Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1003 / 3965
(#) mate_x válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Szia!
A tranzisztoros megoldás nem hiszem, hogy működne, mivel a 1,5 volt nem éri el a nyitófeszültséget, vagy csak súrolgatja. Egy DC-DC konvertert elé kellene tenni a 1,5 V-ot:
Bővebben: Link

Ezt az 5V-ot már teheted optocsatolóra, tranzisztorra...

Üdv.:
mate_x
(#) lapose válasza mate_x hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Idézet:
„1,5 volt nem éri el a nyitófeszültséget”


?? 0.7V szilícium félvezetőnél.
(#) mate_x válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Hát én jobban szeretek nagyobb feszültséggel tranzisztorokat hajtani.
(#) lapose válasza mate_x hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Bőven elég a bázishoz kapcsoló feszültségnek. A tranzisztor kollektorkörébe rak egy relét, azzal meg azt kapcsol amit akar.
(#) mate_x válasza lapose hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Végülis igaz
(#) bviktor hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Sziasztok

Egy ilyen termosztátot össze lehet kötni egy ilyen hősugárzóval?Persze mindenféle elektronika legyártása nélkül?
(#) lapose válasza bviktor hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Egy teljesítménykapcsolót illene közéjük rakni(szilárdtestrelét, vagy mágneskapcsolót).
(#) R4v3n hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Azt szeretném kérdezni hogy ha van egy kapcsolásom amibe 45V-ot szeretnék bevezetni azt megtudom e úgy oldani hogy egy diódahíddal 220V-ból egyenáramot csinálok, és egy potméterrel utána beállítok 45Vot?
Vagy mindenképpen az kéne hogy veszek egy transzformátort és az után kötöm a diódahidat.
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 29, 2010 / 1
 
Szia!
Mindenképpen transzformátort használj, többek között az érintésvédelem miatt is.
(#) R4v3n válasza kadarist hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Megkérdezhetem hogy az érintésvédelmen kívül mi ennek az oka még? Talán hogy nem lesz olyan stabil a potin beállított feszültség?
(#) kadarist válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 29, 2010 / 1
 
A potival jócskán megnöveled az áramforrásod belső ellenállását, ezért már kis terhelés esetén is nagyon leesik a feszültséged, arról nem is beszélve, hogy a potidon jó nagy teljesítmény fogy átalakulni hővé.
(#) R4v3n hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Aham értem! Hát akkor nincs mese be kell ruháznom egy trafóra Köszönöm Szépen!
(#) kadarist válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Szívesen!
(#) fantom45 hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Hali. A uPC1892 hány W-os, mekkora áramfelvétele van?
Kell utána rakni erősítőt, ha kell kb. mekkorát?
(#) kadarist válasza fantom45 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szia!
Ez nem végerősítő, hanem egy hangprocesszor.
(#) fantom45 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszönöm a választ!
(#) mhatalyak válasza lapose hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Tehát, ha szilícium tranzisztort veszek, akkor egy az egybe mehet rá a 1,5V a bázisra?
(#) Litux hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Hello!
Valaki tudna segíteni hogy ezen a kapcsoláson melyik led világít először !Ez egy led kivezérlésmű!(vu meter)

vumeter.gif
    
(#) pucuka válasza Litux hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Először az 1. lábra kötött LED, a legfelső, és utánna sorban lefelé.
(#) Litux válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszi szépen!
(#) proli007 válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hello!
Mehet, de csak egy bázisáram korlátozó ellenálláson keresztül. Ha mondjuk 1mA-re korlátoznád, akkor Rb=(Ut-Ube)/Ibe=(1,5V-0,65V)/1mA=850ohm.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Litux hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hello!
De a bemeneten lévő diódát hagyd ki, mert megint világítani fog az egész sor, mint meg-annyiszor..
üdv! proli007
(#) mhatalyak válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszönöm!

Üdv!
Máté.
(#) MaTe193 hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Szép estét!
Lenne egy kérdésem:Van nekem egy 1mA alapérzékenységű műszerem.A skála 0-5-ig terjed.Mármost szeretnék ebből egy egyszerű V/A mérőt készíteni a következő méréshatárokkal:50mA;0,5A illetve 0,5V;5V;25V.Milyen sönt kell ehhez?Mivel ez lenne az első söntös munkám,hogyan javasolnátok elkészítését?
Köszönettel:Máté.
(#) MaTe193 válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Majd' elfelejtettem a műszer belső ellenállása~45Ohm.(44,5Ohm-ot ír ki)
Máté.
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szia van ez a vektorszkóp

nem tudod hogy tudnám beüzemelni?
(#) MaTe193 válasza Lalle hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hali!
Sikerült már bekapcsolni?
(#) Pali79 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szia!

Nagynehezen megtatáltam az általad említett zsírzót és valóban sok a hasonlóság. Azt is láttam, hogy készítettél a kollégának egy kap. rajzot. Tudom írtad, hogy nem te vagy a "vállalkozó", de mégis megkérdem, hogy nem-e tudnál segíteni a bajomon? Ha van egy laikus számára is érthető leírás és egy NYÁK-terv, akkor már jó a dolog és nem kívánom ingyen.

Üdv: Pali
(#) Lalle válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
még nem
a 220 voltos részre rákötöm a hálózatot
de még a trafó sem bug
de a trafó nem szimplán kapja meg a feszt hanem egyik ág úgye a primerre közvetlen a másik egy panelon keresztül
(#) proli007 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hello!
Én szívesen megrajzolom neked a dolgot, ha tudjuk egyeztetni a követelményeket, de elkészíteni vagy kipróbálni nincs módomban (és szándékomban sem).
De elsőként tisztázni kellene mikrokontrollerrel, vagy hagyományos logikai számlálóval szeretnéd-e megoldani. Valamint a számláló kapcsolási számát mekkora tartományban szeretnéd állíthatóvá tenni. Mert a fizikai megoldás esetleg ettől függhet.
De javaslom írd meg esetleg privátban, mit szeretnél készíteni, mert lehet a részletek a fórumozók számára unalmas lesz. (esetleg nem akarod közzétenni)
(Egyébként akinek a zsírzót rajzoltam, még azt sem írta meg, használható vagy sem, ezt akarta vagy sem, de legalább azt, hogy kapjam be.. ha jól emlékszem.)
üdv! proli007
Következő: »»   1003 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem