Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   12 / 70
(#) punkkazy válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Á, gondolom amit tekerni akarok.
Azt nem tudom. Egy régi fekete-fehér monitorből szedtem ki. 17-18V-ot ad le, 2.2A van ráírva.
Miért kérded??
(#) punkkazy hozzászólása Márc 23, 2007 /
 
Á, kéne a FET-ek, csillám és borda közé hővezető paszta??????
(#) fureszk válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
mindenképp.
borda-paszta-szigetelő-paszta-FET-szig. csavaralátét-csavar
(#) punkkazy válasza fureszk hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Hoppá.....
Mennyibe jönne egy falkon, és az mennyit tartalmaz??
(#) fureszk válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
szvsz sztem ennyi elég lesz egy VF3-hoz:
203Ft 1g
Amúgy...
(#) Peti_85 válasza fureszk hozzászólására (») Márc 23, 2007 /
 
Ne bomolj!!!
Én is egy fecskendőnyit vettem, de azt kb. 5 éve!!! :eek2:

Még mindig van egy csomó, az nem olyan fogyóeszköz!
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Hát nállam majd most fogyóeszköz lesz JLH hűtőbordájának szerelésekor...
(#) punkkazy hozzászólása Márc 26, 2007 /
 
Ok. veszek.
Azért kíváncsi vagyok, hogy lehetne-e valamivel a pasztát helyettesíteni? Ami olcsóbb!!
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Az egész lényeg a zsíradék ami kitőlti a mikrobarázdákat, mert a zsír akámilyen rosz hővezető még mindigg jobb mint a levegő.

Ha gondolod próbáld ki egy kis kacsazsírral

De inkább menj be egy számtechboltba és kérj egy kis zacskóval. Általában adnak amolyan termékmintát, és az elég is.

Meg 100Ft-ért elég sokáig jó ha csak egy két tranyó alá akarsz tenni. És ha ugyis építkezel még akkor tessék venni mert nem romlik meg.

(#) MaSTeRFoXX válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Én elektró boltban vettem ilyen pasztát egy kis tégellyel. Meg van már jó pár éve, Kentem már P4-es procitól kezdve teljesítmény tranzisztorokon át a zsíros kenyérre is, de még alig fogyott belőle egy pici.
(#) MaSTeRFoXX válasza isamisa hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Hallottam már hogy valaki szétszedte a gépét. Amikor öszerakta akkor látta hogy alig van rajta olyan fehér trutymó, ezért a hasonló a hasonlót szereti alapon bekente az AMD procit fogkrémmel. Ment is tök jól egy hétig, de miután kiszáradt nem értette hogy miért fagy egyfolytában a számítógépe
(#) isamisa válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Hát igen...
(#) Ricsa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
Olcsóbb. Hát, talán a hőálló gépzsír. Ez talán jó.. Igaz ez sem olcsóbb, de nagyobb kiszerelésben biztos gazdaságosabb
(#) Hx-2 hozzászólása Márc 27, 2007 /
 
milyen szigetelo csillamrol beszeltetek ((#73905) punkkazy)? az eredeti leiras alapjan nem kell szigetelni a FET-eket !!
"A FET-eket nem kell egymástól elszigetelni, mert mindkettőnek a zászlója egybeesik a kimeneti ponttal."--http://haromb.fw.hu/--
(#) isamisa válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
CSak ha a két oldal egy bordán van akkor kell. És igyis ugyis el kell szigetelni a doboztol a bordát. szal erről..
(#) punkkazy hozzászólása Márc 28, 2007 /
 
Helló. Ha nem szigetelek csillámmal, akkor nem is kell paszta??
(#) MaSTeRFoXX válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Akkor is kell paszta. De el kell szigetelni!
Mivel a kimenet rajta lesz a hűtőbordán, ezért ha véletlen leér a földre akkor már száll is el a végfok. Ráadásul a fém doboztól úgy is el kellene szigetelni a bordát.... Szóval el kell szigetelni ez a lényeg. A csillámlemez 1-2Ft, +hozzá a csavarszigetelő az is szintén filléres dolog.
(#) punkkazy hozzászólása Márc 28, 2007 /
 
OK
(#) Hx-2 hozzászólása Márc 28, 2007 /
 
Akkor megegyszer:"A FET-eket nem kell egymástól elszigetelni, mert mindkettőnek a zászlója egybeesik a kimeneti ponttal."--http://haromb.fw.hu/--
Ennyire nehez!?
(#) fureszk válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
bazzeg... a fetek zászlója a kiementi pont. ha bedobozolod a cuccost, akkor a doboz falára(ha fém) rá kell kötni a védőföldet!!! az pedig nem jó ha kimenetre a hálózati védőföld jut!! főleg ha 2 csatorna van egy dobozban és a 2 csatorna kimenetét összezárod! erről van itt szó! fogjátok már fel!!
(#) isamisa válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Ott egy oldalról beszél, ami két FET-et tartalmaz. Ellégé félreértelmezted a dolgot
(#) isamisa hozzászólása Márc 28, 2007 /
 
a további felesleges problémázgatások elkerülése végett ajánlom elolvasni mégegyszer azoknak akik ezt szeretnék megépíteni.

Idézem:" A FET-eket nem kell egymástól elszigetelni, mert mindkettőnek a zászlója egybeesik a kimeneti ponttal. Viszont, ha így építjük meg, és feltéve hogy vagy 6 db-ot, akkor a dobozban gondoskodnunk kell, hogy az egyes alu hütő lemezek ne érjenek semmihez"

Vagyis ugyan az a helyzet ha két oldalt épít az ember, és mit könnyeb megcsinálni? elszigetelni 4 darab FET-e vagy két darab hütőbordát egy eleve fém háztól??

Ezzel lezártam...
(#) Hx-2 hozzászólása Márc 28, 2007 /
 
tegye mar fel a kezet aki epitett SZTEREO HIFI erositot! EZ nem TDA2002
(#) vzoole válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Én csak azt tudom javasolni, hogy te NE szigeteld el a feteket...

De ezt másnak ne ajánld!!!
(#) isamisa válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
[off]Nem értelek. Mi is itt a probléma?
Hogyan keveredik ide a a HiFi?
A HiFi ha pontosan tudom egy szabván. 40Hz-től 16kHz-ig. és már két csatornás , szóval szteró. Így a SZtereó HiFi nemlétezik?!

És ez természetesen nem TDA. Attol jobb, sokkal.
De ez megint hogy jön ide? a tervező házimozi erősítőnek tervezte, de mi természetesen a kis anyagköltésge és különlegessége folytán szteró erősítőt építünk belőlle.

Szóval mi is lenne a probléma ami kiváltotta belőlled ezt a cinizmust? Mit kéne it megértenünk?

Sajnos ha tényleges informácíót szeretnél velünk közölni a cinikus hangnem nem a megfelelő.
(#) vicsys válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
:wave:
(feltettem a kezem)
(#) punkkazy hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Új kérdés.

A honlapon említí a tervező, hogy 8 ohmon kevesebb mint 2 A-t húz a cucc. Én 4 ohmon szeretném futtatni, de a tápom 2.2 A-t bír el. 4 ohmon hány ampert húz a cuccos???
(#) vicsys válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
http://hu.wikipedia.org/wiki/Ohm-t%C3%B6rv%C3%A9ny
Kb innen kellene indulni ezügyben is...
(#) punkkazy válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Nagyon vicces!!

Ezt már 8.-ban megtanultam!

Szóval ez ugyanúgy megy mint egy szimpla ellenállásnál? Mert a hangszóróknak impedenciájuk van??
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
egyszerübb lenne ha azt mondanád meg hogy hány V-ot tud a trafód.
Én 60Wattot ajánlanék egy oldalra 4Ohmra minimum.
Amikor méregettem az áramfelvételt akor 8 Ohmon csúcsban olyan 0,5 A-vett fel az egyik ágon.. szal kb 1A összesen. lehet ezt nem lehet számításba venni mert csak multival mértem.
Következő: »»   12 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem