Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   571 / 2499
(#) vikipapa hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Találtam egy hangerőszabályzó kapcsolást amihez egyáltalán nem tudtam találni IC-ket. Linkelem a kapcsolást (az oldal alján van a kapcsolási rajz). Meg kérnék róla véleményeket hogy milyen is lehet ez a cucc. Köszönöm
(#) Mayan válasza lamalas hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Kipróbáltam 4ohm terheléssel, illetve a bemenetet lefogva 47k-val, és így nagyon hamar betorzít... a csudába.
(#) Mayan válasza varttina hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Te mostanában mivel kísérletezel ? Van valami titkos favorit ? Ez a diamond buffer már régen piszkálja a fantáziámat, de még a gyakorlatban nem próbáltam ki.
(#) kadarist válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Szia!
Itt és Itt is kapható. Adatlap a második linken. Profi IC, az ára is ezt sejteti.
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Na így már jobb. Meg kéne építeni...
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Megcsináltam monóban, elég furi. 180mA nyugalmival +-17V-tal még mindíg van egy kis torzítása, nem jó... nem értem én ezt... lehet maradok inkább a diódásnál, az bevált.
(#) Geri86 hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
A következő lenne a kérdésem. Kaptam egy Siemens RV150 típusú erősítőt. Amint bekapcsolom felvillan minden kijelzés de kiver két biztosítékot, és vége. Szerintetek mi lehet a baj? A forrasztási oldalon nem láttam zárlatra utaló hibát. Az egyenirányító diódáinak a lábai eléggé feketék lehet hogy azokkal lenne a baj. A két nagy kondenzátor teteje enyhén púpos. Előre is köszi.

Kép_1

Kép_2
(#) Bassmester válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Hali!

A csak a középső kettőT3,15-ös biztiket csapja ki?
Próbáld ki úgy is, hogy a két szélső biztit kiveszed (hacsak nem a hangkimenet biztosítékai) és a középső kettőt beleteszed, majd bekapcsolod. Ha így is elszállnak a biztik, akkor erős a gyanú hogy a kondik, vagy a diódák a rosszak, ha viszont nem égnének ki, akkor máris a végfokra terelődött a gyanú...
A púpos elkókat mindenképpen ki kéne cserélni.

Jobban megnézve úgy tűnik, hogy a szélsők a kimenet biztijei. Ha így van, akkor ki kell mérni a tápegység részt, hogy nincs e zárlat, kondik jók e, stb. Ha a tápnál minden oké, akkor sajna a végfok lesz a hibás. Érdemes lenne áramkorláttal indítani a javítást követő próba után.
(#) Geri86 hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Okés kipróbálom Majd jelentkezek a fejleményekkel. Köszi.
(#) vikipapa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Helló. Köszönöm. Sajnos erre számítottam. Megpróbálok rendelni "mintapéldányt" Még egyszer köszönöm.
(#) skero válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Ha digitális potméter kell vannak 150 - 300 ft közötti árfekvésben is.Bővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: Link
(#) Geri86 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Na helló, most értem csak haza, most próbáltam ki amit mondtál, és igen úgyis kiveri a biztosítékokat ha a végfok felőlieket kiveszem.
(#) Bassmester válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Akkor műszerrel kell megkeresned a hibát. Még talán reménykedhetsz benne, hogy a táp a hibás és nem a fégfok. Méréssel ellenőrizd a diódákat és a puffereket. Ha a táp hibátlan, akkor sajnos valamelyik, (vagy mindkettő) végfok ícé lesz a ludas, hacsak nincs valami egyéb zárlat a tápágakon.
(#) Mayan válasza lamalas hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
És ez így működik, vagy mindenképp kell egy-egy kondi az ic-k és a tranyók közé ?

buf.png
    
(#) kadarist válasza Mayan hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
A műveleti erősítőknek kettős tápfeszültség kell ennél a kialakításnál.
(#) Mayan válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Az nem probléma, de az nem okoz gondot hogy a két ic kimenetére két különböző dc szint kerül ?
(#) kadarist válasza Mayan hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
De, probléma. Kondenzátoros elválasztás kellene.
(#) Mayan válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Ja, ettől tartottam... köszi.
(#) szilva válasza Mayan hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Nem kerül. A két dióda, mintha ott sem lenne, mindkét OPA buffer kimenete a bemenetet fogja tükrözni. Ennek így semmi értelme.
(#) kadarist válasza Mayan hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Ja, persze azt elfelejtettem, hogy értelme az tényleg nincs. Miért nem csinálsz egy normálisan kivezérelhető erősítőt? Az ilyen minimálkoncepció nem nyerő.
(#) Mayan válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Én ilyen vagyok
(#) kadarist válasza Mayan hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Respect
(#) szilva válasza Mayan hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
És vajon mi lenne, ha a két bázisellenállást áramgenerátorra cserélnéd a korábbi kapcsolásodban? Valahogy úgy, ahogy a mellékletben felvázoltam. (Nem szimuláltam, nem is építettem meg, csak elméletben rajzoltam le.)

output.pdf
    
(#) lamalas válasza Mayan hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Udv!

Ez a ket muveleti erositos dolog szerintem zsakutca. En tovabbra is azt javaslom, hogy adjal fel picit a minimal koncepcio elvedbol, mert igy mindig valamifele problemakba fogsz utkozni. Nem sokkal bonyolultabb a Texas erosito 1db muveleti erositovel + 5 tranzisztorral es nehany kiegeszito alkatresszel megis jobb minoseggel, nagyobb teljesitmennyel rendelkezik.
ITT van az altalam piciket modositott erosito rajza es 2 meresi eredemenye + 1 kep a deszkamodellrol. Legalabb egy ilyen erositot epits meg egyszer ...
(#) highand hozzászólása Júl 7, 2010 /
 
Hapro-nak
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Köszi.
És a feliratok alatt mik vannak?
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
A jobboldali alatt a tápvezeték, a baloldali alatt egy 22k-os.
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Találtam ilyet egy levelezésünkbe: "....a kereszt kötésekbe tegyél be egy-egy 3,3 Ω-ot, különben fennakad a kimenet klipp után. Ennek az oka az, hogy ha klippel az erősítő, akkor megszűnik invertálni és pozitívba fordul a vcs."
Ezt pontosan hova is tegyem?
A TL IC-k számára nem kéne stabalizálni a feszültséget legalább egy-egy zenerrel+kondival? Nem baj, hogy mászkál majd a feszültség a terhelés függvényében?
A kimenetnél is van némi amatőr kérdésem: az R5 az ugye maga a hangszóró? Így a VF1 ugye értelmetlen. Vagy a VF1+GND a hangszóró? Mondjuk ez utóbb érdekes lenne, mert akkor az egyik IC csak egy ellenálláson keresztül dolgozik a hangszóróra, míg a másik meg anélkül.
És végül ugye a szimmetrikus tápellátás is megfelelő, nem feltétlen szükséges a dupla szimmetrikus táp egy mono blokkhoz? Abból gondolom, hogy az OPA-knál így működik, a teljesítmény részénél meg már külön táplálást kapott.
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
A 3,3 ohm-ok nőttek meg 15 -ohm-ra a biztonság kedvéért. Nem kell két pluszminuszos táp, lehet nyugodtan csak egy. R5 helyére megy a hangszóró, VF1 csak a szimuláció miatt kellett.
Nem szükséges egyáltalán a stabil táp, szerintem rontja a hangot, dehát ízlések, tudod.
(#) Mayan válasza szilva hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Gondolkodtam áramgenerátoros megoldáson, de túl bonyolult lenne nekem... Texast nem akarok, meg más "jól bevált" kapcsolást sem. Hová lenne akkor a próbálgatás öröme ?
Következő: »»   571 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem