Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   16 / 241
(#) pudding1 válasza Cs_Zoéi hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
A hatásfokkal semmi problémám, tény hogy az amorf szórt fénynél sokkal jobb, csupán az élettartamot megkérdőjelező írásra reagálva idéztem a fentieket. (Ha már az embert a tetőre teszi a napelemet, nem mindegy hogy tíz év után mehetek fel lecserélni, vagy több mint 30 évig nem kell hozzányúlni. Ennyi)
(#) Vargab86 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem ismerem az árakat, csak belenéztem a témába, mert érdekesnek találom. Remélem nem off, de van kis hazánkban is napelemgyártás. Nem tudom, forgalmaznak-e, de egy kérdést megérne. Pár éve jártam a gyárban (majdnem oda mentem dolgozni...) Akkor álltak rá a legújabb 3 rétegű cellákra. Ki volt téve egy régi típusú cella, és az új. Mindkettőn kis ventilátor, ezek megvilágítva. Az új sokkal többet termelt. De tényleg nem értek hozzá...
Bővebben: Link
(#) Bell hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Nézegetem az árakat, a lehetőségeket, számolgatok, de meglátásom szerint 10 év alatt semmiképp nem térül meg egy ilyen hálózatra visszatápláló berendezés.
(#) pudding1 válasza Bell hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Függ attól milyen gyorsan emelik a villany árát, de ha azt nézem hogy a napelem élettartama 10 évnél sokkal több akkor ennek van reális megtérülési ideje, míg pl egy agyonreklámozott hőszivattyú soha sem térül meg. A szélgenerátor is csak bizonyos körülmények között térülhet meg.
(#) Bell válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Úgy tűnik, jóideig drágábbak lesznek ezek a "takarékos" megoldások, mint a sztenderd.
10 éven belül viszont lesz új technológia, így ki fogod cserélni.
(#) pudding1 válasza Bell hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nagyon optimista vagy, de legyen igazad.
(#) Bell válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Amit alkottál, nagyon tetszik. Biztos megcsodálják az arrajárók is.
(#) tbence3 válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Tudnál feltenni pár képet a gyári napelem felfogatásáról? Mert nem tudom, hogy lenne célszerű stabilan és profin felfogatni. Esetleg ha van valami leírásod a szerelésről akkor azt szívesen látom.
Előre is köszönöm ha megosztod velem/velünk a tapasztalataidat.
(#) pudding1 válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Nem készültek képek, de majd megpróbálom lefotózni. Az alsó sornál 2db 6 méteres 30x30x4mm-es alu zártszelvényt tettem a tetőre. Cserép horgokat hajlítottam 30x3mm-es lapos vasból, ezeknek a vége van átfúrva. A csavarok a panelok gyári csavarhelyeibe érnek bele a zártszelvényen keresztül. Minden panel alatt 4db cseréphorog van. A cseréphorgokat a tetőn belülről a cseréptartó lécekhez lehet csavarozni. A gyári megoldások ugyanerre nagyon drágák voltak és kinézetre sem tetszettek....
(#) pudding1 hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Elkezdtem feltölteni a honlapomra a saját készítésű panelek termelési adatait is, akit érdekel nézzen rá.
(#) DC4eva hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Ha valakit érdekel ***********

Az apróban hirdess!! --vicsys
(#) tamkov válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szia Pudding1,
Ilyen alumínium profilokat hol lehet venni Szombathelyen? prak*ik*r.hu-n nem találtam, de ott amúgy is drágább lenne.
Ha jól emlékszem van forgatód is, mintha +30% többlettermelést írnak forgatóval, ez valóban annyi?

Üdv,
Tamás
(#) pudding1 válasza tamkov hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Én is úgy hozattam mert helyben nem volt. Ha kell ilyesmi keress meg elvileg be tudom szerezni csak mindig le kell kérdezni az árat mert az euro össze vissza mászkerál. A forgatós termelés több mint 30% pluszt hoz, inkább 60%-ra saccolnám.
(#) tamkov válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Köszönöm, keresni foglak ha a szereléshez érek.
(#) kisagyi hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Helló!

Lehet látni már a Toyoták napfénytetőjén a solarcellákat.
Ha beszerzek párat, rá lehetne kötni akkutöltésre.
Egy laza mágneskapcsolós rendszerrel rá lehetne csatolni őket a kocsira.
Nemtudom mennyire agresszíven töltenék az aksit, de kellene valami feszültségvédelem a celláknak az akkutol és talán visszafelé is?
Mit javasoltok?
Egy "konyhanyelven" leírt kötésrajznak is örülnék.
Peti
(#) erbe válasza kisagyi hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Kell bele 1 db dióda a napelem és az akku közé.
Már ha a napelem tudja a ~14 V feszültséget.
(#) mikrohelikopter hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
Segítség!
Első napelem panelom összeszerelésénél tartok, külföldről sikerült olcsón, B kategóriás festékhibás monocristályos cellákat szereznem teszt jelleggel.
156X156-osak.
Az eladó szerint 0,5 V és 3,8W teljesítményűek.
Ez azt jelenti, hogy max P-re 7,6 A nak kéne átfolyni rajta.
DE bármelyik cellát vizsgálom lámpával megvilágítva, a rövidzárási áram, tehát a két felület +, - között max 1 A-t tudok mérni 1 cellánál.( a feszültség megvan, 0,51-0,48V között) Külsö felhős időben 1 cellán 0,3A folyik át. Napos időben még nem teszteltem, mert mostanába nem volt, de normális ez?
Ti mekkora rövidzárási áramot tudtatok mérni a celláitokon?
(#) DC4eva válasza mikrohelikopter hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Hol vetted és kitől?

Nagyon táverősek ám..
Sajnos az a festékréted gyüjti össze az áramot és ha az nagyon hibás akkor nem is várhatsz tőle sokat.. bár a lámpa és a felhős idő sem az igazi, de ilyen időben is tudnia kellene napközben annak a cellának 1-2-3A-t.
(#) mikrohelikopter válasza DC4eva hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Csak a széleken látható egy minimális elmosódás. Maga a cella ránézésre ok.
De legalább már akkor látok nagyságrendet!
Tehát átlagos időben is kéne tudnia1-3 A-t.
Ajaj, ma borus időben 0,3 A-t tudtam kicsikarni, reflektorral megvilágítva kb 1,1A tudott. Akkor csak jogos az aggájom!
(#) DC4eva válasza mikrohelikopter hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Jogos.. tegyél fel róla képet.
(#) mikrohelikopter válasza DC4eva hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Mindenesetre köszönöm!
Nagyon táverősek ám?
Ez mit jelent? átverősek?
Németből jött,
sunways, még szerencse, hogy kevés van itt, bár a napsütés hátha csodát tesz, csak mán gyünne!
(#) mikrohelikopter válasza mikrohelikopter hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
rögtönrakok, csak fényképezek.
(#) mikrohelikopter válasza DC4eva hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Itt van!
Ez 2 külön cella, már főlforrasztottam a füleket.
(#) pudding1 válasza mikrohelikopter hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Üdv! Mint ahogy e-mail-ben is írtam, nem tudom mi lehet a gond, az enyémek borult időben, amikor a napból csak egy kis fényes folt látszik a felhők mögött, 2,3-2,4A-t adnak. Csatolom ide is a képeket, hátha valakinek még jól jön összehasonlításként.
(#) DC4eva válasza mikrohelikopter hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Ha már 3 buszos akkor lehet hogy érdemes lenne kihasználni.. kíváncsi vagyok déli napsütésben mit tudnak.
Én a 3x6os celláimon mértem 4 ampert is szombat 11 - 12 óra közt.
(#) mikrohelikopter válasza DC4eva hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Annyit javult a helyzet, hogy a rossz időben 0,8A tudott, meglátjuk napon.
Tilla
(#) DC4eva válasza mikrohelikopter hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Én ezt mértem kb. 10 perce. Most iszonyatosan erősen süt a nap. Szerintem a mainál jobb nap nem lesz a méricskélésre. Majd 12:30 körül mérek megint.. majd meglátjuk. A képen 2db "B" minőségű nyomtatási hibás 3x6-os 1,8Wp-s cella van sorbakötve és rövidrezárva (0,4V van ilyenkor a műszeren).

PICT0028.JPG
    
(#) DC4eva válasza DC4eva hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
5x5-ös cella ugyan úgy márve 10:30 körül.

PICT0032.JPG
    
(#) DC4eva válasza DC4eva hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Na megvolt a tesz olyan 13:00 körül.

5x5-ös 5.8A
3x6-os 4.5A
(#) DC4eva hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Ha valakit érdekelnek a tesztelt cellák tudok segíteni a beszerzésében. Csak írjatok..
Következő: »»   16 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem