Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 291
(#) Kotesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Kotesz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Köszi a felvilágosítást, valahogy átsiklottam felette.Bocsi
(#) Kotesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Bu808 helyet mit lehet még használni mert sehol sem találok.
(#) kadarist válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Elektronikai alkatrész-kereskedésben kapsz ilyen tranzisztort, vagy rendeld meg webes áruházból: BU808DFX
(#) Kotesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Nem kötekedésképpen, de ha jól látom ennek is 3A a bázisárama, ha jól olvastam az adatlapját.
(#) kadarist válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
A maximális bázisárama a 3A. Ez a tranzisztor 100 feletti áramerősítési tényezővel rendelkezik, úgyhogy tökéletes lenne a számodra.
(#) Kotesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Köszönöm válaszod nem akartam akadékoskodni,

Megrendeltem.
(#) Kotesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Míg meg nem érkezik a tranyó addig próbálkozok.
Megépítettem az alábbi kapcsolást próbanyákra.
A Bu szépen dolgozik, kapcsolgat de iszonyatosan melegszik.
Vajon mi lehet az oka.

vill.png
    
(#) kadarist válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Vedd ki az ellenállásokat és jó lesz. Vagy jobb.
(#) Kotesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
A 15 és 820 ohm-ra gondolsz?
Kivettem mindkettőt és elkezdett füstölni a bd675 és az eddig beállított intervallum hirtelen felgyorsult és szinte folyamatos az ív.
(#) dizi válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Hi
Amennyi időt bele ölsz egy olyan áramkör építésébe amiről később kiderül,hogy jó jó,de még sem, annyi idő alatt már rég össze dobtál volna két inverterest ami biztos hogy jó.
Csak az az ember vegődik ilyen típusú "villanypásztor" áramkör építésével aki még nem látott egy inverterest működés közben. :yes:
Ezzel a hozzászólással nem akarok senkit leminősíteni és megbántani csak a kész tényeket vázoltam.
(#) kadarist válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Most látom, hogy ez BD már önmagában is Darlington. Használj "sima" tranzisztort.
(#) Kotesz válasza dizi hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Csak azért vergődök mert nem értem, hogy miért melegszik.Mert ugye eddig azért melegedett mert a Bu-t nem tudja az 555 teljesen kinyitni.Most tettem elébe egy másik tranyót hogy biztosan kinyissa a Bu-t.És láss csodát piszkosul melegszik.

Te milyen inverterest javasolsz?
(#) Kotesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Köszönöm az info-t.
Máris kipróbálom.
(#) otto54 válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Hello!

A hiba oka lehet az is ha a BD675 nem teljesen zár le.
A BD675 báziskörébe R3-al sorba, nyitóirányba tegyél be egy 1N4148-at.
Lehet,hogy az NE555-öt "L" szintje túlságosan magas!
Egyébként mérted?

Üdv. Ottó
(#) dizi válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Én is meg építettem, de csak próba panelon össze dugdosva,de nem az igazi, nincs ereje. :guluszem1:
1, drága a Bu.
2,sokat fogyaszt.
3,nincs ereje.
4,sok energiát fűt el,ezért tovább nem vergődtem vele.
Itt a fórumon ha vissza lapozol találsz néhány inverteres kapcsolást. :yes:
Én már nem linkelem be,mert szerintem be van már vagy 10x.
(#) Kotesz válasza otto54 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Igen értem, amit irsz.
Kipóbálom és meglátjuk mi történik.
Köszi a választ.
(#) Kotesz válasza dizi hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Köszi.
Megnézem öket.
(#) batkamano válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szeva!
Ilyen 555-ös sz@rokkal ne foglalkozz,ezt én is megépítettem,sokat szívtam vele,forró volt ,mint a pokol.(fel is hagytam)
Volt egy jó 12V-os,de abban nem volt kraft.-szép szikra volt,csak nem nagy távra.
Most inverterest csináltam.....az már nagyon tetszik! Ajánlom neked is,találsz itt nagyon jókat!
(#) kadarist válasza batkamano hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Na jó, ezek persze, hogy nem komolyak, de tapasztalatszerzésre jók.
(#) batkamano válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
ez csak pénz és időpazarlás,tapasztalatszerzésnek meg ott a jól müködö,mit már dizi is említett.
(#) dizi válasza batkamano hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ja, és az egész deszkamodellben is 30 perc alatt elkészíthető.
(#) Kotesz hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Vettem a fáradságot és elolvastam a topikot.
Olvastam hogy uli pc táp trafójával oldotta meg az alábbi kapcsolást.
Kibányásztam 3db pctáp-ból,a trafót.
Minden összetartozó láb közt 0,3 Ohm-ot mutat a műszer.
Használhatóak ezek a trafók az inverterhez?
(#) erdgab válasza batkamano hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Engedelmeddel,csatlakoznék a véleményedhez és kicsit dizi szekerét is tolnám.Néhány hónapja építettem egy invertereset két példányban,beszámoltam akkor a T. fórumnak,mindkettő azóta éjjel nappal esőben stb. hibátlanul működik,azóta vad nem járt a kukoricásban,jó az a kapcsolás,most látom ismét itt a hivatkozás a szóban forgó kapcsolásra.Csak javasolni tudom másoknak is.
(#) kadarist válasza erdgab hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Csatlakozom! Én ugyan nem inverterrel építettem meg, hanem 2db 230/12V-os trafót fordítottam össze és hálózatról megy.
(#) dizi válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hi lehetséges hogy működik de akkor is tekerned kell,mert a pc táp impulzus trafók több tíz khz-en rezegnek és nem jön le róluk magas feszültség és egy inverteresnek ez az alapja,hogy közel 200 és 400 voltnyi feszültséget szaggat rá egy kondiról a gy trafóra és ekkor jelenik meg a MÉNKŰ.
Ennél a kapcsolásnál jóformán bármilyen hálózati trafót használhatsz csak az adatok megfeleljenek 6/230 vagy 9/230 a teljesítmény 3-és 6 watt körüli legyen lehet panel trafó vagy egy a nagyi rádiójából,csak mond meg neki,hogy ha közelebb rakja a fülét a karámvezetékhez akkor sem fogja hallani jobban a Kossuth rádiót.
Szerintem a pc trafót felejtsd el,ez egy annyira egyszerű kapcsolás kár mindenféle pc trafókkal bonyolítani,én is ehhez hasonló gépeket gyártok már vagy tíz éve.
(#) Kotesz válasza dizi hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Rendben.
Láttam képen hogy kisérleteztél nokia töltő trafójával,
ebből nekem kb 200db van.
Ezek 230/10 adnak le, próbaképpen beraktam a kapcsolásba.De felborította az impulzus sebességét.
Mint őrült felgyorsult az 555 inpulzusa, valószinüleg mert beterhelte a tápot.Hogyan orvosoljam?

Üdv.
Kotesz

HPIM6277.JPG
    
(#) uli válasza dizi hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Ezzel vitatkoznék. Nekem is PC tápról működik, és volt olyan, hogy 350 Vra töltöte fel a kondit.
(#) Kotesz válasza Kotesz hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
dizi szerinted jó lesz a nokia trafó?
(#) dizi válasza uli hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Hát igen nem mindegy,hogy pc táról vagy pc tápból, kitermelt trafó van alkalmazva az adott kapcsolásban és ne velem vitatkozz légyszi hanem akkor vázold fel,hogy mindenki meg értse.
Pc táp impulzus trafója átalakítás nélkül nem alkalmas ezen kapcsolás inverter körében.
Az addig ok,hogy egy pc táp 12 voltjáról képes üzemelni, de mi értelme mikor egy 300ma adapter képes ellátni megfelelő energiával a kapcsolást.
Következő: »»   77 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem