Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   174 / 489
(#) janocsi válasza Panhard hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia Panhard!
A 300 F/min kicsit "necces" lehet látványnak. A nagy BigProp 600-am ment 350-400F/min-nel, de annyira vibrált, hogy szinte nézhetetlen volt. (Azért karácsonyra ismét összerakom az erkélyre felszerelve egy erősebb motorral.)
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Szia!
Idóközben megtaláltam a valós hiba forrását, amely a távis gondjaimat okozta az SMD f886 paneljén. A TSOP táp 100 Ohm-os ellenállás egyik oldalán a "pad"-ról elcsúszva lett forrasztva, néha jó volt, máskor megint leállt. Ott volt a fő probléma!
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Szia! Sajna van olyan rossz minőségű SMD ellenállás mi meg tudja szívatni az embert mert egyszerűen nem fogja meg rendesen az ón..
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Néhány képben még at f886-ról. Azt hiszem ez a nagyon sok megjelenítési lehetőségével az első számú óra lett nálam. Az igaz, hogy leginkább az analóg kijelzést helyezem itt is előtérben.
(#) slogan válasza patexati hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Tanusíthatom .....
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Köszi szépen a hexet.
Tökéletesen működik úgy mint eddig és a fordulatot is méri.

SDC14501.jpg
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Szia!
Most egy PC processzor ventillátor motorját alakitottam át propeller meghajtónak, (le volt törve néhány lapátja, mostmár mindet eltávolítottam). A motor 12V/300mA-es, ami szerintem bőven elég az f886 propeller hajtásához. Már a forgó cséve része készen van, csak találnom kell 32mm belső átméróvel az álló tekercshez cséveteset. A Capstan motorzaj miatt gondoltam, ez golyósgyapágyas, talán csendesebb lesz.és légmagos átviteli megoldással készül. Az SMD f886 index vezérléséhez a vezérmágnes felszerelése véglegesen, és az újabb meghajtómodulról is néhány felvétel. (Ide már jól jönne az új bázisáramkőr is, ha meglesz).
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Szia! Bőségesen elég hozzá a PC venti és bírja is! Nálam megy három hónapja megállás nélkül semmi baja.. Most olyan bázisokat tervezek tesztelek melyek beleférnek a ventibe így nem lesz külön bázis csak 12V DC kell neki a dugajzaton és mehet is.. nagyon esztétikusra meg tudom csinálni így már tényleg lesz egy olyan óra mi végleges nem lóg egy halom kábel..
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!

Azért csatlakoznék egy korábbi hozzászóláshoz. Mivel hobbielektronikáról van szó teljesen mindent amatőrök nem érthetnek. Pl programozás-programnyelv. Ezért nagyon jó lenne, ha elkészül a végleges bázisod propellered távirányítód és hozzá a hexek is , nagyon jó lenne ha felraknád mint az eredeti órát( azt már megcsináltam) vagy ide vagy a kapcsolások közé, mert sokaknak szerintem az építés és a sikeres munka öröme számít még ha teljesen nem is ért hozzá.

üdv : Attila
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!

Nem olyan bonyolult dolgot kell a fordításhoz, és már többször le is írtam, hogyan kell. Nem kíván programozási tudást, csak néhány beállításnál a ";" beírását vagy törlését, a parancskódok átírását - számok átírását.

Az a legnagyobb probléma, hogy számtalan lehetőség van a beállításra, egyes alkatrészek (átmenetileg) nem kaphatók, csak más variánsuk. Mindenkinek egy kicsit más távirányítója van.

Elkészítettünk kb. 5 féle bázist (ez kb. 160 féle hex lenne), kb. 10 féle rotort (ez kb. 640 féle hex lenne). Ehhez jönne még a távirányító variációk és a kezelő program verziói. Ha minden beállítás variációhoz feltölteném a hex -et, az akkora adathalmaz lenne, hogy a kiválasztás sem lenne egyszerű.

Egy kis sportot - továbbképzést ajánlok:
- Töltsd le a Microchip oldaláról az MpLab -ot és installáld fel default beállításokkal.
- Keresd vissza a project létrehozásának leírását - ebben a topikban is meg lesz.
- Töltsd le a keresett forrást - mindegyikhez mellékeltem magyar nyelvű leírást.
- Készíts a letöltött forráshoz projectet.
- Próbáld meg lefordítani. Ha valami hiba van, tedd fel a hibalistát és írd meg a verziót. Eddig mindenkinek sikerült (néha egy kis segítséggel).
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Ezen a távirányítón a lednek folyton kell világítania ha be van kapcsolva.
A két plusz gomb mire szolgál?
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Lenne még egy problémám a távirányítóval.
Már csak a hét napjait nem tudom állítani vele.
Megoldás? Vagy hétfőn(1) állitsam be az órát?
Egyszerre ennyi.
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Ez az RC5-ös távid, amit korábban felraktál billenytyű kiosztással, és az "üres" gombról megy a fordulatmérése? Kis probléma, amit ez esetben javítható azonnal.
Ez lenne:
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Pontosan arról van szó.
És az üres gombról már indul a fordulatmérés.
(#) patexati hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok! Visszafejtettem a Lidl-ben kapható távirányítókiosztást a TV 002 kód alatt érvényes és kikapcsolt címfigyeléssel lehet variálni hozzá a key asm állományt..

Lidl univ.JPG
    
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Valami más lehet a probléma, mert a Keys.asm-ben a Nap hátra, a hexa 0x05-re van programozva. (Ez a "05" a billentyű kódod erre a parancsra).
" ;Decrement day
DAY_DN EQU 0x05"
Átnéztem, de semmi más parancs nem használja ezt a kódot. Keresem az okát tovább.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Az" ÉV minusz" gombra mehetne a napok száma nem?
A "PERC plussz" gomb lehetne perc minusz mivel egy picit siet az óra s így könnyebb lenne a korrigálása.
Így megtudnád oldani?
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Ha egyből úgy írod a problémát, hogy a napok sorszámát is szeretnéd még valamelyik bill.-re programozni, már régen meg is lenne egy ilyen hex állományod. (Az év minuszra programozva). Ime:
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Nagyon ügyes!!!
Tényleg úgy van ahogy írtad.
Már azt későn írtam de a perc plusszt perc minuszra is jó lett volna átírni még ha ezt megtennéd nagyon leköteleznél.
Köszi.
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!

Ajánlom figyelmedbe... Neked is menne az igazítás, és nem kellene órákat / napokat várni. Ha elmented az eddigi legjobbat a módosítás előtt, egy rosszul sikerült átírásnál is lesz mihez visszatérni...
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Teljes mértékben igazad van!
Remélem, hogy eljön az idő amikor nekem is fog menni a dolog, de most még nem megy.
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Na, Lajos itt van mégegy állomány, ebben már tényleg az van, ami kell Neked.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm!!!
Ez már majdnem minden igényem kielégíti, bocs de a perc plussz az sajna maradt plussz ez kellett volna, hogy mínusz legyen.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
A "NAP minusz" lett "Nap plussz"!
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Pontosan fogalmazd meg, melyik bill. mit csinál most ami nem jó kód, aztán ismét átrendezem. (Ha a nap "plusz" lett programozva akkor elnéztem, javítom a percet "minuszra", a napot is vissza minuszra?)
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Perc minuszra, Nap minuszra javítva.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Köszi!
Már égetem is!
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Letesztelve!
Szuper munkát végeztél gratulálok!
És mégegyszer köszi!
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szia!
Ennek örömére elküldöm Neked a forrás-filéket is tömörítve, talán ki tudsz silabizálni ezekből később valamit.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Köszönet!
Következő: »»   174 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem