Fórum témák
» Több friss téma |
Altalaban a bendix betolasat is az vegzi, rugo elleneben. Csak a rakapatast, a tobbit a kialakitas okozza.
A tekercsek 1-1 vége közös, ez kapja a gyujtáskapcsolotol az áramot. A vékony másik vége testen van, tehát ez ha inditozol, mindig áram alatt van. A vastag másik vége a mágneskapcsolo kimenetéhez megy (a kapcsolt érintkezö, ami az inditomotorhoz megy),ha behuzott, ezen a végén is +12V lesz, mint a másikon, tehát megszünik dologozni. Ilyenkor a vékony tekercs már elég ahhoz, hogy a rugo ellenében ott tartsa a vasmagot.
Szinte minden autoban ilyen 2 tekercses mágneskapcsolo van, 1-2 kivételröl tudok. Igazad van abban, hogy a vékony tekercs is rövid ideig van használatban inditáskor, de én hallottam olyat, hogy más célra, hosszabb ideig használtak ilyen kapcsolot. Persze kérdés az, hogy mennyi az az idö. Ha 1-2 percröl van szo, akkor egész biztosan megfelelne a célnak, ha orákrol, akkor már nem vennék rá mérget.
Közben utánanéztem, igen úgy van ahogy a képen.
A kérdés továbbra is az üzemeltetési időtartam, ( no meg a kérdést feltevőnek megfelel-e ilyen adatokkal).
Neked szerintem
egy u vagy c alaku vasmagos elektromagnes kell, es az nem fogja togretenni azt a fekezomagnest..... ha minden igaz....
Ja es persze a legfontosabb, mindez valtoaramu lenne...
U vagy C alaku 220v AC (Alternating Current). elektro magnes ami birja ha tatrossan uzemel ja es persze minnel errosebb kb a tenyernyit tegeyn kia vasmag U alakja.. ennyi koszi elore is
hello segítséget szeretnék kérni építeni szeretnék 1 olyan elektromágnest amit a munkahelyemen kéne használnom, hogy a földről kb 10-15cm magasságból a szögeket csavarokat föltudná szedni kb 30x30-as fémlap és arra szeretnék heggeszteni 1 vasmagot és arra tekercset készíteni 12V-24V-os táppal szeretném működtetni , de nem tudom hg mijen átmérőjű rézhuzal és mennyi menetszámú tekercset kéne készítenem segítségeteket előre is nagyon köszönöm. e-mail vagy msn:dannyl16@freemail.hu itt várnám a segítségeteket
Üdv:O.D
Sziasztok! Én egy egyszerű kérdésre szeretnék egy egyszerű választ kapni. Egy 8mm-es átmérőjű vasmagra tekert különböző vastagságú és menetszámú huzal hatásaira vagyok kíváncsi egy adott pl.7 volt egyenáram táplálása mellett. Tehát 7 voltnál hogy erősebb az elektromágnes? kevés menetszám, vastagabb huzal vagy vékonyabb huzal de rengeteg menetszám stb. Segítségeteket köszönöm.
Egyenáramú elektromágnesnél fontos adat, a huzal ohm-os ellenállása is. Tehát 7V-nál ha a tekercsed ellenállása 7 ohm például, akkor azon 1A nagyságú áram fog folyni, ezt birnia kell nagyobb melegedés nélkül. Ez alapján kell választanod a huzalátmérőt is.
De hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak az elektromágneses gerjesztés: NxI, vagyis a menetszám szorozva az áramerősséggel. Ez addig igaz, mig a vasmagot telitésig nem gerjeszted, efölött már nem változik a térereje, akkor sem, ha nagyobb áramot folyatsz a tekercsbe. A teljesitmény az UxI képlettel egyszerűen meghatározható, ha már végleges az alkalmazott áramerősség.
Nekem is volt hasonló problémám. Gyenge volt egy elektromágnes, amely adott feszültségről működött, ráadásul nagyobb áramot vett fel, mint amit a kapcsolásom elbírt volna.
Számolgattam egy csomót, a végeredmény az lett, hogy több menet kell, vékonyabb huzalból. Sikerült is megoldani, ugyanazzal a vasmaggal kicsit kevesebb áramfelvétellel, erősebb mágnest sikerült csinálni. (A honlapomon látható tekercselőgép irányváltó kuplungját mozgatja azóta is.)
Szia mex!
Köszönöm a segítséged, és másoknak is.Látom te nagyon jártas vagy a témában. Ennek örülök, mert a környezetemben nem igazán találok olyan embert aki tudna egy konkrét tekercselési problémában segíteni. Mond nem volna lehetőség ezt a beszélgetést telefonon folytatni? Úgy könnyebb lenne megértenem a dolgokat. Válaszodat köszönöm! Az e-mail címem: bzsibu@citromail.hu
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem! Egy szolenoid tekerccsel szeretnék felemelni pár grammot súlyt. Olyan 5-10 mm-re. Nem vagyok képes a méretezéshez segítséget találni. Elővettem a Budó: Kísérleti fizika II.-t, a négyjegyű függvénytáblát és a Weizel: Fizikai képletgyűjtemény I.-et is. A mágneses térerősséget meg tudom határozni, de azt nem, hogy egy l hosszúságú szolenoid tekercsbe x hosszan belógatott lágyvas magra mekkora erő hat. Erre nincs valakinek jó bűvképlete? Az a furcsa, hogy ha beljebb tolom a vasmagot, akkor nő a tekercs belsejében a mező energiája. Én meg azt várnám, hogy csökken, hiszen a mágneses mező munkát végez. Hmmm... Kösz!
Én egy asztali lámpa trafójából készítettem elektromágnest, úgy hogy szétszedtem és az E alakú lemezeket (E-vasmagot) sorba visszatettem, de figyelni kell arra hogy szorosan legyenek bent.Csak az egyik tekercsre kell ráadni az áramot, én 12 V-tal működtetem, de kiszámoltam, hogy bírja 16 V-ig.Még többet is rá lehet kötni, de akkor nagyon forró lesz a tekercs és szétéghet.
sziasztok
miért melegszik az elektromágnesem? én készítettem
Sziasztok!
(Gondolom mindenki hallott már maglevről és a kiterített elektromágnesről...) Szeretnék egy olyan emelőt készíteni ami két karból áll: egy rögzített kar és egy mozgókar aminek a végén egy kampó van. A mozgó kampós kart a bovdenek mozgatnák a rögzített karhoz képest kiterített mozgató elektro mágnesekkel. A bovdenek végén egy egy vasmag vagy valami mágnesezhető lenne! (szerintem kicsit el füstölt az agyam ) 1. kérdésem: Hogyan lehet kiterített mozgató elektromágnest készíteni? 2.:Mekkora maximális terhet lehet felemelni ha a kampós kar 25cm hosszú és a mozgató mágnes maximum 5cm x 12cm területű lehet (a vastagság tökmindegy)? Mellékelek egy ábrát is... Előre is köszönöm a segítséget!
Nézz szét ebben a topicban.Bővebben: Link
Sziasztok! Nekem egy érdekes kérdésem lenne. Én készítenék mondjuk 10 db kisebb elektromágnest és mindezt egy közös vasmagra tenném. És hogy ezt tetézzem, a mágneseket sorban egymás után működtetném, mint egy futófény csak a ledek helyett lennének a mágnesek. Persze tranzisztor kapcsolná. Lehetséges lenne hogy ez a szerkezet hosszú távon működne? és a tranzisztorok bírják? És számít e hogy egyen vagy váltóárammal menne? Előre is köszönöm. Üdv. Tamás
Sikerült feltalálnod a lineáris motort, léptetőmotort. Megfelelő méretezéssel jó ideje működnek ilyen szerkezetek.
És mi lenne ha az egész cucc köré egy tekercset tekernék és az elektromágneseget nagyon gyorsan kapcsolgatnám? Vajon mennyi áram indukálódna a külső tekercsben?
Üdv mindenkinek,új vagyok itt.
Tetoválógéphez szeretnék mágnestekercset készíteni,de megakadtam. Nem találok sehol vasmagnak való anyagot. Segítsetek légyszi,hol tudnék beszerezni,8-12 mm átmérőjű anyagot ehhez a projekt-hez. Köszönöm a válaszokat előre is. (esetleg alternatív megoldás is érdekel,miből tudnék kiszerelni hasonlót,lehet-e hőkezeléssel eredményt elérni stb..)
Üdv Mindenkinek!
Valami olyasmit szeretnék, ami letud fogni egy bowdent, és ott tartani ameddig kell! tud valaki nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm!
Lehet ,hogy egy autó önindító behúzó tekercs is megfelelne? A közepéhez egyszerűen lehetne készíteni egy bowden vég hüvelyt.
Van is itthon, majd megnézem, hogy szuperál. Mennyire bírják ha folyamatosan áram alatt van? Akár több órát is bir behúzva?
Nem tudom mennyit bírhat folyamatos üzemben soha nem próbáltam. Lehet ,hogy nem túl sokat mivel az önindítózáshoz sem kell órákig behúzva lennie. Talán könnyebb lenne segíteni ha megírnád milyen hosszt kellene húznia és kb. mekkora erővel.
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy lehet-e olyan elektromágnest készíteni, amit csak az indításakor kell áramforrásra kapcsolni, és miután lekapcsoltuk róla, az akkori mágnesessége megmarad? Előre is köszi a választ!
A teljes mágnesessége nem marad meg, csak egy része és az is folyamatosan gyengül. Ha esetleg leírnád, hogy mihez kell, mekkora tömeghez, akkor közelebb kerülnénk a megoldáshoz. Egy másik járható út, ha folyamatos mágnesesség kell és csak néha kell ezt megszüntetni, akkor egy permanens mágnes köré egy tekercset, ami semlegesíti a mágnes terét, amíg áram folyik rajta és aztán visszaáll a mágnesesség.
Szia Josi777!
Ha tömeget kellene mondanom amihez a dolog kell, akkor az olyan 1kg körül lenne. Konkrétan viszont egy olyan egységről lenne szó, mint egy kondenzátor, ami az elektromos áramot mágneses fluxusban tárolja. Például, olyan 1 Ampert-t mondjuk 1 tizedmásodpercig megkap a tekercs, és az így létrejövő elektromágneses tér teszem azt 1 nap múlva is megvan a vasmag körül, miután az áramforrást leválasztottuk róla. Nem is konkrétan a megvalósításra vagyok kíváncsi, inkább arra, hogy létezik-e már ilyen szimpla tekercselt vasmagos megoldás, ami a fentieknek megfelelően működik? |
Bejelentkezés
Hirdetés |