Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 289
(#) Ninoo válasza dizi hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
hy!
Azt hittem, a köszönömnek van olyan ereje mint a légyszinek. Na mindegy.Azért kösz. A digitálist épp most adtam vissza a gazdájának.Ha megkérsz(légyszi )akkor talán visszakérem, és megrajzolom a kapcs rajzot Nyákról.
hegusp
(#) dizi válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Hi
Akkor megkérlek légyszi mások helyett is ,mert sokan kiváncsiak lennének rá és esetleg minden irányból le fotóznád,légyszi azt is meg kösszönném máskok nevében is nem máskor hanem most .
Köszönöm. :-
Ja és még annyi hgy a 100k és a 24k ellent olyat tegyél bele ami hosszabb mint 2cm(min 1,5cm)hogy még véletlen se tudjon a szikra átrántani
ja és nagyon szigetelt dobozba tedd, mert :shocking:
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Bontott, kukás, kidobott készülékből kell kiszedni ilyen trafót. Persze ez a módszer annak jó, aki nem ipari mennyiségben szeretne villanypásztort gyártani.
(#) Ninoo válasza dizi hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
hy!
Jövőhéten rajta leszek a témán. Egyébként a glimmes verzió is volt már nálam javításon. A tulaj vett egy digitálisat, a glimmest meg kidobta.
hegusp
(#) dizi válasza Ninoo hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Szerintem akkor a digitálist is várd meg míg ki dobja.
(#) Ninoo válasza dizi hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
jó várok... te is várj addig... :yes:
(#) waschergyörgy válasza dizi hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
szerbusztok tudna nekem valaki segíteni? egy villanypásztorral szeretném őrizni a vadak ellen 400 négyszegől területet mit javasoltok áram nincs vezetékem és a karok megvannak. kaptam egy delaval tápegységet de 220 v ós működne ez akúmlátorol is vagy csak áramról segítségeteket előre is köszönöm üdv Gyuri
(#) kadarist válasza waschergyörgy hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia!
Ha 230V-os dugvilla van rajta, akkor csak hálózatról működik. Esetleg egy inverterrel megoldható a táplálása.
(#) waschergyörgy hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
erről tudnál valami közelebbit mondani mert én nem sokat értek hozzá azt sem tudom mi az a inverterr
(#) Ninoo hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
hy!

A lenti villanypásztor, amelyik leválasztótrafóval van szerelve, annál nem ráz meg a trafó, ha az egyik szálat fogom csak meg?
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/60/60f4206b4ea7d986db1e5...93.jpg
hegusp
(#) kadarist válasza Ninoo hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Igen, akkor nem ráz meg. Azért leválasztótrafó.
(#) kadarist válasza waschergyörgy hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Az inverter egy áramátalakító. A Te esetedben 12V-ból kell 230V-otelőállítania.
Ezek közül a legkisebb teljesítményű jó lesz a villanypásztorodhoz.

Bővebben: Link
(#) JSRoland hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Sziasztok.Nem tudtok olyan honlapot,ahol gyári villanypásztor adapterek vannak olcsón??Ja,még mindig keresek régi fémházas(Tsz) adaptert,ha tudtok akár hibásat is,szóljatok.Kölcsönbe is jó,amíg sikerülne az adatait lekoppintani.Köszi.
(#) bajoros hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Üdv a nagyérdeműnek.

Miután a kerti tavamból a sokadik aranyhalam tűnik el a környék macskáinak jóvoltából így védelmet kell kreáljak. Egyből a villanypászor jutott eszembe. Serényen bele is olvastam az itt tárgyaltakba,de ahogy látom Ti inkább "ipari"méretű pásztort építgettek.
Volna esetleg ötletetek és rajzotok egy kisebb teljesítményű tóvédelem kialakításához?

Válaszaitokat előre is köszönöm
(#) levaitamas hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Hello!
Az előző oldalakon tárgyalt probléma ( egyenirányítás után csak 250V DC van) még mindig fennáll. Mit ronthatok el? Miért nem emelkedik a rajzon szereplő 400V-ra a feszültség?
(#) JSRoland válasza bajoros hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Üdv.Kissebb teljesítményű adaptert találsz a "Vatera"licit honlapon,a "villanypásztor" -ok közt.Van egy német tipus,kb.5600Ft-ért láttam,500m tipus,fekete színű kicsi,cég árulja.Az bőven elég lesz neked.Üdv.
(#) palya00001 hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Megépítettem egy villanypásztort a bsselektronika honlapjáról. Működik is csak az a baj, hogy egy kicsit gyenge. Az lenne a kérdésem hogyan tudnám növelni a teljesítményét. Előre is köszönöm!
Bővebben: Link
(#) Wegg válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Szia !
Légyszíves tedd fel a kapcsolási rajzot vagy linket és valami mérési eredményt .Pár mérési pontot .
Pl : trafó primer, szekunder kondi töltötsége leállított vezérléssel ( tirisztor )vezérlés nélkül ,és vezérlés alatt a kondin mérve stb .
Így jobban tudunk segíteni.
üdv wegg
(#) mex válasza palya00001 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Csináld igy:

villanyp2.gif
    
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Jaja....
Ha a diódával sorbaköt egy ellenállást, akkor hosszabb ideig van nyitva a tranyó-ergo nagyobb szikra.
(#) asd123 válasza palya00001 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Szia !

Én is megépítettem. Kihagytam a diódát, BD 249 a tranyó és 26/230 V-os az inverter trafó a nagyfesz előállításához egy régi TV sortranszformátorát és malomkerekét használtam. Kb 1 cm-es a szikraköz.
Áramfelvétel 30 mA 11 V-on. Egy kerti tóhoz használom a macskoszok távoltartására. Vezeték kb. 2x8 m párhozamosan.
Kettőt építettem, a második uez, csak a nagyfesznél trabant gyujtótrafóval.
Több napos működés után sem melegszik semmi.
Üdv.
(#) asd123 válasza asd123 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Még annyit, hogy a kondi 10 mikros és kb.80-90 V-ra töltődik fel.
(#) palya00001 hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat
(#) grumimaci hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Szeretnék tanácsot kérni tőletek.Szerintetek a mellékleten szereplő rajzon lévő pásztor elbírna e
Kb.:6000m hosszú kerítést?
Abszolút semmi elktronikai tudással sem rendelkezem
ezért kérném a segítségeteket.

E-Fence.gif
    
(#) grumimaci hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Találtam még egy rajzot,a kérdés ugyan az mint az előbb.

ELECFENC.JPG
    
(#) poros válasza grumimaci hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Az először belinkelt kapcsolás szerintem nem jó 6000 méterre ez egy olyan kapcsolás amilyet itt is találnál csak a kitöltési tényezőit állítod az 555 nek a kapcsolókkal. A második kapcsolás tekercs adatai lennének talán érdekesek ahhoz,hogy az erőségére lehessen következtetni. Csak kíváncsiságból építettem több kapcsolást próba nyákon , Nem vagyok túlzottan otthon villany pásztorban ,de az itt elhangzottakból kihámozva a teljesítményt csak megfelelő trafóval lehet fokozni.
(#) levaitamas válasza Wegg hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szia!
Az 555 után 9/230V-os 3VA-es paneltrafó van téve. Egyenirányítás után max 250V-ot tudok kicsikarni, ha állítgatom a kitöltést. Az áramkör működik mert egy párszor rányúltam már a karámra csak kíváncsiságból, csak az nem stimmel hogy miért csökken drasztikusan a szikra nagysága mikor rajta van a karám.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/f6/f6161ca65bee1ea77d51d...24.jpg
(#) poros válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Azért az érdekes,hogy ilyet nem tett fel senki./ vagy csak én nem találom/ Vajon miért ?[quote]tehát a kapcsolásnak nem sok köze van az átvitt távolsághoz, kizárólag a kimeneti trafónak,
(#) poros válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Igen ezt értem . Egy konkrét bevált méretezett trafó adatait hiányolom. A legtöbben amiatt küszködnek ezekkel a kapcsolásokkal,hogy autó gyújtó trafót használnak. Annak aki magának szeretne készíteni villany pásztort nem biztos,hogy van kedve több ezer forintért rézhuzalt vásárolni vagy jó lesz vagy nem alapon kísérletezni. Gondolom annak aki ért hozzá nem probléma egy ilyet méretezni.
De ők vannak itt kevesebben legtöbben csak barkácsolunk félműveltek /én még az sem/vagyunk elektronikában
(#) grumimaci hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Tehát akkor ez jó villanypásztor,csak a végső trafó a gyenge pontja,ide kell minimum Opel-trafó,vagy esetleg egyedileg tekercselt?
Következő: »»   58 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem