Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   558 / 2499
(#) DJ Szabcsa válasza petemazi hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Mondasz valamit...
(#) doomkiller hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok! Mellékelek 1 kapcsolási rajzot. Az lenne a kérdésem, hogy a bemenetére tehetek e OP-AMP -ot (JRC4558D) és a végtranzisztorokat kicserélhetem e TIP122/TIP127-re, a BD135 -t pedig tegyem közös hűtőbordákra a végtranzisztorokkal? +24V -ról hajtanám, a nyugalmi áramot pedig legyen ugyanúgy 25 mA?
(#) szilva válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
2kg-ig megy levélpostaiként is bármi, lehet akár csomag alakja is. Az egy fokkal barátságosabb árfekvésű, bár tény, hogy nem érdemes pár alkatrészt így utaztatni, mert többe fog kerülni a leves, mint a hús.
(#) csovalek válasza Andrew8 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szia.
Szerintem legjobb lenne neked, ha egy 4 sávos autó erősítő ict használnál.
2 sávot hidalva sub nak 2 pedig maradna sztereó. TDA ban találsz barátságos árban megfelelőt nagyon minimális alkatrészekkel...
Annyi, hogy nagyon puffereld meg a tápot...
Üdv.
(#) gery1212 válasza csovalek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
ezen az oldalon találsz egypárat:Bővebben: Link
Én a TDA7375-öset építettem meg (kettöt hidban egyet sztereoban (négycsatornás))TDA7375A-s végfokkal ami egy mélyet és egypár videotont hajt :yes:

Link beszúrva!
Használd a link beszúrás gombot!
szamóca
(#) neocska válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
IC-vel nem szeretek erösitöt csinálni, ha az árakat nézem ugyanodajutok, jobban kedveem a tranzisztoros erösitöket, 100W az böven elég, max 200W ig mehetek el, de az már a felsö határ
(#) csovalek válasza gery1212 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Én már nem fogok építeni többet egyenlőre...
Itt az enyém:TDA7265 hídban subnak.
Bővebben: Link
Meg egy kép is...

DSC00214.JPG
    
(#) hangszoros válasza csovalek hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Huh de utálom a tömöritett dolgokat
A franc tudja hogy lehet megnézni
(#) csovalek válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
A tömörítettben csak képek vannak az építésről.
Csak a fanatikusoknak ajánlom.
(#) heroldbalu hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Hello mindenki!
Azt szeretném megkérdezni ,hogy építek egy quad 405 ös erősítőt.A tápjába (2*35V 300W) naggyából mekkora kondik kellenének, mert van itthon 2db 2200µF 360V elektrolit kondim. Ennyi elég lesz vagy kellene még bele.Ezeket természetesen a +/föd és a -/föld közé 1-1-et.
A váaszt köszönöm.
(#) fleta válasza heroldbalu hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Ezek a kondik kicsik lesznek. Legalább 10000 uf 63 Volt kondi kell .
A kondid nem 220uf csak? Vagy csak 35 Volt?
(#) heroldbalu válasza fleta hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Nem ezek az értékei.2200ľF 360V
(#) J-O-E válasza heroldbalu hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Fotód van róla ez elég tekintélyes méretű kell hogy legyen ezekkel az értékekkel 2200µF/360V.
Neked biztos jobb lenne 4700µF ból kettő táp áganként összesen 4db. vagy 2x10000uF.
Ilyesmi van neked mint amit képen mellékeltem?

capacitor.jpg
    
(#) heroldbalu hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Amikor meg láttam a méretét azt hitt nem tök jó,és elnéztem 22000µF-nak.
De már megrendeltem a 2x10000µF hogy mihamarrab itt legyen.

e2a_2_big.jpg
    
(#) hangszoros válasza heroldbalu hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Fog vele müködni, de inkább nagyobb kapacitásút ajánlanák
(#) J-O-E válasza heroldbalu hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Ja igy már érthető,
de a 2X10000µF/63v jó lesz.
(#) Akashi hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Üdv.

Szétszedtem az autórádióm (mert kontaktos volt a forrasztásoknál... jahh magyar utak szétrázták...) és láttam TDA7377 IC van benne.
Olvasgattam az adatlapját, és arra gondoltam nem lehetne valami nagyobb teljesítményűt tenni bele? Valaki csinált már ilyet?
Van ennek az IC-nek nagyobb teljesítményű változata?
(#) nagy_david1 válasza Akashi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Ez egy nagyon jó IC. Nem az IC-vel van a fő gond hanem a tápfeszültséggel. Más IC is alig tud pár W-al többet és még nem is beszéltünk a lábkiosztásról.
(#) Akashi válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Köszi a választ. Nem akarom mindenáron kicserélni, csak egy kósza gondolat volt. A rádióra rá van írva 4*15W. A kenwoodomra pedig 4*50W. Bár abban nem néztem IC-t.
Hallásra nem sokkal hangosabb a kenwood, viszont nem szól ilyen szépen.
Csak eljátszottam a gondolattal, hátha van erősebb verzió.
(#) csovalek válasza Akashi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Nagy dávid inkább a kérdésre válaszolnál...
És igen a válasz a kérdésre:
TDA7275 ennek ugyan az a lábkiosztása és az adatlapja szerint 2x35Wot tud a 77es meg 2x30at.
Szoal nem sokkal több, de haneked megéri akkor megveszed kiforrasztod és kész...
(#) petemazi válasza Akashi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
A kenwoodban valószínűleg van egy DC-DC konverter, vagy hazudnak, és nem RMS teljesítményt adnak meg.
(#) nagy_david1 válasza Akashi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Valóban nem szól hangosabban sokkal, mivel nem 4*50W csak 4*25W körüli. És valóvan "szépen szól" ez az IC.
(#) nagy_david1 válasza csovalek hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Hát már megbocsáss, de a kérdésre válaszoltam, aztán meg ezt az IC-t a datasheet se kapja (biztos elírtad de nem ez a lényeg most) és te se jól értelmezed az adatlapokat, mert a 77 az nem 2*30. Kicsit nézz a dolgok után szerintem.
(#) nagy_david1 válasza petemazi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Szerintem ne légy ilyen optimista Utóbbi feltételezésed a helyes, vagyis nem RMS.
(#) Andrew8 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget :worship:
(#) csovalek válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Dehogynem:
Adatlap rögtön első sor. hidalva :nezze:
És most az hogy éppen nem hidalásról van szó az tök mind1, miven arányosan nő a nem hidalt telyesítmény is a bikább icnél azaz aTDA7375nél...
(bocsesz az előbb elírtam a 73mat72nek... )
Szoal 7377 4x6W ot ad le
7375 4x7W ot.
Nem sok eltérés, de ilyen kis telyesítménynél észrelehet venni...
(#) szilva válasza petemazi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Vagy leginkább meg kell nézni az adatlapot. Ezeket a teljesítményeket (45-55W) ugyanis nem 4 ohm-os hangszórókra tudják azok, amelyek tudják. Általában 2 ohm-ra vannak az autórádió IC-knél megadva a teljesítmények, de nem ritka az 1.6 ohm sem. Ez úgy szokott kijönni, hogy ha párhuzamosan köti az ember az első és a hátsó hangszórókat, amik egyenként 4 vagy 3.2 ohm-osak, akkor annak az eredője, azaz a fele ellenállás kerül a rádió kimenetére.

Ha utánaszámolsz, 12V-os tápfeszültségből 0 veszteséggel, hídkapcsolásban 45W RMS keletkezik 1.6 ohm terhelésen. Azaz kb. ez az elméleti maximum, amit ki lehet hozni az autórádiókból az akkufeszültség megemelése nélkül. (Nagyobb ellenállású hangszóróra természetesen arányosan kisebb teljesítmény jut.)
(#) hangszoros válasza Akashi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Simike .
Olyat keress ami 7-8At tud. A Ráirt Wattokkal ne foglalkozz.
Amelyiknál 4.5A van megjelölve az karcsú a 4 Ohmos hidhoz. Tökmindegy mi a rizsa
(#) nagy_david1 válasza csovalek hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Igen, de az előbb még 30W és 35W-ról beszéltél. Az lehet észrevehető az az 1W de a kérdező szerintem nem ekkoracska változást szeretett volna elérni. Még ha hídba köti akkor kicsivel több, de észre se fogja venni senki a különbséget ha nem egyszerre hallgatja a kettőt. Szóval szerintem a kérdését igen is megválaszoltam.
(#) csovalek válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Szerintem esetleg az is egy jó alternativa lenne, ha csinálna különálló erősítőt egy kis dovozba.
Lehetne az 2db hasonló ic hidalva, van amelyik tud 40Wot is. Csinál 2őt és az szerintem egy pár nagy érzékenységű hangszóróval több mint elég...
Következő: »»   558 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem