Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   203 / 442
(#) niedziela válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Szerencse hogy megértetted miről van szó
(#) tomsimatyi hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Üdv!
Lenne egy nagyon fontos kérésem,de előre is elnézést ha nem ide kellett volna írnom.
Van egy kapcsolási rajz amit át kellene tervezni úgy hogy a ledek is a nyákon legyen ,ne pedig külön.De ami a legfontosabb hogy a két ic és a diódák között kicsitt nagyobb legyen a hely.Megcsinálnám én is, de fogalmam sincs hogy hogyan kell használni az eagle-t.
Ha lenne valaki olyan rendes és megcsinálná vagy valahogy segítene benne annak nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm
róla lenne szó
(#) niedziela válasza tomsimatyi hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Ha már egyszer SP-ben meg van rajzolva, nem lenne egyszerűbb abban megcsinálni a változtatásokat ?
(#) tomsimatyi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Lehet egyszerübb volna,de nem tudom hogy hogyan kell.Most próbálgatom a progit.
(#) tomsimatyi válasza tomsimatyi hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Megpróbáltam kicsit odébb tenni a pontokat,hát mit mondjak elég ronda lett,de az a fő kérdés hogy ez így jó,működni fog??
Berakom az eredetit is meg amit én próbáltam.
A sima knight az amit én próbáltam.
(#) tomsimatyi válasza tomsimatyi hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Uhh lemaradt hogy ezt most tükröznöm kell vagy sem?
Honnan tudom , hogy mmitől kell tükrözni valamit??
(#) Tomi_Bp hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok! Kicsit elakadtam. Nem találom a libraries-ben a uFL csatlakozót. Merre keressem? Előre is köszi!
(#) ECL82 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok, megnéznétek, működöképes így?
S hogyan tudok nyákot készíteni?

proba.sch
    
(#) edison14 válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szerintem ez így is jó lenne.

proba.sch
    
(#) ECL82 válasza edison14 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
S hogyan kell ebből kiindulva nyáktervet készíteni a program segítségével?
(#) edison14 válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Felül van egy kis ikon. Azzal tudsz átkapcsolni a nyáktervezőre.

gomb.JPG
    
(#) Sendi válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Olyan ismerős! Mintha ezt már megcsináltattad volna velem privátban.
Tévedek?
(#) ECL82 válasza Sendi hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Igen én vagyok, miért?
(#) MolnarG válasza edison14 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szerintem meg nem! Kijavítottad a szépséghibákat és tettél helyette bele tervezési hibákát. És kijavítottad úgy, hogy nem mondtad el mit csináltál...

1. Valószínűleg nem véletlenül volt két-két pufferelkó párhuzamosan kötve.
2. A pufferelkók közös GND pontja nincs kapcsolatban a kimenet GND pontjával.

@ECL82
Amit másképp kell csinálnod: Az egyenirányító teljesen rosszul volt bekötve. Nem a Wire eszközzel kell összekötözgetni az alkatrészeket, hanem a Net-tel. Nagyon sok helyen fölöslegesen van csomópont (mellesleg ha a Net-et használod akkor magától rakja le a csomópontokat oda ahova szükséges). A Wirepad-ek mérete nagyon "soványka", én ide a legnagyobbakat választanám.

psu.png
    
(#) niedziela válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Biztos, hogy egy 20A-es graetz kell bele ?
(#) ECL82 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hú, nagyon köszönöm! Csak most ismerkedek a programmal saját szakállra.
A V+ és V- ágakon az a kis "nyíl" szerű dolog mi, s miért kell oda?
A graetz 35A-es, csak azért, hogy biztosan ne melegedjen!
(#) MolnarG válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
A nyilak a különböző potenciálokat jelölik. A supply alkatrészkönyvtárban találod őket (van +/- 5V, 12V, 24V stb). Ezeket a nyilakat arra használják, hogy ne kelljen minden tápfeszültséget igénylő alkatrészhez külön odakötni a tápot, hanem ezeket a nyilakat kötjük a megfelelő lábakhoz a program pedig ebből tudja, hogy közös potenciálon vannak. Pl. van a kapcsolásban 10 db logikai IC-d, mindegyik +5V-ról megy, a nyilakat használva nem kell mind a 10-hez odahúznod a tápot, hanem a kis nyilakat rakod a táplábakra. Így nem lesz pókháló a rajzból, átláthatóbb lesz. Ugyanúgy mint pl. a GND.

Egy példa rá itt vagy 8 féle potenciáljelölőt használtam, ezek nélkül igen csak kusza lenne a rajz.
(#) MolnarG válasza niedziela hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Első ránézésre erősítőtápnak néz ki, ott jó ha minél nagyobb...
(#) niedziela válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Na ja, csak 100W az erősítő, vagy 5W ?
Az nem mindegy
(#) ECL82 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Értem, így valóban megkönnyíti a munkát. Nyáktervezés funkcióban, a vezeték vastagságát, hol kell beállítani?
(#) speeedfire hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Üdv!

Nincs olyan funkció az eagle-ben, hogy automatikusan elrendezi az kijelölt alkatrészeket? Konkrétan 60 légvonalam van, amivel nemtudok mit kezdeni. Most rajzoltam át másodjára és semmi eredménye, az elsőnél csak 57 volt.
(#) niedziela válasza speeedfire hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Ezzel így semmire nem mész
(#) MolnarG válasza speeedfire hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Nincs! Minek? Azt ne várd, hogy a szoftver megcsinál mindent helyetted. Az alkatrészek logikus elrendezése jelent megoldást neked, és ahogy látom az autoroute is baromi rosszul dolgozik .
(#) speeedfire válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Értem, ezek szerint akkor dolgozni kell vele rendesen. Hát, remélem megtudom csinálni idővel. Próbáltam az alkatrészeket megfelelően felhelyezni, de mint a rajzos is látható nem nagyon jött össze.
(#) toreki válasza speeedfire hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Van egy hiba a panelon. Az X2 egyik lábát eleve nem lehet bahuzalozni, mert kint van a kereten kívül.

Próbáld ki ezt huzalozásra: www.freerouting.net Alkatrészeket ez sem pakol le, de jobb a huzalozója, mint az Eagle-é és ingyenes. Egy scriptet futtatva kapsz kimenetet az Eagle-ből, ami betöltesz a frreroute-ba. Ott futtatsz autoroute-ot, és az eredményt ki tudod menteni Eagle scriptként.
(#) lali252 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne hOGY annyira kacifántos a kapcsolási rajzom hOGY csak kétoldalú nyákra tudom megcsinálni. Kirajzolom az auto funkcióval nagyon jó minden csak nem tudom hOGY innen hOGY kell kinyomtatni hOGY jó legyen. A másik pedig hOGY a kapcsolási rajzon feltüntettem a +12V csatlakozást és egy bemenő érzékelő csatlakozóját, és a negatívokat ilyen fejreállított T betűvel mert abból nagyon sok van a rajzomba. Aki tud az legyen szíves minél előbb segítsen. Köszönöm!

Így olvasható is, nem csak érthető.
Frankye
(#) speeedfire válasza toreki hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Ezt kipróbálom majd, de előtte még szenvedek vele az eagle-ben, kell egy kis tapasztalatszerzés.
(#) zoli_varga hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Üdv!

Van olyan funkció amivel a panelt úgy tudom megcsinálni hogy a vezetők körül a GND legyen?
A sprint layoutban auto gnd nek nevezik tán?
Szóval jó volna ha az alkatrészek miatt nagyra készített panel nem enné meg a vaskloridot
valahogy így:Bővebben: Link
(#) Emberke válasza zoli_varga hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Hali!

Nekem is lenne egy pár gondom az Eagle progival.A sematikus panelen is és a nyáktervező panelen is rakosgatni kell a cuccokat?Lesz még kérdésem de egyenlőre csak ennyi!

Köszi!
(#) Emberke válasza Emberke hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Bár nekem már az is nagy segítség lenne ha valaki rakna fel egy nagyon egyszerű (bármi) projectet.Valamint ismét egy kérdés.Lehet hogy én vagyok hülye ehhez a programhoz,de van a ferde vonal amihez odaírja a program hogy vonal rajzolása. (a lábakat nem ezzel hanem a route paranccsal kell összekötni).De a route gomb nem csinál semmit a nyáktervezőben,csak hangot ad ki.Már a neten fellelhető összes információt kiveséztem de nem jövök rá a hiba okára.Én ezt az egyszerű kapcsolást próbálom vele kezdetként megcsinálni.Ha valaki rákukkantana az célravezető lenne.
Következő: »»   203 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem