Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyák nyomtató kérdések
Lapozás: OK   4 / 11
(#) Moderátor hozzászólása barany165 hozzászólására (») Márc 25, 2007
 
Kedves barany165! Légy szíves, és használd legközelebb sűrűbben a szóköz, és az Enter billentyűket, mert az ilyen tagolatlan szöveget baromi nehéz elolvasni!

Előre is köszönöm!
(#) barany165 hozzászólása Márc 26, 2007 /
 
Köszönöm a moderátori figyelmeztetést!
Vigyázok az alaki hibára!
A nyomtatót szétszereltem .
Primán továbbítja a nyákot.
A fejvezető alá teszek beulungot !
Kétoldalas nyákból vágok!
Valaki szoljon már hozzá ,hogy holtart esetleg müxik-e valakinek?
Amatörtársi üdvözlettel barany!
(#) tbence3 válasza barany165 hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Tudnál néhány képet készíteni? Engem érdekelne a megvalósítás.
(#) Frankye válasza barany165 hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Én köszönöm a megértésedet!

Egy fénykép tényleg jó lenne, engem is érdekel a megvalósítás mikéntje!
(#) PCB válasza Frankye hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Szia !

Én ugyan szívtam, mivel nem igazán volt jó a felépítése a nyomtatónak.

http://torolt_link6/webtartalom/leirasok/egyeb/nyomtato/pcbprinter.htm

Képek + Video

De azt hiszem nem ez lesz a megoldás hosszú távon.
De egy próbát megért

Üdv!
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
:worship:

Tutin haladsz!
Sajnos olvasom az oldaladon, hogy festékpatront keresel, sajna ez a gond az 1600-assal, hogy nem gyártanak hozzá megfelelő utángyártott partont, legalább is az én általam ismert gyártok (G&G, Itmedia, Inkmate). eredeti meg 3800.
Nekem IP1500-hoz kemény 470 HUF a patron.
Sajna lapadagolásra nekem sincs ötletem. Az eredeti lapadagoló tuti nem átalakítható, ehhez nagyon vastag a nyáklap sajnos, valami képpen csak emulálni kellene és behúzatni a nyákot... nemtudom, hogy őszinte legyek.
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
Szia !

Sajnos a gond többszintü

egy új patront 6000Ft körül láttam, de létezik
7500Ft -ért olyan megoldás, hogy 1x megveszed és utána már csak patront kell venni fej nélkül hozzá.

A patron ami van (szines) sajnos tönkre ment, nem ismeri fel a nyomtató, igy a fekete hiába jó, nem indul el a nyomtató(ezt jól kitalálták Canon-ék

És még ott van a tinta macera is, mivel a hivatalos tinta nem igazán jó, kisérleteztem más nyomtató tintájával
ami kiválóan alkalmas erre a feladatra,
csak az a gond, hogy mikor megmelegíti a fej a tintát, hogy kilőjje a cseppet, már oda is szárad a fejre.

Lap-adagolás:

Ez a legkisebb problémám, ezt fejben megoldottam és gyakorlatban sem lenne probléma.
Meghagytam a papir behúzó görgőt, tehát az tudná a panelt vizszintesen is mozgatni egy másik görgőn keresztül.

De az volt a tervem, ha igy működött volna, hogy egy vázat építek és a nyomtató elemeit használva (műanyagot kivéve) a lap-léptető motor hajtott volna egy kis futószalagot és azon ment volna a panel szabadon minden szorítás nélkül a fej alá.
A fej meg a saját vázán merőlegesen a futószalagra végezte volna a munkát.

De macerés és drága ez a megoldás, sokáig hittem benne, de be kellett látnom nem ez a megoldás.


Most viszont, azthiszem megtalátam a legolcsóbb, és minőségre is ugyanolyan jó megoldást, kicsit lassubb mint a nyomtatő, de nem sokkal.

Üdv!

(#) barany165 hozzászólása Márc 27, 2007 /
 
Fotot természetesen csinálok ha teljesen üzemképes lessz!
lapadagoló nincs rajta se a papirbedobó, a továbbító görgök simán viszik a nyákot mivel jelenesetben rugovol szorítanak.
a fejegységet gondoltam a nyák vastagságával megemelni "fokuszálni" de most fel kell függesztenem mert felszaporodott a munka!
Üdv mindekinek!
(#) GTI hozzászólása Márc 27, 2007 /
 
Hello
Én csináltam egy "PCB nyomtatót"
egy mátrix nyomtató pontosabban egy Star LC-20-as lett kicsit átalakítva. Frankón lehet vele nyomtatni, csak ugye anyi a baja hogy utána még át kell rajzolni maratás álló "tollal"
A tintasugaras nyomtatóm gondolkozok most én is, és visszáb olvastam hogy szerintetek a nyomtató fej nem bírná, de szerintem bírná, csak nem a hiper mondern nyomtatók, mert azok tényleg érzékenyek.

Úghogy egyenlőre amíg nem szerzek másik nyomtatót addig Mátrix Forever (na nem a film)
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Aproneten 10000-ért a tollas plotter tudom picit drágább de örök élet meg 2 nap.

Én most kajtatok egy régi Epson után (Stylus Color 400 vagy 440), mert hírét vettem, hogy ezekben piezókristályos fej van (itt a megoldás a melegítés problémájára). Sajna Sehol sem találok jó áron ilyet.
Ha valaki tud ilyet vagy megszabadulna tőle keressen!
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
(#) tbence3 válasza PCB hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Nekem van egy ilyan csak az 600 nem 400-as. Plusz egy HP 1020 De ez most ebbe is venni kellene tintát. 8000 utántöltött.
(#) mokus válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
600-as az jó alap lehetne, abban S020093-as tintapatron kell, 300 HUF körüli áron mérik az utángyártottat, szépen lehet tölteni.
Adok a 600-as Epsonért 2000 HUF-ot :bohoc:

PCB!
THX! rákérdezek a srácnál, hogy mi a hibája a két nyomtatónak! Ha csak a fej van beszáradva az nem téma. Ha mechanika hibás akkor kuka.
(#) tbence3 válasza mokus hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Bocsi de nem eladó. Ha minden igaz akkor lekeről egy P3-as géppel a műhelybe . Vagy lesz nyák nyomtató
(#) tbence3 hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Ma voltam egy nyomtató kellékes boltban és tudnának adni nekem egy EPSON Stylus DX3850 vagy EPSON Stylus DX3800 -ast 2000Ft-ért csak az a baj, hogy a fej be van száradva. Szerintetek érdemes vele foglakozni?Meg lehetne csinálni?
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Szia !

Én arra jöttem rá, hogy az egésszel nem érdemes foglalkozni.

1, költséges (ha a fej beadja a kulcsot)
2, szabni varrni kell a nyomtatót, (sosem lesz az igazi)

Nem lebeszélés képpen, de nekem ez lett a gyakorlati tapasztalatom.

Üdv!

(#) mokus válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Ezt neked kell eldönteni!
A fej beszáradása gyakorlatilag sufni tuningos módszerekkel orvosolható. Kiszereled és forró víz (60-65°C) alá tartod, ez jól kioldja a tintát és a nyomás átmossa a fejet. Gyakorlatilag sziszifuszi munka, de nem lehetetlen életre kelteni a fejet. Utánna persze hajszártózni kell az elekronika részét...
Annyit megér szerintem a próba, mert ha bejön a nyomtató, akkor gyakorlatilag tucat szám gyárthatod percek alatt a nyákokat.
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„forró víz (60-65°C) alá tartod, ez jól kioldja a tintát”


Ez a legnagyobb probléma !

Ha a víz oldja a tintát akkor oldja a maratás is.
Más tintát meg szinte lehetettlen használni mint ami bele való.

Üdv!
(#) lelkes amatőr válasza mokus hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Van itt egy másik probléma is. Ha sima csapvízzel mosod majd szárítod, visszamaradhat az a bizonyos calgonizálni-való . Ha már mosás, akkor mindenféleképp csak desztillált vízzel.
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Ezt az eredeti beszáradt tinta eltávolítására írtam!

PCB!
Nyertem az általad említett aukción (500 HUF+postaktg), a srác postázza a 400-as epsont, sajna a feje szét van szedve és a fejet az elektronikával összekötő szalagkábel is hiányzik, de szerintem az pótolható. Meglátjuk, nekem van egy ugyanolyan nyomtatóm, tehát ismerem, és ha nem tudnám összerakni van minta :idiota: Van 2 üres patronom is bele. Amúgy egy teli (093 végű) 320 HUF bele. Egyiket megpróbálom félbe vágni, hogy a patron belsejét is lássam, hol lehet megtölteni.

lelkes amatőr!
Meglepődsz majd, próbáld ki
Ha kimosod és áthajszárítózod az elektronikát, utánna be kell rakni a fejet és egy pár fejtisztítás fázist végig kell nyomni, a bent lévő vizet kinyomja a tinta a fejből és legtöbbször használható. Nekem epsonnál, canonnál és HP-nél is bevált ez a módszer. Először én is féltem és idegenkedtem tőle, de felesleges volt!

(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Ápr 1, 2007 / 1
 
Szia !

Azért ne vágd félbe!

Ha olyan patronod van amin nincs rajt a fej, akkor ott töltsd meg egy injekciós tűn keresztül ahol kijön a tinta.
Ha olyan a patron amin rajt van a fej, akkor a tetejére fúrj egy injekcióstűnyi lyukat és azon keresztűl töltsd meg, csak utána a lyukat ragaszd le légmentesen.

A patron belselyébe semmi nincs csak egy "szivacs"
Ebben van a tinta elnyeletve.

De a víz alapú tinta nekem nem jött be mert leázik maratás közben !

Üdv!
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Ilyen a 093-as fekete, tehát csak tintatartály. Nekem a 400-asom ment töltött patronokkal az ős időkben amikor még csak álmodtunk ilyen olcsó patronokról, de 3x-i töltés után orrán száján folyt mindig. Én ezt betudtam a töltéskori sérülésnek, de akkor nem aggódom a töltés miatt.
Tinta van itthon. Jelölőbe való tinta, kb 1 dl, ez nem gond (bár már vagy 1 éve a fiok mélyén van egy lezárt üvegben, de majd próbálok még szerezni frissebbet). Állagra teljesen olyan mint a tintasugarasba való utántöltő tinta (többi tulajdonságáról még nem nyílatkozom). Maratást is bírja, már kipróbáltam! A piezókristályos fej meg remélem boldogul vele!
(#) mokus hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Sikerült beszerezni még egy Epson Stylus 200-ast is. ebben cserélhető fej van tintatartállyal. Érdekes őskövület. Kicsit be van száradva ha ezt sikerül orvosolni szerintem ezt fogom átalakítani. Hétvégén szétszedem és riportolok.
(#) mokus hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Na ma bepróbáltam a jelölő tintát a Stylus 200-asba. Siralmasan elhalálozott az a fej. Még szerencse, hogy van hozzá egy pót fekete is. Igaz az rendesen be van száradva, de majd kitakarítom.
Tehát egy kék jelölő tintát töltöttem be a patronba. Akitől kaptam frisset óva intett tőle mivel metil-etil keto az oldószere a tintának (sima aceton és alkohol oldószereseknél lehet nem lett volna ilyen heves a műanyag oldása, de olyan tinta nekik nem volt), ami igen csak szereti az egyszerű műanyagokat. A nyomtató fej sem egy saválló anyagból készül ezért sajna 3.-4. sor nyomtatásnál végleg elhalványodott, majd teljesen megszünt a nyomtatás. Az a fej kukaérett lett végleg. A festék még a tintatartály oldalát is megmarta egy kicsit. Amúgy baromi gyorsan száradnak ezek a tinták.
Viszont az ismerősöm ajánlotta a viasz alapú tintákat (szerinte azzal működnének a piezó kristályos fejek). Szerinte azok is erőssen savállók. Ezeket ilyen dobozfelíratozó gépekben használják, de van fotó nyomtatókhoz is viasz alapú tinta szernte (találtam is). Most ezután próbálok utánna járni. Az egyik gyártónál találtam is, de csak literes kiszerelés volt 16.000-ért :/

Van valakinek ötlete merre lehetne ilyet kisebb kiszerelésben beszerezni? (Persze csak oylan tinta kell aminek az adatlapját is meg lehet nézni, már kinyírtam egy nyomtató fejet...)
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Szia !

Ugyan azt az utat járod végig amit én.
hsz (#74569)

Ahogy írtam, szórakozásnak jó, de megoldásnak feledhető a tintasugaras.

Üdv!
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
No azért én nem adom ám fel ilyen könnyen
Itt is szerepel már egy megvalósítás (Stefan Trethan-tól), tehát meg lehet csinálni, csak nem jó tintát használunk! ennyi a gond!
Mechanikát neked is sikerült átbarkácsolni, tehát elvileg minden működik.

A tinta a gond. Első feltételezésem a jelölő tinta volt, de mint kiderült a speciális oldószerei és adalékanyagai miatt reakcióba lépnek a nyomtatófej műanyag részeivel.

Most úgy néz ki kerestem és találtam is!
Fenti szerző leírta milyen tintát is használtak (Epson Durabright). Most sikerült ilyet találni, bár nem eredeti epson tinta! (Ők is valami MISPRO Ink-et használtak, sárgát és pirosat.) Ink-Mate forgalmaz ilyet, bár az ára nem baráti :/ (Linken lehet olvasni róla) Már írtam nekik levelet tegnap, hogy biztos nincs e kisebb kiszerelésben ez a tinta. Mert ugye 1 liter az marha sok, egy két decis kiszerelésbe már belemennék próbaként! Az is 10-12 töltés lenne egy patronba. Jövő héten be is megyek a csomagküldő üzletükbe, hátha van valami újratöltő készletbe is töltve ez a tinta, talán az lenne a legjobb!
Szóval nem halott még az ügy!

[szerk]
Közben válaszolt az Ink-Mate egyik vezetője, szóval csak literes kiszerelés van, és pár nyomtatópatronban van még csak ilyen tinta Most vagy keresek egy howto-t a tinta patronból kinyerésére vagy szerzek egy olyan nyomtatót amibe jók azok a patronok
Ahogy nézem 12 ml van egy patronba... és 1400 HUF... ejha!
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Szia !

Persze nem lehetettlen a megvalósítás, csak mennyi amit az egész megér ?
Minden próbálkozással, tintacserével, fejhalállal a dolog
a végén annyiba fog kerülni, amennyiért egy zsák PCB-t lehet más módon készíteni.
Én ezeket figyelembevéve hagytam abba.
Vettem egy Laser printert használtan, ebbe a por 3000Ft
kitart kb 1/2 évet, és 20 perc alatt kész a panel is, jó minőségben.

Üdv!
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Ezt az utat is csak egyszer kell kitaposni!
Mennyit szenvedhetett az aki kitalálta a vasalós megoldást, vagy aki a fotós módszert. Tehát azt mondom, hogy csak be kell járatni a dolgot, utánna szerintem sokkal olcsóbb, gyorsabb és profibb lesz.
Nem adom fel még most. Ezt az új tintát kipróbálom!
(#) jahui hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Sziasztok !

Jómagam is hónapok óta agyalok ezen..
Most találtam az Epsonnak a D78, D88 típusát, amely egy spec. DURABrite festéket használ, amely nem kenődik, azonnal szárad fólián is, ráadásul vmi spéci bevonatot képez a festék tetején. Br 12.000-ért lehet megérne egy próbát...
Esetleg még a sósavas maratást ellenezném, mivel lehet, hogy az egyszerűen "nekiállna" a festéknek is, a vas-klorid jóval szerényebb anyag.. Rá kellene szánnom magam..

http://www.depot.hu/office/newsdesk_info.php?newsdesk_id=27
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Szia !

Igazad van lehetettlen nincs, csak nekem nem az az elsődleges hogy feltaláljak, hanem hogy PCB-t készítsek, minnél olcsóbban.
Meg is találtam ezt a számomra olcsó, gyors megoldást.
Tokkal vonóval kb: 14.000 Ft -ba került és 15 perc alatt
sikerül egy PCB-t megcsinálni. igaz 20cmx19cm -nél nagyobbat nem tudok ezzel a módszerrel, de talán elég lesz.
Minőséget megnézheted itt:

http://torolt_link6/webtartalom/aramkorok/aramkorok.htm

Üdv!
Következő: »»   4 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem