Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 64
(#) laacika hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Sziasztok.
Ezt a routert megvehetem?Jó ez valamire?Bővebben: Link


Válaszokat nagyonszépen köszönöm.
(#) cua válasza laacika hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
valamire biztosan...
próbáld meg (pontosan) összeszedni a követelményeket és akkor könnyebb javasolni bármit is.
(#) herzsolt hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Kérdésem az, hogy adott két wifi-s router, egyik és másik szoba. Az egyike van net a másik egy printer szerver, de router is, és ahhoz csatlakozik egy gép.
Össze lehetne-e kötni úgy, hogy a másikon is legyen net, wifi-n keresztül az első routerről.
(#) zoli555 hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Linksys Wrt54gl routert szeretnék használni autóban.
Ennek a bemenete 12V/1A.
Szereztem egy adapter kábelt szivargyújtóhoz, 2A biztosító van benne, de még nem próbáltam ki.
Kárt tehetek így a routerben?
Elég védelem a biztosító, vagy kockáztatom az eszközt?

Zoli
(#) sprofan válasza zoli555 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Amikor jár a motor a generátor miatt nagyobb feszültség van a szivargyújtóban, amit lehet már nem díjazna a router...
(#) zoli555 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Na igen, pont ilyen infókra vadászom!
Nem értek hozzá és nem akarom megsütni a routert.

Amennyire után olvastam olvadó biztosító nem jó túlfesz ellen.

Bármilyen infónak örülnék, a cél az hogy wrt54gl 12V/1A szivargyújtóról vüzemeljen menet közben autóban.

B, tervként esetleg 230V inverter a veszteség ellenére és menjen gyári hálózati kábelről, csak nehogy meghaljon.
(#) kadarist válasza zoli555 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Szia!
Építs be egy ilyen low dropout szabályzót. Ez 13,5V feletti bemenőfeszültség mellett stabil12V-ot szolgáltat.
(#) zoli555 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Sajnos bármilyen beépítés meghaladja a technikai szintemet.

B tervként esetleg egy külön akkumulátorról menne. Szerintetek ha az akksin csak a router lenne, így is szükség lenne stabilizálásra?
(#) Panhard válasza zoli555 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nem úgy van, hogy a routerek bemenő feszültsége egyből egy 5V-os stabilizátor IC-re megy? Legalábbis amennyit láttam belülről, az mind így volt megoldva. Ha a tiéd is így van, akkor akár 8-20V is mehet rá. De ezt egy hozzáértővel nézesd meg, vagy fotózd le és tedd ide fel a képeket.
(#) Jackass hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldásához: Az asztali számítógépemen a net wifin keresztül volt megoldva egy ASUS WL-167g usb-s adapteren keresztül. Nemrégiben egy másik gépen próbáltam másik hálózattal használni a cuccost de nem sikerült beállítani a hálózatot pedig mindent úgy csináltam ahogy kell. Valamiért nem tudta megújítani az IP-címet és emiatt nem tudott csatlakozni a hálózathoz. Végül kábellel lett megoldva és azzal tökéletesen működött a dolog. Egyik ismerős laptopján ki lett próbálva és neki működött. Neki windows 7 van fent nekem xp. Nem tudom hogy ez beleszólhat e a dologba. Végülis eddig működött xp-n. Hazahoztam a sticket mert itthon volt rá szükség, de itthon is ugyanez lett a hiba. Egész eddig működött a rendszer de most valamiért nem akar. Lehet hogy utazás közben lelte valami? Semmi külsérelmi nyom nem látszik rajt. A gép felismeri elvileg működik de mégsem jó. Mitől lehet ez? Lehet hardweres hiba? Tudna valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm!
(#) herzsolt válasza Jackass hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Az eszköz a barátod laptojába be lett dugva, és feltelepítve, vagy az ő belső wifi-je lett használva?
(#) herzsolt válasza Jackass hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Még valamit, azt írtad, hogy másik hálózatban használtad, ott milyen wifi router volt? Találjoztam már olyannal, ahhol nem mindegy volt a usb-s wifi tipusa, de ez csak egyszer jött elő.
Hálózati beállítás jó a gépeden, nincs a fix ip beállítva?
Ez csak egy ötlet.
Ja és ha viszállítod az eredeti rendszert, amit az elején írtál, akkor minden megy rendesen?
(#) Jackass válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Üdv!

A span laptopjába amikor be lett dugva akkor a windows 7 felismerte és telepítette amit kellett önmagától és kész futott is. Természetesen a saját wifije a gépnek ki lett kapcsolva. A másik router jelének a fogadására is alkalmas a cuccos. Direkt olyat vettünk ami mindenkinek jó. A beállítások jók voltak. Nem volt fix ip ilyesmi. Tegnap megoldodott a probléma az itthoni gépen. Letöröltem az illesztőprogramot amit kaptam a stickhez hogy a windows(xp) ismerje fel és telepítse fel amit kell. Bejött
Nem értem teljesen hogy miért nem akar most jó lenni a gyári cd-vel nah de hát mindegy. Lényeg hogy működik.
Köszönöm a válaszokat és a segítő szándékot!
(#) herzsolt válasza Jackass hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Na ennek örülök , ez érdekes, mert a saját driver szokott jó lenni az eszközökhöz, dehát ez windoz (kiszámíthatatlan)
(#) laacika hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Szevasztok.
Lenne egy kérdésem remélem hamar megkapom rá a választ.
Van egy usb-s wifim amiről netezek de a következő mezőbe nem tudom hogy a nevek után mik azok a számok!vannak 6 osok és 9esek.
Mik ezek?

wifi.jpg
    
(#) gydanee válasza laacika hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hali!
Azok azt mutatják hogy melyik csatornán sugároz az adott eszköz.
(#) laacika hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
gydanee köszi a választ!!A NETSTUMBLEREN kivül van valami értelmes wifi jelerőség mérő??Ha jól emlékszem valami fekete hátterű progi is van csak nem találok rá!!
(#) gydanee válasza laacika hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Hát, én backtracket használok, bár az egy komplett operációs rendszer. Ott tudod megnézni konzolosan. De egy sima win7, vagy XP jelesősség mérő is megteszi.
(#) laacika hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Szevasztok,lenne egy kérdésem,mostanság mióta -10eket olvasok a hőmérőn azóta meg van lassulna a net!Lehet ezt betudni annak hogy egyszerűen hideg van?USB-s wifit használok parabola tányérral!

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) gydanee válasza laacika hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Van néhány évnyi tapasztalatom a Wifis hálózatokkal. Ennek ellenére is azt tudom mondani hogy ez egy jó kérdés. A csapadék, és a szél ronthat a jelszinten, az biztos. Talán a hó is befolyásolja, mint az eső. A hideg nem hiszem hogy befolyásolja magát a jelterjedést. Ezekkel az USB-s wifi-s csodákkal nemvolt még sok dolgom, de azt tudom hogy a routereknek van egy bizonyos hő tartománya, ahol lehet használni.
(#) laacika válasza gydanee hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nagyonszépen köszike a választ,neked mi a véleményed egy házi byquad antennáról?Érdemes lenne azért vennem egy wifis routert és kipróbálnom?
(#) laacika hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok,mégegy kérdésem lenne.Nekem a net parabola tányér+usb-s wifivel jön,a szomszédból.Na most az lenne a kérdésem hogy ha a garázsba is szeretnék netet egy kis gépre akkor plussz egy usb-s wifivel meg tudom ezt oldani?

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) djconquer1 hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok !
Adott egy TP-Link TL-WN422G USB Wifi adapter, 1 db hyperamp l24a-100 wifi erősitő és egy 17,5 dbi külső antenna.
A cél persze az "olcsó" internet a messzi távoli hálózatokról.

Kérdésem az, hogy szerintetek működőképes-e a dolog, és, hogy maximum milyen hosszúságú kábelekkel köthetem össze az eszközöket, esetleg, hogy milyen minőségű "wifi" (koax)kábelt használjak?

Falun lakom, nem magas a ház, talán előnyös lenne kéményre (ahol persze nem fől meg) vagy egész magasra felvinni az antennát? De oda meg hosszú kábel kellene.
(#) potyo válasza djconquer1 hozzászólására (») Dec 20, 2010 / 1
 
USB-s Wifi cuccok nem szoktak nagyon jók lenni, de persze lehet kivétel. De ilyen gyenge jelekhez nem ilyennel állnék neki.

Optikai rálátás mindenképpen kellene, ha távoli helyre akarsz kapcsolódni. Ezt úgy szokták csinálni, hogy pl. kéményre az antenna (nálam seprűnyélen volt kb. egy évig, aztán meg valami fémcsövön még egy darabig), tető alatt bent egy Access Point, és onnan meg már olyan hosszú UTP kábelt húzot, amilyet akarsz.
(#) valko2 válasza laacika hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
érdekes nekem pont fordítva, Edimax routerem van, illetve 2 házzal mellettem lévőnek van egy tplink routere. Nyáron a mobilommal nem tudtam fogni a wifi jelet (házsarka számítógépottvan) viszont télen,hidegben (most) siekerül fognom a jelét. Rácsatlakozni nem tudok, de fogom.
(#) verwolf9999 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Van egy wifi (tp-link 54mbs extended range , serial number:tl-wr542g , s/n 10767404952 ezek a feliratok vannak rajta)
routerem szeretném összekötni egy asztali géppel a másik szobában . A másik gépben pci-s wifi kártya van . Net és adat megosztásra is szeretném használni . Adatot lehetne megosztani ? De jó csak a net is . A gépeken Windows xp service pack 3 van .
(#) Kicsa hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki,TP Link router illetve wifi vevő beállításban?
Adott egy TP Link TL-741ND router,amihez kábellel kapcsolódik egy gép,illetve wifivel még kettő,az egyiknél TLWN721N-es usb-s vevővel (150 Mbps) illetve a másiknál is egy ilyen típusú vevő van,csak az 300 Mpps-el rendelkezik.

Amíg egy gép volt kábelen,egy a vevővel,addig minden jó volt,mostmár a két vevő összeütközik és mind a kettő gépen szakadozik az internet. Windows 7 alatt nincs semmi értelmes üzenet,Win Xp alatt pedig azt írja hogy a hálózati cím kiosztása nem sikerült. Valaki szájbarágósan le tudná nekem írni,hogy a routeren mit és hogyan kell beállítani? IP címeket kell kiosztani?Vagy valami hozzáférést állítani? Nem hinném hogy a probléma hardveres lenne,viszont elég idegesítő...
Köszönöm szépen előre is!
Kicsa
(#) koboraram1221 válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Be kell lépni a kezelő felületlen a böngészőbe ird be hogy 192.168.0.1 et ott a felhasználó név admin jelszó admin
és onnantól mondom tovább scak odáig juss el, ha nem lenne jo az ip cim akkor start->futtatás>cmd (erre üss egy entert) -> ide ird be hogy ipconfig és onnan másold ki.
üdv
(#) Kicsa válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Olyan 4 óra fele jutok oda ahoz a géphez,amin a beállítások el kellene végezni.
De akkor pontosan mit is kell csinálni? IP címmel kell valamit állítani vagy komolyabb dologról van szó szerinted?
Köszönöm szépen!
Kicsa
(#) Kicsa válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Beléptem a router menüjébe a 192.168.1.1 címmel. A wireless részben nézelődtem,van ott statisztika : most egy gép van rákapcsolódva. Kiírja ott a MAC címét...lehet hogy be kellene kapcsolni a Mac filtering opciót? És akkor gondolom mindkét gép MAC címét beírni a kivételek közé. Vagy nem ilyen egyszerű?

Köszönöm szépen!
Kicsa
Következő: »»   9 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem