Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1017 / 3972
(#) kwatt hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
szeretnek egy hazi epitesu hegesdztot csinalni aki tud az segitsen kepekel kapcsi rajzokkal meg mindenben
(#) Lacko12 válasza kwatt hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!
Szerintem
itt nézz körül!
(#) saraha válasza kwatt hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Üdv.Esetleg,ha inverterest szeretnél
(#) B.I hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok. Túlmeritett savas akkuval lehet valmit kezdeni, hogy egy kicsit magához térjen? Az elektronikus szulfátfelodó megoldás lehet a problémámra?
(#) sromi hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Helló! 12 V egyenáramból, hogy lehet 16 V stabil egyenáramot varázsolni?
(#) tallerbator hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Hello! Szerintetek ezt a kábelt lehet használni dugdosós próbapanellel?
(#) Abukodonozo válasza tallerbator hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szerintem igen!
(#) tallerbator válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Köszi a választ, akkor szerintem veszek belőle egy pár métert.
(#) MaTe193 válasza tallerbator hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szerintem vegyél kékből is,ha csak piros van,nagy lehet a kavarodás.
Máté.
(#) Balaa16 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Van egy 27Mhz-es távirányítós autóm. Kiszedtem belőle a vevőt, mert át akartam építeni egy egyedi "kaszniba" . Kicseréltem a motort, és nagyon lecsökkent a távirányító hatótávolsága. Mi lehet a baja?
üdv: BalázsBővebben: Link
(#) MaTe193 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Üdvözletem!
Egy programot keresek.A neve nem jut eszembe,a lényege az,hogy segítségével meg lehet tervezni a doboz belső "világát" 3D-ben.Már láttam valahol az oldalon,de nem találom.Remélem tudtok segíteni!
Máté.
(#) fegyluis hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi dologhoz:

Egy kb.:120 literes, hőszigetelt dobozban kellene a hőmérsékletet (max.:+-0,5°C-os, hő-hiszterézissel), és a páratartalmat(max.:+-5%) -os pontossággal beállítani. A fűtésről felelne: 2-3db, 75-100W-os izzó+ventillátorok(az egyenletes hőelosztás miatt). A doboz alján egy vizes edény, amelyet vízzel töltenék fel és ebbe lenne belehelyezve egy(valamilyen?) víz fűtőszál, vagy párologtató amely a relatív páratartalomról lenne felelős, amely értékét a fent megadott +-5%os pontossággal be lehetne lőni!

Sajnos én nem vagyok egy műszaki zseni, nekem ez "Kínai" :nemtudom: és ezért azt szeretném, ha ezt a vezérlést egy-két gombnyomással, vagy valamilyen
"kar" le-fel tekerésével tudnám beállítani, s mindezt egy ledes vagy digitális kijelzőn tudnám kontrolálni. Mindez 220V-ról üzemelne.

Ehez az egységhez lenne szükségem egy kapcsolási rajzhoz, nyomtatási rajzhoz, beültetési rajzhoz illetve alkatrész listához, mivel ehez én nem értek.

Ha tudtok segítsetek mielőbb, amit nagyon, nagyon, köszönök mindenkinek! :worship:
(#) Dániel X válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Hali!

Írtad hogy trimmer potméterrel valósítsam meg a kapcsolást. A kérdésem az lenne mi a különbség a sima és a trimmer potméter között?
(#) Abukodonozo válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!

A trimmer és a sima poti között a különbség az, hogy a trimmert beállítod a kívánt értékre és nem piszkálod többet, a sima potit pedig folyamatos használatra találták ki, azt egyfolytában állítgatja az ember (lásd hangerőszabályzás).
(#) Dániel X válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Értem! Trimerek vannak a rádiók belsejében is igaz? Válaszod köszönöm.
(#) Abukodonozo válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szívesen! Persze, lehetnek. A kondiknál is így van amúgy.
(#) Dániel X válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
TRimmer kondenzátor? Ilyenről még nem hallottam!
(#) Abukodonozo válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ott a fegyverzetek helyzetét változtatva változik a kapacitás. Bővebben: Link
(#) Laguna3 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.A mini hifi-re rákötöttem egy mélyládát,ami 4ohm-os,de a hifi természetesen 6ohm-os.Egyszer csak elkezdett búgni és kész vége is lett a dalnak.Rákötöm a gyári hangfalját és a jobb oldal szól recsegve és nagyon halkan,a bal meg egyáltalán nem.Természetesn az én hibám ,mert adott ellenállású erősítőre nem szabad kisebb ellenállású hangfalat rákötni csak nagyobbat vagy ugyan akkorát.Megszeretném javítani és segítséget szeretnék kérni,hogy az erősítő IC ment-e ki vagy netán más is és azt is cserélni kell.Van két darab IC (AN7591),ami hosszú és van három,ami kisebb rácsavarozva a hűtőbordára.Csak,azt a két hosszú Ic-t kellene kicserélni vagy netán töbről van szó?A márkája a hi-finek Philips FWC-700.Valaki tudna segíteni megköszönném.Képeket rakok fel,hogy jobban lássátok.
(#) Laguna3 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Hátha valaki többet tudna mondani

P1010633.JPG
    
(#) misi93 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem megépítettem ezt az astabil mv-t és hogy tudok több ledet rákötni párhuzamosan? Arra gondoltam hogy egy (pontosabban kettő ) nagyobb tranzisztort berakni. Ja és miért van az, hogy az egyik led teljesen elalszik a másik meg halványan világít? Előre is köszönöm!!!
(#) jdani hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Szevasztok. Bocs, ha rossz témába írok, de ,,magam se tudom mit akarok,, Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem, hogy: 11-14 V feszültséget, egy ketyerével csökkenteni úgy, hogy A kimenetén 14V helyett 4V lenne, és 11V helyett 1V lenne. Mi az én témám, mire is van szükségem, milyen kapcsolásra?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Csak feszültséget akarsz csökkenten (osztani) vagy tápegység jellegű áramforrásra van szükséged?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
PIC-vel szeretném mérni az Akku feszültségét.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Egy trimmerpotenciométeres feszültségosztó éppen jó lenne.
Az R1-R2-t egy potméterrel is helyettesítheted, és így kényelmesen beállíthatod a kimeneti feszültséget. feszültségosztó1
feszültségosztó2
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ilyen bonyolult?
(#) Dániel X válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Hali!


Ezek között mi a különbség, azon kívül hogy áló fekvő? Gondolok itt pl. van 100R es de egyik 10 lv másik 10 lh. Mit jelentnek? Tudtok olyan oldalt ahol leírják hogy alkatrész és alkatrész között mi a különbség? Nem arra gondolok hogy ellenállat és elem közötti különbség hanem ellenállás és és ellenállás között pl szénréteg huzalos stb...

Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Pedig az, hogy álló vagy fekvő: a H horizontális, a V vertikális.
Idézet:
„Ezek között mi a különbség, azon kívül hogy áló fekvő?”
(#) Dániel X válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
NA! Erre nem gondoltam!
Köszi!
(#) Doncso válasza sromi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
DC-DC konverterrel és stabilizátorral.
Következő: »»   1017 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem