Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Ejj, kicsit alkatrésztemető, de az a lényeg hogy el látja a feladatát. Amúgy gratula.
Mindjárt írja Simpi hogy PIC-kel sokkal egyszerűbb lenne bár van benne valami.. :hide:
A jelzőhang valami gyári kütyü?
Jópofa lett! Kérhetünk 1-2 közelit a nyákról? :kalap:
Jó lett. Még néhány dolgot tehetsz ebbe a dobozba a töltőn és az órán kívül is.
Az átkötések száma meghaladja a négyzetcentiméterenkénti elfogadható mennyiséget. Amúgy szép a terv! Most látom, nincs a relé tekercsével párhuzamosan dióda? Ejnye...
Nekem a rajz ezt sugallta. Lehet, hogy van benne egy és neked senki nem szólt?? Minden esetre szép munka és irigylem a türelmed!
Hangfrekis erősítőm. Mit tud? Bemenetválasztó, digit hangszín, motoros poti, távirányítás, lágyindítás, hővédelem, aktív hőfokfüggó hűtés, DC védelem, koppanás gátlás, automatikus lekapcsolás,stb., ja a lényeg: 2*70W 4ohm.
Végre egy erősítő kinézetű, valamilyen komolyabb elképzelést sugalló erősítő.
Belül kicsit kusza még, de kívülről letisztult, nekem bejön alapszinten. :yes: A ventilátor kifelé szívja a meleg levegőt, a bordák felől?
Sziasztok!
Elkészült "elektronikai pályafutásom" első készüléke egy kódkombinációs elvű elektromos zár nyitó készülék. Teljes egészében saját tervezés és fejlesztés a NYÁK-tól az AVR szoftveréig. A fő célom a tapasztalatszerzés volt, és elindulni a nulláról az AVR-es alapú készülékfejlesztés útján. Remélem sikerül minél messzebb jutnom, természetesen rengeteget kell még tanulnom. Fontos megjegyeznem, hogy köszönettel tartozom a fórum készséges tagjainak akik hasznos tanácsaikkal segítettek nekem ha valahol éppen elakadtam, nélkülük nehezebb dolgom lett volna. A készülék működéséről néhány mondatban: egy négyjegyű kóddal operál mely annak ismeretében bármikor megváltoztatható a megfelelő billentyűk megnyomása után. A módosítás menete a GSM készülékek PIN kód módosításának analógiájára történik vagyis az új kód megerősítése szükséges. Eltérés vagy az eredeti kód helytelen bevitele esetén a készülék kilép a programozási fázisból, melyet a piros led kétszeri felvillanása jelez. Amennyiben a kód módosítása megtörténik a zöld led 1 másodpercig világít. A kód az Attiny24-20-as processzor eeprom-jába íródik így áramszünet esetén is változatlan marad. Alaphelyzetben a processzor alvó üzemmóban van s billentyűlenyomás esetén egy interrupt ébreszti fel majd a kódbevitel megkezdődik. A sleep módnak hálózati üzemről lévén szó talán nem sok jelentősége van de ezt mindenképpen bele szerettem volna rakni elvi okokból. Helyes kód esetén a csillag gomb megnyomása után a relé meghúz s nyílik a zár ezután a proci aludni megy. Háromszori hibás bevitelkor a billentyűzet zárolásra kerül fél percig. A billentyűlenyomások közt max. 10 sec. telhet el, különben a kód bevitelét elölről kell kezdeni. Tettem fel néhány képet a kész eszközről. Rövidesen telepítem a bejárati ajtómhoz s reményeim szerint jól helytáll a mindennapi üzemben is. Üdv: Axel"
Sziasztok!
A mai napon elkészült első nagy munkám egy labor táp. A kapcsolás frankye kapcsolása kapcsolásBővebben: Link. Életem első értelmes működő kapcsolása . az elkészítésben sokat segített Deguss kolega, a műszereket (műszert mert egyet leégettem) Dumatyi szerezte be. Az előlapot sima öntapadós papírra nyomtattam, és felragasztottam egy fadarabra. A ház egy gagyi kis mélynyomóé volt és már rég csak porosodott fiók mélyén, de új életre kelt táp formájában. A táp 28,8V-t képes leadni nekem nagyon bejön, bár elfogult vagyok . Néhány képet mellékelek, sajnos csak telefonnal tudtam fényképezni, így nem jó minőségűek, de talán látszik a lényeg.
Szép munka! Milyen hangszín IC-t használsz?
A "Volt" felirat fölé hogyhogy Árammérő került? Talán kicsit precízebb lenne a fizikai mennyiség nevét használni (feszültség és áram) a mértékegység helyett (volt, amper)
Nagyon szép az erősítőd. Az LCD-s részről szabad egy kis információt kérni? Hogy működik, milyen tipusú mikrokontroller van benne, saját tervezés, vagy utánépítés.
Szép munka, ügyesen összeraktad. Tanulásra pont jó egy ilyen project. De fel szeretném hívni a figyelmedet, hogy ettől biztonságot ne várj, ugyanis elég kicsavarozni a fedelet, összeérinteni pár drótot, és nyílik az ajtó.
Ez nagyon komoly! A progit is te írtad igaz? Nagyon zsír lett! Le a satyakkal!
Köszönöm a tippet, mivel tapasztalatlan vagyok ezért számomra kézen fekvőnek tűnt a mértékegység feltüntetése.
A műszer egy alapműszer, csak nem tudtam volna szépen átírni az A betűt így inkább hagytam.
Én megpróbálnám szétszedni a műszert, kiszedni a skálát, beszkennelném, és gépen szépen megcsinálnám aztán nyomtatás és ragasztás.
lidi és newman32 köszi szépen az elismerést!
Persze, ez nem "top security" cucc (bár a gyáriak jó része sem az). Igazából azért építettem mert a lakásajtót mindig kulcsra zárjuk az esetleges besurranók ellen még akkor is ha otthon vagyunk. Ez arra jó, hogy ezentúl ha van valaki otthon nem kell kulcsra zárni és az éppen hazaérkezőnek nem kell a kulcsot mindig előkotorászni. Még azt is tegyük hozzá, hogy a legtöbb piti betörő vélhetőleg fű az elektronikához
Szia!
Idézet: „legtöbb piti betörő vélhetőleg fű az elektronikához” Nem szabad lebecsülni őket, a legtöbb baj ebből származik! Nem rossz a készüléked, és ha az ajtón kívül csak a billentyűzetet rakod, máris nagyságrenddel nő a biztonsága.
Őrizetlenül nem bíznám azért rá a lakást huzamosabb időre, arra az effajta készülékek nem alkalmasak. Már csak azért sem mert így csak a zárnyelv ami biztosít. A billentyűzettel kapcsolatos elgondolás nem rossz, de a kevésbé forszírozott biztonsági követelmény miatt itt elég lesz ha a gyári csillagfejű csavarokat lecserélem valami speciális(abb) fejű csavarra.
Az LCD-t egy 18F4520as PIC vezérli, saját tervezés. Az infra jelet egy TSOP2236os vevő fogadja, melyet a PIC dolgoz fel. A digit előfok beállítása i2c buszon történik. A motoros potméter vezérlését szintén a PIC végzi egy tranzisztoros H-hídon keresztül. A borda hőmérsékletet egy LM 35 DZ hőfokszenzor méri.
Üdv az Uraknak!
Carter: Atom a cucc, nagyon tecc! Megosztom Veletek az éppen elkészült motyót. Ez egy 60w-os gitárfej, 2xKT88, 1xECC83, valamint 4 db 6N2P az előfokban. Az ötlet a Metaltronix M1000 fejből jött, hozzákalapálva az én ízlésemhez. A drótozás kicsit kusza, de csak a célszerűség vezette Momentán így használom, burkolatnak valami egyedit tervezgetek, sok vassal... Úgy lesz metöl
Wow, ez nagyon ötletes. Nekem nagyon tetszik, azt hadd kérdezzem meg, hogy ez a fejlesztés esetleg publikus e, nyák terv, illetve a PIC kódja. Én is építeni szeretnék egy ilyet a hibrid erősítőmbe.
Köszi a dícséretet, 2 év fejlesztés van benne.Hát egyenlőre nem szeretném publikussá tenni, mert ez a szakdolgozatom.
Hasonlón dolgozom jelenleg én is, bár még csak 2. hétnél tartok...
Hát nekem azért nyúlt el ennyire a fejlesztési idő, mert előszőr meg kellett tanulnom magamtól PIC-et programozni.
Értem, mindenesetre nem semmi fejlesztés. A PIC programozást én is most tanulgatom. Én is fejlesztgetek egy ilyesmi ketyerét, de egyenlőre ott tartok vele, hogy hang fel hang le, csatorna fel és le. Illetve ezeket írja az LCD-n. Ezer köszönet simpinek aki adja hozzá a hátszelet. Szóval van még mit tanulni. Azért remélem egyszer közzé teszed ezt a remekművet, netán egy cikk formájában.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |