Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1043 / 2208
(#) varttina válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 15, 2010
Kötve hiszem, hogy ez a kapcsolás előerősítő nélkül tud 1W-ot.
Egyébként egyik kapcsolás sem életveszélyes, ha az építője tisztában van az alapvető érintésvédelmi szabályokkal.
(#) CIROKL válasza varttina hozzászólására (») Aug 15, 2010
Én meg azt mondanám elég csöves !

nikolatesla :
Ezt inkább hanyagolnám .
Ettől azért lehet találni sokkal jobb megoldásokat amit még egy kezdő is szépen össze tud hozni !
Bővebben: Link
(#) marone hozzászólása Aug 15, 2010
Csövi !
Nincs valakinek valami bevált kimenőtrafóterve egy 5W-os csöves erősítőhöz ?
És ha mondjuk a vasmag nálam kicsit eltérne méretben meg mágnesezhetőségben, akkor arra az még jó lenne ?
Kösz !
(#) CIROKL válasza marone hozzászólására (») Aug 15, 2010
Idézet:
„Nincs valakinek valami bevált kimenőtrafóterve egy 5W-os csöves erősítőhöz ?”

De hogyne lenne !
Viszont ez a kérdés korántsem ilyen egyszerű , ha ez csak ugy működne akkor minden trafóból csöves erősítő kimenő trafót tekernénk .
Elsődlegesen kéne tudni milyen kapcsolást szeretnél , se ,pp ,ppp, stb meg aztán milyen csövekkel szeretnéd az illesztés végett ezt kéne ám tudni .
A kimenő trafó tervezéséhez sok-sok adat kell amit csak az adott kapcsolás birtokában lehet eszközölni.
Szóval így a kérdésed nem értelmezhető.
(#) marone válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2010
Igazából van hozzá trafó, csak 4 OHmos, nekem meg inkább 8 Ohmos kellene.
Class A- 6P1P csövek.
Aztán arra gondoltam, hogy áttekerni 8 Ohmosra.
(#) mark.budai válasza marone hozzászólására (») Aug 15, 2010
Ha a 4 ohmos szekunderű trafót 8ohmmal terheled, akkor kisebb torzítást kapsz, bár a teljesítmény is csökken, de aki csövest hallgat úgyse a teljesítmény fele megy.. Szobába 2-5W bőven elég, hangosításra az 5W meg még kevéske.
(#) bbazs válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2010
Mutatnál egyet, amihez könnyű megszerezni a csöveket is?
(#) CIROKL válasza bbazs hozzászólására (») Aug 15, 2010
Indulásnak szerintem bőven elég ez :Bővebben: Link
De szétnézhetsz itt :Bővebben: Link bármelyikhez könnyű csövet szerezni , de már sokszor elmondtam , egy csöves erősítőnél nem a cső a fő alkotó elem !
(#) Doncso válasza bbazs hozzászólására (») Aug 15, 2010
Azt a PCL-t én is ajánlom első erősítőnek, hallottam Janiét, lehet szeretni!
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Aug 15, 2010
A kicsi teljesítménye ellenére egy első osztályú kis csöves végfok , főleg ha nem spórolunk a neki járó kimenő trafón , hiszen a lelke az neki .
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2010
Igen, csakúgy mint többnyire minden csövesnek. Igaz Janinál TV kimenők voltak, persze nem a legalja fajta, de hihetlen milyen gyönyörűen szólt, engem akkor és ott meggyőzött.
(#) marone válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 15, 2010
:worship:
(#) 6C4C válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 15, 2010
Trióda használata esetén valóban csökken a torzítás nagyobb terhelőimpedancia használata esetén, de sugártetródáknál és pentódáknál érdemes az optimális illesztést biztosítani :yes:

6P1P.jpg
    
(#) nikolatesla hozzászólása Aug 15, 2010
Hali!
Ahogy tegnap meg ígértem teszek fel képeket a dobozról.
Fenyőből és préselt lemezből készült.

ui.: Lehetséges,hogy még 2db ecc85-is helyet kap.
Még nem tudom de szerintem festeni fogom.
Vagy a tetejét egy 0,5mm-es rézlapot teszek.
(#) lpcollector válasza rhesus23 hozzászólására (») Aug 15, 2010
Nagyon jól néz ki
Mit lehet róla megtudni? Végül is ezt a kapcsolást építetted meg, csak a 12AX7 helyére 6H9C-t raktál?
(#) varttina válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 15, 2010
27V nagyon alacsony anódfeszültség az ECC85-nek. Inkább egy PCC88-at javasolnék. (A PCC88 két egyforma triódát tartalmaz, így egy is elég belőle.) A három cső fűtését sorba kapcsolnám, így kb. 61V-ra lenne szükség, ami már anódfeszültségnek is megfelelne.
(#) danodano hozzászólása Aug 15, 2010
Sziasztok. Szükségem lenne az Eag AE 110 csöves erősítő hálózati trafójának terveire (tekercsek menetszáma, elrendezés, huzal átmérő, stb.). A külső borítására Eag th 233 felirat van írva. Valószínűleg leégett a trafó, de valaki már barkácsolt vele és letekerte a tekercseket, így sajnos nem áll módomban leszámolni őket........
(#) varttina válasza danodano hozzászólására (») Aug 15, 2010
Ha tudod a szekunder oldali feszültség- és áramértékeket, abból következtetni lehet a menetszámokra, ill. a huzalátmérőre.
(#) gkari válasza danodano hozzászólására (») Aug 15, 2010
A TH233 az a hálózati, a kimenő TK110, adatok a mellékletben.
Üdv!
(#) mayky válasza danodano hozzászólására (») Aug 15, 2010
Az újratekerésnél azt majd vedd figyelembe, hogy azt a trafót még 220 V-ra méretezték, tehát a mai 230 V-nak megfelelően nem 1144 hanem 1190-1200 menetesre kellene tekerni a primert.
(#) sturbi válasza danodano hozzászólására (») Aug 15, 2010
Mag:M74, keresztmetszet:9,2 cm2
primer:2*110 V
1-2 kivezetés közt 572 menet 0,35 cuz
3-4 kivezetés közt 572 menet 0,35 cuz
szekunderek:2*275 V és 2 db. 6,7 V
5-6 kivezetés közt 1430 menet 0,19 cuz
7-8 kivezetés közt 1430 menet 0,19 cuz
9-10 kivezetések között 35 menet 1,0 cuz
11-12 kivezetések között 35 menet 1,0 cuz
A cséve teljesen megtelik, nagyon profi módon kell tekerni.
A szekundereket érdemes kisebb menetszámra tekerni, úgymint 2*1360 menetet az anódfesznek, a fűtésnek pedig 34 (33) menetet, a 220 V 230 V-ra váltása miatt (a primer növelését ugyanezen okból nem javaslom, a kicsi hely miatt, a trafó nem szór az eredeti 1144 (2*572) menetes primerrel sem.
(#) danodano hozzászólása Aug 15, 2010
Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek! Így már könnyebb dolgom lesz.
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Aug 15, 2010
Nem számoltam utána, de lehet, hogy a primer növelés csak annyiból áll. hogy az utolsó sort végig kell tekerni.
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Aug 15, 2010
Lehetséges (60 menettel kell több), végülis a primer megnövelése műszakilag mindenképpen korrektebb megoldás, de tapasztalatból tudom, hogy a kisebb szekunder is jól működik. :yes:
(#) rhesus23 válasza lpcollector hozzászólására (») Aug 15, 2010
Köszönöm! Ezt a kapcsolást építettem meg módosítás nélkül. Hálótrafó SM102b, fojtó SM74, a kimenőtrafó 20cm2-es EI vas. Ahogy a képen is látszik minden túl van méretezve, de megérte ezért a néhány wattért. Ha sok pénzem lesz egyszer lehet rendelek nanokristályos vagy amorf magot a kimenőbe.
(#) kladek hozzászólása Aug 16, 2010
Sziasztok!

Egy 6C33C-re épülő SE erősítőt szeretnék építeni, 25-50W környékéig. Van valakinek valami bevált kapcsolása, amihez lehet még kimenőtranszformátort készítettni? Vagy esetleg valakinek van már elkészített, megvehető kimenője?

Előre is köszönöm a segítséget!

Dávid
(#) lpcollector válasza kladek hozzászólására (») Aug 16, 2010
Itt a fórumon többen is építettünk, érdemes szétnézni. 25-50W-ot SE-ben ne várj tőle. A PSE meg elég bonyolult lenne, hiszen már az is csodaszámba megy, ha az egy búrán belül közel azonos csőfeleket találsz...
(#) mark.budai válasza kladek hozzászólására (») Aug 16, 2010
Szia! 6Sz33Sz SE-ben 10-18W-ot tud, megfelelő kimenővel, táppal, meghajtással. 25-50W környékére 6N13Sz-el érdemes PP-t, vagy PPP-t építeni, ha mindenképp triódát akarsz. Otthonra kéne a 25-50W? Az mellett nem biztos, hogy benn tudsz lenni a szobában, normális hangszóróval. Mondjuk egy pár 92-97dB/W/m-es hangdobozzal 10-15W bőven elég otthonra! Hangosításra meg úgyse SE kell. Kimenőről meg csak annyit, hogy azt nem a rajz, hanem a cső és a tápfesz határozza meg.
(#) klemo86 válasza kladek hozzászólására (») Aug 16, 2010
Olvass kicsit vissza a közeljövőben épülő PSE-mmel kapcsolatban Minden jó és rossz le van róla írva tisztán, világosan (hogy én is megértsem ).
(#) kladek hozzászólása Aug 16, 2010
Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen, kicsit valóban el lehetek tévedve a teljesítményeket illetően. Átolvastam picit a dolgokat, valóban bőven elég lesz a 15W is.

lpcollector: megnéztem az erősítődet, szép munka nagyon. Milyen lett a hangja? Úgy gondolom célszerű lenne az általad épített erősítőt megpróbálnom.
Van esetleg vki olyan, aki le tudja gyártani nekem a kimenő- és táptranszformátort?
Következő: »»   1043 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem