Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   21 / 75
(#) (Felhasználó 5823) válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Ez ismét mellé! Vicsys csupa nagybetűvel profi a PIC programozásban, így tud a kérdésre válaszolni! Sajnálom, de ismét mellé! Ha vennéd a fáradtságot és megnéznéd mikor lett feltéve a cikk, akkor látnád,hogy azóta jó néhány év eltelt, és sok (saját) kapcsolása jelent meg a témában!

Ha érdekel, én már mértem vele Tesla generátort! Volt, hogy a kijelzés is eltünt, de ki be kapcs után újra működött! Csak ezzel voltam hajlandó megmérni, mert a gyári frekimérőket sajnáltam! Ez meg pár száz forintból újra működő képes! Hihetetlen, hogy mit kibír!

Leiszt Jani
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
- Bocs, én közvetlenül a FET gate lábára értelmeztem a 100V-ot! A teljes kapcsolást tekintve természetesen más a leányzó fekvése!

- Ha a forráskód alapján meg tudnám állapítani, akkor nem kérdeznék... DE leírom újra, nagybetűkkel: JELENTKEZETT VALAKINÉL AZ EMLÍTETT HIBA? (Nem a forráskód érdekel, csupán egy ~5 mp alatt ellenőrizhető, megnézhető jelenség!!)
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Bocs, de Te is mellé! Természetesen nem vitatom, hogy Vicsys kőkemény profi - a tények azok tények! - de kérlek Te se vitasd, hogy ez esetben más cikkét rakta fel sajátjaként - a tények azok tények!
(#) solti_imre hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Mielőtt a vita elfajulna: Minden tiszteletem Vicsys-é és a hozzá hasonló lelkes embereké, köszönet Nekik! Sok dolgot tanulhatunk Tőlük és remélem még sokáig gyarapítják ezt a topicot hozzászólásaikkal! Én csupán azt mondtam: A frekimérő NEM Vicsys munkája.
(#) (Felhasználó 5823) válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Üdv!

Nekem nem 5 másodperc, mert akkor ismét összeraknám a profi műszerekből álló műszerparkot, és csinálnék egy videót a Youtube-ra, hogy vége legyen ennek a dolognak! De simán el tudom képzelni amit írsz!

Azt meg sajnálom, hogy nem tudod kik ennek az oldalnak a sarokpontjai! Én nem vagyok az teszem hozzá! A következő He találkozón ismerd meg őket és másképp fogsz látni dolgokat!

Leiszt Jani

Ui: Nem más cikkét rakta fel, hanem a forráskódot felhasználva, közölt egy módosított kapcsolást aminek lényegesen jobbak a paraméteri az eredeti kapcsoláshoz képest, és írt hozzá egy cikket! Amikor ez történt igen kevés PIC-es kapcsolás jelent meg, teljesen dokumentálva!
(#) vicsys válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
A cikk igen, az alap szoftver nem. Az általam beleadott plusz tette lehetővé az itthoni utánépítést. Szerintem lezárhatjuk itt a további vitát. Erre is azt mondom, hogy nem muszáj utánépíteni, ellenben lehet időt pénzt energiát befektetni egy új projekt elkészítésébe és ingyenes publikálásába!
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Újfent hangsúlyozom: NEM Vicsys hozzáértését vitatom, mivel az "minden gyanú felett áll" így nagyon is jól tudom, hogy ennek az oldalnak Ő az egyik "sarokpontja"

- "a forráskódot felhasználva, közölt egy módosított kapcsolást"

Amennyiben a forráskódot értő módon használta, vajon miért nem reagál a problémámra??
(#) (Felhasználó 5823) válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Üdv!

Valószínűleg nem tartja érdemesnek a személyed! Amit meg is értek! Alapvetődolgokat nem látsz, vagy arra se veszed a fáradtságot, hogy kiszámold! Egyszerű analóg technika, miért kezdjen neked progrmozásról regélni!

Leiszt Jani

Ui: Egy kérdés, értenéd?
(#) vicsys válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Na akkor az okfejtésem:
A fet-re és bemeneti erősítő fokozatra azért van szükség, mert általában a kis jelek mérése okoz gondot. Egy műszer érzékenysége a meghatározó! A nagy jelek mérésénél illik bemeneti osztót használni, nem pedig ész nélkül ráterhelni a bemenetre és várni, hogy a fet védő diódái majd levágják. Konyhanyelven ennyi a magyarázat.
(#) (Felhasználó 5823) válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia!

Nem ez a gondja, hanem egy kicsit feljebb! Menetközben rátéve a mérendő jelet másképp viselkedik mintha úgy kapcsolod be, hogy már rajta van! Változnak a tizedes jegyek!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Persze, hogy így van! A bekapcsolás egy normál alapállapotot feltételez. Ez a kis hobbi műszer nem egy labor, hitelesített profi berendezés és emiatt úgy is kell kezelni.
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Köszönöm értő hozzászólásod. Én kb. 30 éve programozok. Amikor ezeket írtam:
http://vizipok56.site88.net/drupal/
hozzád hasonlóan azt hittem, én vagyok a király. Azóta kinőttem ebből.
(Amúgy nem a "fáradtságot" nem veszem, max. a "fáradságot)"
(#) solti_imre válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
"Persze, hogy így van!"

Hozzá nem értő fejemnek elmagyaráznád, miért is "Persze"? Köszönöm előre is!
(#) vicsys válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szép a weboldalad! Gratula! Sajnos nem találtam rajta PIC-es témát...
Magyarázat:
Idézet:
„A bekapcsolás egy normál alapállapotot feltételez.”
Nem mindegy, hogy egy mérést a ciklus elejéről, vagy közepéről indítasz el. Természetesen van többféle mérési eljárás. Ettől szép a "szakma", hogy több úton is elérhetsz a célhoz.
(#) erdgab válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szervusz Imre!
Olvasgatva a fórumot,vettem a fáradságot és kérésedre reagálva megnéztem az általad említett problémát az általam is megépített frekimérővel,jelet egy jelgenerátorról adtam neki kHz nagyságrendben,a jel frekvenciája, nagysága lényegtelen,mert minden beállításnál ugyan az volt a végeredmény.Tehát jelgenerátor bekapcsolva és csatlakoztatva a frekvencia mérőhöz majd a frekvenciamérő is bekapcsolva,inicializálás után valóban csak két tizedes jelent meg,de csak kb. 1 másodpercre majd váltott 3 tizedesre.Frekimérő bekapcsolva,inicializálás utáni mérő állapot,csatlakoztatva a jelgenerátort,majd ezt is bekapcsolva 3 tizedes a kijelzés,bekapcsolt jelgenerátort csatlakoztatva is 3 tizedes a kijelzés.
Talán tudtam választ adni a kérdésedre.
(#) Medve válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Hello, igy hirtelen 16kHz-cel tudtam kipróbálni, annyit tapasztaltam, hogy ha rajta volt a jel a bemeneten, akkor kHz a mértékegység, ha nincs, akkor Hz. Hz pontosság mindkét esetben. Megjegyzem, a "nincs" jel a bemeneten, az letestelt, ill a lógó állapotot takar.
(#) solti_imre válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Azt nem is fogsz találni rajta, mivel nem értek hozzá - azért is kérdezek itt - de találhatsz rajta Homelab programokat, Z80 assemblyre
(#) solti_imre válasza erdgab hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) solti_imre válasza Medve hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Ha bekapcsoláskor már rajta lógott a 16KHz, akkor mit jelzett ki? Ha nem, akkor rácsatlakozás után mit írt ki? (Hány tizedes?)
(#) solti_imre válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
De gondolom bekapcsolás után a mérési ciklusok újra és újra indulnak, nem? Ergo ha az első a "közepén" találja el, úgy a másodiknak, n+1 -iknek illik a ciklust elejétől lekezelnie, nem?
(#) Medve válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Ha bekapcsoláskor már rajta lógott a 16KHz akkor:16.016 KHz, Ha nem, akkor rácsatlakozás után: 16018 Hz.
(#) solti_imre válasza Medve hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Köszönöm! Akkor lehet, hogy a x100 KHz-es értékekkel van baja... Megnézem. Még egyszer thx!
(#) solti_imre válasza Medve hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Egyszerű a megoldás: Minden mérési ciklus előtt a bemenetet testre zárni
(#) solti_imre válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Természetesen a PIC-en!
(#) digitel hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Üdvözlet mindekinek!
Frekvencamrő előtétet keresek DVM hez.Már KÖRBENÉZTEM a Coogle-on Meg Itt is,de nemtaláltam sehol sem. Állitólg A RT 2007 évi Jan.-i számában van egy, de nekem az a szám nincs meg. tudna valaki segítei.
Előre is megköszönném. bármilyen megoldás segítene.
(#) Ge Lee válasza digitel hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Itt van egy, hogy jó e azt nem tudom. Miért nem csinálsz inkább egy frekimérőt?

fmero.gif
    
(#) solti_imre válasza digitel hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Kis frekvenciáknál LM2907 -tel is megpróbálhatod.
http://www.national.com/mpf/LM/LM2907.html#Overview
(#) digitel válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
Próba cseresznye.!
BOLDOG KARÁCSONYT NEKED ÉS MINDENKINEK!
(#) digitel válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
MERT PICcel még nem foglalkoztam......Majd..egy kis gyakorlatot szerzek....üdv:jferi
(#) HDD hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni
Meg építetem a Vicsys mester (Digitális frekvenciamérő) munkáját.
De problémám van vele a módosítót nyákterv van nekem, meg amin a BF240 Bázison lévő 47K ellenállás a +5V-ra van kötve.
De nekem még így is szaladgál az érték
Igaz a BF961 helyet BF963 van benne, de ha jól tudom, akkor ez is jó helyette.
Minden segítséget meg köszönök.
Következő: »»   21 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem