Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   37 / 199
(#) d4vid válasza d4vid hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Kész van, beforrasztottam a 8 darab 4,7K ellenállást, szerencsére volt annyi itthon Kösz a segítséget!
(#) d4vid válasza d4vid hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Minden kész, összeraktam a teljes robotvezérlőt, gép vezérléssel leteszteltem, működik... Majd ha minden kész lesz (kb jövő március ) rakok fel róla képeket.
(#) _JANI_ válasza d4vid hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
:eljen: Ez jó hír!
(#) lewi hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Sziasztok!

készítettem egy nyáktervet egy tranzisztoros előerősítőhöz. Én már végignézegettem, de szeretnélek titeket is megkérdezni, hogy találtok e valami hibát?
Linkelem a kapcsolási rajzot hozzá.
Az elkészített nyáktervet csatolom.
köszönök minden segítséget előre is!
(#) san398 válasza lewi hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Egy vezetősáv hiányzik jobb oldalt a felső BC212 emitter lábánál. Kicsit sokallom az átkötéseket.
(#) lewi válasza san398 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Köszönöm szépen, javítottam
Az átkötéseket nem igazán tudtam elkerülni, pedig próbálkoztam
Inkább a könnyű összeszerelésre mentem, valamint a könnyebb hibadetektálásra. Úgy gondolom, hogy nem véletlenül van a legtöbb gyári nyákon egy sorban a sok ellenállás, így én is erre próbáltam törekedni. nameg kicsit az esztétikusságra.
Köszönöm az észrevételt! esetleg mégvalami bakit észrevesz benne valaki?
(#) proli007 válasza lewi hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Hello!
Ha a BC-k és a 100µF-ok helyet cserélnének, kapásból megspórolnál négy átkötést..
Ha a 22k és 27k is helyet cserélne, akkor még kettőt.
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza lewi hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
A potenciométernél a csúszkáról vezetjük el a jelet az erősítőbe. A szélső FIX kivezetésekre kell bekötni a jelforrás jelét.

- Az R13 is rosszul van bekötve.
- A C3 kondenzátornak fordított a polaritása.
- S ha nagyobb lábtávolságú C4 és C5 (100uF) kondenzátorokat tervezel a nyákra akkor pár átkötés elhagyható. Attól nem kell félni, hogy ha esetleg pontosan olyan kondenzátorod van mint amit terveztél. Mert a kondenzátor lábait szét lehet hajtani kényelmesen be lehet ültetni.

Mellékelem a javításokat.

[off]Sajnos az átkötéseket a nyák teljes átalakítsa nélkül, szerintem nem lehet eltávolítani.
Kék vezetősávok a nagyobb javításokat ( módosításokat) jelzik.
(#) lewi válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Sziasztok. Javítottam, amiket mondtatok. Esetleg rákukkantanátok még egyszer.
(#) _JANI_ válasza lewi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
A sorkapocs -12V-os tápfeszültség bekötése lemaradt!
Én nem nagyon találtam más "hibát".
Szép munka.
(#) lewi válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Javítottam
Köszönök szépen mindent!
proli007 : köszönöm az ötletet a tranyóknál!

Kíváncsi vagyok, hogy fog muzsikálni
(#) proli007 válasza lewi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Hello!
Drót helyett, miért nem jó, maga a 27k?
üdv! proli007
(#) lewi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Igazából csak úgy gondoltam, hogy így rendezettebb, és szebb Csak ezért raktam azt úgy.
(#) David.zsombor hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
Sziasztok szükségem lenne egy hozzáértő ember segítségére mert ennek a rajznak a megtervezése ki fogott rajtam.A fet ek smd k tehát akkor már a többi alkatrész is lehet az.Számítógéphez lesz belőle hőmérő.Bővebben: LinkSegítségeteket nagyon szépen köszönöm. Ha lehet a rajz Lay. ben vagy jpg. Kéne de semmikép ne eagle fájl legyen mert ahhoz nem értek.
(#) kormoran hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
Üdv!
Csináltam ennek a mindenes érzékelőnek egy nyákrajzot, szerintetek van benne hiba?

erzekelo2.JPG
    
(#) fantom45 hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
A ledet fordítva ültesd be, es a tranziszotnál TO-92 es tokozást használj! Ezek nem nagy dolgok de ha kesobb nyakot tervezel hasznos lesz. A nyákterv jó.
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 14, 2010 / 1
 
Szia! Egy "apró" rajzzal tudok segíteni, s hogy könnyebb legyen kezelni becsomagoltam. Lásd F. mellék. Az ellenállások M1206-osak. A sorosporti csatlakozó SUB 9 ANYA. Így elvileg az áramkört közvetlen a PC-re is rá lehet csatlakoztatni. Az áramkört nem építettem meg és nem teszteltem. ( Az R6: 0 ohm-os ellenállás egy áthidalást helyettesít. ) Sok sikert az áramkör megépítéséhez.
(#) kormoran válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
(#) David.zsombor válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszönöm szépen.
(#) c27 hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Sziasztok. Le kéne ellenőrizni egy nyáktervet. Van benne egy átkötés ami nincs jelölve, biztos észreveszi aki megnézi. (A táp sincs jelölve, de az egymáshoz közel lévő 4 forrpont az a 2-2 kivezetés a ventinek és egy relének.)
(#) Kera_Will válasza c27 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Eleve bukta a ültetési nyákrajz. FETeknek nem collektor, emmiter és bázis a kivezetéseik neve.
Lehet kötekedésnek tünik ez.
De ha már ilyen apró jelentéktelen dolgokat is el írsz ezen a nagy bonyolultságú áramkörön akkor mit várjunk a több vezetéktől.

Ennek nem is lenne érdemes nyákot tervezi.Simán 1 "csíkos / vagy lyuk raszteres" próba panelra fel lehet építeni.

Feltéve ha nem 10-100 db kell belőle akkor érdemes nyákot gyártatni hozzá.
(#) c27 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Értem, hát makroban igen szegény vagyok, de akkor csinálok párat és javítom illetve már javítva.

hőkapcs.JPG
    
(#) Kera_Will válasza c27 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
No meg ennyire kivehetelen olvashatatlan ábrát ?!?! Elvi rajz ábráját mért ilyen lehetelen módon "lőtted le" ?
Mil ett volna ha rá zommoltál volna a szimultátor programban lévő elvi rajza? A felette lévő diagrammot meg eldobod ki kapcsolod
, nem bír semmilyen ejelentőséggel az elvi rajz és nyák ellenőrzéséhez.

Mi az a 500 kilós potencióméter az ültetésin ?!?!? Nem lóghat a levegőbe a potid semelyik lába se !
Mert az igencsak veszélyes. Pl nincs normális kontaktus a csuszkán és akkor szakadás lesz ami teljesen felborithatja a rendszer működését.
Tehát ebben az esetben a csúszkát és az egyik álló kivezetést össze kell kötni.
gaz ekkor a teljes ellenállás értéke ott lesz az áramkörbe de legalább nem szakadás .
De ha nem akarod mndig tekerni akkor csak idéglenesn kösd be. Utána mérd le a billenési hőmérsékletet.

Addig tekered a potit amíg ott működik az áramkör ahol akarod. Ekkor kikapcs , poti kiszed és mérni értéke.
Ezután a legközelebb eső ellenállás értéket berakni a helyébe amit a fix értékűek közt találsz vagy 2 3 tagból kell össze állítani a kívánt ellenállást.

Szép széles az ablakunk, kerüld a felesleges entert, ha kérhetem..köb..
(#) c27 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Ok, megtettem a javítást az ábrák feliratát leszedtem az nem kell úgy se. Remélem most már jó lesz. (Többször nem teszem fel.)
(#) leocska66 hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Sziasztok.
Én nem keresek rajzot , de nem akartam ezért egy új topikot nyitni szóval ide tölötm fel amit rajzoltam a paneltervet és az eredeti schematicot is .
Valaki ellenőríze le nekem .
Köszönöm
Tibi
(#) niedziela válasza leocska66 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Szerintem nem jó

IC 6,10,12,13 lűába össze van kötve és annyi.
Nálad a 6. lábon vannak a ledek a 3. láb helyett ezért
az IC 10,12,13 lába van csak összekötve.
Sárga led egyszer a 11. láb felöl kap tápot, és ugyanakkor GND-n is van....stb
(#) leocska66 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Aham , értem akkor megpróbálom kijavítani.
Köszi
(#) niedziela válasza leocska66 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Valami hasonló
(#) leocska66 válasza niedziela hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Nagyon szépen köszi
(#) Kera_Will válasza c27 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
OK .
Mi lenne ha a fesz osztót és diódát a 2 FET közé raknád ? Akkor nem kéne az átkötés sem .
Az osztótól jobbra balra 1 1 rézsáv menne a FETek gatejére.
Következő: »»   37 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem