Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
No és mit láthatunk a képen? A 6H13C csövekre ráismertem, de azért pár szóval bemutathatnád a cuccodat
![]() Ez is valami OTL?
Még nem rendesen csak egy használatra nálam lévő laptop -ról jelentkezem . a hétvégére már lessz gépem .
Jó estét mindenkinek!
Tudnátok nekem szerezni AE785A erősítő 100 voltos kimenőtervét,meg esetleg az átalakított kimenőtervet 8 ohmra? előre köszönöm!
Jó lesz Janikám,
![]() ![]() Gratulálok.
Hiba. A négyszögjeles mérés mond a legtöbbet az erősítőről, a háromszöges kevesebbet, de mást árul el, a színusz meg gyakorlatilag semmire sem jó.
És ezeket a jeleket könnyű előállítani, nem kell százezres műszerpark.
Köszi!
Még van néhány szépséghiba amit orvosolnom kell.
Urak, a DH63-as csőről és az SRS551 ről lehet tudni valamit? Nem adatlap kellene, hanem az érdekelne mire való igazából? Netán az SRS ből egy kis SE-t?
Az SRS551 egy viszonylag meredek, 18 mA/V léghűtéses adópentóda, 150 MHz ig. A max anódfesz 30 MHz alatt 1000 V, 100 MHz felett 800 V, anóddisszipáció 60 W, max anódáram 250 mA. Adókba, orvosi készülékekbe, műanyag hegesztőkbe (27 MHz) gyártották. Mivel hivatalból C osztályban működik, a linearitásáról szó sem esik. PP ben biztos jobb lenne, viszont cserébe a hangfrekis tartományban biztos gerjedékeny lenne.
A fotón lévő "TUCHEL" dugó hiper retró. Vagy 10 éve nem is láttam ilyet.
Asztalos segítségével megoldható .
Esetleg ötletekkel , tanácsokkal tudnánk segíteni .
[OFF]Szerintem ehhez inkább lakatos kell, vagy egy kis elszántság.
Igen, ez a fajta törésgátlós az egyik legrégebbi. A sűrű szövésű már fiatalabb és gyakoribb. Ezeknél még nem hőre lágyuló műanyag volt az öt tüskét befogadó rész, lehetett rendesen forrasztani.
Elkészült a GU50-es csövek fűtésének stabilizálása. A feszültség kb. 10 másodperc alatt éri el a stabil 12,45V-ot. Ezzel egy időben felvillan a LED.
Nézz szét hátha tudok segiteni :Bővebben: Link
![]()
Miért kell a GU50-nek a fűtését stabilizálni ?
Ehhez nem kell lakatos , "csak" marós , esztergályos és asztalos .
[/OFF]A segítség nem nekem kell, hanem joco63 barátunk vágyakozott doboz után. CHZ kolléga asztalost javasolt neki, de az a doboz ami kapcsán írta lemezből készült ezért írtam a lakatost. Egyébként a dobozaidat már megcsodáltam, gratulálok hozzájuk.
![]()
Köszi , joco63 erre kérdezett rá , ezért javasoltam asztalost . Másikhoz sem elég egy lakatos , CIROKL precíz munkája szükséges .
De ehhez kell marós. Pontosaban én vagyok a marós, mert marom a fejemet, milyen szép munka ez, csak ámulok és bámulok, mikor fogok én ilyet összerakni mind belbecsben, mind külcsinyben.
![]()
Az egész az én tévedésem miatt van, ugyanis azt hittem djhans kolléga dobozára vágyik. Ahhoz pegig elég a lakatos, vagy az elszánt barácsoló.
A hálózati trafó is M102-es vas lesz, csak 7cm pakettal ? 90 fokkal elforgatva ? A primer milyen menetszámú, és vastagságú huzalból van/lesz tekerve ?
Kevésbé mászkál el a munkapont, mikor a hálózati fesz az egyik órában 210 V, a másikban 235 V. Ha stabil a fűtés, akkor már érdemes stabilizálni a többi feszültséget is, föleg a segédrácsot, de ha kivitelezhető, az egész tápot is (anódostól). Az erősítő meghálál egy izmos stabil tápot.
![]()
M102 mind a három trafó , hálózati 7 cm pakett , elforgatva . Primer tekercs maradt az eredeti BEAG , csak a szekundereket tekertem át .
De az nem 220 V-ra volt méretezve, vagy APX100-asé aminek van 240-es lehetősége is?
Csináltam + 240V kivezetést , árnyékolást is kapott a primer .
Azért kérdezlek mert "trafóilag" én is hasonló felállást szeretnék. Én mondjuk a primert is megtekertem, 426 menet 0,71-esből, ez pont kifér 6 sorban.
Igazán az érdekelt, hogy mennyire szórja meg a kimenőket így. Én mondjuk nem ilyen csövekkel, hanem 6550-esekkel építenék. Az a baj, hogy nincs energiám, meg anyagom se dobozt készíteni ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |