Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED monitor válaszidő és kontraszt
Lapozás: OK   1 / 3
(#) gyulank hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Sziasztok!

A CRT monitorom le szeretném cserélni 1 LED monitorra, de bizonyos kérdésekre, ha kapok is választ, vagy találok, ahány válasz, annyi féle...

Egyik kérdésem az, hogy például van egy olyan felbontás, hogy 1920x1080 60Hz.

Tudom, hogy az LCD monitorokon egyszerre lehet változtatni az összes képpontot, ezért nem sötétedik el a képpont ha kell, ha nem, nem úgy, mint a CRT-nél mikor nincs sugárzás alatt.

Itt azt szeretném megtudni, hogy a kimeneten lévő 60Hz-es frekvencia 60 képet ad le másodpercenként, és a CRT monitorokon a megjelenítési mód miatt lett csak jobb a kép 100Hz (100 képkocka/s) felett, mert úgy kevésbé volt feltűnő a képpontok villogása?

Mert ha így van, akkor értem azt, hogy a 60Hz az LCD-nél azt jelenti, hogy 60kép/s van rákötve a monitorra.

Itt jön a válaszidő. 60Hz=16,66ms.

Az a baj, hogy nem találtam sehol olyan leírást, amiből meg lehetne pontosan tudni, hogy mi észlelhető, és mi nem.

A régi szabványokra nem lehet támaszkodni, mert az, hogy régen elfogadott volt a 60Hz CRT az nem jelenti azt, hogy észrevehetetlen volt, mert pl. én 120Hz után észrevettem a 100Hz-et.

Az, hogy régebben, 20ms elfogadható volt, az sem jelenti ezt.

Végül, amikor a mozifilmeknél megállapították a 24 képkockát másodpercenként, gondolom lehettek gazdasági okai is, és nem kizárt, hogy miután hozzászokunk a nagyobb képkockaszámhoz, nem vennénk észre a különbséget, ha újra 24 kép/s-os filmet nézünk.

De, ha a 24fps a maximum, amit észlelni tudunk, akkor az 24Hz, vagyis 41,6ms.

Szóval hogy is működik ez?
/ez már nem elektronika, de fontos/
Ha valaki tud olyan oldalt, ahol tényszerűen le van írva, hogy az emberi szem maximálisan milyen sebességgel érzékeli a változásokat, és mennyi a maximális érzékelhető kontrasztarány, az legyen szíves belinkelni!
Nem össze-vissza oldalakra gondoltam, mert mindenhol mást írnak, hanem ami mérések, és adatok alapján egyértelműen, biztosan valós értéket adnak meg.

Mert a LED monitoroknál van statikus 1000:1 kontraszt, és dinamikus, amivel van ami 10000:1, és van ami 5.000.000:1 kontrasztarányt csinál.

A MEGA DCR (static 1000:1) gondolom 1.000.000:1 Dinamikus kontraszt, és nem tudom, hogy van-e valami különbség 1.000.000:1 és 5.000.000:1 közt.

Sajnálom, ha sokra sikerült, de ezekre választ sehol nem találtam, csak véleményt.
(#) gyulank hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Ja igen... Ha a monitor 2ms-os válaszidőre képes, vagyis 500Hz-re, vagy ha 5ms-ra, vagyis 200Hz-re, miért csak 60, vagy 75Hz-en működik? Ha 60Hz-ről működik, akkor úgysem jeleníthet meg 60 képtől többet másodpercenként, vagyis 16,66ms-nál nem lesz kisebb a válaszidő, mert attól gyorsabb jelet nem kap ugyebár.
(#) SzervízMacska válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Szia. Jól látod, ez nem elektronikai kérdés. Sokkal inkább fizika, anatómia stb. Az emberi agy másodpercenként 25 állóképet már folyamatos mozgássá tud összerakni, a mozi is ez alapján működik. Itt a teljes kép látható, a másodperc 1/25 részén keresztül. A Pc monitornál más a helyzet, ugyanis a képcsőben lévő elektron ágyú a 25Hz-es frissítési példánál maradva, egy másodperc alatt 25-ször végiglohol a képernyőn, soronként, pontról pontra. Tehát, nem nehéz kitalálni, hogy mire visszaér a fénycsóva a kezdő pontra, közben már régen kihunyt a fény ott. Ezt látod vibrálásként, és ezért kell a pc-n többszörös képfrissítéseket alkalmazni, mint a moziban. De ezt egy számítástechnikai fórumon agyonszituált informatikusok biztosan tudományosan el tudják Neked magyarázni...
(#) tiggersoft válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Pontositásképpen: a TV 25 teljes képet 50 fél képként ad le váltott soros letapogatással! Igy a "vibrálás" is 50Hz nem 25. A mozi 24 képkockáját pedig egyesével megszaggatják(minden képkocka alatt megszakitják a fény utját egyszer) igy az 48Hz.
(#) proba válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Ha a képet nem egy statikus dolognak képzeled el, hanem mint a CRT monitoroknál,folyamatosan alakul ki,akkor esetleg ez úgy értelmezhető (számomra) , hogy ugyan egy kép kirajzolása 16.6 ms ig tart ,de az előző kép nem jelenik meg teljesen hanem a új kép adott pontjai jelennek meg helyette a kép monitorba érkezése+5ms múlva.
Pl képváltás után 8ms érkezik az új kép akkor 13ms-ig a régi képet (nagyjából a kép tetejéből 12/16.6 részt a régi képből a maradékot pedig az új kép alsó részéből építi fel a monitor.(vagy nem )
(#) gyulank válasza proba hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Az a baj, hogy egyáltalán nem lényeges ez számomra, sem a mozi, sem a CRT. A LED monitor érdekel. Azon máshogy jelenítődik meg a kép, és nem kell végigpásztázni mindet, hogy 1-et aktiválni lehessen, hanem egyszerre változtatható.

A kérdés az, hogy ha a monitor a videókártyáról 60Hz-es jelet kap, akkor egy 2ms válaszidejű LED monitor hogy vált képet 2ms alatt, mikor a 2ms=500Hz? 60Hz=16,66ms
(#) Ricsi89 válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Azért azt tudni kell, hogy a ledes monitoroknál sem egyszerre világít az összes szegmens. Itt is multiplexelve van a kijelző. Ha nem lenne, akkor iszonyat sok vezeték és elég sok meghajtó kellene minden egyes képpont és azon belül is a három alapszín számára. Itt sorokra és oszlopokra van bontva a kijelző. Egyszerre itt csak egy sor, vagy oszlop világít és utána a következő, stb...
(#) kasas válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Tök egyszerű a dolog . Mármint ha arra gondolsz hogy a led világítású lcd monitor hogy jeleníti meg a képet (én még nem hallottam led monitorról csak tv ről az is millióba kerül ) de! viszont ha arra gondolsz az is valószínűleg ugyan azt a progresszív képalkotást használja mint az lcd k és úgy kell érteni ahogy mondod igen, 500hz azaz 500 képet tud megjeleníteni de ez már hardver meg szoftverek függvénye .Az hogy neked nem tetszik a 24 25 50 60 hz es film mert valami villog benne az nem a lapos megjelenítő hibája inkább a dekoder ek stb.. Viszont amit érdemes tudni a nem ledes világítású monitoroknál ha csökkented a fényerőt növekszik a vibrálás és elfárad a szemed de 100%on nem érződik szinte semmi csak úgy meg megvakulsz ezért jó a ledes.
(#) gyulank válasza kasas hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
De én azt kérdezem, hogy ha beállítok 1920x1080-as felbontást 60Hz-en mert csak úgy működik.
Akkor hiába tudna 2ms=500Hz alatt megváltozni a kép, mivel 60Hz-en kapja a jelet.
Vagyis hiába tud megjeleníteni 500 képet másodpercenként, ha csak 60-at kap.

Amúgy nézz szét, mert már más a helyzet...

Ha firefoxod van automatikusan odamegy, ha be van állítva, ha nem, menj az olcsóbbak szerinti rendezésre!
(#) Ricsi89 válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Ezek nem LED monitorok, vagy tv-k, csak nem ccfl csővel van a háttérvilágításuk, hanem ledekkel. Egyébként az adott monitor 500szor frissíti a képet, attól függetlenül, hogy ő mennyit kap másodpercenként. Tehát 1 másodperc alatt egy állókép is 500szor frissül. Ha kap 60Hz-es frissítéssel mozgóképet, akkor is 500 frissítés történik, csak nem mindig lesz kép változás. Tehát a kép majd 500/60-anként fog változni. Tehát minden 8-adik kép után lesz új kép. 8szor jelenít meg egy képet, majd jön a következő képkocka 8szor, stb...
(#) Reggie hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Ajaj. Ti keveritek a frissitesi idot es a valaszidot:

Frissitesi ido: ennyi idokozonkent frissul a kep.

Valaszido: ennyi ido alatt zajlik le a teljesen fekete -> teljesen feher -> teljesen fekete allapotvaltas pixel szinten.
(#) gyulank válasza kasas hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Azt írják minden hasonló készülékre, hogy 2ms-on már nem lehet észrevenni a szellemképet ami a gyors mozgásoknál megfigyelhető, lassabb válaszidejű társaiknál. Láttam Tescoban 200ezerért 2ms-os 100Hz-es LED TV-t. Rákerestem, és megtudtam, hogy azt jelenti ebben az esetben a 100Hz, hogy a TV képkockákat számol, kreál, és iktat be, hogy még kisebb mozdulatokból rakódjon össze a kép, így finomítva a szellemkép méretén, észrevehetőségén. Amit értek is. De most elkalandoztam, most a monitor érdekel, amin olyan felbontás van, amit írtam, mert máshogy nem jelenítene meg képet, ebben az esetben nem értem, hogy miért kell 2ms-nak lennie a válaszidőnek, ha több mint 8-szor tovább kap 1 képkockát a bemenetén.
(#) gyulank válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Ezért nem értem, hogy mi értelme van. Frissítheti nekem a képernyőt 8000000000-szor is ha nem változhat semmi rajta.
(#) Reggie válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Mert nem is frissiti 500x egy masodpercben, ugyanis nincs ertelme, csak novelnek az arat a nagyobb savszelessegu ick.
(#) gyulank hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Vagy a 2ms-os monitorok is kreálnak +8 képkockát? Másképp nincs értelme.
(#) Ricsi89 válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
De nem vibrál. Ha csak 50-60Hz-el frissítené, akkor vibrálna. A crt-nél a frissítési időt a géptől kapja, így az onnan kapott információ szerint "élőben" frissíti a képet az információ alapján.
(#) Reggie válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Dehogy. Eltelik 1/60 sec es ekkorra megerkezik a kep. A vezerlo megvaltoztatja a tranzisztorok meghajtasat. Az uj allapot megjelenesevel mindegyik pixel fenyatereszto kepessege a kivant ertekre mevaltozik legrosszabb esetben 2ms/2 ido alatt. Es mar az uj kep van a monitoron. Ennyi a folyamat. Tehat ez azt jelenti hogy te a kepfrissites utan 2ms/2-vel mar garantaltan az uj kepet fogod latni a monitoron.
(#) Reggie válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
A TFT mukodesi elvebol adodoan nem vibral ezert is nem kell frissitgetni.
(#) gyulank válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Én nem mondtam, hogy villog, és nem a CRT monitorról beszélek.
Az LCD monitor is ugyanazt az információt kapja. Párszor leírtam a maximális felbontást, és a hozzátartozó 60Hz-et.
(#) quite válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
a; Először is tisztázzuk a LED TV fogalmát. A LED TV az egy sima mezei, teljesen hagyományos LCD TFT televízió, csak a háttérvilágítás nem fénycsöves, hanem LED-es.
Ez egy rendkívül jól hangzó gyártói marketing. Tehát ezzel az erővel az összes mobiltelefon, még a nagyon régiek is, LED kijelzősek.
A LED TV nem keverendő össze az OLED televíziókkal, megjelenítőkkel, mert ezeknél semmiféle háttérvilágítás nincs, maga a pixel adja a fényt.

b; Igen, van olyan felbontás, hogy 1920x1080 60Hz, ez szabványos FullHD felbontás.

c; Az LCD-nél sem egyszerre változtatod a képpontokat, hanem külön külön a vörös, zöld és kék (RGB) képpontokat tudod állítani.

d; Igen, a 60Hz-es kimeneti frekvencia az 60 kép/másodperc, a 100Hz pedig 100 kép/másodperc, és igen, ez a villogás megszüntetése miatt van így.

e; Az LCD monitoroknál a válaszidő, az nem a teljes képtartalomra vonatkozik, hanem csak kizárólag egyetlen pixelre! Vagyis, hogy a pixel mennyi idő alatt képes megváltoztatni a tulajdonságait, magyarul mennyi idő alatt reagál a két képkocka közötti különbségre ugyanaz a pixel.

f; Ezt az "észlelés" dolgot nem igazán értem mire gondolsz, de az általánosságban elmondható, hogy egy LCD monitor pixel válaszideje ha 10-15ms, akkor az már alkalmas játékhoz, filmnézésre is, de persze ha kisebb ez az idő, az nem baj, sőt néha jobb is.

g; A régi szabványokat valóban hagyjuk, azok a technológiák ennyit tudtak, és azokhoz a CRT kijelző felbontásokhoz, és egyszerű, pl. DOS op.rendszerhez bőven elegendőek voltak.

h; A mozi 24 képkockája másodpercenként, az nem gazdasági okok miatt alakult ki, hiszen kezdetben nem ennyi volt, hanem 16kép/s vagy 18kép/s, lásd régi burleskue (börleszk) filmek.

Az emberi látás és az agy képalkotásának fiziológiája olyan, hogy a másodpercenkénti 15-20 képet már folyamatos mozgásnak látjuk, ez egyénfüggő. A kezdeti 16-18 képkocka is ezért volt, de később ezt szabványosították és megemelték 24-re, hogy senkinek se legyen zavaró a "darabos" mozgás"
Viszont ez a bizonyos látás fiziológia ezt a képet hiába látja folyamatosnak, az ettől még villog, ezért ezt a 24 képet minden vetítésnél 2-szer világítják meg kockánként, vagyis a látott képfrekvencia 48Hz, és 24 kép/s.
(ahogy itt írták is, a TV is hasonló, 25 kép/s, és 50Hz, de ez 2x25 félkép, ami már valóban gazdasági és a kor színvonalának megfelelő technológiai okok miatt, illetve a hálózati frekvencia miatt lett ilyen [ezzel a megoldással kisebb sávszélességen lehetett a képet sugározni, és a vevőkészülékek áramkörei is egyszerűbbek lehettek])

i; A kérésedre csatolok egy ELTE anyagot arról amit itt most röviden leírtam, bár nekem vakon is elhiheted, mert ezt tanultam, operatőr vagyok.

A látás, a mozgókép, a film, a televízió, és szabványok röviden

j; Az LCD kijelzők kontraszt trükkjeiről annyit, hogy a statikus az nyilván nem változtatható, az adott kijelző pixelei, technológiája, háttérvilágítása ennyit tud hardveresen, vagyis ez teljesen valós adat. A többi, bárhogy nevezett és számokkal bárhogy feltüntetett kontrasztarány, csupán szoftveres trükk, méghozzá úgy, hogy nemcsak a pixelek áteresztőképessége, illetve feketedési tulajdonságai határozzák meg a fényerőt, hanem a háttérvilágítás fényerejét is változtatják, ezzel kitolva, vagy éppen szűkítve a pixelek kitakaró vagy éppen áteresztő tulajdonságait.
Hogy ez milyen hatékony, az attól függ, hogy a pixelek működésével mennyire tudják összehangolni a legtöbbször PWM szabályzással ellátott háttérvilágítást, egyetlen pixelre vonatkoztatva.

k; A gyártók kontrasztra vonatkozó marketing trükkjei, számadatai legtöbbször csak üzleti jellegűek (ugyan ki a fene vinné el egy vérprofi műszaki laborba, leteszteltetni, súlyos pénzekért?), úgyhogy sok esetben ezzel foglalkozni teljesen felesleges, sőt sok olyan tesztet olvastam, ahol ezek a túlzott kontrasztarány számok, na és maga az eredmény, elkeserítőek voltak, mert már rendkívül túlzásba vitték ezt a versenyt, és ez a kép rovására megy. A legtöbb helyen zárószóként megemlítik, hogy ezeket szépen nyugodtan kapcsoljuk is ki a TV-ken, mert tök feleslegesek.

Nagy vonalakban elmondható, hogy egy jó kijelző esetén, már a 200:1 vagy 500:1 kontrasztátfogás is elképesztően szép eredményt ad, ami nagyon kellemes a szemnek, de ha ez az érték 1000:1, akkor az már nagyon jónak mondható. Természetesen ez az érték mást jelent egy LCD vagy plazma TV esetén, és mást egy kivetítő esetén, mert az nem mindegy, hogy milyenek a körülmények, ahol nézed a képet, hiszen egy TV-nél sokkal erősebb, intenzívebb egy háttérvilágítás, mint egy vetítőnél a vetített képre vonatkoztatva.

Na, "röviden" ennyi. Minden kérdésedre és felvetésedre válaszoltam, és azért használtam betűjelzéseket, mert így jobban átlátható, melyik bekezdésedre vonatkozik.
(#) gyulank válasza Reggie hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
De akkor végképp semmi értelme. Ha legrosszabb esetben 1 ezredmásodperc alatt képes frissíteni a képernyőt, akkor már nem 8, hanem 80x frissül feleslegesen, hiszen, ha 80x nagyobb válaszidejű monitorunk lenne, az is ugyanazt jelenítené meg nem?
(#) Reggie válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
1. 1920x1080 60Hz ilyen van.

2. Igen a CRT-nel a frissitesi frekvencia hajszolasa a kep vibralasanak megszuntetese miatt volt szukseges.

3. Igen TFT-nel azt jelenti, hogy 60szor jon kepi informacio a szamitogeptol.

4. 2ms valaszidonel nem fogsz eszrevenni semmit, a kep azonnal megelenik. Regen sokkal rosszabb ertekkel rendelkezdtek a monitorok, ami miatt szellemkepesek lettek a kepek gyors valtozasnal. Ekkor a frissitesi ido es a valaszido egy nagysagrendbe esett. A problemat felismerve elkezdtek dolgozni a megoldason. Lathato kulonbseg nincs 5ms es 2ms kozott 60Hz mellett, viszont marketing fogas lett belole. Egyedul a nagy frissitesi sebessegu TFT monitoroknal szamit (100-200 Hz), mert itt ismet osszemerheto a ket adat. Ilyen monitorokat akkor celszeru venni(foleg az ara miatt), ha 3D filmet is szeretnel nezni, ugyanis ott folyamatosan felvaltva jelenitik meg a jobb es baloldali kepet, igy a valaszido miatti lassu frissules a 3D informacioban vesztesseget okozhat.

5. A szem valoban max 24-25 kepkockat lat masodpercenkent. Ha nagyobb a kepfrissites akkor a szem interpolal. A TFT monitoroknal azert 50-60Hz a kepfrissites(hiaba nem latna a szem), mert igy pl a jatekoknal szamitas igenyes effekt helyett lehet ket kepet megjeleniteni es ki lehet hasznalni a szem interpolaciojat. Ilyen effekt pl a blur (elmosodas effekt). Illetve a valtottsoros felvetelek megjelenitese is egyszerubben megoldhato.

6. A kontrasztaranyokkal mamar ossze vissza dobaloznak a gyartok, a legjobb ha megnezed egy mintaboltban oket es azt veszed amivel elegedett vagy. Nekem egy BENQ V2210 Eco van, es ennek a fenyerejevel es kontrasztaranyaval teljesen meg vagyok elegedve. Tudom javasolni neked ezt a tipust.
(#) quite válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
A válaszidő az nem azonos a képfrissítés sebességével!!!

Reggie már leírta ezt korábban.
(#) gyulank válasza quite hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Köszönöm, tényleg szépen kidolgoztad, bár nagy része tiszta volt, többször LCD-nek írtam, mert nem a LED-en volt a hangsúly, gondoltam, hogy hasonló a működése, és tudtam, h a LED csak a háttérvilágítás, de még mindig vannak dolgok, amik nem tiszták.

e.; tudom, hogy 1 pixelre vonatkozik, de nem tudtam, hogy nem egyszerre változik meg mind, és nem tudom, hogy mennyi idő alatt képes frissülni az összes pixel a képernyőn. Vagy pixelenként 2ms, és az egész képernyő (2 x pixelek száma) ms alatt frissül? A monitorok kreálnak képkockákat?

Mert vagy az az oka a gyors válaszidőnek, mert ki is használja, és minden mozgást megjelenít(képkockákat kreál), vagy mivel itt sem egyszerre képes megváltoztatni az összes pixelt, ha kisebb a válaszidő, gyorsabban frissül a képernyő.

Ebben a 2 esetben lehet csak szerepe, hogy 2, vagy 5ms-os a monitor.
(#) Tiborough válasza quite hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Én is úgy érzem hogy nem tiszta mi a válaszidő, és a képfrissítés közötti különbség. A válaszidő, a képpontokban levő kristály elfordulási ideje. A képfrissítés, pedig az egész(vagy félkép) másodpercenkénti megjelenési ideje. De ez azt is jelenti LCD-nél, hogy ha nem változik a kép, bár frissül 60 szor mp-nként, a kristályok nem fordulnak el. CSak és kizárólag abban az esetben, ha változás van a képen, vagy a képnek egy adott részén. Tehát ha akövetkező képkockán a képnek a felén van változás, akkor csak azok a kristályok fordulnak, a többi meg se moccan. Ellentérben a CRT-vel ahol ugyebár az állóképnél is folyamatosan szórja az elekronjait az elektornágyú, hogy ki ne aludjanak a foszforszemcsék. Ezért a vibrálás.
A kontrasztról annyit, hogy van a statikus, amit beállítsz egy értékre és az állandó. Van a dinamikus, ami akép fényességétől függ, tehát sötétebb képeknél lejjeb veszi a fényerőt (a háttérvilágítást), világosabb képeknél emeli. Ennek a modernebb Led-es háttérvilágításnál, már a kép különböző területein is képes különböző fényerőt beállítani a készülék.
(#) Reggie válasza gyulank hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
A pixelenkent van egy-egy tervezerlesu tranzisztor. Ez kivalasztasra kerul a sor es oszlopvonalakkal es a gate kapacitast feltoltik a kivant erteknek megfeleloen. Ettol fugg, hogy mennyi fenyt enged at a pixel. Ez nagyon gyorsan tortenkik (~MHz). Aztan ha egy pixelhez tartozo tranyo gate toltesenek megvaltozasa utan max valaszido/2 ido alatt valtozik meg az alatta levo folyadekkristaly fenyatereszto kepessege a tranzisztor altal meghatarozott mertekure. Gyakorlatilag veheted ugy hogy egyszerre frissul az osszes tranzisztor allapota.
(#) Tiborough válasza Tiborough hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
"másodpercenkénti megjelenési ideje" nem ideje, hanem száma.
A legeszerűbb tesztje a válaszidőnek, ha egy dokumentumot, akár ezt a fórumot "úsztatod a képernyőn, és minél nagyobb az elmosódás, annál nagyobb a válaszidő. Érdemes tesztelni vásárlásnál, mert a gyártók szoktak kamuzni az értékekkel.
(#) Reggie válasza Tiborough hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hat az igy onmagaban nem az igazi, mert a windowsos kepfrissites is okozhat csodakat. Akkor mar inkabb egy erre a celra keszitett film megfelelo lejatszoval, ami nem a GDI interfeszen keresztul jeleniti meg a kepet.
(#) gyulank válasza Reggie hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
60Hz a max felbontásnál van. Kisebb felbontásnál 75Hz, talán van aminél több.

Szeretném tudni, hogy pontosan mitől lesz szellemképes, és hogy számolható ki, hogy milyen frekvenciához, milyen válaszidejű monitor kell, hogy ne legyen szellemképes.
Mindenhol csak a szellemkép méretének csökkentéséről írnak, megszüntetésről nem. Pl. van a Samsung BX2231 ebben van olyan menü, amiben van normál, gyors, leggyorsabb válaszidő. Hogy ez mit takar nem tudom, de ehhez 2ms, van kiírva, az 5ms-osokat viszont nem lehet állítani. Gondolom normálon ez is 5ms körül lehet, de lehet, hogy több. És valahol olvastam valami tesztben, ahol volt 3 kép, hogy a gyorson kb. fele akkora a szellemkép, viszont a leggyorsabbra nem érdemes tenni, mert akkor a szellemkép szürke lesz, és sokkal észrevehetőbb.
(#) Tiborough válasza Reggie hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Lehet hogy nem az igazi, de olyan ember, mint a polipszemű gyulank, aki észreveszi a 120 és a 100 Hz közötti különbséget, az kiszúrja a szöveg "úsztatásánál" hogy melyik monitornak nagyobb a válaszideje.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem