Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Discolitez 32 Deluxe
 
Témaindító: Sly, idő: Szept 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 13
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Heló! Nem akarlak siettetni vagy ilyesmi csak úgy kérdezem, hogy körülbelül mennyi idő egy ilyen progit elkészíteni?
(#) Action2K válasza Jonny86 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Attól függ, hogy milyen sokat tudjon, milyen könnyű legyen a kezelés, s mennyi a szabadidőm.
Illetve, még meg kell építenem a teszteléshez az áramkört is.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Értem, köszi
(#) acdc hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Sziasztok!
építettem lpt-portra ellenállásokon keresztül 8 db ledet amit winamp-al szeretnék villogtatni, az áramkör működik is, csak nem tudom, hogy kell beállítani, hogy jó legyen...
Tudnátok ebben segíteni? (discolitez..)
(#) zenetom válasza acdc hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Hali!
Egy kis segítség: Bővebben: Link .
(#) _JANI_ válasza acdc hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Vagy egy másik.... Bővebben: Link
(#) acdc válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Hali!
köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, sikerült jól beállítani..
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Heló! Nem tudom mi a helyzet ezzel a programírásos dologgal amiről még annó januárban beszéltünk?
(#) Action2K válasza Jonny86 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Sajnos nagyon kevés volt a szabadidőm eddig, de remélhetőleg nemsokára behozhatom a lemaradásaimat.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
oké, rendben
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Helo. Szerintd idén lesz még valami abból, amiről beszéltünk?
(#) Action2K válasza Jonny86 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Igen. Kacsolási rajz kész, nyákterv kész. Már csak egy olcsó nyákkészítési hely kéne, mert ugye itt 24 darabról van szó. Jelenleg még nem álltam rá ilyen sorozatgyártásra, s nem itt kéne kipróbálni a technológiákat.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Hogyhogy 24 db-ra van szűkség?
(#) Action2K válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Az alap koncepció: Link. Egy modul kapcsolási rajza: Link
Persze, hogy most vissza kerestem, miről is beszéltünk, már értem, hogy miért lepődtél meg. Viszont, akkor lenne egy kérdésem: Csak maga a 32 LED kell, hogy valamilyen módon "villogjon", vagy minden egyes LED maga egy kimenetet is vezérel, amin normál fények lesznek? Pl.: égők, strobi, füstgép, futófény, mini robotlámpák, laser...
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Kérdésedre a válaszom, mind a 32 kimenetet szeretném külön-különvezérelni. Nekem ez a discolitez 4 ic-s panel meg van építve, plussz hozzá megcsináltam 4 panelt melyen egyenkét 8 csatorna van, amivel fényfűzéreket szeretnék vezérelni.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Ez a része működik is a winappal, de a winappal nem lehet olyan finoman az egyes hangmagasságokat beállítani egy-egy csatornához mint a light o rama softwarrel.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Nekem valami olyasmire lenne szűkségem mint ami a belinkelt videóban látható.
Pontosítom, a 32 csatornám fel lenne tűntetve egymás alatt.
Egy megnyitott mp3-as szám be lenne töltve hasonló módon mint a videón tized másodpercekre felbontva.
Én pedig ki tudnám választani, hogy mely másodpercekig/tizedmásodpercekig legyen aktív egy-egy csatorna, vagy több egyszerre a 32 közül.
Összesítve megoldhatónak találod-e a problémám, hogy a discolitez hardweréhez fabrikáljunk egy softwert?

Bővebben: Link
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Vagy még esetleg (lehet hülyeséget kérdezek), nem lehetne a light o rama softwerével valahogy összehozni a discolitez hardwerét?
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Heló! Nos szerinted az elképzelésből mi valósítható meg?
(#) Action2K válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nos, akkor amilyenre írom:
A 32 csatorna fel van sorolva egymás alatt, tized másodpercekre felbontva, egy megnyitott mp3-as (egyenlőre még csak wav) számmal szinkronizálva.

DL32.jpg
    
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Ez jónak tűnik! És akkor ez ha jól látom 1 sec az 10 db négyzet lesz, ami ki van jelölve az lesz aktív?
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Még egy kérdés ami a képen alul ki van jelölve 3*12-es sáv az mit jelöl? Egyszerre többet aktívvá lehet tenni? Mert az jó ötlet lenne, ha nem egyenként kellene bekattintgatni a négyzeteket ha egy helyen többre lenne szűkség.
(#) Action2K válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
igen, 1 sec az 10 db négyzet. A négyzetekben lévő körök az aktív cellák. A kijelöléssel az a tervem, hogy lehessen egyszerre több cellát aktíválni/deaktíválni, hogy ne kelljen egyenként végigklikkelgetni.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Oké köszi szépen!
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Esetleg még két funkciót tudnál tenni a programba?
Az egyik az lenne, hogy ahogy a zene halad ott alul a kereső sávban, egy függőleges vonal haladna vele együtt, a 32 csatorna sávjára merőlegesen, hogy pontosan lehessen látni minden sávban, hogy hányadik másodpercnél járunk.
A másik dolog pedig lehetne-e minden sávnak más színe, persze a szín csak az aktív négyzeteken látszódna?
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Heló!Akkor szerinted megoldható lenne még ez a két dolog?
(#) Action2K válasza Jonny86 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
A függőleges vonal valószínűleg igen, viszont a színezés ebben a verzióban biztos nem, a tábla felépítése, és a windows korlátai miatt.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Nem baj úgyis a függőleges vonal lenne a fontosabb.
(#) Jonny86 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Heló! Szerinted várhatóan mikor készülsz el a progival?
(#) snail hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Hátha valakit érdekel: Discolitez USB -> 8x220V full project
Következő: »»   10 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem