Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   43 / 582
(#) imikee10 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
1 másodperccel gyorsabb voltál
(#) zoz11 válasza imikee10 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Jó volt az időzítésünk
(#) editrita hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek !
Hát volt a mosógépszerelő, és azt mondta ki kell cserélni a szivattyúmotort, kb 15.000 Ft. Hol tudok utána nézni, vagy hol lehet venni.
Bosch Maxx tipusú a gépem.
Köszönettel: editrita
(#) zolika60 válasza editrita hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Bár már elég sokszor volt.Bővebben: Link
Ha nem találod a honlapon, hívd fel őket és típus alapján megmondják mi jó bele. Nem feltétlenül kell bele Bosch szivattyú.
(#) zoz11 válasza editrita hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Hello
Max 2500-3000Ft hozzá a szivattyú.
Ha jól emlékszem akkor bosch gépekbe bajonettes van és magas lapátos.
Üdv: Zoltán
(#) imikee10 válasza editrita hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Ennyi hogy maxx a típusa ez édes kevés mert ez olyan mint ha fiat grande punto helyett csak annyit mondanál hogy grande.
Elvileg egy Wd-vel kezdődő szám-betűnek is kellene lenni rajta.
A szivattyú vagy 3 fülü bajonett záras vagy csavaros.
A mintát vinni kell.

Imi
(#) editrita hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
A0gép tipusa Bosch max WFO 2480\24, FD 8604601385
Széttszedtem és leolvastam a szivattyú számát:űAskoll Mod.M. 501, Art: 292029, cod: 900093049,
Hát valahogy úgy néz ki mint a képen

01864.jpg
    
(#) zolika60 válasza editrita hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Akkor már csak venned kell egyet.
(#) (Felhasználó 52115) hozzászólása Jún 18, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek !
Ismét idejöttem tanácsot kérni, egy felültöltős Whirpool mosógépem van, aminek a fedele alatt vannak az adagolótartályok egymás mellett. Ma a megfelelő helyre öntöttem az öblítőt és alul kifolyt. Mit tudok csinálni ellene ? Már kivettem az egész tartálytokot. próbáltam kimosni, a mosószeres tiszta lett, de az öblítősből nem jött ki a lepedék. Azt mivel tudnám kiöblögetni, mosgatószerrel nem jött ki és nem látszik meddig öntöm az öblítőt. Túltöltve soha nem volt, három kupakot teszek bele, azzal kb. félig van. Köszönöm a tanácsokat előre is !
(#) zoz11 válasza (Felhasználó 52115) hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Hali
Azokat a mosószer tartókat szinte lehetetlen kimosni normálisan. Max forró vízbe kiáztatni de az is csak nagyon ritkán segít.
Azért folyik ki belőle mert ami van az öblítő tartóba pipa, az is tele van akkor öblítős kosszal.
Üdv: Zoltán
(#) pakibec hozzászólása Jún 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy ARISTON AMD109EU mosógépem. Néhány hete 2 pukkanás után leverte a bizosítékot. Szédszedve a vezérlőpanelen kipukkant a TNY tápIc, rossz volt a tekercs és a 400V-os pufferkondi.

Ezeket sikerült megjavítani/cseréni Zoz11 távsegítségével, akinek ezúton is nagyon köszönöm!

Szóval bekapcsoláskor ismét volt egy szikra a panel aljáról, de nem tudom honnan, mert égésnyom nincs. Majd az egész gép életre kelt. Működött a kijelző, szivattyúzás, vízbeeresztés. Csak a motor nem...

Úgy tűnik inverteres motor van benne. Kábelek jók, motor mehanikalag jól forog, nincs égésszaga, olyan, mintha új lenne.

Többen mondták, hogy adjam fel, de ennyire közel a végéhez nem szeretném feladni.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan mérjem ki az inverteres részt a panelen? Valószinűleg valahol zárlatos, csak közelebb kellene jutnom az azonosításhoz. A hűtőbordánál lévő Graez hídon több, mint 300V-ot mérek. A relék jónak tünnek. Bár nem tudom ellenőrizhetem-e őket, hogy a 12 V-os végükre ráadok 12V-ot, vagy csak kiforrsztva?

6db MAR 735-ös van a hűtőbordán, elvileg nem zárnak rövidre. Viszont adatlapot nem találtam róluk, nem is tudom pontosan mik.

Szóval ha bárkinek van ötlete mit lehetne kezdeni a panellel, őrülnék minden segítségnek.

Üdv: pakibec
(#) zoz11 válasza pakibec hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Hello
Kefés motor van rajta vagy 3fázisú nagyfrekis motor?
Ebből ítélve 3fázisú lehet. Mivel ezek kapcsoló FET-ek.
Ezeknek mérd meg az előtét ellenállásait meg a meghajtó ICjüket érdemes megnézni, hogy nem-e az pukkant. Pl. egy ellenállás is tud úgy szikrát vetni, hogy szinte nyoma sincs, csak egy kicsi lyuk lesz rajta.
A motorról tehetnél fel képet. Meg a panelről is egy-két jó minőségűt, főleg a meghajtó rész környékéről!
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza pakibec hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Most nézem 3fázisú motor van rajta. A motorból 3szál jön ki, plusz 2 a tacho vezetéke, igaz?
Itt már érdemes előszedni a szkópot, mert anélkül nem igazán lehet végig követni a jelet a procitól!
Ez a része viszont kemény dió egy profi szakembernek is!
Üdv!
(#) pakibec válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
A mociból 3 szál + 2 ami nagyjából rövidzár egymással + a tacho.

De nem hiszem, hogy ott a hiba. Alaposan átnézve a panelt találtam egy szétment smd ellenállást. Ahogy írtad ez elehetett a szikra oka. Az ellenállás közvetlenül az SFH optocsatoló tranyójának collektorára megy. Ezt az optocsatit korábban nem cseréltem ki. Ez a legszélebben levő, a "nagy kocka" (proci) fölött.

Egyszerüen nem értem hogy mehet szét egy kis áramú rendszerben egy ellenállás, lehet, hogy a táp hibájából tönkrement az optocsati, de nem mérek rövidzárat a fototranyó lábai közt.

Amit lesz nyitva elekronika bolt cserélem az optocsatit és az ellenállást is. Érdemes még mást is kicserélni?

Üdv: pakibec

UI: Készítem a képeket
(#) pakibec válasza pakibec hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Tehát a képek:
(#) pakibec válasza pakibec hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
A szétment ellenállást már kivettem a de a 2 SMD pad látszik a legszélső optocsati alatt (SNC00094k.jpg).

Sajnos a pukkant részeken a nyák is sérült, így csak elég csúnya átkötéses megoldással tudtam megcsinálni.

Amúgy a szétment ellenállás kódja:472, nem tudtok jó SMD kódert?

Üdv: pakibec
(#) pakibec válasza pakibec hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Ja, közben rájöttem, hogy 4.7k az ellenállás

Szerintetek mi vezethetett az ellenállás tönkrementeléhez? Mert ugy ha cserélem, azzal megoldom a keletkezett hibát, de az okot nem tisztáztam, tehát ismét pukkanás lehet a vége.

Üdv: pakibec
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Sziasztok.
Mi van akkor, ha Indesit Wt100 meg csinálgat végülis mindent... de egyszer megáll és a led kb másodpercenként villan 1-et és innen sehová tovább.. esetleg tudja valaki, hogy milyen hibakód lenne ez?
(#) Atis1 hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok.
Van egy AWT 9120 Whirlpool mosógépem, a problémám a következő vele a programot rendben megcsinálja és a végén nem hajlandó kicentrifugázni.Szétszereltem és a vezérlőpanelen találtam szétégve egy "ACS085S" típusú förmedvényt amit nem tudom mire kellene kicserélni.Ha tudnátok segíteni vagy helyettesítő alkatrészt mondani nagyon megköszönném.
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Problémám megoldva.. és el is készült a remekmű van két masina amiből az egyik egy felültöltős INDESIT WT100 (Hibája: A rozsda szét ette és az összecsuklás határán ált... továbbá az elektronikán a fűtőszáll reléje megégett!) a másikmasina egy privileg dynamic 6614 CN ami előltöltős masina (Hibája: az elektronika teljesen megadta magát... az epromból eltünt a program) mivel egyik gépet se akartam kidobni és mosógépre sincs pénz.. kezdődött a házasítás.. végülis egy indesit lelkű elöltöltős privileg gépet kaptam ami nagyon szépen mos.. ha érdekel valakit küldhetek képeket.
(#) zolika60 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Az ilyen megoldások mindig érdekeltek. Jöhetnek a képek!
(#) Bártfai Ferenc válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szia!
itt lesznek a képek ahogy igértem

285: a tesztmosás után, de még mindíg nem tudom, hová tegyem az elektronikát.
286: az elektronika közelebbről
287: a gép úgy egyben, az átalakítás utáni tisztítás előtt
288: az új vezérlés kicsit közelebbről (még itt is látszik a csidálatos írásom és a mérnöki rajzaim...
(#) zolika60 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Érdekes megoldás. Már többször eszembe jutott, hogy nem ehetne-e egy univerzális vezérlőt építeni, amit beaplikálhatnánk bármelyik "agyhalott" mosógépbe.
(#) zoz11 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ezen a vezérlőn én is agyalok, jó megoldás lenne az biztos is. Csak programozni kéne tudni.
Végül is csak időzítésekből állna az egész.

Bártfai Ferenc: Édekes megoldás az biztos, én neki nem álltam volna ilyennek

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza Atis1 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hello
Az egy AC Switch lesz, ami pl. a szivattyút vagy a mágnes szelepet kapcsolja. Pl ha nem megy a szivattyú akkor nem is centrizik.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza pakibec hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hali
Van valami előre lépés a géppel kapcsolatban?
Üdv: Zoltán
(#) Bártfai Ferenc válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hát... tudjátok ez történik mikor a pénzhiány és a kreativitás keresztezi egymást... így anyagi ráfordítás nélkül sikerült a szemétből alkotni valamit...
viszont nélkületek nem sikerült volna... külön köszönet tanyasipeti nevű felhasználónak aki tényleg rengeteget segített az elkészítésben
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
egy a lényeg.... nincs lehetetlen csak tehetetlen...
Ezt üzenném annak a mosógépszerelőnek aki azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni azt amire készülök.. merthát a 9 vezetékből hogy lessz 6.... Stb Amúgy úgy lett hat, hogy levágtam 3-at
(#) Norberto válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Egy illető tavaly elkezdett volna egy ilyen cikket, de sajnos nem lett belőle semmi, mert nagyon-nagyon elfoglalt ember. Pedig pont ilyenre készült: moduláris, olcsó, univerzális mosógép-elektronika fejlesztésére.
(#) Bártfai Ferenc válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
nah én még azért is kikísérletezek egy univerzális agyat.. hány mosási programmal szeretnétek?
persze agy mosás nem lehet benne!
Következő: »»   43 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem