Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MP3-4 lejátszó építése
Lapozás: OK   4 / 10
(#) Lucifer válasza Norberto hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Üdv!
Bocs, hogy csak így beszólok, de tudtommal SPI buszon mehet több eszköz, láttam már erre példát. Az SlaveSelect lábalkat kell külön kezelni.
(#) Y2K válasza galamb113 hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Hát ja.
De még nem írtad le egész pontosan mikor, hogyan kezdte el ezt az egészet. Leesett? Zenehallgatás közben? A számba pörget bele vagy lépeget a számok között?
Ja meg még valami: a gépeden le tudod játszani az mp3 lejátszón levő számokat?
Szerintem a lehetséges problémák:
1. Rövidzár valahol (akkor, ha a kapcsolónál tudod mérni)
2. Firmware hiba
3. Memóriahiba (ha nam tod a gépen lejátszani)
4. Memória olvasási hiba (itt valszeg átugrálná a hibásnak észlelt számokat)
(#) Slope válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Mehet több eszköz, és szoftverest is lehet csinálni. Bár a VLSI csak hardveressel megy...
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Ezzel a részével tisztában vagyok. Az a nem világos, hogy megfér-e egymás mellett a 2 kommunikáció?

Nem tudom, hogy ha épp olvasok az SD-kártyáról adatot, azt ugye fel kell dolgozni pl. egy PIC-kel, és továbbküldeni a VS dekóder felé. Namost nem tudom, hogy ez az összesített kommunikáció megfér-e egymás mellett anélkül, hogy pl. megakada a hanglejátszás mondjuk 320 kbps-es MP3 esetén, és vajon közben még mindig stabil lesz-e a kártyáról való olvasás?
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Engem már régóta érdekel egy ilyen házi épitésű MP3 lejátszó, csak honnan lehetne bele szerezni VS1001-es IC-t? Mondjuk a Yammp honlapján van egy link a webshopra, kb 5000Ft az IC
(#) Slope válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Lomexben van! legalábbis az árlista szerint.
Az IC ára meg ennyi...
Esetleg mintába STA015 és mellé CS4334 DAC (utóbbi a csipcsapnál 600HUF körül van). Ja és az STA enkódolni is tud, bár ez annyira nem fontos számomra.

Norb: az adatlap szerint az adat bemenet soros, a vezérlése SPI buszos. Szóval megakadásra ilyen okkal nem lehet számítani.

Egyelőre én még az IDE-val küszködök, egy nyavajás CDROM-al. A többi még a jövő... az azonban biztos, hogy elejétől a végéig magam akarom csinálni, nem ilyen meg olyan kitekkel, és kész projectekkel (utóbbi persze nagyon jó mankó)

Ja és egy javítás: a VLSI elmegy szoftveres SPI-vel is.
(#) galamb113 válasza Y2K hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
hat az ugy volt, hogy este meg zenet halgattam vele reggel meg mar nem tudtam elinditani a zenet mert elszokott a kovetkezo meg a kovetkezo szamara

vegul sikerult elinditani ugy hogy gyorsan play majd lock es igy hibatlanul lejatszotta szepen egymas utan a szamokat

de sajnos 1- 2 nap utan mar nem voltunk hozza eleg gyorsak

ekkor szedszedtem mert arra tippeltem, hogy valami 1szeru kis hiba lehet a kapcsoloval de szedszedett allapotba is ugyanaz volt a helyzet

a kovetkezo lepesem az lessz hogy kiforrasztom es megnezem ugy mi fog tortenni

ha csak a kapcsolo miatt hat akor marad a harom mikrokapcsolo az 1 helyett de ha firmware akkor nem tudom ha talalok neki megfelelo progit

szetneztem a www.s1mp3.org on de en nem talaltam ehez a tipushoz valot

hat igy alnak most a dolgok csak az a baj hogy nincs sok idom vele bajlodni

minden esetre kosz ha van meg otletetek elore is koszonom
(#) ciw hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Üdv !

Norberto, a kérdéseidre megpróbálok válaszolni sorrendben.

A elsőnek FAT32-vel kezdtem, de azzal mindíg voltak kisebb nagyobb gondok, ráadásul egy ilyen eszközbe tök fölösleges.

A FAT32-vel történő kinlódásaim sora után, már szinte megkönnyebbülés volt a FAT16-ot megértenem, így utólag teljesen logikus és egyértelmű.

Persze az elején én úgy voltam vele, hogy á- elég csak ezt és azt implementálni és kész is van. Hát ez nem így van. A fat teljesen összefüggő dolog és nem nagyon lehet semmit kihagyni belőle, mert akkor nem műxik rendesen.

Tehát a FAT16-kezelést teljesen én írtam és így bármikor tudok is módosítani rajta.

Van természetesen más által írt kódom is, de én a sajátomat jobban szeretem. (bármi felmerül, egyből tudom, hogy hol kell belenyulni a kódba)

Az spi kommunikációra rátérve:

Én nem tartom szerencsésnek eddigi kísérleteim alapján, az mmc-t (sd-t) más eszközzel egy HW SPI-re tenni. Az SD-nél a CS-láb nem ugyan az mint más spi-s cucc CS-lába !
A memóriakártyánál a CS-el választasz adat, vagy cím közöztt, míg ez más eszköznél engedélyezés funkciót lát el.

Egyébként a 4bites adatátvitellel nem éri meg foglalkozni, mert ahhoz optimális esetben 4db HW SPI kellene, ami szerintem nemigazán létezik PIC-ben. Ha szoftweresen írod meg a 4bites adatátvitelt, azzal max 400kbps sebesség elérhető, ráadásul még a vlsi-nek is át kell küldeni az adatokat és ez tul lassú és darabos lesz a lejáttszás. (hidd el kipróbáltam több módon is).

Ha simán HW SPIT-használsz a memóriakártyához, így sokkal nagyobb sebességet tudsz elérni, ami nálam azonnal láttszott is. És így már ráérsz SW átküldeni az adatokat a VLSI-nek.

Nekem ezzel a módszerrel minden MP3-at lejáttszik. Akár még a VBR-est is. (nem tudtam kiakasztani).
Ja és ahogy szól az azonnal meglepett: semmi alapzaj, kristálytiszta hangzás és jó dinamika. Tehát, ha pcs-hangkártyákkal vetekedne, akkor kb-egy audigy szinten van.

Azt hiszem mindenre válaszoltam, ha mégis lenne kérdés írjatok.

Ja a VLSI1001K a lomexnél kapható én tegnap is rendeltem belőle.
(#) Slope válasza ciw hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
STA015-al kapcsolatban van valami tapasztalatod?
(#) ciw hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
Üdv !

Ezen az STA-s dolgot én soha nem tudtam kipróbálni, mert nem találtam olyan helyet, ahonnan be tudnám szerezni.

Egyébként azt hiszem nekem jobb a vlsi, mert egy SO28-as tokban van minden és alig foglal helyet a panelen. Ezzel szemben az sta egy nagyobb tokozású talán és még külön dac is kell hozzá.

Mindenesetre lehetséges, hogy az sta jobb, vagy több funkciót integráltak bele, ezt nem tudom.
Ja és kb a vlsi 4800+áfa+posta, nem tudom, hogy az sta+dac mennyibe kerülne, ha kapható lenne.

(#) szabi_o hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
Itt is van egy PIC+VS1002D, MMC, SD, FAT16, 32 + 3310LCD -vel megvalósított MP3 lejátszó:
http://www.techdesign.be/projects/020/020.htm
(#) ciw hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
Ez sem mai gyerek már.

Csak azt nem értem, hogy a FAT32-nek mi értelme van egy ilyen készülékben ?

Én még nem láttam 4Gb-nál nagyobb SD kártyát.
Márpedig a FAT32-nek csak akkor van létjogosultsága, ha ennél nagyobb lemezterületet akarok kezelni egy partición belül.

Mind1, lehet, hogy a fejlesztő későbbi kompatibilitás miatt implementálta.

Ja egyébként akinek ilyen kis usb-s lejáttszó kell, annak ajánlom figyelmébe az FTDI csippet.

Ez egy új fejlesztésük, csak egy vlsi kell hozzá és kész az usb-s mp3 lejáttszó.
Ja meg valami memória, Flash vagy sd kártya.

Ha jól hazudok, akkor azt hiszem a komplett egységcsomag valami 10 rugó körül van.
(#) Slope válasza ciw hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Az STA013 is 4500 körül volt anno a hqvideo-nál, egy jónak mondható DAC meg 600+FA a csipcsapnál. Egyébként a DAC típusa CS4334 CirrusLogic gyártja. Külhoni projectekben mindenütt ezt látni, ami nem is csoda, hiszen olcsó, ugyanakkor egy nagyon jó minőségű DAC.
Az STA013 nagyjából a VLSI csippel van egy szinten, míg az STA015 már mp3 enkódolásra is képes egy külső ADC-vel.
Ugyanakkor az újabb VLSI DSP támogatja a WMA formátumot is, és ahogy hallottam lesz OGG formátumot támogató típusuk is.
Talán annyi előnye van az STA-nak a külső DAC miatt, hogy magad választhatod meg mit használsz, és ennek függvényében minőségileg jobb is lehet az agyonintegrált VLSI-nél.
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Idézet:
„semmi alapzaj, kristálytiszta hangzás és jó dinamika”
ciw által

Idézet:
„agyonintegrált VLSI”
Slope által

Én azt nem értem, miért ne férhetne meg egymás mellett ez a 2 dolog? Attól, hogy "agyon"integrált az adott IC, biztos lehet belőle nagyon jót is kihozni, ahogy azt ciw is említette.

Az meg a másik kérdés, hogy ha én egy akármilyen lejátszót szeretnék összehozni, amihez már inkább programozói tudás kell, akkor fölöslegesen miért pazaroljam az időmet a hardveres kiépítéssel is, mikor létezik olyan megoldás, ahol egyetlen IC-ben található minden? És ugyanerre épül az a megállapítás, hogy 2 IC mindig nagyobb helyet foglal, mint egy :yes:

Főleg, hogy az említett DAC csak SO8-as tokban kapható, ami már önmagában nagyobb, mint a legkisebb kapható VLSI dekóder...és a másik IC-t nem is említettem, illetve még az összehuzalozásuk sem történt meg...

És még egy dolog, ami általában be is szokott jönni: 2 IC-nek nagyobb az áramfelvétele, mint egynek :yes:

Legvégül: MP3 esetében miért akarnánk CD-minőséget elérni, ha az a szabványból adódóan sohasem érhető el? Nem elég az a kristálytiszta, Audigy jellegű hangzás, amit ciw említett?
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Félreértettél...
Nem azt mondtam, hogy nem jó!!!
Egyszerűen csak összehasonlítottam a kettőt.
Az STA sem nagyobb a VLSI-nél (SO28), azt az SO8-as méretű VLSI-t meg forrasztgasd Te

Egyébként a VLSI előnyei is le lettek írva, szóval szerintem még csak elfogult sem voltam!

CD minőségről meg senkisem beszélt, de elmegyek a gazdaságos árúházba és veszek mondjuk 8pénzért egy gazdaságos lejátszót, aztán elmegyek és veszek egy meizu-t (csak azért pont ezt mert én ezt vettem) 4× annyiért persze. A kettő hangja viszont összehasonlíthatatlan.

Elsősorban mindenki abból építkezik amije van... nekem még STA van, szóval csak azért mert pár mA-rel több áramot vesz fel, meg össze kell kötni egy DAC-al, még nem fogom kidobni és 5ezeré venni egy VLSI-t.

Legvégül: nem csoda hogy nem érted "miért nem fér meg egymás mellett ez a két dolog". Talán azért mert egyikünk sem fikázta le a másikat, csak beszélgettünk róluk...
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Nem értettelek félre. Teljes tudatában vagyok, mit-hogyan értettél.

Én csak erre próbáltam rávilágítani:

Idézet:
„semmi alapzaj, kristálytiszta hangzás és jó dinamika.”


ERRE te írtad, hogy:

Idézet:
„minőségileg jobb is lehet az agyonintegrált VLSI-nél”


De ha már egyszer valaki leírta, hogy a VLSI az jó, sőt, NAGYON jó minőséget produkál, akkor a jónál nincs jobb. Mert azt úgy hívják, tökéletes. Olyan pedig nincs

Szerintem. Amúgy én sem fikáztam semmit. Biztos az STA is jó...de a jónál jobb sehogysem lesz...
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Kismillió fokozat van jó és jó között...
Minden DAC valamit elvesz, és valamit hozzáad az eredeti műsoranyaghoz (és ez nem is feltétlenül az adatlapból látszik). Más tónusa lehet a zenének, ami már inkább egy szubjektív vélemény. Ok, hogy MP3 és eleve tömörített rideg a hangzás,de azt is lehet jól és rosszul megszóllaltatni.
Nem nyilatokozom igazából egyik csipről sem, mert egyiket sem hallottam. Viszont amire azt írtam, hogy minőségleg jobb is lehet (nem biztosan jobb, csak jobb is lehet), az arra vonatkozott, hogy akár egy felsőkategóriás DAC-ot is utána köthetsz (persze minek).

A hallás, és ezáltal egy készülékről alkotott vélemény mindig egyéntől függ. Ami valakinek kellemes, másnak érdes, és 1-2óra hallgatás után idegesítő.

Szerintem építsd meg nyugodtan a VLSI DSP-vel, az MP3 lejátszód. Egyszerű, mert benne van az MP3 dekóder, a DAC, és még a füleserősítő is (ebből adódóan vonal szintű kimenete nincs).
Nekem tulajdonképpen csak az az egy nagy kérdőjel van, ami mindenféle bolti MP3 lejátszóknál is: Minden egy csipbe van integrálva, köztük a kimeneti fejhallgató fokozat is. Nagyon sokszor tapasztaltam már bolti lejátszóknál, hogy behallatszódik az órajel és a vezérlójelek által keltett zaj. Ott is főként azoknál, ahol a kimeneti fokozat a DSP-be volt integrálva.


Idézet:
„Én azt nem értem, miért ne férhetne meg egymás mellett ez a 2 dolog?”

Nos nekem inkább úgy tűnik, hogy Te nem akarod azt hogy megférjen.
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Idézet:
„Nos nekem inkább úgy tűnik, hogy Te nem akarod azt hogy megférjen.”


Naneeee

Ez a megállapításod komoly? Vagy csak rosszul fogalmaztál?

ÉN kérdeztem rá, hogy MIÉRT ne férhetne meg az integráltság mellett a nagyon jó minőség?

Erre te most kitalálod, hogy pont az ellenkezőjét mondom, vagyis a nekem jobban bejövős VLSI ellen beszélnék??? Naneeeeeeeee, ez már nem szimpla félreértés...

Egyébként a többi dologban igazad van, de ez a fenti... :eek2:
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
ja vagy úgy
Az integráltság és a jó minőség, én ezt a két különböző chipre értelmeztem.

No mindegy... egyre jobb
(#) bazzeg hozzászólása Feb 11, 2007 /
 
Sziasztok Fórumozók!

Egy ilyen mp3 lejátszóm van: http://ec3.images-amazon.com/images/P/B0001KC66U.01-A1NDBS7YGOPBD6._SS500_SCLZZZZZZZ_V1131487424_.jpg

Ezzel egy olyan gondom lenne, hogy nincs meg hozzá a fejhalgatója amin a VEZÉRLŐ gombok vannak! Enélkül pedig csak pendriveként használható!

A fejhalgató és a vezérlőgombok egy 2,5-es, 4 érintkezős Jack dugóval csatlakoznak az mp3 lejátszóba!

Nem tudna valaki segíteni, hogy hogyan használhatnám újra mp3 lejátszóként? Érdekelne akár eladó fejhalgató vezérlőgombokkal is vagy csak egy egyszerű 2,5-es Jack!

Előre is köszi! Ide is válaszolhattok: bazzeg@freemail.hu

(#) Slope válasza bazzeg hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
A távirányítóban sorba kötött ellenállások vannak, a nyomógombok pedig az egyes ellenállások kivezetéseit húzza földre, attól függően, hogy mi a kiválasztott funkció.

A jack dugót a vezeték felől nézve első osztása a GND, utána a vezérlő bemenet, aztán a jobb és bal oldal.
Az ellenállások értékét próbálgatással meg lehet határozni. Pl. a GND és a vezérlő bemenet közé bekötsz egy 47k-s potmétert és egy nyomógombot sorba. Állítasz a potin, megnyomod a gombot, ha erre valamit csinál a készülék, akkor feljegyzed a poti aktuális ellenállását, és az ehhez tartozó funkciót. Ezt csináld addig, míg meg nem kapod az összes funkciót és a hozzá tartozó ellenállás értékeket. Utána ezekkel az ellenállásértékekkel már egyszerűen építhetsz valami egyszerű távirányítót.
(#) ciw hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
Üdv !

Látom jó kis felfordulást csináltam itt ezzel a VLSI-vel.

Egyébként az órajel áthallás nem hülyeség !

VLSI-nél nagyon is könnyen össze lehet szedni.
A nyákot körültekintően kell megtervezni és az ilyen 7805-öt elfelejteni.

Általában minden áramkörömben ugynevezett "chargepump" tápokat használok és nem sajnálom a tápról a szűrést sem.

Egyébként a jó és rossz közt valóban óriási a szakadék.
Nyilván az mp3 minőségétől függ, hogy az mennyire közelíti meg egy cd minőségét, de egy biztos, el soha nem éri azt.

Elvileg az mp3 szabványban valami olyasmi van, hogy
256kbps 48Khz 16bit a minimális ahhoz, hogy füllel hallható külömbség ne legyen egy cd és az mp3 között.
Ez alatt már hallható az abizonyos szötymörgés amit mindenki hallott már.

A VLSI-nek egyébként van egy kiküszöbölhető hibálya is, mégpedig az, hogy HW resetnél és bekapcsolásnál egy mocskos rondát koppan az audio kimenete, tehát ezt érdemes kiküszöbölni, mert utólag szoftweresen elinditani úgy, hogy ne koppanjon az elég nehézkes, bár nem lehetetlen.
Az adatlapjában van is erre néhány megoldás.

Egyébként szerintem aki be tudja szerezni a VLSI más típusait annak javaslom a WMA lejáttszót.

(#) Norberto válasza ciw hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Dehogy csináltál felfordulást

Már rég elsimult az az "1mm magas" félreértés

Mi a továbbiakban is csak jónéven vesszük, ha ellátsz minket mindenféle okossággal! :yes:

Egyébként konkrétan miért javasoltad a WMA-t? Az sokkal jobb minőséggel dolgozik? Nagy a különbség a WMA-ba konvertált és MP3-ba konvertált zene között? Azért kérdezem, mert nem igazán szoktam WMA-t hallgatni, annak a "tömörítési" módszerét nem túlzottan ismerem...
(#) ciw hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
Üdv!

Azért javaslom a WMA-t, mert az mp3-al összehasonlítva a wma-nál nem hallottam azt a furcsa szötymörgést, ami a gyengébb mp3-aknál ott van.
Ráadásul a wma eleve vbr-el dolgozik (bár az mpr is tudja) viszont nem kell hozzá akkora teljesitmény. Meg szerintem szebben szól.
Az mp3-ban meg az ajó, hogy keretekből épül fel (mpeg) tehát tökmindegy honnan kezded el lejáttszani, az a lényeg, hogy teljes kereteket küldj a dsp-nek. (pla ha egy mpg-nek hiányzik valamelyik része gond nélkül lejátszható).
Az mp3-nál 0xFF 0xFB a keret kezdete.
Ezt használja ki , ha vbr-es tömörítéssel készült a file, ugyanis minden keret tartalmazza a benne lévő adatok bitsűrűségét.
(#) Gory válasza ciw hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Ezzel a VLSI chippel meg SD kártya kombinációval meg lehet azt csinálni, hogy nagyon gyorsan ugrál az ember az adott számon belül? Úgy értem hogy pl van egy cím, és oda ugrok a lejátszásban. Mennyi idő késleltetés mire azt kezdi el játszani?
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Nézelődtem, de eddig nem találtam választ a kérdésemre. Valószinűnek tartom hogy rögtön elkezdi lejátszni, amint a dekóderre jut egy bájt vagy hasonló.
(#) ciw hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Üdv !

Ez csak a pic sebességén múlik.
Szerintem könnyedén megoldható, mert a lejáttszást is azonnal elkezdi.

Az viszont nem mindegy, hogy hova ugrasz !!!

A dekódernek mp3 keretet kell küldeni , ha ez nem így történik azonnal lemute-ol és abbahadja a lejáttszást ! (lásd VLSI gépkönyv)

Az sem igaz, hogy egy byte után elkezd lejáttszani (mit tömörítsen ki az első vagy második byteból?)

Úgy műxik, hogy van benne egy puffer (ha jól rémlik 2048 byte)
elkezded tolni az mp3-at és ha apuffer megtelt elindul alejáttszás, amennyiben a formátum érvényes.
A mikor a VLSI a puffere vége felé jár (egész pontosan 32byt-al a vége előtt) aktiválja a DREQ kimenetet, jelezve a pic-nek, hogy gyorsan töltsön adatot a pufferbe.

Röviden ennyi. Ezt én kipróbáltam és valóban így műxik.
(#) Gory válasza ciw hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Köszi. Ez kimerítő válasz volt. Egy DJ timecode rendszeren töröm az agyam, arra keresek megoldásokat.

A timecode rendszerek úgy néznek ki, hogy egy Cd vagy lemezjátszóra spéci korongot helyez az ember. Ezt ráköti a számítógépre. A gép feldolgozza ennek a jelét, és ennek alapján játsza le az mp3-at. Például ha arréb rakom tűt, akkor oda ugrik a zenében, vagy ha lefogom a lemezt, lassul...stb. Ezáltal a gépen levő zenéket úgy lehet lejátszani, mintha az a lemezen lenne rajta.

Ezt akartam volna valahogyan hardverbe ágyazni. Konkértan a lemezről jövő jelet értelmezni, az alpján pedig mondjuk az SD kártyán vagy valami RAM-ban levő mp3-szám megfelelő részét lejátszani. De valószinűleg a sebesség változtatását nehéz lenne kivitelezni a lejátszásban.

A wav formátummal könnyebb dolgom lenne, csak az meg rengeteg helyet foglalna a memóriában.
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Magára az mp3 lejátszóra USB-ről gépről tölteném át a zenét. Láttam hogy van olyan FTDI chip ami egy VLSI dekóderrel kiegészítve alkalmas erre. Azt még nem tudom melyik az. Illetve a yampp3 is tud ilyen USB-t.

A lényeg annyi lenne, hogy nem kéne több gigányi memória a gépbe, meg 2Ghz proci, mert a hardver végezné a szoftver dolgát.
(#) ciw hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Üdv !

Az ugrás az megoldható,csak aza lényeg, hogy kereteket ugorj.

A sebesség ténylegnem egyszerű.

Ha a vlsi órajelét változtataod, akkor a lejáttszás is változik. (bizonyos kereteken belül)
De ez nem egészséges megoldás.

A lassítást még meg is lehetne oldani, de a gyorsítást, nehéz, mert a vlsi nem lesz hajlandó gyorsabb lejátszást produkálni, mint ami az mp3-keretben van.

Nekem csak ugy játtszott le más sebességgel, ha más mintavételezést mondtam a vlsi-nek, mint amilyenben valójában volt.
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem