Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó monitorra kötése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) dudola hozzászólása Aug 1, 2010 / 1
 
Sziasztok, arra keresek választ, hogy van nekem egy DVD lejátszóm aminek van S-video , illetve RCA kimenete. Ennek a képét szeretném egy LCD monitor DVI D csatlakozójánál nézni.
(#) Ricsi89 válasza dudola hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Helló!
Ezt elég nehéz lesz, mert a dvd analóg jelet ad ki, a DVI meg digitális jeleket fogad. :yes:
(#) Action2K válasza dudola hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Szia! Például ezzel, vagy ilyen hasonló termékkel. Bővebben: Link
(#) dezsi001 hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
A monitoron D-Sub csatlakozó nincs? Avval egyszerűbb lenne.
(#) Action2K válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Minek? Ezért találták ki ezeket az átalakítókat. Persze, eggyel több mütyür, de lehet, hogy a fent említett converterből van DVI kimenetes is.
(#) idlob válasza Action2K hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Ezek szinte kiárólag videókártyákhoz készültek, ott is azokhoz, amelyek ismerik a DVI-I szabványt, azaz ki van vezetve az analóg videó is.
Monitorokon jellemzően DVI-D csatlakozás van, és ha tud analógot is, akkor arra van szeparált VGA csatlakozó.
Egyébként nem értem miért luxus típusszámot írni, így érdemi segítség helyett mindenki csak tapogatódzik mint vak a hegedűn.
(#) Action2K válasza idlob hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Nem mind. Van olyan ami valamilyen média center, vagy mire hallgat, s kimondottan azért van, hogy a monitorból, CLD-ből, projektorból univerzális megjelenítőt varácsoljunk, mindenféle PC nélkül. Annak van DVI-D-s kimenete is, meg VGA is. bemenete is van egy rakat. Az analóg RF-től a videón át az RGB-ig szinte minden. Persze az áruk is borsosabb.
(#) idlob válasza Action2K hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Bocsánat, első körben csak a sima kifejtő/átalakító kábelek tűntek fel, az akítv eszközök nem tűntek fel.
Azért is írtam, hogy nehogy azt higgye valaki, hogy analóg és digitális jelek között a konverzió simán és minden esetben megoldható egy ilyennel: Bővebben: Link, hanem ennek komoly peremfeltételei vannak.
(#) dudola válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Meg néztem és van rajta D-sub
Azzal egyszerübb?
(#) dezsi001 válasza dudola hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szerintem lényegesebben, a DVI az digitális a D-sub pedig analóg, csak egy aktív elem kell hozzá ami adja a szinkronjelet, én egyszer építettem egyet de az nem s-video volt hanem scart de majdnem ugyanaz, most hírtelen nem találom itthon a kapcsolási rajzát, de ha beírod a Google ba hogy scart to vga vagy d-sub akkor biztos megtalálod. Majd délután még megnézem itthon.
(#) dezsi001 válasza dudola hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Na ha jól emlékszem akkor ezt építettem meg.
Bővebben: Link
(#) Action2K válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
A monitorja támogatja az 50Hz-es, váltottsoros üzemmódot?
(#) dezsi001 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Az LM1881N állítja elő a monitornak megfelelő szinkronjelet. Én egy SyncMaster 793 MB monitorral próbáltam ki.
(#) dudola válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
A scart to vga kapcs rajz az ok, az s-video csatlakozón 4 láb van melyiket hova?
(#) dezsi001 válasza dudola hozzászólására (») Aug 3, 2010 / 4
 
hát szerintem ha megépíted a konvertert akkor a bemenetére egy scart aljzatot építesz pl videóból kiszedet, és dugsz bele egy s-video scart átalakítót.
Bár ennek még utána kell nézni hogy működik-e.
(#) Action2K válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Nem fog menni, ha szabványos a bekötés, amúgy meg max színhibás (vagy FF) lesz.
(#) dudola válasza Action2K hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
sajnos nem
ez egy V7 r19w11
(#) arwen3 hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Hasonló problémám van nekem is csak nem dvd lejátszót, hanem karaoke gépet szeretnék monitorra kötni. (Mivel NTSC szabványos a gép, nem is tudok nagyon mást tenni.) Elméletileg egy RCA bemenettel rendelkező monitor is jó lenne (sőt), de olyat meg nam nagyon találok.
Az lenne a kérdésem, hogy ezek szerint ha megveszem ezt: Leadtek WinFast TV Pro 1920, akkor működni fog?
Előre is nagyon köszönöm!
(#) arwen3 válasza arwen3 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Viszont mondjuk egy sima átalaktó, mondjuk ehhez hasonló: http://www.national-tech.com/prodimages/vga-male-rca-component-adaper.jpg nem elég, ugye?
(#) dezsi001 válasza arwen3 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Az átalakító semmiféleképpen sem működik mert evvel a pc-t lehet tv-re kötni.
(#) arwen3 válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Értem, köszi.
(#) Action2K válasza arwen3 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Igen, ha megveszed jó lesz, ezt erre találták ki. De egy sima TV-nek is ismerje kell az NTSC-t.
(#) arwen3 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Köszi!
(#) amadeus.thomas hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem lenne egy monitorom. Van rajta D-Sub azaz VGA bemenet és arra szeretném rákötni a DVD-met. A DVD-n van Scart, RCA, S-Video kimenet. Mégis hogy tudnám rákötni a DVD képét a monitorra? Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.
(#) Action2K válasza amadeus.thomas hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Szia! Harmadik hozzászólás (tőlem): Link
(#) olimaster3000 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogy adott egy gépből kivett dvd-olvasóm!
Na most 80-as ide kábel jön ki+12v tápot adok neki!
Valaki esetleg tudna segiteni abban,hogy a 80-eres vezeték melyik kivezetése a hang és a kép?
Válaszotokat előre is köszönöm,üdv;olimaster3000
(#) vilmosd válasza olimaster3000 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
PATA leirasa. Esetleg dontsd el magad. Ez egyszabvany PATA csatlakozo, ahol is az adatokat 16bites formaban viszik at. Tehat a DVD es a monitor koze szukseged lesz egy eszkozre, ami atalakitja a digitalis jelsorozatot, kep, es hang informaciova. Jellemzoen egy PC, a DVD lejatszo elektronikaja, vagy sajat fejlesztesu uC-s elektronika.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem