Fórum témák
» Több friss téma |
Oooops... ez az előbb lemaradt (a progi)
A Propic2 égető szerintem is jó választás. Még 18F452-öt is sikerült vele égetnem. Ez azt jelenti hogy támogatja valószínűleg a teljes 18F sorozatot.
Köszönöm a jótanácsaitokat!
Nos én azért szerettem volna a JDM-et megépíteni mert az egyszerűbbenk tűnik, és tudtam bontani itthon majdnem minden alkatrészt hozzá. De lehet, hogy majd építek egy Propic2-t is. Asszem BC557-es tranyóm van valahol egy videóban, a 7407-es IC-t meg ha mást nem veszek. a többi ellenállás, egyebek az van. Jah amúgy meg a Pikdev úgy látom mind2-t támogatja, úgyhogy királyság van.
hali!!
PikDev? Az linuxos! Vagy tévedek? Én is probálkoztam vele! Jó kis prog. nekem a problémám az volt, hogy én c -ben szerettem volna progizni, de csak a 18 - as sorozathoz van c fodító és nekem valahogy az sem működöt! Valaki próbálkozott már ezzel?
Egy kis segítség PIC - programozáshoz!
http://fairco.freeweb.hu/
A Pikdev igen Linuxos Egyelőre még nem látja az LPT portomat, de ezen még fogunk változtatni. Én sajnos még nem értek a C-hez, meg egyelőre jó élesz nekem a 16-os sorozat is.. Köszi a linket, már rááltam a tanulásra.
Néhány kérdésem lenne még a Propc2 kaocsolással kapcsolatban:
Va pölö az R10 ellenállás melléírva: 4K7. Kérdésem az lenne, hogy hogyan kell ezt értelmezni?? K gondolom a kilo előtagot jelentené mint kiloOhm. A négy meg az ellenállása lenne?? Mármint 4 kiloOhm de akkor a 7-es mit takarna?? A teljesítményét?? Másik dolog: A 7407-es IC milyen funkciót tölt be? A datasheetarchiven nem találtam adatlapot, csak valami leírásszerűthozzá. Ott azt írták, hogy ez egy "Non-Inverting-Function Buffer Gate" Kérdezném én hogy nem lehetne helyettesíteni SN74LS245-el. (Olyan van itthon).
A 4K7 azt jelenti, hogy 4,7 KOhmos az ellenállás.
Köszi én is ezt sejtettem csak az volt furcsa hogy máshol kiírta hogy 4,7K. Na mndegy köszi!
szerintem a 7407 nem helyettesíthető a 74ls245-el mert:
a 7407 az 6 nem invertáló buffer, ami csak az illesztést oldja meg a a pc és a tranzisztorok között, a 74ls245 pedig 2 irányú buszmeghajtó és itt a előbb az adatokat (amit a pl: pc küld a 74ls245 - re) ki kell küldeni az ic-re majd bele kell írni valamelyik lábra (azthiszem az E jelű) adott impulzussal! Talán így van! A lényeg: sajnos nem lehet helyettesíteni
Szerintem alkalmazható lenne. Csak bonyolultabb az áramkört megtervezni hozzá. Mivel háromállapotú sínerősítő ezért engedélyezni kell az IC-t, és be kell állítani a vezérlőjellel, hogy honnan és merre menjenek az adatok.
Szóval macserásabb. Segítségnek itt egy adatlap a 74HC(T)245-ről. Ja a 7407-ről énis csak bekötési rajzot találtam. Nincsen ennek az IC-nek adatlapja?
Janinak igaza van!!! Az 74LS245 E jelű lábával nem beírást végzel, hanem engedélyezed az IC (E = enabled kicsit láma vok). Az a leírás ami JANINAK van szerintem bőven elég a 7407 - hez! Egy ilyen egyszerű ic - ről nem lehet többet írni...
jaaaaaaj .. elnéztem a fájlt az 74hct245 adatlap..... BOCSI
Én ennyit találtam! szerintem ez elég...
Csak most vettem észre, hogy a
Idézet: az nem „74LS245” Idézet: ! De a bekötésre teljesen megegyezik. „74HC(T)245”
Ez a doksi máris több mint ami nekem van meg.
Köszönöm szépen válaszaitokat. A 74LS245-ös ötletemet már elvetettem, csak azért kérdeztem, mert nem tudtam, hogy a 7407-es milyn funkciót tölt be az áramkörben.
És szeretnék ezúton minden kedves fórumtársnak sikerekben gazdag boldog új évet kívánni!
Na lassan elkészült életem első PIC égetője egy JDM.
Még hiányzk az IC foglalat, és persze a PIC. Kérdéseim: - Eddig n+1 szer átnéztem, és más is átnézte, DE ha valamit rosszul csináltam akkor nagy problémák lehetnek? Ezt elkerülendően nincs valamiféle megoldás? Mint az LPT-portra a 74LS245-ös felszerelése? Most nincs itt a közelben semmi kidobásra szánt PC csak a kis féltve őrzött sajátom. Kissé félek rádugni.
Ha alaposam átnézted a rajzot, és az elkészült művedet, s nincs rajtuk hida (zárlat, szakadás, elkötött alkatrészláb, minden alkatrész a megfelelő pozicióban, sorosport csatlakozó bekötések a rajzal megegyeznek, stb). Akkor a kapcsolásnak müködnie kell!:eljen:
:felkialtas: De ha az alaplapi portot kímélni akarod !!!! akkor biosban tiltsd le (természetesen az alaplapi sorosportról van szó), és szerezz be egy ISA vagy PCI buszos soros illesztő kártyát. Ezt engedélyezd (doksit általában mellékelnek, a PCI-s az + PNP-s)((PNP=csatlakoztasd és használd)), persze a JDM et erre kell csatlakoztatnod! Ha ez a port elhalálozik! az rikán szokta magával rántani az alaplapot. /Csak kikell cserélni és mehet minden tovább!?/ Ha az alaplapi soros portokat nem tiltod le, akkor sincs baly! Csak akkor négy sorosportból kell megkeresni azt, amit haszlálni szeretnél. Persze kettőböl sokkal könyebb... :yes: Szerintem ez a sorosport illesztő kártya nemtúl drága. Ha félted a gépet, mindenképpen megéri beszerezni és beszerelmi!
Köszi a választ!
Inkább bízok magamban, mert a soros portot amúgy sem használom másra. A lábak között nincs rövidzár, akkor szerintem nagy baj már nem lehet. Még egy értetlen kérdés: A képen a lábak mellett vannak számok: Txd - 2 Gnd - 7 Cts - 5 Dtr - 20 Rts -4 Ami nekem van soros port lábkiosztás azon nem így van. Azon: Txd - 3 Gnd - 5 Cts - 8 Dtr - 4 Rts -7 Amit egyszerűen be tudtam mérni az a GND. A Gameport egyes lába (+) és a soros 5 és a soros 7 közt is meg van a fszültség. Kérdésem tehát melyik a helyes bekötés??
Szerintem mindkettő jó! Csaka ami a Jdm rajzon van az 25pólusú csatlakozóra vonatkozik (dtr -20 -> ebből gondolom) , a másik pedig a 9 pólusúra!!! De mivel én sem vagyok benne biztos ezért várd meg valaki más véleményét is! Sok szerencsét, és jó munkát az első PIC égetéshez
sorosport lábkiosztás 9 csatlakozós:
TXD 3 RTS 7 DTR 4 CTS 8 GND 5 így: [pic]http://users.atw.hu/deguss/pic/comport.jpg[/pic] remélem tudtam segíteni. üdv.
Köszönöm szépen a segítséget! Igen 9 tűs csatim van, mostmár értem, miért tértek el a lábkiosztások.
szívesen, hátha ez is segít még, ha az égetőben gondolkodsz.
Leírás PIC égető, vagy a lábkiosztása a PIC16F84A-nak:
Helló mindenkinek!
Na elkészült első PIC égetőm egy JDM. Már rádugtam a PC-re, és nem történt semmi rendkívüli Vettem egy PIC-t is. Egy 16F818-1/P mert ez volt a legolcsóbb (770 Ft). Amit bbatka írt program felégethető erre?? Jahh és olvastam itt a fórumon, hogy a 16F818-1/p elvileg azt jelentené, hogy max 1 Mhz-s kvarcal jár?
Nem tudom pontosan mit jelentene az hogy -1.
Szerintem tegyél rá egy 4MHzes kristályoszcillátort, mennie kell vele. Egyébként én is F818-al csináltam. Lényegében nem különbözik sok mindenben az F84A-tól. Mondjuk ha egy F84A-ra írt programot akarsz beleégetni, azt egy picikét kell csak módosítani, egy fordító kell hozzá, nem olyan nagy ügy, feltéve ha tudod mi hogyan megy... Üdv.
Köszike!
Na fogtam magam kísérleteztem. Először megpróbáltam a bbatka hex fileját ráégetni. Sajnos nem sikerült. Eztán fogtam amgam csináltam egy új projektet a Pikdevvel. Beraktam a bbatka által készített ora.asm-et, az include directoryba szereztem egy 16f818.inc fájlt amit aprojekthez is hozzáadtam. Aztán megpróbáltam lefordítani. De az utasításokra általában azt írta hogy nem definiáltam előre őket. Pölö: " symbol not previously defined (PCLATH) ". Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogyan kell a Pikdevet beállítani hogy megtalálja ezeket.
Ez így nem fog menni. Töltsd le a Picsimulatoride-t innen Aztán állítsd be neki a 16f818-at. Meg a kvarc frekvenciát 0.032768 Mhz. Töltsd be a basic forrást a basic fejlesztő ablakba. Fordítsd le. És az így generált Hex-t égesd be.
Sziasztok!
No letöltöttem a progit, igaz csak próbaverzió. 16F628-ra hiba nélkül lefordul. Sajnos 16F818-ra már nem sikerült lefordítani. A 11-ik sorban hibát talál.
Azt mondja hogy "incorrect argument" . Hibás argumentum? Nem lenne a 16F818-asban TMR0 időzítő??? |
Bejelentkezés
Hirdetés |