Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1036 / 3965
(#) Ballage válasza lono981 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Szia!

Szerintem megéri az árát. Majd akkor jössz rá, hogy milyen hasznos, amikor már megvan.

Üdv,
Ballage
(#) c27 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Szóval akkor vegyek hozzá egy kábelt?
(Én nem tudom hogy az most csak árnyékolt vagy más, de a magába az antennába csak bele kell csavarozni a kábelt. ) Az mit takar hogy illesztett? Megfelelő hossz az antenna és a kábel a rádióhoz van illesztve vagy mit? Mert elég régi a rádió kimondottan ehhez már nem fogok találni. Mit csináljak?
(#) proli007 válasza c27 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hello!
Nagyon egyszerű a képlet. Autórádióhoz, autórádió-antenna szükségeltetik, nem drótok.. ("Cipőt, a cipőboltban".. szólt a régi reklám.)
De azt tudni kell, hogy hangolni a rádió antennáját, csak a középhullámú vétel esetében volt lehetséges. Úgy hogy egy belső trimmer kondenzátorral, beállítottuk (kiegészítettük) az antennakábel kapacitását a vevő hangolásához, ha az eltért kissé a behangolásnál használt kapacitástól. Pont ebből az okból, hosszabb-rövidebb-más koaxiális kábelt használni nem célszerű, a jel veszteségével jár..
(Dobd ki azt a régi vacak rádiót ha nem érzékeny, és keress egy jobbat. Szerintem sok embernek van talonban ami működik és még nem dobta ki. Örül ha neked adhatja..)
üdv! proli007
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Még annyit a témához, hogy az antenna "talpát, ahová a kábel árnyékolása is megy, fémes összeköttetésbe kell hozni az autó fémtestével. Csak így lesz jól illesztett antennád és jó vételed.
(#) c27 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Helló.
Szerintem inkább antenna van rátötve mint drót, 40-50cm-re kihúzható antenna de felesleges kihúzni nem villámhárítót akarok rátenni, de mint mondtam a rádióhoz nem volt gyári kábel. (Az antenna is bolti.)
valószínűleg a vezeték hossza nem passzol a rádióhoz, de mint mondtam nem az a baj, hogy nem vesz semmit, hanem hogy egyik irányból jól szól másikból meg *** sajnos.
Hagyjam a fenébe?
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ezt még nem próbáltam ki, bár már gondoltam a tetőcsomagtartóhoz fogom kötni. Na majd délután kipróbálom.
(#) pucuka válasza c27 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Az autórádiódnak először asztalon kellene jól szólni, ahogy köbzoli írta, darab dróttal. Az antenna hangoló trimmernek, csak közép és hosszúhullámon van szerepe, de ezt csak a végleges helyén kell hangolni.
Az antennakábel nem koaxkábel, hanem egy kisveszteségű, kiskapacitású árnyékolt kábel, (a középső ere, a szigetelő dielektrikumban levő csőben futó cikk-cakkban hajtogatott vékony ér), ilyet előreszereltet 5 m -es hosszban lehet kapni, elvágni nem érdemes, mert elég nehéz a csatlakozót újraszerelni.
Az antenna még az URH FM sávban sincs hangolva, még ott is rövidebb a szükségesnél, de a tisztességes működéséhez szükség van a gk fémtestére. Ha csak odabuherálod a tetőcsomagtartóra, jelentős érzékenységromlással számolhatsz.
(#) c27 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Akkor most ha jól értem ki kéne próbálni egy darab dróttal a rádiót és úgy jól kéne szólnia? Bármilyen irányból?
A második dolog, hogy ha veszem egy 5m-es kábelt mindkét végén csatlakozó akkor azt hogy kötöm az antennához? (Vagy ezt úgy adják antennástól?)
A harmadik dolog amivel nem vagyok tisztában, hogy azt írtad ez az antenna fm sávhoz is rövidebb a kelleténél? Én más autókon sem látok 1m-es antennát még ez az 50cm (bár még nem mértem le előfordulhat hogy talán van 60cm is, de akkor is eléggé kilóg az autóról). Akkor valahogy nagyobb antennát kéne rá tenni vagy hogy? (Szerintem a rádióval nincs baj asztalon szól ha az antenna jó irányba mutat a szobámba a rádió is olyan ha elfordítom az antennát már elég rossz a vétel. Bár a fene se tudja autórádióknál mi a jó.)
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ilyen Bővebben: Link kábel van csak a másik vége van levágva és rákötve az antenára. Az baj?
(#) pucuka válasza c27 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
A használt autó antennáknak (már ha gyári) van speciális antenna csatlakozója. A hosszabbító kábelt ide kell bedugni, a másik végét a rádióba, Ha nem stimmel, van átalakító is, a régiről az újra. A felesleges kábelt feltekered, és eltejted. A gyári antennának sincs irányhatása, miért is lenne.
Az asztalon elég a darab drót, annak se nagyon van irányhatása, addíg kell hangolni, míg a maximális érzékenységet el nem éred. Ilyenkor már nem fogsz irányhatást tapasztalni. KH -n. és URH -n is lehet találni a sáv mindkét végén erős adókat, amire a hangolást el lehet végezni. De a hangolást nem a KF tekercsek hangolásával kezdjük!!
(#) pucuka válasza c27 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Eléggé baj.
De át kellene ballagnunk valamilyen antennás, vagy inkább autórádiós totyikba.
(#) c27 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
(#) dudzsi hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Mit jelent itt a dupla kacsacsör? "Rt << R2"
Köszi hello>>
(#) kadarist válasza dudzsi hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Rt sokkal kisebb, mint R2.
(#) dudzsi válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Oké köszi.
(#) gyalaj hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Az lenne a probléma hogy egy pici világítást akarok csinálni az asztalomra egy kínai biciklilámpáról,és a rajta lévő gumigombot mivel tudom helyettesíteni?
lent kép a nyákon lévő "gomb"ról

kapcsolo.jpg
    
(#) nikolatesla válasza gyalaj hozzászólására (») Nov 3, 2010 / 1
 
Veszel egy sima nyomó gobot és a két kivezetésre forrasztod aztán kész! Pl ilyennel
(#) gyalaj válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
huhu pont ilyent fogok este kiforrasztani egy régi lámpából de annak 4 lába van,meiket kössem be?
pont ilyen lex
http://www.hestore.hu/termek_10022461.html
(#) nikolatesla válasza gyalaj hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Műszerrel mérd ki mert én nem tudom pontosan de ha jól emlékszem egy-egy szélső az.
(#) R4v3n válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Értem, Köszönöm Szépen a Segítséget!
(#) peti13 hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy 74HC595 típusú shift regisztert (pontosabban nyolcat) kötöttem rá egy 16F628-ra. Ez eddig rendben is van, de ha be shiftelek egy adatot akkor 80 %-ban helytelenül megy bele. Kis időt hagyok két utasítás között. Vcc és MR a tápon, DS, ST_CP, SH_CP megy a picre egy 4.7K-s felhúzó ellenállással. ST_CP-ről egy 100nF kondi megy még a földre OE és GND -vel együtt. Esetleg a bekötéssel lehet a probléma? Előre is köszönöm. Üdv!
(#) tojci hozzászólása Nov 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam egy könyvben egy időzytőtt 555ös IC segitségével. egyetlen bibi van vele, h nincs ott mekkora az egész bekötés tápfesze. Ránézéésből meg tudná valaki mondani vagy esetleg saccolni?

Előre is köszi
(#) kadarist válasza tojci hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Szia!
Legyen például stabil 12V, és akkor egy 12V-os tekercsű miniatűr relét tud majd kapcsolni. Egy védődiódával azért illik kiegészíteni a kapcsolást.
(#) tojci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
köszi a választ. án probapanelen összeraktam a 7végén és rákötöttem egy 9V elemre, de nem müködött sajna, sőt a kis IC hirtelen felforrósodott...
(#) bbalazs_ válasza tojci hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Csak kivulallokent kerdezem: tud-e az 555 annyi aramot adni, ami kepes behuzni egy relet?
(#) tojci válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
hát ha benne va a rajzban akkor biztos... ugy olvastam, h max 200mA bir az 555ös IC a kimeneten...
(#) kadarist válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Max 200mA-t tud leadni az IC. Egy ilyet biztosan el tud kapcsolgatni, pláne, ha nem kell állandóan húzva tartania.
(#) tojci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
azzal az állandoval mennyire gondolsz max? meddig birhat meghuzva tartani egy hasonlo relét?
(#) kadarist válasza tojci hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Nagyon sokáig. Az a relé 150 mW-os behúzótekercsű, úgyhogy nem lesz vele gond hosszú távon sem.
(#) tojci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Oké Bocsi
Következő: »»   1036 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem