Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   638 / 2514
(#) neptunes4you válasza Krisztian1031 hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Mert TDA1554-esből már csináltál erősítőt? Ha igen hogy szólt?
(#) neptunes4you válasza semetka hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Nem hiszem, de ha meg is lehetne, horribilis torzítások árán, ha azonban tényleg nagyobb kimenő jel kell, használj LM1036-os előerősítőt, már sokszor bizonyított.
(#) petemazi válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Egy erősítésre beállított műveleti erősítő nem torzít, az adatlapjukban megtalálhatóak az adatok, de még a gagyi fajta is 0,01% környékén dolgozik. Bezzeg az LM1036...
(#) Mayan hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
A mai agymenésem, meg is csináltam, igen szépen szól. Lebegő tápos. Ez így olyan mintha a tápkondik egyben kimenő kondik is lennének. Trükkös dolog. Így nem kerülhet dc sem a kimenetre, sem a bemenetre. Jól látom ?
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nekem is valami hasonló a szivem csücske
A miértjére kellenne értekezni valami erősitő guruval Pl
highanddal.
De ugy eltünt
Egyébbként nem lebegő tápnak hivnám, inkább lebegő földnek.
Ha újra csinálnák végfokot ilyen irányba mozdulnák
(#) Mayan válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Én még csak ma próbáltam ki. Neked miért a szíved csücske ? És milyen formában ? Kapcsolást mutatsz ?
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Annyira nem vagyok spiler, hogy tudjam a magyarázatát. Ráérzés. Eddig még mindig bejött.
Az 1978-óta csinált végfokomnál is. Müszakilag szégyenlem, nem is csinálok már régóta, de ritkán van jobb. A 70-es években, is ráéreztem az AEC C21-re. Megérintett, és azt koppálgattam.
(#) Mayan válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Na akkor úgy kérdezem hogy valójában a kapcsolástechnika tetszik ebben, vagy a kapott hangzás ? Most hogy huzamosabban hallgatom, kicsit furi. Mintha a basszus a lebegő földdel együtt elhúzná a többi, finomabb hangot... de lehet csak beképzelem, mert fáradt vagyok...
(#) Action2K válasza Mayan hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nem, egyáltalán nem képzeled be, elhúzza. Az egész egy ingoványos kocsonyás lebegő izéhez fogható hangzást eredményez. Pláne, ha a két oldal között még elég nagy fáziseltérések is vannak a mély tartományban. Ez igencsak nagy torzítást eredményez, s nem csak a túlvezérlési , hanem a normál szinten is.
Egyszóval, akármennyire szívcsücski, de a hangja max szívinfarktus hatású.
(#) hangszoros válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nem lehet, hogy valami kivitelezési hiba ?
Az infraktust ne emlegesd, mert gyakorló vagyok 53%-a elhalt az enyémnek, nem tudom mennyi támadt fel az ősejtől ?
(#) gery1212 válasza Mayan hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Szia
Adatokat kérhetek a kapcsolásról?
Meg szeretném építeni egy szimpla tápos erősítőbe ami 42-50v-os , mert van komplementer párba TIP tranzisztoraim.
Elöre is köszönöm
(#) Action2K válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
"Megépítettem" az áramkört. A bemenetek szabályos szinuszt kapnak. De a kimenetek

kocsonya.JPG
    
(#) CHZ válasza Mayan hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Ezt a kapcsolás technikát alkalmazták az ORIONTON táskarádióban , és nem a minőség miatt .
(#) hangszoros válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nem értem, a korrekt leirást, mellékelt rajzot
Nekem továbbra is a lebegő földes elrendezés a szivem csücske. Van valami közmondásféle, miszerint a részletekben van az ördög elrejtve.
Alkalomadtán a TDA 7294-el csinálok egy probát.
Elképzelésem szerint lealáza a klaszikus alkalmazást, de a puding probája.......
(#) CHZ válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Érthető , nagy a keresztezési torzítás , nyug. áram 0 , kihagytad a diódákat . Miért ? Felesleges tudatosan rosszabbá tenni ...
(#) wizard3 hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Sziasztok srácok! El szeretném készíteni a létező legjobb hangú erősítőt, amit csak lehet építeni kimenőtrafó és végcsövek nélkül. Tehát valami nagyon "über" jó kellene már. Kinek mi vált be? Érdekelne nagyon is, hogy kinél mi a "világon legeslegjobb" most éppen? Kezdő annyira már nem vagyok. Tehát a "kezdd egy 2030A-val, mert az első erősítőd úgysem lesz a legjobb" válasz eléggé lehangolna. Már nem egy egzotikus gépet fabrikáltam, főleg sorozatgyártású (nagyon drága árkategóriás) kapcsolási rajzok alapján.
(#) Mayan válasza gery1212 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Meg ne építsd, nem jó ! Csak kipróbáltam, de nem jó.
(#) Mayan válasza wizard3 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Egyszer hallgass meg egy olyan erősítőt ami nincs visszacsatolva a hangsugárzótól. Lehet függővé válsz te is... tehát pl. egy cső vagy ic vagy tranyós cucc hajt meg egy egyszerű push-pull buffert, aminek alacsony a damping faktora. Az avatáromban láthatsz egy primitív buffert én AD712-vel hajtom és nekem most ez a csúcs.
(#) Mayan válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Ja... hát hová lettek a diódák belőle ? Így nem csoda. Mutasd úgy is hogy benne vannak a diódák.
(#) CIROKL válasza wizard3 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Kicsi ellent mond a a beírásod , ha te már gyártottál nem egy és nem kettő egzotikus gépet akkor miért szeretnél mástól olyat kérdezni hogy neki mi a legjobb ? Ezt nem gondolod komolyan te is tudod minden embernek más és más az ízlése ezért ami nekem a legjobb az neked lehet az a legrosszabb !
Így értelmét veszíti ez a kifejezés hogy a létező legjobb hangú erősítő , ha konkrét dolgot kérdeznél arra könnyebb lenne a válasz .
(#) lapose válasza Mayan hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Szia!

Működő dolog, hasonló elven működik a QSC és néhány Behringer erősítő is.

Szerk: Nem árt azért külön táp a két oldalnak..
(#) lapose válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Miért húzná el?
(#) lapose válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Ez egy kicsit csúsztatás!
Ez nem Mayan erősítője! Az övé B osztályú, a tiéd pedig durva C osztályú. Még szép, hogy ilyen a jelalakja.
(#) hangszoros válasza lapose hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Persze, hogy müködő, különben a koppáló bajnok a Behringer nem csinálná.
Arra azért kiváncsi lennék honan "gyüjtötte"
(#) hangszoros válasza wizard3 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Hello Wizard.
Csak nem a "Gyik" vagy ?
Ha igen örülök, hogy megint erösitővel foglalkozol. Tágithatnád a látómezönk
(#) Action2K válasza lapose hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
A diódákat sima védődiódáknak hittem, betettem, az átmeneti torzítás megszűnt. Aztán a 8 ohmos műterhelést kvázi valósra cseréltem, s a végeredmény itt látható. A két csatorna 60 ill. 100 Hz-et kap. Látszik az egymásra gyakorolt hatásuk. Külön tápon ez valószínű nem lenne.

kocsonya.JPG
    
(#) Krisztian1031 válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Szerintem szép, dinamikus, tiszta hangja van, az IC technológiához képest, és minimális alkatrészigény(!) Kezdőknek ideális... Lehetetlen elrontani.
Én még a 90-es évek végén építettem ebből 5.1-est, egy 8 m2-es szobába... Jó volt, szerettem... :yes:
De mondom, ez csak szubjektív vélemény.
Azért írtam, mert ha már IC-s technológiában gondolkodsz, ez jobb...
(#) kiszebra hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy VF3-as kapcsolásnak vagy egy TDA2030-nak van szebb hangja?
(#) Action2K válasza kiszebra hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Egy afrikai csaj szebb, vagy egy kínai?
(#) fleto4 válasza wizard3 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Symasym5? Suprasym néven is van valami variánsa


Ezt próbáltad esetleg? diyaudio.com-on az egyik legnépszerűbb.
Következő: »»   638 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem