Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   481 / 1385
(#) pet hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat. Ha eláll az eső befejezem...
Az mindegy, hogy először berakom kémiai ónozóba és arra rakom a lötstopot vagy lötstoppal együtt ónozom?
Jól látom hogy 150°-os sütőt írnak? Mennyi időre tegyem be?
(#) banyaiakos válasza skero hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
A vasalás pillanatában tükröződik a kép. Mikor fejjel lefelé rárakod a NYÁKra a lapot.
(#) skero válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Igen már azóta rájöttem de köszönöm ,hogy figyelmeztettél. Már kb 15 éve építek ezt azt de sajna még mindig a lakkfilces technikánál tartok. Nem akartam félre vezetni senkit ,az általam használt módszerből indultam ki. Ezúton is elnézést kérek mindenkitől. Máskor többször átgondolom mielőtt okoskodni kezdek. Roland 0327 -től és MaTe193 -tól külön külön elnézést kérek. Bocs. Jó munkát. Skero.
(#) roland0327 válasza skero hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Semmi gond részemről! Legalább most már ezt is tudod.
(#) gulasoft válasza pet hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szerintem mindegy.
(#) gulasoft hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Képzeljétek, lemerült és kilukadt a kémiai ónozóm teteje (elrepedt a műanyag) és teljesen használhatatlan lett.
Eszembe jutott, hogy az elektrokémiai ónozáshoz annó domini vettem egy kiló ón2 kloridot (ez volt a minimum mennyiség cirka 10.000Ft) amihez persze nem volt időm nekifogni. Gondoltam ártani nem árt pár grammot beleraktam a kimerült ónozóba, és láss csodát tökéletesen elkezdett ónozni.
Most elraktam az így felturbózott ónozót, holnapra is van egy nyák, ha azon is jó lesz még ez a felturbózott ónozó, akkor megoldottam a lemerült ónozók problémáját.

Más 11dollárért szereztem, ezeket a fúrókat. Szerintetek megérte?

furok.PNG
    
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
A fúrókészlet nagyon megéri az árát !De nagyon vigyázz rá mert nagyon könyen törik! Én már vagy tizet törtem el ,és egyiket sem fúrás közben .
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Most néztem utánna, 50-100-250g-os kiszerelésben is kapható Ón(II) Klorid!
A fúrót rendelted NET-en, meg adhtnád a forrást, a befogó szár 3,2mm, mert akkor biztos komolyabb célra gyártják marógép stb. de megéri a kb.210.-Ft/db. árat bármibe is gyártották.
(#) saraha válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Szia.
Hol lehet ilyet venni?
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Amikor én vettem (szerintem több mint egy éve) akkor még csak kilós volt.
(#) gulasoft válasza saraha hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Természetesen az ebay-en.
(#) gulasoft hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
van ilyen is cirka 60dollár:
3.17-es a befogó szár. 50 darab cirka 1.2 dollár darabja. Szerintem teljesen megéri, csak nekem ennyi nem kell
Viszont ezt már ingyen szállítják.
A 10-es kitt a 0.99cent volt +10dollár szállítás

MICRO DRILLS SET

.0275" / 0.7mm -- .0472" / 1.2mm

NEW !

Great for:

Metal, wood, glass, fiber, pcb,cnc, Jewelry and more...

SIZES:

.0275"- 0.7mm -10 pcs .0314" - 0.8mm -10pcs

.0393" - 1.0mm -10pcs .0433" - 1.10mm-5pcs

.0452" - 1.15mm -5pcs .0472" - 1.2mm -10pcs

Shaft- 1/8 (3.17mm)
(#) saraha válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Most írták,hogy hidrogén- peroxid+sósav elegyben fel kell oldani ón-t.Amikor lecsengett a vehemens reakció simán lehet vele ónozni.
(#) gulasoft hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Itt a link, a gyártónál annyi fajta van, hogy csorog a nyálam
http://cgi.ebay.com/50-CARBIDE-MICRO-DRILL-SET-0-8-1-6mm-CNC-PCB-DR...main_0

Minden méret. Csak ki a rossebbnek kell 10db 1.3-as ?

Mondjuk ha összeállnánk vehetnénk egy teljes sorozatot 0.4-től 2.5-ig, csak kéne 10 fanatikus, mert az fejenként lenne van 3000forint, ami persze még így is töredéke az itthoni árnak.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Kb 5000Ft-ért vettem még 4-5db társaságában, csak azok egy másik dobozban vannak. 4db kukorica-maró is van közte (egy már eltört).
Na ez megérte!

DSCF5783.JPG
    
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Szerintem lennénk rá páran, ha valakit még érdekel jelezzen, fúrjuk azokat a panelokat minőségben.
Nekem van 100db-nál is több 0,4mm-től gagyi fúró szárak, egy panel 1db. a következő panelt már sorjázza roncsolja
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
És hol vetted? Lehet ott még kapni?
(#) roland0327 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Én beszállnék egy készletbe! Mindenből egydarab a 0.8-asból és az 1-esből kellene kb. 3 tartalékba. Ha szerveztek egy ilyet szóljatok
Üdv.
(#) tubby válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Én is beszállnék szívesen, nekem az ebay nem játszik.
(#) pet válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Először ónoztam le de a mosószóda leszedte róla így a végén újra beraktam az ónozóba.

A lötstop csak rontott rajta, van még hova fejlődni de próbának jó lett.
(#) gulasoft válasza pet hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Mintha nem lenne rendesen előhíva, vagy ott is kapott uv-t ahol a forrszem volt. Milyen maszkkal csináltad?
(#) Zsika válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Sziasztok. Én is beszállnék a készletbe. Ha jó árba kijön lehet hogy kettő is kell. Majd figyelem a fejleményeket.
(#) pet válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Írásvetítő fóliára nyomtattam ki tintasugaras nyomtatóval és 3 réteget összeragasztottam. Lehet nem volt elégé rászorítva levilágítás közben...
(#) ABU hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Engem az érdekelne, hogy ebben hogyan lett lelakkozva a nyák házilag. Volt egy sablon, ami eltakarta a forrszemeket? Én a wolfos kémiai ónozót használom, mostanában elég ronda felületet hoz létre, ilyen vöröses, meg nem is annyira jó ez a lötty.
(#) tbence3 válasza ABU hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Nem tudom, ismered-e a fényérzékeny fóliát. Találsz róla egy cikket itt a HE-n. Miután kifúrtam és letisztítottam a panelt rálamináltam még egy réteg fényérzékeny fóliát. Majd készítettem egy forr. szemeket tartalmazó maszkot. Úgy használtam mint a lötstop fóliát. Azonban ez a megoldás nem pótolja és nem tudja helyettesíteni az előbb említett speciális fóliát. Esztétikus illetve korrózió védelem miatt lamináltam rá.
(#) ABU válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Aha, most már értem. Azt hittem egy újabb fényérzékeny lakk réteg került rá, forrszem nélküli maszkkal. A cikket kíváncsiság képpen elolvasom, de maradok inkább a tn 160-nál.
(#) Rocsli hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy a kész nyáktervet lementem pdf-be, és elviszem kinyomtattatni,viszont a kinyomtatott nyák kissebb 2 mm-el mint a valós mérete. Tudna valaki segíteni mit csináljak?
(#) Attila86 válasza Rocsli hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Szia!
Hosszúkás a panel? Ha igen, akkor nyomtasd úgy hogy az A4-es lapon keresztben van. Vagy küldd át párszor üresen a lapot a nyomtatón és utána nyomtass rá. Legvégső esetben a nyomtatás előtt ki lehet kompenzálni a hibát egy kis szándékos, szoftveres nyújtással.
(#) gulasoft válasza Rocsli hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Hova vitted kinyomtatni?
(#) Rocsli válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Igen hosszúkás. Egyébként pont a te forrasztóállomás II csinálom csak egy kicsit átterveztem, legalább addig is ismerkedem az eagle-val. Csak az a baj hogy nincs itthol nyomtatóm igy el kell vinnem nyomtatni valahova, és ott nemnagyon engedik hogy belepiszkáljak.
Következő: »»   481 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem