Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   28 / 141
(#) Hodinka válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Konkrétummal sajnos nem szolgálhatok a panel árával kapcsolatban,de a lecserélése nem lesz a legolcsóbb megoldás az tény.Igaz a processzor csere sem egy egyszerű dolog,főleg ha SMD kialakítású,de némi szakértelemmel és kellő hozzávalókkal megoldható.Azt javaslanám,hogy ha esetleg nem vagy szakmabeli,bízd inkább szakemberre.
Üdv!
(#) Hodinka válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Idézet:
„Azt hiszem nem lehet más csak a magnetron.”

Igen,nagyon úgy néz ki.Erről egyébként még meggyőződhetsz pontosabban úgy,ha lehúzod az egyik fűtő csatlakozót a magnetronról és úgy próbálod ki.Ha nem jelentkezik a búgás akkor egyértelműen a magnetron,bár az elmondásod alapján más probléma itt nem is nagyon lehet.
Üdv!
(#) Lion X hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Panasonic NN-GD369M Inverteres-digitális puccos anyámkínja kombi mikrohullámú sütőt, ami a teljesítményadatokat figyelembe véve jóval gyengébben teljesít, mint az elvárható volna. Az előző, (Sharp), mikrohullámú sütőnk mindössze 700W-os volt, de bármit sokkal gyorsabban megmelegített mint az új.
A legdurvább példa az, hogy amíg a régi mikróban 2 perc 20 másodperc alatt lehetett elkészíteni a mikrózható pattogatott kukoricát, addig ebben 6 perc alatt készül el a legmagasabb teljesítményfokozaton, de az eredmény így sem teljesen hibátlan, sőt inkább siralmasnak mondható. Némely szem megég, de ami kipattogott az is fullra összeszárad.
Tapasztalataink szerint, egyéb melegítési feladatokat is kb. +15%-os időráfordítással old meg az előző készülékünkhöz képest.
Mi ennek az oka? Ilyen a konstrukció, vagy talán gyárilag hibásan kaptam meg az üzletben, ahol vásároltam? Még garanciás.
Van valakinek ötlete hogy mi lehet a baja?
(#) mermit hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Abszolút laikusként tiszteletem minden mikro-tudornak. Tanácsot szeretnék kérni, hogy ha a forgótányér alatt (az ajtó felőli részen) feljött a fehér festék, azt mivel tudom kijavítani. Kb 10x2-3 cm csík. Feltehetően ahogy leveszem a fröccsenés-gátlót, akkor a forró víz egy része oda csurog le és ezt nem bírta már a festék.

Egyébként egy egyszerű, Samsung TDS, kb 3-4 éves, keveset használt készülék. Eddig kifogástalanul működött, most még nem kapcsoltam be (amíg nincs lefestve).

Köszönök minden választ, különösen, ha egy bütykölni szerető háziasszony is megérti! Üdvözlettel Zsuzsa
(#) Hutty válasza Lion X hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Csak 1 ötlet...

Anno a Phillips hatodik érzék mikro, nem melegített, amíg a súlyérzékelőjét nem kalibrálták. Lehet a leírásban benne van hogyan kell eljárni.
(#) Lion X válasza Hutty hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Nincs abban a leírásban semmi ilyesmi. Ma a békéscsabai Media Markt háztartási gép osztály vezetőjének ecseteltem a problémámat, aki ledöbbent. Szerinte valami nagyon el van cseszve gyárilag a mi készülékünkben, mert jó párat adtak már el belőle, és egyikkel sem volt semmilyen probléma.
Szerinte szervíz.
Csak attól félek, hogy ott meg majd elhajtanak azzal hogy, "Melegít ez, nincs semmi baja!"
Mert ugye nem Németországban vagyunk.
(#) Hodinka válasza mermit hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia!
Zománcfesték megfelel erre a célra.
Üdv!
(#) Hodinka válasza Lion X hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hali!
A hálózati feszültséggel mostanában minden oké?
Az mondjuk igaz,hogy az inverteres mikróknak kevésbé kellene érzékenyen reagálniuk a fesz ingadozásra,de azért némileg bele tud szólni az is.
Üdv!
(#) mermit válasza Hodinka hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Köszönöm Hodinka. Zománcfesték fémmentes kell legyen? és hőálló? vagy ez nem számít?

Pl. Trinát festék van itthon.
(#) Hodinka válasza mermit hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Idézet:
„Zománcfesték fémmentes kell legyen?”

Igen ez elsődleges szempont,semmiképp se legyen fémalapú.Csak gyantabázisú,vagy a másik nevén alkid oldószertartalmú zománcfestékek jöhetnek szóba.A hőállóság itt nem fontos abban az esetben,ha nem grilles a mikró.
(#) Lion X válasza Hodinka hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Nincs a hálózati feszültséggel semmi baj. Úgy van elhelyezve ahogy a kezelési utasításban leírták.
Szóval környezeti tényező nem zavarhatja a működését.
(#) gaben62 hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Érdeklődöm van e valakinek, bontásból megmaradt mikróba való HV-nf.diódája?
HVR-1x3,HV-05/10, vagy hasonló kellene,megvásárolnám ezeket.
(#) Hodinka válasza Lion X hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Akkor valóban gyárilag selejtes.Ha garanciás kövess el mindent,hogy felelőségre vonhasd a forgalmazóját.Valószínüleg azzal próbálnak majd előrukkolni,hogy ez ilyen típus,ilyennek kell lennie,de ezt persze nem kell feltétlenül elhinned.
(#) tothneni hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Van egy érintőgombos Samsung CE745g típusú mikróm aminek a következő problémája lett :
Egyre gyakrabban fordul elő, hogy hiába nyomogatom, nem reagál semmire. Ha elindul, akkor melegít. Egyébként a kijelző működik. Mi lehet vele a gond, érdemes-e javítással próbálkozni, vagy dobjam ki? Sajnálnám.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) antekirt válasza gaben62 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
A vaterán nézz szét.Láttam ott multhéten.Van ott minden alkatrész mikróhoz.
(#) Hodinka válasza tothneni hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szia!
Ha szenzoros,akkor nagy valószínűséggel azzal lesz a baj.
Üdv!
(#) mermit válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Köszönöm Hodinka.
(#) sapiro hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Kedves Hodinka, zombee, és a többi Olümposzon lakó istenek!
Szegény halandóként birtoklok egy öregecskedő, de imádott SHARP mikrót. Digitális, grilles meg forrólevegős. két magnetronnal, inverteres kivitelben.
Kicsit belekeveredtem a reparálásába, és most megállt a tudományom (nem akarnám kiadni a kezemből, egyszer már 13 ezrem bánta). Az úgy volt, hogy kiégett a belső világítás izzója, vele egyidőben a kijelző bal fele is elsápadt. Észleltem, hogy a grillje se megy (a fűtőszálat már kétszer foltoztam, semmi új, már vártam), de a többi teljesen rendben. Égő csere, fűtőszál javít. Vezérlőpanel kiszed, egy kicsi elkó csere, kijelző működik, grill működik, a többit nem néz, összerak.
Korai öröm, a helyén már nem működik semmi! Amit csinál: minden ketyeg-motyog, mint rendesen, de semmi sem megy. Az ajtó kinyitására (persze nem kikapcsolva, csak menet közben kinyitva) pedig elindul a forgatómotor, a világítás akkor sem. Ahogy nézem, a mikrokapcsolók jók, biztosítékok jók... Mit tegyek? Valami az ajtó körül lehet?

Köszönöm előre is!
(#) nikolatesla válasza sapiro hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Hali!
Az ajtónál biztos,hogy csak mikro kapcsolók vannak? Láttam már olyan mikrót aminek infra kapuja volt.
Képet vagy valami adatot tennél fel a sütőről,
(#) sapiro válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Kedves nikolatesla!

SHARP R-10R50(W), valami ~40 literes. Öt mikrokapcsolót látok, mást nemigen... Képet most nem tudok.

Nagyon köszönöm az igen gyors reakciót! (Máris reménykedni kezdtem!)
(#) nikolatesla válasza sapiro hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Talán ez segít:doksi
(#) sapiro válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Én még ennyire francia szövegnek nem örültem!!!
Ma már elég gyengének érzem magam, de holnap rámegyek a témára!
Nagyon-nagyon köszönöm!
(#) kadarist válasza sapiro hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szia!
Van benne egy vagon biztosíték. Nézd át őket.
(#) sapiro válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szia!
Igen, mindent át fogok nézni!!! Megszakadna a szívem (meg a bukszám), ha meg kellene válnom tőle, nem bírnék megszokni egy kisebbet (próbáltam).
Köszönöm, köszönöm!
(#) majm hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Sziasztok!
A mikróm melegítés során furcsa szúrós szagot fúj ki, ha beleszagolok szintén érezni ezt a fujtós szagot. Mitől lehet ez?
Édesanyám használta a mikrót, állítólag "egyszer csak elkezdett büdösíteni, még a az ablakokat is ki kellett nyitni", de nem vagyok benne biztos, hogy mindent elmondott.
Melegíteni, melegít, csak ez a szag... Valami elromolhatott, vagy mitől lehet ez?
(#) mindenes válasza majm hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Szia!
Röviden fogalmazva, valamelyik alketrész a halálán van s most izzik mint egy 100 égő.Viccet félretéve bele kellene nézni a mikróba hogy többet tudjunk meg, készits képeket a belsejéről((persze mindezt szigorúan áramtalanítot állapotban.))
(#) sapiro válasza sapiro hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Szia!
Nem biztosíték, nem kapcsoló, hanem kapacitásszegény elkók a vezérlőpanelen. A nikolatesla (segítségét ezúton is nagyon köszönöm!) által adott linkről levett kapcsolási rajz segített, nélküle nagyot szívtam volna.
Köszönök mindent!
(#) tothneni válasza tothneni hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Köszönöm, én is erre gondoltam. Hozzányúlni persze nem fogok. Már utána is néztem egy szervíznek. Tartok a javítástól (sok rossz tapasztalat), de azért megnézetem.

Üdv: tothneni
(#) tothneni válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm, én is erre gondoltam. Hozzányúlni persze nem fogok. Már utána is néztem egy szervíznek. Tartok a javítástól (sok rossz tapasztalat), de azért megnézetem.

Üdv: tothneni

(Még bele kell jönnöm a fórumozásba. Remélem,most nem saját magamnak válaszoltam.)
(#) majm válasza mindenes hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Köszi a választ.
Még van rajta garancia, így akkor szerintem beviszem a szervizbe.
Következő: »»   28 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem