Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   3 / 194
(#) sangp hozzászólása Nov 23, 2006 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan hangszóróvédelmet, ami asszimetrikus táphoz való, és megbízható, kipróbált kapcsolás?

Előre is köszi!
S
(#) tothi89 hozzászólása Dec 8, 2006 /
 
Sziasztok, az lenne a problémám, hogy építettem a kocsimba egy pc-t, most az atx táp 12 voltján van egy relé, ami az erősítőket kapcsolja,de sajnos be- és kikapcsolásnál is pukkanak a hangszórók. Én a nyomtatóportra gondoltam egy progival.Várom az építő jellegű ötleteket.
(#) Hurka válasza tothi89 hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
sztem ez kell neked
(#) alienn hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
nekem a koppanásgátlóm egy darab relé egyutasan egyenirányítva az erősítő tápjáról és a tekercscsel párhuzamosan egy kondi. Ez a relé bekapcsolásakor nem tud meghúzni a kondi miatt (ennyi késleltetés épp elég, kb fél másodperc), kikapcsoláskor viszont az erősítő tápelkóinál hamarab elenged és nagyon jól működik! egyenfeszültség ellen nem véd, de koppanásgátlónak ennél egyszerűbb nincs is szerintem.
(#) Tetye hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
halihó!

Van egy adott 400wattos végfokom... ehez készitattem egy hangszóro védelmet csak nem tudom hogy a DC védelem nem fog a lekapcsolni nagyobb kihajtásnál erről vélemény? itt a rajza

rajz.jpg
    
(#) Mikey051104 hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
Sziasztok!
nagy segitséget kérnék tőlletek.van ez a reflex rx-500 védelme, és mit kellene átalakitani rajta hogy +-50 voltrol is menjen
vagy tud nekem valaki iesmi védelmet ajánlani?
de a ledek miatt kellene (power,protect,clip) ez mindenféle képpen kellene bele
(#) dbase válasza Tetye hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Tetye:
Tuti nem fog kikapcsolni, nekem ez a rajz amit rajzoltam, 300-350w-ot elvisel.Egyébként elbírja a + - 70v ot is.Kipróbáltam, mert gondoltam, ha már egyszer oda jut a kapcsolás, az erősítő h meghal, akkor ugyis annyi fog rá jutni.Nem kell félni.Csak próbáld ki te is.Nyomd rá a tápra.Ha nagyon féltenéd, akkor a C2-C1 kondi duoval tegyél párhuzamosan egy-egy zenert ami megvédi, természetesen egyiket fordítva.
(Amugy nem tudom minek kellet felteni ezt a rajzot, még egyszer mikor ott van a kapcsolások közt.)
(#) Georgee hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Üdv mindenkinek nem akartam uj topicot nyitni. Az lenne a kérdésem h van e valami megoldás a hangszórók védelmére mert az utolsó bulin nem egy hangxórót ütöttünk ki és az erölködőbe beépített relé nem reagált. Egy pioneer meg egy JVC erősítővel voltam és 5 hangszórót ütött ki ugy h az erősítők le sem kapcsoltak...
(#) dbase hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
A hangszóró meghalhatott a nagy teljesítménytől, de a néha megjelenő dc is lehet.Meg kéne építened az általam közzé tett kapcsolást és rátenni a kiemenetre.És kiderül van -e Dc fesz.
Az áramkör 1v tol kb behuz.
(#) Solt85 hozzászólása Jan 25, 2007 /
 
Hali !

Lenne pár kérésem/kérdésem :

Van egy 4 x 150W-os crossoveres végfokom (nem általam, de házilag épített ), 4db STK4048 II végfok IC vel felvértezve. Nos a szilveszteri buli kicsit megviselte, a hozzá kapcsolt hangfalakkal együtt .
1. kérdésem, hogyan tudom megállapítani hogy az IC -k még életképesek-e ?

Mindezekből okulva akarok bele építeni egy hangszoróvédő áramkört, amely az alábbi képeken látható (a képek a ''http://majki.fw.hu/'' honlapról származnak), viszont szeretném ha nemcsak a hangszórókat védené az áramkör, hanem ha a hangszórók leégnének az általuk okozott zárlattól védett legyen az erősítő. Szal kérdésem a következő:
2. Ez az áramkör alapból tudja ezt ?, ha nem meglehet e valósítani a mit fent írtam.

3. Ha jól vettem ki akkor ez csak egy hangszórót véd szal 4 csatornához 4 kell ?? vagy roszul néztem ????.......

Előre is kösz a válaszokat !

képek mellékelve
(#) Ant hozzászólása Feb 6, 2007 /
 
HI!

Építettem egy hangfalvédőt, és most jött el a tesztelés ideje. Az áramkör a www.majki.fw.hu oldalon található, elektronika>kapcsolások>hangszóróvédő.
Az a kérdésem, hogy hogyan tudnám letesztelni aaz áramkört erősítő elkészítése nélkül?

Ant
(#) Georgee válasza Ant hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Szerintem az erősítő kell hozzá ha tesztelni akarod... Első lépésben (ha van keverőpult lejáccó vagy valami) csavard neki a potikat az erősítőn is és a lejátszón is... Jah azért nem árt ha olyan hangxórón teszteled ami már nem kell
(#) ndavid87 válasza Ant hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Köss a bemenetére egyenáramot.
Ha old a védelem, akkor jól működik.
(#) Ant válasza ndavid87 hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Az a problémám, hogy nem is kapcsol be a relé, de ég a zöld led, meg a piros, ha rákapcsolom a +24 V-ot, de ha már rákapcsolok -12-őt, akkor a sárga is világítani, kezd. Igaz a trafó érzékelőjére nem tettem semmit és a bemenetekre sem.
(#) Ant válasza Ant hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Jaj de vagyok, nem mondtam meg a színeket
A zöld a védelem, a piros a power és a sárga a clip(túlvezérlés)
(#) Ant válasza Ant hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Ha valakit érdekel!

P1010034.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása Feb 6, 2007
 
"Hanfalvédő" téma ide áthelyezve!
(#) Tarzan hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
Hello!

Én sztereo vf2-höz építettem meg ezt a hangfalvédőt: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/hangfalvedo_erositokhoz.html.
Működik is, a diódamérőm egyenáramára már lekapcsol.
A szerző ajánlása alapján én más tranyókkkal építettem:bc182/bc212 -vel. Azonban az egyik védelem -úgy vettem észre főleg erősebb mélyeknél- működésbe lépeget, azaz ki-be kapcsolgat. A másik védelem nem csinál ilyet. Mi lehet a baj?

üdv
(#) vicsys válasza Tarzan hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Növeld meg a 22k-t a bemeneten pl. 33k-ra
(#) dbase válasza Tarzan hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Szerintem a különbözö bétáju tranzisztorok miatt, vagyy kondenzátorok az elején nem anyi értéküek mint ami rá van írva.
Cerélgetés, próba cseresznye.
Nekem 300w on nem reagál semit.
Cseréld fel az erősítők kimenetét,lehet az egyik végfok fetje néha vezetőbe megy át egy kicsit, de észre sme veszed, lehet nem is a védelem a hibás.
(#) Tarzan hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
A válaszokat köszönöm.

Szétszedtem. Mivel az egyik védelem jó volt, ahhoz nem nyúltam. Viszont a rossz védelmet megnéztem kezdetnek. Találtam valami zárlatfélét a panelon , úgy, hogy előtte a tesztek alatt ugyanúgy(jól) működött mint a másik áramkör. És át is néztem beépítés előtt. És a hiba is csak kb 4 óra zenélés után jelentkezett
Megszüntettema zárlatot...
Viszont: Számítógépről hajtom. Fémdobozban van. A fémdobozhoz a védőföldön kívűl SEMMI nem csatlakozik fémesen az elektronikából. De a gép mellett teljesen feltekert potinál jól hallhatóan, meg egyébként is észrevehetően brummog. Az áramkör föld csillagpontos kialakítású.
Hogyan küzdjek a brumi ellen?

Az erősíttőbe bármilyen elektromos zaj(pl fölkapcsolom a villanyt, kihúzok egy tápegységet a konnektorból bekapcsol a hűtő) behallatszik:"pukkan, csattan".
MIt tehetnék házilag ez ellen?(a hálózatot továbbra is rendeltetésszerűen a akrom használni...)
(#) szabi83 válasza Tarzan hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Idézet:
„MIt tehetnék házilag ez ellen?(a hálózatot továbbra is rendeltetésszerűen a akrom használni...)”


trafó elé rakj EMI filtert és nem lesz pattogás meg semmi!

LCR összeállítás:

http://www.hqvideo.hu/info/hu/mw-filter_001.html

üdv
(#) Tarzan válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Ja, valami ilyesmit már olvastam!
De nem tűnik túl bonyinak. Nem lehet ilyet HÁZIlag csinálni?(mármint nem vagyok pesti, + a toroidom 800VA-es és lehet, hogy még teljesen ki is lesz használva- nem tudom elég-e ez az emi filter)
Köszi!
(#) szabi83 válasza Tarzan hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
De lehet, ha van rossz PC tápod abban is van, ha van rossz mikrod abban is van..


üdv
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
pc tápossra, max 250-300W köthető..

mikrósra 600-1000W
(#) Tarzan válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Nekem 1 bontott pc-tápom van. Mégis esetleg vmi emi filter-rajz?
(#) Gandras88 hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
Sziasztok láttam az egyszerű koppanásgátló kapcsolást a főoldalon ezt én autóba szeretném használni (mindig koppan egyet bekapcsolásnál) , ezen a szinten elég amatőr vagyok valaki letudja nekem írni hogy a hangszorot hova kell bekötni a kapcsolásba? a mélynyomo valammilyen olyan kapcsolásba van kőtve az erősítőre hogy duplázza a teljesítményt itt is használható? 3 csatorna van akkor mindegyik hangszoró és az erősített kimenet közé be kell iktatni egyet egyet???

Tud valaki segíteni???

ne postolj duplán! Ha vki segíteni akar, úgyis fog ha nem írod le 2x...---- vicsys
(#) dbase válasza Gandras88 hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Vagy egy darab relé, de több érintkezővel, vag vezsel több legalább 3 relét, ami minimum egy áramkörös, azaz 1 kábelt szakít vagy összezár.
Ha több relét akarsz akkro nagyobb áramu tranzisztor kellene a relé meghajtására, ha jol emlékszem akkro a 4 es tranyó.

De ha még egyszerübben akarod a kapcsolást, neked egy késleltető kell, ami kevesebb alkatrészt igényel, bár attol a relé,v relék még mindig kellenek.
(#) Gandras88 válasza dbase hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Köszi akkor már csak egy hulye kérdésem van (mivel elég amatőr vagyok ebben) a mellékelt képen láthatóan kell mekötni a kapcsolást az erősítő es a hangszoró közé??
Nekem a kapcsolás kimenete nem világos, és ha ugyvan ahogy gondolom akkor a hangszoró is + 12 voltot kap nekem ez most nagyon nem világos help pls

deha van valami egyszerűbb pl amit irtal késleltető akkor azt betudnád szúrni ide légyszives nagyon kellene előre is köszönöm, nekem a kikapcsolásnál is pukkan egyet ez azt is megoldja ????????

Névtelen.jpg
    
(#) sixtek hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Gandras88!

Igy ni: (lsd. csatolva)

Jo munkat!

vedelem.JPG
    
Következő: »»   3 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem