Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   633 / 2501
(#) saraha válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Legyen,átnézem harmadszorra is lehet,hogy elkerülte valami a figyelmemet..azért köszönöm.
(#) saraha válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Na megvan a probléma.
Átnézni átnéztem ugyan mindent kétszer is de a forrasztásokat nem néztem meg....két forrpont össze volt forrasztva aminek nem kellett volna.Így már mindjárt más!
(#) Ge Lee válasza saraha hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
A két led a két komparátor átkapcsolását jelzi, ahogy az egy gyári végfoknál is lenni szokott. A másiknak a relével együtt kéne menni, azaz a védelem működését kéne jeleznie.
Beelőztél.
(#) ibpeti válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Az egyik végfok bemenetét forraszam le a panelról? Igy gondoltad? És csak egy maradjon?
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Az LM kettős ablakkomparátorra épülő védelem, kimeneti egyenfeszültség, túlmelegedés, és a be-kikapcsolási tranzienseknél működik, a relékontaktus megszakításával. (És van benne T4-T5 re épülő rövidzárvédelem is.)
Túlmelegedés esetén: IC2a komparátor rész billenési küszöbértékét az R45-46 ellenállások állítják be. Ha ezt az R47 és a KTY osztó túllépi akkor billen a komparátorkimenet negatívba és D14 ezt jelzi is. Ez a fesz D9 diódán át billenti be a b részét a komparátornak ami elejti a relét, bontja a kimenetet.
+- egyenfesznél: T10-11 húzza le a b részt és ejti a relét.
A koppanásgátló kör T12-re épül, és a reduktorról érkező (vagy nem érkező) váltófesz hatására billenti a b részt.
(#) Alkotó válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Igen, így képzeltem. Az a lényeg, hogy csak az egyik végfok menjen, és biztosan ne legyen hurok. Ha így is zúg, akkor a végfokkal lesz gond, ha így rendben van, akkor valami rosszul van bekötve. Erre az utóbbira tippelek. A végfokok általában érzékenyek a rossz huzalozásokra.
(#) ibpeti válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Bármelyik végfok van rákötve, ugyanaz a helyzet. Amint megkapja a videoton panelról a hang bemenetet, belehallatszik a trafó búgása.
Viszont ha leforrasztom és lóg a levegöbe a bemenet vezeték, akkor teljesen csendes, de viszont ha a végfok bemenetére forrasztok csak egy sima sztereo potmétert, akkor ujra elkezd búgni, pedig ilyenkor semmi köze a panelból jövő hang jelhez, csak a tápot kapja róla. Mit kellene betenni, hogy ez elmuljon?
(#) hangszoros válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
" Földhurok "van.
A testet probáld, végignézni.
(#) ibpeti válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ha az egyik végfokot teljesen lekötöm, semmi feszültséget nemkap, akkor a másik végfokon a bugás mérséklődik, már mondhatni "türhető".
A földhurokkal mittudok kezdeni?
(#) hangszoros válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Probálom a lehető legegyszerübben irni.
a drótokon áram folyik, ezért az ellenálásán feszültség van a két vége között, Kedvezötlen esetben ezt maga az erősitő felerősiti és zavaró búgást, morgást , gerjedést okoz. Vagyis nem mindegy, hogy honan hová drótozunk.
Úgyszokták megoldani, hogy törekednek az egypontban földelésre, vagy a test vezetésre. Gyári készülékben útolag nehéz összehozni
Ha a végfok bemenetét ősszezárod akkor is búg ? Ha nem segithet a földágba a bemenetekné tesszel sorba 10-100Ohmos ellenálást
Ha sematikusan lerajzolod, hagy az öt "Erősáramú" + - 0
tápdrót, és a két hangszoró hogy van vezetve a végpanelról a pufferig, és az előfok honan kap áramot lehet hogy Te is meglátod a bibit.
Felrakod a képet, ha nem boldogulsz valaki biztos segit. Ha látom én is probálok
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Köszönöm ez kimerítette a kérdéshalmazaimat!
(#) dollerakos válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Köszi, utánanéztem, de szinte alig-alig találtam a Leach Amp-ről valamit, amelyből ki tudnék indulni, hogy valójában milyen is a hangja.. A Quad 405-ról viszont rengeteg mindenféle van, több variáció is. Gondolom, meg vagy vele elégedve, mert különben már lecserélted volna. Nekem van egy NAD 3020 A erősítőm, ez csak annyiban különbözik az eredeti 3020-tól, hogy van MC-bejárata is (olcsó játék). A NAD-nál hallottam már lényegesen jobb erősítőt is. A korabeli Hifi Magazin, mintha a NAD-ot hozta volna ki jobbnak a Quad 405 ellenében. (A phono-fokozatok engem nem érdekelnek) Neked mi a személyes tapasztalatod minderről? A Quad nem zajos? Milyen műv. erősítőd van az elején? Köszi.
(#) Ge Lee válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Válaszoltam a quadosba és most válaszolok ide is.
Elég sokat építettem belőle, nem mind lett hallgatással tesztelve. Az olcsó ic-k közül az LF356 jött be leginkább, OPA kinek-kinek ízlés szerint, tranyóknak szinte bármelyik BC jó, akár a 212 is. A végtranyót pedig meg kell hallgatni, összehasonlítani másikkal, nem mindig a drágább szólt szebben.
Azért szeretem az átkapcsolós tesztet mert ott rövid idő alatt kiderül sokminden, nem kell napokig hallgatózni. A kapcsolás egyébként nekem nem igazán tetszik, ezért építettem jónéhány különböző végfokot a QUAD leváltására (tranyóst, fetest, A osztályút, még a mostanában favorizáltak közül is néhányat JLH, canopus, Vf2 stb.), de még mindig a quadot hallgatom.
(#) hangszoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Egy vendégségbe nálam járt Quad engem is kiakasztott, olyan jól szólt. Planárral
Nagyon esetleges a hangjuk, a beépitett alkatrészek, a megcsinálás módjának függvényébe.
Quad fan se tudott egyformákat csinálni. Kettöt adott volna egy jobban sikeredettért, és még le is ment volna a világ végére érte
Mérgelödött, mert nem adták vissza Neki
A vevő nem volt hülye, és süket
(#) ibpeti válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ha összezárom a végfok bemenetét, ugyanugy búg. Viszont, ha a panelon rajta hagyom a bemeneti testet, és a jel szabadon van, akkor nem búg. Gondoltam rá kihajitom az egész panelt, de sajnos kell előerősitő az IC-hez, a laptop hangkártyája simán nem tudja eléggé meghajtani. Valami ötlet esetleg?
(#) hangszoros válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
"Ha összezárom a végfok bemenetét, ugyanugy búg."
Akkor visszont a nyák nem oké !
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Azt regéld el inkább milyen a hangja? Milyen hangsugárzót hajtol vele, milyen a tápja, milyen a mélye, magasa, közepe, ereje meg minden. :yes:

Nekem mostanra állt össze az alkatrészek zöme.
(#) ibpeti hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Újat kérdeznék, ez a 6383-as Videoton erősitő trafója elbirna 2db TDA7294-es végfokot? 35V + - . És hogy ezt a végfokot meglehet-e hajtani simán laptoppal, mert ezt az LM3886-ot istené nemlehet, meg búg is.
(#) martin96 válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Elbírja, de tegyél hozzá még egy kis pufferkondit.Nekem félig kibírta hajtani a hangkártyám azt a tda-t.
(#) hangszoros válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ha nem megfelelően rakod be a TDA-at úgyanúgy fog búgni !, Tehát nem lesszel elöbbre, csak szegényebb
Meg kell keresni az okot, aztán kicsit, váltotaztatni az LM erősitésén. Csak két ellenálás cseréje !
Én ezt csinálnám.
8 ohmra minden probléma nélkül jó a trafó
(#) szamóca válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ha teljesen ki szeretnéd vezérelni, akkor az IC 70W RMS teljesítményéhez >=190-200VA-es reduktort igényel a sztereó változat.
(#) fleta válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Tetszik ez az erősítő megépíteném én is. a nyáktervet hol lehet fellelni? a Tiéd olyan szép
(#) szamóca válasza fleta hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Köszi fleta!
párhozzászólással ezelőtt linkelték be a leírását.
szerk. Ja hogy a NYÁK! Basszus elértettem. Azt hapro alapú, csak én kissé módosítottam az alkatrészek méretein, és néhány vonalvezetésen, kitöltésen feliraton.

PA300 új.LAY
    
(#) fleta válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Igen megtaláltam de úgy látom a nyák fotóeljáráshoz való, igaz lehetne tükrözni, de jobb volna layout-ban.
Így eléggé körülményes vasaláshoz átalakítani, meg romlik is a minőség. De azért megpróbálom. Lényeg hogy méretarányos legyen
(#) fleta válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Köszi ez az!
Én is alakítok biztosan rajta.
(#) szamóca válasza fleta hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
De nem egy olcsó projekt!
Ennyiért már elvárható hogy jó legyen. Ez a legnagyobb erölködő beruházásom ezidáig.
(#) ibpeti válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Küldök képeket, rátudjatok lesni a végfokokra. Ha netán nem elég jók a képek, csinálok még.
(#) fleta válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Nekem nem lesz drága, trafót csinálok , sok mindenem van hozzá, végtranyókat kell csak vennem, meg apróságot. Ja meg reléket. az is van, de nem idevalók, hacsak át nem alakítom. kösz mégegyszer.
(#) szamóca válasza fleta hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Sok sikert trafóman!
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Á a legnagyobb beruházás , hisz a képen csak is minőségi alkatrészek láthatóak ebből a legkisebb mennyiség is a legdrágább!
Következő: »»   633 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem