Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   553 / 2499
(#) janimester válasza unitraman hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
igen ez a sorrend és köszi
(#) atysdoktor hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Szisztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a "Gyűjtemény/!kapcsolasok/audiotechnikai_rajzok_i/erositok/500_w-os_erosito_egyik_csatornaja" nevű erősítőt megépítette-e már valaki, és ha igen, akkor kb mennyiből jött ki és érdemes-e belekezdeni? Hozzátzenném, hogy eléggé kezdő vagyok.... Köszi a választ!
(#) kadarist válasza atysdoktor hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szia!
Ha kezdő vagy, akkor kezdd kezdőknek való kapcsolásokkal. Sok pénzt, időt spórolsz meg, ha kezdésképpen nem egy ilyen nagy fába vágod a fejszédet.
(#) atysdoktor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Köszi a jószándékú figyelmeztetést
(#) kadarist válasza atysdoktor hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Kezdésnek ajánlok kettő, viszonylag egyszerű erősítő kapcsolást.
(#) atysdoktor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Köszi, de ezt mivel tudom megnyitni?
(#) gery1212 hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy STK4192II-es icm nyákon(hifiböl) de nem akkar megszólalni csak ha nagy jelszintett adok neki de akkor is tor a bekötését már megtaláltam de akkor is ezt csinálja.Valaki megtudná mondani hogy mitt kellene vele csinálni hogy normálisan müködjön?
(#) atysdoktor hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Már megvan, köszi! Tényleg elég egyszerűnek tűnik
Lenne mégegy kérdésem:
Van egy Sherwood AX-4050R típusú erősítőm, és olyan problémám van vele, hogy csak akkor szól, ha a jobb oldalát megemelem... Most egy élére állított rossz winchester van alatta De ha azt kiveszem, akkor elhallgat... Először arra gondoltam, hogy valami relé nem OK de nem találtam benne relét...
Előre is kössz a választ!
(#) kadarist válasza atysdoktor hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Egyszerű és nagyszerű . A szövegben sok értékes információ van, tessék elolvasni, mielőtt hozzálátsz az építésnek.
(#) kadarist válasza gery1212 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szimmetrikus tápegységről próbálod? Ha igen, akkor az is lehet, hogy az lehet, hogy az IC a rossz. Az alkatrészek (ellenállások) jók a panlelen?
(#) gery1212 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Ic és az ellenálások jó a táp pedig igen szimetrikus
(#) gery1212 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
gyári az ic bemenetére egy KA22098-colt kötve(8lábú ic) lehet hogy azzal müködne csak?
(#) kadarist válasza gery1212 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
A kimeneten hangszóró nélkül 0 Volt van a GND-hez képest?
(#) gery1212 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
igen nincs semmi bugá csak ha megérintem a bemenettet
(#) kadarist válasza gery1212 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Műszerrel, egyenáramú beállításban mérj a kimenetre. 0 Volt körüli értéket kell kapnod (hangszóró rákötése nélkül).
(#) gery1212 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
kimeneten tényleg 0 voltot méretem van
(#) szilva válasza gery1212 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
A "muting" (IC 6-os lába) hova van kötve?
(#) Cunici hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Régebben megépítettem egy erősítőt , amellyel gondjaim voltak . Most viszont szeretném befejezni, ehhez kérnék segítséget .

A mellékelt kapcsolást csináltam meg szépen szólt , csak kezdő létemre nem láttam hogy nincs benne rövidzárlat védelem, és szeretnék bele rakni .

Olyan védelmet szeretnék amivel lehet 4-6-8 ohmon is hallgatni csak az a problémám, hogy ehhez nem értek valaki aki tud segítsen , egy kis elmélettel, hogyan is kell ilyen védelmeket tervezni , vagy el leírás erről a dologról sokat segítene. Vagy egy olyan kapcsolás amiben kb ugyanezek az alkatrészek vannak és a tápfeszültség is jó , meg a kimeneti teljesítmény is , de van benne védelem.

Az erősítőhöz a tervet innen szedtem le :katt ide

A segítségeket előre is köszönöm.
(#) unitraman válasza atysdoktor hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Biztosan valami érintkezési hiba. A mozgó alkatrészt nélkülöző ketyeréknek általában mindegy, hogy oldalára fekteted, vagy fejreállítod. A Te esetedben több hibalehetőség is van. Rossz forrasztás, amiben mozog az alkatrész lába, leesni készülő vezeték-csatlakozás, vagy a legrosszabb, a paneltörés, és azért érintkezik csak emeléskor, mert egymásnak feszülnek a vezetetősávok letört végei. Át kell nézni, megmozgatni a csatikat, vezetékeket, KIKAPCSOLT és konnektroból KIHÚZOTT állapotban :yes:
(#) kifflee hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy most egy nagyon alap kérdést fogok föltenni, dehát még kezdő vagyok: Hová kell kötni a hangerőszabályzó potmétert?
A válasz előre is köszönöm.
(#) unitraman válasza kifflee hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
A bemenetre. Szemben veled a poti, 3 lába lefelé. Bal szélsőt földre (GND), jobb szélsőre a bejövő jel vezetékét, a középsőre meg azt a vezetéket, ami továbbmegy az erősítőhöz, előfokhoz, stb. Sztereó poti esetén ugyanez, csak mindenből kettő van, kivéve a bal lábakat, ahova a GND-t kell kötni, azokra ugyanaz a kábel megy. Bővebben: Link
(#) hangszoros válasza atysdoktor hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Gondolom tudsz vigyázni magadra áramütéssel kapcsoltba :
Ha kikapcsolt állapotban nézzed a cucost, nehéz meglelni a hibát.
Larakod ahogy irod nem szól. valami szigetelt pálcával finoman turkálod, nyomkodod és megfogod találni a pontot hol jön meg a hang . Ott nézelödj
(#) atysdoktor hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Köszi mindenkinek a tippeket, még ma megnézem!
(#) A.d.r.i.á.n. hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Nekem
ez a biztosíték kell?
(#) peter1995 hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Hello.Olyan mitől lehet hogy egy 2*20Wos erősítő sokkal szebb mély hangot ad egy hangszórónak mint a 100W mono?A hangszóró azonos.A 100W tranyós a 2*20W IC.
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Rosszabb a frekvenciamenete. Kicsi az erősítése a kisebb frekvenciákon a 100W-osnak.
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Aha.És ha egy ilyet berakok a 100W bemenetére akkor meg csak a mély hangokat fogja erősíteni ugyen?
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Igen. :yes:
(#) peter1995 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Csak egy valamit nem értek.A beültetésin van egy led ami a kapcsolásban nincs feltüntetve.Mi a szerepe?
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Jelzi a múködést,
Következő: »»   553 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem