Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   909 / 3975
(#) szbalogh válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Elemlámpát szeretnék barkácsolni, mert készen elég drágák
Az első mondatodból meg csak a 2x3cm-t értem
Akkor 3x1.2V NiMH az jó?
(#) bbalazs_ válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nem tudom, ra kell neznem az IC adatlapjara, hogy mennyi a min.fesz, de szerintem nem.
Nem akarsz inkabb valami bontott notebook-akkut hasznalni? Az jo 10V koruli es rendesen megtaplalja a stepdownt es sokkal tovabb is tart.
Ha kicsi kell, hasznalj sima ellenallast, amit a teljesen feltoltott akkukra meretezel, kb 70%-os fenyero mellett. Tobbet ugysem latsz lenyegesen fenyesebbnek.

A ket misztikus kifejezes azt takarja, hogy az eredeti feszultseghez kepest felfele vagy lefele valtozik a kimeneti feszultseg (fel-lep vagy le-lep). Az MCp pedig a microchip altal forgalmazott kis cel-ic, amit mindket modon be lehet kotni. Szokseged lesz meg egy tekercsre meg par kisebb kondira (100µF korul) es egy gyors Schottky-diodara.
(#) szbalogh válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Alkatrészek lennének, bár most Bővebben: Link ezt nézegettem, hogy nem annyira vészes az ára. Eddig ilyen 10000 körüliekkel találkoztam. Ha azt veszem, hogy nem kell olyan sokat barkácsolni és egyben van az egész akkor lehet hogy mégis veszek
Köszönöm a segítséget
(#) bbalazs_ válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Azert azt vedd figyelembe, hogy a megfogalmazas:
20W TIPUSU cuccrol beszel.
Technically illiterate olvasok kedveert felhivnam a figyelmet a W(duplavé) es a W(a teljesitmeny egysege, Watt) kozotti szandekosan megteveszto hasonlosagra.

Ha lenne egy 4x1.2V, kb 5V-os akkud/elemed, ami 20W TELJESITMENYU lampat hajtana, akkor ezen kb 4A-nek kellene atfolynia, aminek eredmenyekeppen a kezben tartott lampabol elhajitott lampa lenne (20W rohadtul forrosit!), masreszt a kb atlag 1000MILLIAPERORAS AAA akkukat negyedora alatt felzabalna...
(#) szbalogh válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nyilván nem 20W-ot eszik a lámpa ha 1W-os izzó van benne
Van nekem egy 7W-os halogén izzós elemlámpám amit még nem kellett igazából használnom, de már 1x izzót kellett cserélni benne
Ugyanezt Bővebben: Link a lámpát megtaláltam youtub-on amire ott Cree márkát írtak, akkor ez nem bóvli ugye? SZerinted megéri?
(#) bbalazs_ válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Az eredeti linken (amit adtal) bolcsen elhallgatjak, hogy mi is van benne.
Attol meg lehet jo, ennyiert szerintem megeri. De az is tutti, hogy ebben nem sok aramgenerator van...
(#) SzervízMacska válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Ilyen lámpám nekem is van. A háza, a kapcsoló, a LED és a reflektor kitűnő benne. Mindazonáltal használatra teljesen alkalmatlan, gagyi, kontaktos az egész bele. Ezen kívül csak akkor érdemes hasonlóban gondolkodni, ha van olyan töltőd, mely a cellákat egyesével tölti.
(#) vilmosd válasza szbalogh hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Hali
Erdekes ez a "pontos" mersi eredmeny a lampa leirasaban:
Idézet:
„Luxméter mérés eredménye 5-10 cm távolságból: 79.500 LUX”
. Mint tudjuk ez negyzetesen csokken a tavolsaggal.
Udv Vili
(#) Kurrnov válasza dZsordeN hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Tud valaki magyar nyelvű leírást a Multisim nevű programhoz?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) jubilleum hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Újabb kérdés:
Megforrasztottuk ami elszakadt, kimértül végig a távvezérlős füléhalgatót, de a telefon mégsem ismeri fel.
Hol lehet a probléma?
(#) jubilleum válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Ennek az alsó távirányítós része volt kontakt hibás, mindent újra forrasztottunk, de mégsem működik.
(#) jubilleum válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
De hátha kimértük akkor ilyenről tudnánk.
Kimértük a két végénél is.
(#) jubilleum válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
igen.
Tippeket megköszönnénk, azokon talán eltudunk indulni.
(#) bbalazs_ válasza jubilleum hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
A csati USB vagy mini-USB?
(#) jubilleum válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Ext USB
(#) bbalazs_ válasza jubilleum hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Az nem tudom, hogy mi a turot jelent.
Kicsi vagy nagy? MAGYARUL hany polusa van?

Ha ot, akkor a fold melletti szal szokott lenni a jelzes, ezt altalaban 10K-val foldre kotik (vagy tapra, tipustol fuggoen). Eloszor ezt nezd meg, ugyanis ezzel szoktak a cuccot felismertetni.
Azt is nezd meg, hogy az arnyekolas be van-e kotve.

Ez vajon funkcionalo USB vagy pedig csak a csatlakozo miatt hasznaltak ilyet? Errol ir-e a leiras?
(#) jubilleum hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
EXT usb a HTC szabvány csatlakozója.
Így néz ki.
De csak a formája olyan mert ami nekem van abban 1-5-ig (tehát az USB) nincs benne.
(#) bbalazs_ válasza jubilleum hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Ertem, de akkor mit varsz, mit ismerjen fel?

Magyarul akkor hat polusa van, ami be is van kotve?
Nehezen ertem en ezt....
Ugy latom, a taviranyiton atmegy a hang, vagyis bejon a taviranyitoba. Akkor viszont a rajz alapjan nem maradna eleg kanoc a vezerlesnek. Szerintem be kell legyenek kotve legalabb a data es a gnd vezetekek.
Ott van az az ID/Key, amit emlitettem, en akorul keresgelnek...
(#) kolti hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Egy billentyüvel kapcsolja.

88.jpg
    
(#) szakáll válasza kolti hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Bár már a gyik.hu-n is írták -butaság egy autóba két rádiót tenni, és a hangszórókat felváltva rájuk kapcsolgatni-próbáld meg:
A régebbi kazettás magnókban a "REC - felvétel" kapcsoló egy többáramkörös tolókapcsoló, legalább is én ott találkoztam ilyennel. Terhelhetősége viszont nem nagy.
(#) kolti válasza szakáll hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Szóval.
Ami rádió most benne van cd-s kurblis az állomás keresője.
Amit beletennék másodiknak az egy kazis, digitális programozható. Amibe ha teszek egy kazetta adaptert tudok vele mp3.mat is hallgatni.
(#) Pulyka válasza kolti hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
(#) szamóca válasza kolti hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Izostat kapcsoló. Bár ha arra a célra kell mint alant írják akkor nyolc áramkörös váltóérintkezős kapcsoló, vagy spec. relé, ill. 2x4 áramkörös relé az kapható.
Én a helyedben inkább beszereznék egy olyan CD-MP3 fejegységet amin van Aux bemenet.
(#) jubilleum válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
nem voltam pontos, 8 ere van
abból egyik a ház, tehát a fém burok körülötte, tehát egy eret nem találok.

a fejen 6-12 ig megvannak a csatlakozók
de felül tehát a 1-5 ig a ház üres, ott nincsenek csatlakozók
tehát egy ér valahogy nincs kint a csatlakozón?
(#) bbalazs_ válasza jubilleum hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Az eredeti kepen 12 er szerepel....

Amit nem talalsz, szerintem az lesz az ID/Key, ami tulajdonkeppen a foldre van huzva 10K-val. Probalj meg utolagosan odatenni egy ilyet.

De akkor sem ertem, hogy hogyan mukodik a taviranyito. Esetleg ellenallaskoddal? De a telefon nem ismerheti ezt...
(#) Stadi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nem tudom, milyen autóról van szó, de nem lehet, hogy műszerfalba integrált, azaz nem DIN-es rádió van benne? Mert azt bajos kicserélni.
(#) kolti válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Elsőre én is erre gondoltam, de ahogy írják a neten rosszabb a minőség mint a kazis adapterrel.
Persze gondolom rádiója is vállogatja.
(#) kolti válasza Stadi hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Én épitettem be, egy sima cd-s rádió.
(#) nagy_david1 válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Ha nem gond, akkor mérd le az áramfelvételét autóról való működés közben, de ha valoban 40W akkor az kb. 12V-on 3,5A-t jelent. Nemtudom mennyit akarnád huzamosan üzemeltetni, de én egy 12V 3A trafót vásárolnék neki és ezt egyenirányítanám, majd pufferelném. Persze nagyobb trafó csak előny, de minimum ennyit tennék neki. Max.5000 Ft-ból megvan dobozolást nem számítva. Elnézést, hogy nem a legjobb kifejezésekkel éltem, de remélem ez nem gond.
(#) ceia hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok! :worship:
Vettem egy minierősítőt, amivel a PC-m akarom kierősíteni. Ha minden igaz, 2x15W-ot tud hifi minőségben. De olyan pici, hogy éppen beférne akár egy nagymeghajtó helyére is.
Az eredeti hirdetés szerint 12V 6A egyenáramot kell neki adni. A készülék hátulján viszont, a tápaljzatánál csak 2A van írva. Volt mégegy utalás a tápfeszre: Power supply : 8-ISV DC Neg.Ground
A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e, hogy a tápfeszt a PC-táp egyik nagymeghajtó tápcsatlakozójáról adjam neki? (olyanról, amilyen a PATA HDD-re is megy) Ha igen, milyen módon kössem rá? Gondolom, kell neki egy Ground (fekete) --(o-- meg egy 12V. De melyik: plusz, vagy mínusz 12V? (piros, vagy sárga)
Érdekességképpen itt van róla néhány kép:
Kép1 Kép2 Kép3 Kép4 Kép5 Kép6
Ha valaki tudna rá válaszolni, megköszönném! :help:
Következő: »»   909 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem