) jdani válasza aderka hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
én mondjuk PIC16F628A használok, az van itthon. Most gyorsan a tanulnak alapján összedobtam valami látványos kapcsolást, hogy ki tudjam próbálni. 628A kimenetei RA.0 RA.1 - RA.7 ig, aztán RB... De msot érdekeljen minket az RA. Jólmonom hogy ezek a kimenetek? Ebből 8 darab. Én a rajzomon mink kimenetnek felhasználtam 7-et. Hogy határozom meg, hogy melyik kimenet a PIC hányas lábán jelenjen meg? (RA.0 stb)

aa.PIC
    
Következő: »»   69 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem