Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CB rádió
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 16, 2006
Lapozás: OK   19 / 67
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Arra vannak magasabb épületek is.Ha minden megvan,küldj egy e-mailt a címemre és segítek felszerelni és behangolom.
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget! Igyekszem minél hamarabb összeszedni a cuccokat, jó lenne már rádiózni Ha minden meglesz akkor majd írok
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
OK! Ha rákattintasz a nevemre,ott a céges e-mail címem.
(#) fillér válasza picitomi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Szia
Nekem volt egy uniden-em de az am-fm usb-s volt,eléggé jól bírta a strapát ,annyi baja volt hogy a kocsiban érzékeny volt mindenre ami elektromosan működött,igy néha zajos volt .Szerelő szerint a benne lévő vmi szűrő cseréje megoldotta volna de nem foglalkoztam vele és úgy adtam el...szóval nekem összességében mint uniden nem volt vele bajom
(#) picitomi válasza fillér hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Köszönöm az infót, én stabil állomásként szeretném majd használni, remélem jól beválik. Azért mertem megvenni, mert úgy tudom a Presidenteket is az Uniden gyártotta, azokról meg csak jókat hallottam
(#) picitomi hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne még, hogy tápegységként használható e PC tápegység a rádiókhoz, ami stabil 12 voltot tud, vagy az kevés neki? És hány amper a minimum ami kell neki? Csak azért kérdezem ezt meg mert több eltérő véleményt is hallottam, és nekem még nincs tapasztalatom.
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia! A rádiódhoz egy 2 A -es tápegység bőven megfelel.A pc tápokat nem kimondottan vevőkészülékekhez tervezték,néha magas zajszintet produkálnak.Ide jobb egy sima áteresztős táp.A 12 v-os tápfesz már megfelelő,de ezek a kisebb mobil készülékek 13,8 - 14,4 V körül adják le a megfelelő teljesítményt.
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Uh. Akkor egy tápra is be kell ruháznom.
(#) tucsok válasza picitomi hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Javaslom a szombati andráshidai vagy a vasárnapi piaci bolhapiacot.
(#) picitomi válasza tucsok hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Köszi! Mindenképp megnézem.
(#) picitomi hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Sziasztok. Lenne egy-két kérdésem a végfokkal kapcsolatban. Tehát ha nincsen antenna csatlakoztatva a rádióra és adásra kapcsoljuk, akkor minden esetben teljesen tönkremegy a végfok, vagy azért egy kis strapát bírnak? A végfokjavítás tényleg olyan nehéz és drága mulatság? Ha csak áram alá helyezem a rádiót antenna nélkül, de nem kapcsolom adásra, az is árthat a végfoknak?
(#) erobi82 válasza picitomi hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Nembiztos, hogy tönkremegy, de ezzel nem szoktunk gyakorolni. Van hogy kibírja, van hogy nem. Volt már hogy az ft2800as rádiómat(URH 2m) antenna nélkül akartam használni, de miután nem indult az átjátszó ami van vagy 5km-re tőlem, kezdett gyanús lenni a dolog. Nem volt bedugva az antenna. Van olyan rádió amibe van SWR védelem, van amibe nincs. De mint mondtam ezt nem célszerű tesztelni.Egyébként épp egy villámcsapkodós nap után volt az eset, mert olyankor kitekerem a csatit.
A javítás? Hát régebbi készülékeknél az alkatrész beszerzés is nehézkes lehet, illetve Grant végfok tranyóról hallottam, hogy van hamisítvány is. A mondvacsinált szakemberekről nem is beszélve...
Ha csak antenna nélkül bekapcsolod a rádiót nem ártasz neki ha nem kapcsolsz adásra, de ha nincs antenna, szinte fölösleges bekapcsolni, úgyse hallasz semmit. De ha még nincs antennád, és hallgatózni akarsz egy szál vezetéket beledugsz, aztán lehet hogy hallasz forgalmazást
(#) picitomi válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ! Nem próbálkozom én sem, nem szeretném tönkre vágni a rádiót, ha már sikerült az elsőt beszerezni végre, remélem az előző tulaj sem ártott neki. Kezdő vagyok ugyan, de azért szorgalmasan olvasom a fórumot
(#) erobi82 válasza picitomi hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Azért ha majd antennád lesz azt nemárt beállítani,(SWR) mert az sem mindíg úgy jó ahogy kijön a boltból, de ha jól emlékszek a visszaolvasásból lesz majd aki segít.
(#) picitomi válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Igen szerencsére! Még egyszer köszi
(#) fillér hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Sziasztok! Ma elhallgatott a rádióm...nem kezdtem el nyomkodni a mikrofont,kiszálltam mi lehet az antennával hát lelazult a tartó csavar! Meghúzás után sem javult meg ! Adásra kapcsolva a mutató végállásba tér ki független attól h beszélek-e!...kinyírtam a végfokom?
(#) erobi82 válasza fillér hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Vételed sincs? Elvileg ha a végfok elment,a vevőnek még mennie kellene.
(#) fillér válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nincs teljes a csend
(#) erobi82 válasza fillér hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Milyen típusú a rádiód? Nekem volt egyszer egy Realistic, az ha nem volt rádugva a mikrofon akkor nem szólt a hangszóró sem. Igazából nemtudom ennek mi értelme de így működött. Esetleg nézd meg az is.Vagy próbálj meg rádugni egy külső hanszórót a hátsó Jack aljzatra.
(#) fillér válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
grant...igen ez is olyan h a miki nélkül nem szól...gondoltam is rá h lehet az okozza de a mutató végkitérése, és az swr maximum oda vissza ,igy gyanús h komoly a gond... irány a szervíz....
(#) erobi82 válasza fillér hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Akkor egy power mérő, meg egy lezáróellenállás megmondja a tutit.
(#) pucuka válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Annak az oka, hogy mikrofon nélkül nem megy, egyszerű. A mikrofonban van egy adás/vétel kapcsoló, ha ez nincs rádugva, a vevő sem kap tápot, mert az adásvétel kapcsoló nyugalmi érintkezője adja a tápot (akár közvetlenül, akár közvetve) a vevőnek, a munkaérintkezője pedig benyomáskor az adónak. Adáskor a vevőt süketíteni kell, mert a bemenetére jutó jel (simplex, egyfrekvenciás) a vevőt károsíthatja, és belső zavarokat okozhat.
(#) fillér válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Oké ez világos h miki nélkül nem megy de ez most mikrofonnal is csendes.Megnéztem power mérővel megy ki energy...akkor talán lehet a mikrofon a hibás? de pedig a tx/rx led nem jelzi hogy a mikrofonom adásban maradt volna...meg nem is volt benyomva vétel közben jött a hiba és az antenna nem volt letestelve...vagy ez nem függ össze?
(#) picitomi hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Sziasztok! Tudnátok mondani valakit Zalaegerszeg környékén aki CB rádiók szervízelésével foglalkozik? Szeretném beméretni a rádiómat, csak a biztonság kedvéért
(#) forest78 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
sziasztok!
ma végre újra üzembe helyeztem egy stalker IX-et!
kb 8-10 éve használtam utoljára CB-t, nagyon jó érzés volt ma az első forgalmazás!
ha esetleg valakinek van egy fölös stalkrt májkija, örömmel átvenném, természetesen értékegyeztetéssel!
(#) 7-ördög hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy starlker Ix-esem,és a következő jelenséget produkálja:
-Usb módban nagyon vékony a hangom,szinte érthetetlen amit mondok,és van egy recsegő,sistergős alapzaja.És ugyan ez LSB- MÓDBAN IS.

- am-módban teljesen tiszta az adás,a hangom tökéletesen lehet hallani,mintha telefonba beszélnék.

Szerintetek mi lehet a baja?
Ha tudtok légyszi segítsetek.
Köszi!
(#) pucuka válasza 7-ördög hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ha Te hallod a veled beszélő hangját magas hangszínnel, akkor van egy Clarifier nevű gomb, azzal kell normál hangszínt beállítani, ha nem lehet, vagy a Te hangodat hallják mások magas hangszínezettel, akkor a frekvenciát kell pontosan, műszerrel beállítani. Otthon műszerek, hozzáértés nélkül ne tekergess semmit, vidd szakemberhez.
(#) 7-ördög válasza pucuka hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
SZia! engem hallanak mások magas hangszínnel,de ahogy az elöbb írtam, csak USB-LSB módban.
Kipróbáltuk AM-en és ott tökéletes a hang.
(#) pucuka válasza 7-ördög hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Akkor szerviz. AM/FM -ben nincs nagy jelentősége kis frekvencia eltérésnek, de SSB (USB/LSB) üzemmódban már 100 Hz is jelentős hangszín módosulást okoz.
(#) 7-ördög válasza pucuka hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Köszi! akkor viszem a szakihoz,remélem ő majd belövi nekem jól.
már nagyon régóta nem volt használva,legalább át is nézetem.
Köszi a gyors segítséget!
minden jót!
7-ördög :kalap:
Következő: »»   19 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem