Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   39 / 199
(#) niedziela válasza kormoran hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Nem kell, a vumeter.jpg -n jól van.
(#) _JANI_ válasza fantom45 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
OK. Akkor a fet kimenetétől ( 8.2K - 10nF - FET Drain lábától ) kezdve ( Jel útját követve. ) a jelet le kellene ellenőrizni. Mert valahol nagy a jelveszteség...
(#) David.zsombor hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Sziasztok ha valaki tudna segíteni azt megköszönném ehhez kéne egy layout vagy pdf nyákrajz.Köszönöm.Bővebben: LinkJa és ha lehet aledek 1 sorban legyenek
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Egy másik futófényből lett átalakítva a te igényedhez. Remélem megfelel.
[off] Mivel csak egy LED világít ezért ( s ha más nem indokolja ) csak egy katód oldali ellenállás lett beépítve...
(#) golem hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Sziasztok van nekem egy cd4060be nevezetü ic kapcsolásom ledre és én ledre ezel az ic vel nem találtam kapcsolást ha valaki tudna egy ilyet az jó lenne nehéz igy kapcsolási rajzot csinálni igy be ültetet álapotban

P1040529.JPG
    
(#) MaTe193 válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Hali!

Ha már van egy kapcsolásod ledre,minek kellene másik?Ha mégis akkor rajzold vissza a NyÁK-ról.

Máté.
(#) dbase válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Ez egy vizes buborékoltató?
(#) zenetom válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Pont ezt akarja elkerülni.
(#) MaTe193 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Ha pont ilyet akar,akkor muszáj visszarajzolni.
(#) golem hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
sziasztok ez egy viz oszlop vlágitás lelke ehez keresnék kapc rajzot
(#) SzervízMacska válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Szia. Ahogy nézem, nem egy atomrakéta. Van a panelon négy 1N400x-es dióda, ezek a bejövő AC feszültséget egyenirányítják, amit a mellettük lévő elektrolit kondi pufferel. A 4060 egy bináris számláló, saját oszcillátor áramkörrel, melynek kiegészítője vszg. további egy kondi és egy ellenállás. Az ic 10-11-es lába mellettiek. A három felhasznált kimenet, melyekre a 4148-as diódák vannak kötve. A bal alsó sarokban hidegítő kondi, és a ledek áramkorlátozó ellenállásai - így ránézésre. Az oszcillátor sebessége a zöld kondi és a mellette lévő ellenállás függvénye, a kiadott villogási séma pedig a felhasznált kimeneti lábaké - szerintem... Többet talán a forrasztási oldal láttán lehetne mondani, de itt az ic adatlapja, ezt tanulmányozd, hátha megvilágosodsz. Ebben minden le vagyon írva, amit tudni kell róla.

Üdv.: Macsek
(#) _JANI_ válasza golem hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Jó kezdet ha egy 4060-as adatlap (Bővebben: Link) keresésével kezded a kapcsolás megértését. Az roppant nagy szerencse ha egy működőképes példányt kel "leklónozni". Mert nem csak egy nyák áll a rendelkezésedre ( amit rosszabb esetben egy kiégett IC-ből kell visszafejteni), hanem a működést is ellenőrizni tudod. :yes:
(#) SzervízMacska válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Ebben az adatlapban több minden le van írva, mint abban amit előtted egy órával linkeltem?
(#) proli007 válasza golem hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Hello!
Készíts egy másik (éles) képet is a nyákoldalról, akkor vissza rajzoljuk, ha már ez ekkora gondot jelent..
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
[OFF] Néha a kevesebb a több.
S a keresést próbáltam ösztönözni!
Nem a KÉSZ megoldást tálcán kínálni...
(#) golem hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Ha jól kukoltam akkor elvileg ez a kapcsolási rajza.
ma vetem egy ic tipusa ez hcf4060be
abi benne van az cd4060beén egy formának látom nagyábol ezt a 2 tipust

névtelen.JPG
    
(#) niedziela válasza golem hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
HCF - CD ugyanaz.
(#) proli007 válasza golem hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Hello!
Néhány alkatrésszel több van azért a panelen.. De van egy hiba is. a 12. láb a számláló Reset (törlő) jele. Ha ez a láb magas szinten van, akkor minden kimenet alacsony (itt az összes Led ég) és áll az oszcillátor. Ha GND-n van, akkor működik az IC. Oszcillál és számlál)
Nálad ez a láb fel van húzva (22kohm-al) a tápfeszültségre. Tehát így nem működne a kapcsolás.
Valószínűsíthető, hogy a 12-es lábról a 100nF-os kondi megy a plusz tápra (16-os láb), és a 22kohm pedig a GND-re (8-as láb). Így bekapcsoláskor egy pillanatra van törlés, majd elindul a számlálás.
üdv! proli007
(#) 256kb hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Az én első nyákom nagyon jól sikerült
(#) szaki07 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Hello ! Valaki megnézné nekem ,hogy hibátlanul készítettem el a nyákrajzomat.(Több szem többet lát )
Köszi
(#) zenetom válasza szaki07 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Az IC 6-os lábáról hiányzik egy 100nanós kondi ami a testre megy.
(#) janóczi hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Üdv

Segítségre volna szükségem. Egy német ekvatoriális távcsőmechanika léptetőmotoros vezérlését próbálom elkészíteni. (a neten talált recept alapján)

Bővebben: Link
de egy benne szereplő alkatrésszel (SAA1042) meggyűlt a bajom. A gáz az, hogy nem lehet kapni. Állítólag az L298N jezésű alkatrész helyettesíthetné, de mert panelt tervezni nem, csak készíteni tudok, így nem tudom, mit és hogyan kellene áttervezni benne, hogy úgy is működőképes lehessen. Ha valakinek megvan a tudása és a kedve, hogy segítsen megoldani a problémát, rendkívül hálás volnék érte.

köszönet:

- janó -

Link javítva!
Frankye
(#) szaki07 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Köszi. Nem is vettem észre...
(#) proli007 válasza szaki07 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Hello!
A BC kollektor-emittere is fel van cserélve.
Na meg egy 47..100µF-os tápfesz szűrőkondi sem ártana, mert lehet megsértődik az IC, ha a 2N rángatja majd az infra Led-et..
üdv! proli007
(#) szaki07 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Üdv! Módosítottam . Remélem most már jó.
Feltettem .lay kiterjesztést is , ha valaki meg szeretné építeni.
Köszönöm a gyors válaszokat!
(#) _JANI_ válasza szaki07 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Az LM567-os 1. és 2. lábhoz is érdemes lenne egy - egy " + " jelet tenni, mivel elektrolit kondenzátor kapcsolódik hozzájuk az elvi rajzon...
(#) szaki07 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Módosítottam
(#) _JANI_ válasza szaki07 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Jó lesz csak a C B E kivezetésű tok kell, valamint a tranzisztoron is fordítani kell 180 fokot. Lásd mellék...

BC556-FN-.JPG
    
(#) szaki07 válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Köszönöm
(#) golem hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
sziasztok itt a nyák

P1040536.JPG
    
Következő: »»   39 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem