Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   646 / 1682
(#) belganarancs hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Ez egy régi projektem,csináltam pár fotót róla.Skori-féle minitesla(12V) verzió.
Bővebben: Link

Üdv:Zoli
(#) nikolatesla válasza belganarancs hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Jó lett
Elsőre lettek ekkorák a szikrák?
(#) belganarancs válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Nem változtattam az eredeti kapcsoláson semmit,ha erre gondolsz.Az élesztésnél voltak figyelmetlenségből fakadó gondok,de megoldottam végül.

Üdv.:Zoli
(#) Frankye válasza hodbond hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Örülök, hogy hasznodra volt a cikk. A többiek hozzászólásaival ("Volt" helyett "Feszültség", skála átrajzolás, ...) egyetértek. Még egy árammérő nem ártana bele, de így sem rossz. Remélem, jó hasznát veszed majd!
(#) Auf hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Nemrégiben elkészültem a forrasztóállomás 2 -vel.
Kicsit át kellett szabnom az otthon talált toroidhoz a belső szférát. Picit meg kellett emelnem a fő panelt, közben a kijelzőpanelt a helyén tartani. Mivel a hq- ban nem volt trafó, otthon meg igen, meg amúgy is minek költenék, ha van és jó is. Már egy hónapja tesztelem, használom.
(#) Auf válasza Auf hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
És itt az új, költség-hatékony projektem.
Ez egy pic-vezérelt 4 kimenetes triacos vezérlőpanel.
4 gombbal. És 3 led meghajtással.
~24V -os mágnes szelepeket fog vezérelni. Külön biztosítékkal mind a négy kimenetre. A panelen megtalálható a 3 fő vezérlő gomb beültetve is(tesztelési célokra), viszont az általam készített ál-fólia billentyűzet lesz rákötve.
És persze azért költség hatékony az egész, mert eddig ami be van ültetve, azt otthon "kukáztam" Ja persze a pic is megvan.
(#) Auf válasza Auf hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
És itt az a bizonyos ál-fólia billentyűzet.
egy pár kép.
Még lesz elé ragasztva egy nyomtathatós öntapadós (a kép) majd egy védelem képpen a korábban használt átlátszó öntapadósból egy réteg.
(#) ZSozsóó válasza mackomester hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Szia!

Gartulálok, szép munka! A KT88-ak szólhatnak egy nagyot Látom minőségi cuccokból építesz, rifa, orange drops, silver mica, a végnél meg mintha ROE kondit is látnék! Biztos nagyon szuperül szól! Mik a vélemények a toroid kimenővel kapcsolatban? A végcsövek -ha jól látom EH- ,hogy szuperálnak? Még egyszer gratula, valami hangot remélem majd megosztasz velünk, vagy egy videó rewievet! Még sok ilyen szép munkát!

Zsolti
(#) Pulyka hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Üdv.

Kicsit unatkoztam, és hasznosan töltöttem el az időmet .

A kapcsolással egy érintéssel(szó szerint,a mutató/hüvejk is "játszik" nálam ) lehet bekapcsolni a gépet,kihagyva a gépházban elhelyezett eredeti nyomó!gombot.
A normál CD/DVD-rom helyére beraktam az átalakított kibelezett cd-rom-ot,rákötöttem a tápot a PC tápegység alaplapi csatlakozójára,mert itt akkor is jelen van a feszültség,ha a gép ki van kapcsolva,de nincs leválasztva a hálózatról.
Ez fontos szempont a kapcsolásnál, mert ugye kell a készenléti feszültség(gondolkoztam akkun is,de az bonyolultabb), és a sima 12V-os/5V-os ágról nem lehet levenni feszültséget, mivel a gép ki van kapcsolva.
Érintés hatására behúz az 5V-os relé(ami alaphelyzetben zár,és érintésre nyit,így zárva az eredeti nyomógomb eredeti 2 szálját,ami az alaplapra megy)

Képek!
A kép135-n lehet látni a kialakított érintő felületeket.
(amit igazság szerint tudok,hogy nem szép )
UI: A 4011-es már 3V-tól is működik,hülyeség a kapcsoláson feltüntetett 9-15V-ig, én 5V-al használom, és 5V-os relével,és tökéleresen működik.
Tomi
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Idézet:
„"ami alaphelyzetben zár,és érintésre nyit"”

Ezt úgy értem, hogy a relé alaphelyzetben meghúzva tart, érintéskor elenged, így zárva az alaplapi "start" pontot.
(ún. morze-s relére értem, és ez bezavart)
Ha nincs érintés, a relé újra meghúz...
Akartam úgy, hogy érintésre húzzon meg,és a vezérlő tranyó cseréjével sikerült is,de hiába kapott az 5V-os relé 5V-ot ,az nem zárt.
(#) demcar hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Üdv, mindenkinek!

Ma elkészültem az új projektemmel.
A kapcsolás egy akku töltő ami szinte "mindent tud".
A kapcsolások külön-külön már voltak tesztelve, de most egy panelra kerültek, igy egy panelon még nem próbáltam, remélem működni fog.
A kapcsolás felét én alakitottam át, az eredetihez képes.
Már csak a dobozolás vár rám.
(#) newman92 válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Nem teszed közkincsé a kapcsolást ? Nagyon profi lett!
(#) demcar válasza newman92 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Köszi. Igyekeztem!

Hát szivesen feltenném az oldalra csak még nincsen.
Mert ezen a panelon ami van az három kapcsolásból van összerakva és még nem volt időm lerajzolni egy kapcsolásba de majd ha lesz időm lerajzolom és felteszem az oldalra.
(#) Ricsi89 válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Mi az a "szinte mindent tud"? Valamit mondhatnál róla részletesebben is.
(#) demcar válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Hát tud olyat hogy akkut tölteni 0-10A szabályozható töltőárammal, kapott egy hővédelmet ami a hűtőbordát figyeli és túlmelegedéskor led jelzi és ventilátort bekapcsol, töltés végén ha elérte az akku a savképződés határát akkor lekapcsolja a töltőst és ha lecsökken az akku feszültsége akkor automatikusan rákapcsolja a töltést. Hát mondhatni hogy ennyi, de még maga a töltő része tud olyat is hogy kisütni az akkut szabályozható 100mA-tól 5A-es határig de az nálam nem lesz használva.
(#) inci88 válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
És milyen típusú akkut lehet vele tölteni? Ólomakku, NiCd, NiMh, LiIon, LiPo, LiFe? Mert ezt nem írtad még le...
Amúgy szép munka...
(#) Ricsi89 válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Akkor jó kis kompakt töltő ez. Bár nekünk évek óta jól teljesít az orosz tirisztoros akkutöltő.
Inci88: A leírásból ítélve ólom akkuhoz való a töltő.
(#) demcar válasza inci88 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Hopsz. Természetesen ólomakkuhoz van, 12V-ra.
(#) kaqkk válasza Auf hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Gratula jól néz ki a "cucc" a billentyűzethez hol vetted a membránt ?
(#) demcar válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Sikerült nemrég lepróbálni a panelt. És minden funkció tökéletesen működik.
Tehát most már, csak tényleg a dobozolás vár rám, mert a panel már tuti.
(#) Auf válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia!
Bontottam egy fólia billentyűzetből. Onnan jött az ötlet is.
szétszedtem és pár membrán még jó volt. hát mért ne kezdjek vele valamit.
Mondjuk láttam már nyomógombban is hasonlót. Ez azért jó mert van négy "lába" amin felfekszik.
(#) demcar válasza demcar hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Ma elkészültem a hűtőbordával a töltőmhöz.
(#) kaqkk válasza Auf hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Azt hittem lehet kapni valahol
(#) enree válasza demcar hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Már szeretném látni egyben
(#) demcar válasza enree hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Hát arra még egy kicsit kelessz várni.
De ha készen leszek megmutatom, igaz most jön az őszi szünidő, remélem lesz több időm foglalkozni a dologgal.
(#) Pulyka válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Írj a HeStore topikba, hogy be tudnának-e szerezni
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Annak idején gyártottunk ilyen membránokat, 2 szerszám kellett hozzá: A foszforbronz lemezt leszorítottuk az egyikkel, a másikkal (golyó) ráütöttünk és az így kidomborodott lemezt használtuk (később a szerszám ki is vágta az így készült gombot)nyomógombnak, elég sokat kibírt. Ilyesmi gombok vannak a mobiltelefonok tasztatúrájában is...
(#) interferi hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Egy avr STK500 progamozó (még nem jöttem rá hogy lehet bele életet vinni) meg egy usb ttl soros univerzális modul szintén ISP véggel.
(#) mackomester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hali!
Köszönöm az elismerést! Valóban nem bíztam a véletlenre, nem akartam egy esetlegesen rossz *alkatrész miatt szívni. Szívtam mással A kondikat és a fél wattos szénréteg-ellenállásokat mind az USA-ból rendeltem, ott a legolcsóbb, a fedexet is megúsztam 20 euróból. Az európai ár töredéke volt szinte... A kicsi foglalatok orosz katonai kerámiák, a végcsöveknek is kerámia van, de rendeltem Belton műanyagot, ami nagyon jó, csak nagyobb furat kell neki és utólag már nem akartam fúrkálni. A tápkondik kommersz vackok, idővel cserélem majd őket. (kivéve a rifa az előfokpanelen.) Igyekeztem a minimális fóliahosszt tartani, kb. mint a csőszegecses megoldásnál. A KT88-ak... Azok is megérnek egy misét. Brutális állatok, mondhatom. A végfokot először zenén teszteltem és döbbenetes mélyre megy, persze ebben szerepe van Fleta mester trafóinak is. Azt kell mondjam, hogy gitárral már másabb a helyzet, nekem kicsit lágy hangja van. Próbáltam egy pár JJ EL34-gyel és megelevenedett a cucc. Sokan nem szeretik az EH csöveket, de még nem volt lehetőségem mondjuk egy genalex-et tesztelni. A toroid kimenő egyértelműen pozitív, kiváló lenne basszus-fejnek is. Kaptam pár napja kölcsön egy normális mikrofont, megpróbálok rögzíteni valami bohóckodást
Mégegyszer köszi a dícséretet!

*Így is érthető!
Frankye
(#) mackomester válasza mackomester hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
No, meg is vannak az ígért minták. Gitározni nem tudok, csk szeretek, ezt nézzétek el nekem Felállás a következő: Cort EVL-2 gitár - fej - 2x12" celestion G12-65 nyitott ládában. Felvétel: Shure beta57A - SPL Gold Mike előfok - RME Hammerfall hdsp hangkártya - audacity. 2 csatorna, mono.
Következő: »»   646 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem