Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ua741PC
 
Témaindító: Edem, idő: Ápr 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Edem hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Hali!

Van egy nyáklemezem amit éleszteni szeretnék, és van benne egy ua741PC típusú IC, nem tudom hogy milyen és hogy mi célt szolgál, de szeretném kideríteni, sehol sem találok róla leírás, lábkiosztást, és hasonlót!

Kérem segítsetek, ha valakinek van, vagy tud anyagot róla, az kérem szóljon! e-mailt is küldhet az easy-weblap@freemail.hu címre!

Előre is köszi!

Üdv: Edem
(#) Müszi válasza Edem hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
a 741 az egy műveleti erősítő, ma már úgytudom LM741 néven kapható, ugyanaz
(#) fureszk válasza Edem hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
műveleti erősítő.
(#) Edem válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
huu de gyors volt...
akkor szerinted avval helyettesíthető?
(#) Joci77 hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
itt van ,megtaláltam

LM741.pdf
    
(#) Edem válasza Joci77 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
oksi, rendben köszi szépen, de az a baj hogy ezt a kapcsoást nem én készítettem és komplett egységként szedtem ki szóval működőképes deprez műszer van rajta és vmi hőmérsékletet érzékel, és leszeretném rajzolni a kapcsolási rajzát, és ezért lenne jó ennek (ua741PC) a típusnak a lábkiosztása és rajza, mert akkor látom és kicserélem a másikkal
(#) Joci77 válasza Edem hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
ugyan az aszem
(#) Edem válasza Joci77 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
oké, de ennek milyen lábai vannak bekötve?
(#) Joci77 válasza Edem hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
nem biztos de erre emlékszem....
régen láttam szervizben hogy az ipse a fölösleget lecsípte DIL8-ra
de a nyákról le lehet nyomozni mi hova megy
(#) sixtek hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Szia,

Halottal mar arrol hogy GOOGLE?
Lustasag fel egeszseg, ugye?!

Berajzoltam a fotora az IC bekoteset neked (lsd. csatolva).
(Tapok, kimenet, invertalo bemenet, neminvertalo bemenet).

Sok sikert a visszarajzolashoz!

Udv. Sixtek

ua741pc_2.GIF
    
(#) Joci77 hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
bocs lemaradt..
off!
(#) Edem válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
oké szép és jó, de pont máshova megy nekem a + és a -, de ti biztos jobban vágjátok!
(#) sixtek hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Itt van felulnezetben a bekotes:

741.GIF
    
(#) Edem válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
na ez lesz!

Nagyon szépen köszönöm!
(#) _JANI_ válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 15, 2007 / 4
 
U.A. Csak kicsit olvashatóbban!

uA741PC.jpg
    
(#) nagy_david1 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok! 741-el akartam par kapcsolast osszedobni de nagy akadalyba utkoztem. Vagy 3 fele egyszeru kapcsolast osszeallitottam az invertalo es nem invertalo bemenet mashova csatolasaval masfele keppen de mindig oda jutottam ki hogy a kijovetnel az erosites az 0.2 volt koruli volt a bemenohoz kepest. Lenyegebe se tranzisztort se semmit meghajtani nem tudtam vele, viszont egy nagy fenyereju ledet kulonbozo jelekre mar mukodesbe hozott mibol en arra kovetkeztetek hogy az aram nohetett meg valamelyest. A bemenetnel meg mindegy volt hogy a potencialkulonbseg 0.01 volt vagy 0.1 me igyis ugyis csak ilyen rosz hatasfokkal dolgozott. Valaki tudna segiteni hogy mi lehet a baj? Kiprobaltam mar utolso tervkent olyan aramkoroket is miket mas megepitett s ment de nekem ugyanez volt a problema. es ha az erzekenyseget akarom allitani akkor mind 1 volt milyen erteku potmetert teszk be ugyis mikor allitottam az erzekenyseget egybol atbillent a kijovetnel a feszultseg, de ez mar vezerlesnel nem ment. Valaki meg tudna mondani aki mar ijennel talalkozott hogy mi lehet a baj? u.i: az ic-t csereltem de nincs valtozas. Elore is koszonom.
(#) golem hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
Sziasztok!
van nekem 11darab ebből az ic ből csak nem találtam rajtot amibe jó lenne
nekemel ő erősitőnek kéne.
előre is köszi a segitséget
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szia!
Hangfrekvenciás erősítő céljára nem igazán alkalmas, mert a magasfrekvenciás átvitele elég rossz.
(#) golem hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
És akkor mire tudom fel használni?
(#) Medve válasza golem hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Olyan alkalmazásokra, ahol a frekvencia 10kHz alatt van.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Mérőerősítőnek, komparátornak, stb. A neten millió kapcsolást találsz ehhez a műveleti erősítőhöz.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok

Ebben a kapcsolásban milyen lábkiosztása van az UA741-nek? A rajzon nincs feltüntetve.
Előre is köszi.
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Ha hiszed, ha nem, de rákeresel a google-ban, vagy itt a katalógus menüpontban a ua741-re és ott van a pdf első oldalán a rajz.
Gondolom nem kalapos fémtokost kaptál...

Üdv
Inhouse
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Maga a datasheet megvan, csak nem tudom, melyik láb mihez tartozik a mellékelt rajzon. A legtöbb kapcsolási rajzon ott a szám, hogy mihez mit kell kötni. Ezen nincs.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Segíts magadon... Bővebben: Link. A tokbekötést felülnézetből kell értelmezni.
(#) Lauffer hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok !

Szeretnék kérni egy kis segítséget ! Az lenne a gondom, hogy találtam fiók aljában µA741 IC-t, ráadásul 14 lábút ! Sajnos egyéb jelölés nincs rajta ! A másik gondom az, hogy van belőle több száz darab ! Már nem találok róla semmi adatot a neten, nekem meg az elektronika nem tanult szakmám, csak hobby, mondhatjuk úgy is, hogy pancser vagyok ! Szeretném ha valaki felvilágosítást adna arról, hogy hogyan van a lábkiosztása, sőt még annak is örülnék ha valaki kimondottan tudna adni egy kapcsolást hangfrekis végfok építés tekintetében evvel az IC-vel ! Jaaaa ! Ez kissé hülyén hangzik ! Mondok néhány adatot ! 0.5 W-os végfokot szeretnék belőle csinálni (persze ha lehet), 5 V, vagy 11.1 V lenne a tápfesz (ez a 2 érték sajnos kötött) ! Vagy ez, vagy az ! Nem kell HiFi-nek lennie ! RaspBerry (PI) mini számítógéphez készülne, amit egy 10.000 mA-s Li-Po 11.1 V-os akku hajt a 7"-os LCD kijelzővel együtt ! Ehhez kellene a végfok, hogy legyen hangja is ! A hang csak afféle rendszer hangokat ellenőrzés céljából adna, ritkábban videók, zene lejátszására használnám, ezért nem kell HiFi-nek lennie !

Előre is köszönöm a segítségeteket és további szép napot kívánok mindenkinek !
(#) gordonfreemN válasza Lauffer hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
747 lesz az szerintem, de nézd már meg mégegyszer.
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Lauffer hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia!
A 14 lábú 741 is ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a 8 lábú.
(#) Medve válasza Lauffer hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Véleményem szerint ez az eszköz nem fog erősítani az MCU kimenetén. Jobban jársz tranzisztorral.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem