Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   95 / 211
(#) szuperman hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
Helló mindenki!

Lenne egy kérdésem. Ebben a kapcsolásban: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/148/pickit2_w_klon_sch.gif
az aux kimenet mire szolgál?

Előre is köszi a választ!
(#) Hp41C válasza szuperman hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!

A PICkit2 kezelő programja az AUX vonalat az alábbi célokra használja:
- Programozó: Az alacsony feszültségű programozáshoz a PGM jel vezérlésére,
- Logic tool: Digitális jel kiadása / fogadása,
- Logic Analizer: A három mintavételezett csatorna egyike. Ezen a csatornán nincs lehúzó ellenállás, nagyobb impedanciás (nyitott kollektoros / nyelőelektródás) jelek vizsgálatára is alkalmas.
(#) szuperman válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szóval ,ha jól értem a programozáshoz nem kell? Vagy egyáltalán ezt hova kössem a fogadó áramkörön?
(#) watt válasza szuperman hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Jól érted, a normál programozáshoz nem kell. De javaslom nézd meg a PICKit2 doksiját, még rajz is van benne, vagy nézz fel az oldalamra, ott is van leírás az ICSP-ről!
(#) szuperman válasza watt hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
De ezzel nincs semmi gondom ,tudom ,h azzal az ICSP kimenettel lehet programozni a cél áramkört ,de a hatodik AUX nevü kábel mi a csuda?
(#) watt válasza szuperman hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
De hiszen Hp41C tökéletesen leírta mi az és mire való. Az ICSP megnézését azért ajánlottam, mert igazság szerint abban nem is nagyon van AUX láb, legalább is én nem teszem rá a nyákjaimra, miután LVP módban nem programozok szinte soha.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Egy-két dolog lemaradt:
-LVP: A PICKit2 Readme.txt állományából:
Idézet:
„-----------------------------------------------------------------
Release notes V2.60.00
-----------------------------------------------------------------
New Features:
-------------
> Low Voltage Programming mode support
Low voltage programming mode (LVP) is now supported for all PICkit 2 supported devices which feature this option. Refer to the device datasheet and programming specification for information on the LVP programming mode.
LVP programming mode is enabled by the menu
"Tools > User LVP Program Entry"
This can only be enabled in Manual Device Select mode. When enabled, the text "LVP" in red will appear above the Device select combo-box. For devices using the PGM pin in LVP mode, PICkit 2 ICSP connector pin 6 AUX must be connected to the device PGM pin.

NOTE: LVP mode may only be used with devices that *already* have the LVP configuration bit enabled. Blank devices always have the LVP bit enabled.

NOTE: For PIC24F--KA-- devices, this option becomes
"Tools > Use High Voltage Program Entry"
This mode MUST be used with PIC24F--KA-- devices that have the
MCLR pin disabled (used as IO) or PICkit 2 will not be able to detect or program the device.”


- A PICKit2 -vel nem csak pic kontrollerek programozhatók, hanem EEPromok is. A I2C, SPI, 1-wire, Microwire felületű eszközök is. Ezek kezelésénél is szükség van az AUX kimenetre. Bővebben a PICKit2 Readme.txt állományában...

- AVR és más SPI felületű eszköz is programozhatók a PICKit2 felhasználásával.

Valahogy megint azt érzem, hogy 2 ellenállás és egy tranzisztor elhagyásával tovább csökkenni készül az eszköz képessége... Nem éri meg, egy későbbi időpontban az a funkció fog hiányozni, amit lehagytunk a panel tervezésénél...
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Arra gondolsz, hogy megint készül egy klón? Kicsit már feleslegesnek érzem, de hát mindegy is, belefér az univerzumba...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia! Igen!! AVR is programozható vele állítólag! Van is két doplerem ami kész van de szerintem a programozásával van baj na majd a PICKIT2 megoldja ezt is! Soha nem programoztam AVR-t de egyenlőre nem is hiányzik
(#) bencsati válasza patexati hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Viszont én nagyon örülök ennek a (számomra) friss információnak, körül is járom a tudományt!

Mondjuk örülök, ha egyszer normálisan tudok majd PIC-et programozni, nem mélyednék bele komolyabban az AVR -ekbe is. Sok kapcsolás van viszont ami érdekelne, és AVR a lelke...
(#) dB_Thunder válasza bencsati hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Ha már belemélyedtél a Pic progizásba nem lesz túl nehéz avr-t hozzátanulni, de akár párhuzamosan is tanulhatod!
A másik hogy avrt páhuzamos porton keresztül, 4db párszáz ohmos ellenállás beiktatásával is lehet programozni. (legalább is az én avr dopperembe lévő mega8at úgy programoztam fel)
(#) watt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
A PIC-et pedig kettőről...
(#) shield hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok a PIC témában. Annyira kezdő, hogy most fogom majd megépíteni az első PIC kütyümet, ami egy égető lesz. Kezdésnek végig olvastam az egész topikot, mind a 96 oldalt. Begyűjtöttem rajzokat, leírásokat, adatlapokat stb... Szilva és Vatt mester oldalait is tanulmányoztam, ami igen tetszett.
Persze Hp41C nagymesterről sem felejtkeztem el. A pl. a "Furatszerelt PICKit2 Klón" cikke nagyon csábító. :yes:
A cikkel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy több képpel szemléletesebbé lehetne tenni. Szerintem még egy oldalon lehetne jó minőségű képekkel illusztrálni.
Remélem nem bántó a megjegyzésem. Azért én gyűjtöttem be képeket azoktól akik ezt a kapcsolást építették meg.
Tapasztaltam, hogy nagyon segítő kész a közösség, örülök hogy közétek tartozhatok.
(#) watt válasza shield hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Szia!
Érdemes még olvasgatni, nézelődni, pl. - Itt - .
A PK2 jó választás, legyen az bármelyik klón, amire a választásod esik. Azt gondolom, már tudod, hogy a megépítéséhez egy már működő égető kell, vagy meg kell kérj valakit, aki beégeti neked.
Jó tanulást, sok sikert!
(#) szuperman válasza watt hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Köszi a linket ,meg a biztatást
(#) Norberto hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Csak egy kis érdekesség. 4 különböző tekerccsel mértem a Vpp hullámosságát.

DSCF2250.JPG => 220 uH, ellenállás kivitel

Kép: Hivatkozás

DSCF2274.JPG => 220 uH, SMD kivitel

Kép: Hivatkozás

DSCF2262.JPG => 680 uH, ellenállás kivitel

DSCF2271.JPG => 470 uH, ellenállás kivitel
(#) watt válasza Norberto hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Köszi, hasznos infók! 470uH-től már jónak tűnik! Ha nincs 680uH, jó lehet a kettő közötti bármelyik. Érdekes, hogy a freki is megváltozik a túllövések nagysága miatt!
(#) Hp41C hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Megérkeztek a ChipC@d -hoz a 18F2550 I/SP kontrollerek - sajnos az I/SO még nem kapható.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
És igen dél előtt még nem volt
(#) pinternorbert82 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Sziasztok ,még uj vagyok és szeretnék épiteni egy pk2-t csak nem tudom ki tudná felprogramozni az ict nekem ? Tud valaki segiteni e téren?
(#) cNobody válasza pinternorbert82 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Én éppen tudnék segíteni, csak hát Szentesi vagyok. Nem éppen a legközelebb lakok hozzád.
Vagy építesz egy LPT-s égetőt. párszáz pénzből megvan, aztán azzal felprogramozod az pk2-t. Én is így csináltam.
Melyik klónt szeretnéd megépíteni?
(#) pinternorbert82 válasza cNobody hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
A szilva féle PicKit2 clon-t szeretném megépiteni adapterrel. Csináltam egy lpt-s égetőt csak még a 16f628a-ba sem tudok égetni hex-e teszek majd fel róla képet hátha találsz rajta valami hibát. Amugy az ic teszt lement fel is ismerte de vissza olvasáskor csak az üres ic volt , ja és winpic800-al csináltam a plc.mechatronik oldalról az lptset
(#) cNobody válasza pinternorbert82 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
A winPIC800 meg a társaik sajnos már a mai alaplapokba integrált LPT vezérlővel nem működnek megfelelően. Időzítési problémák miatt.
Próbáld meg ezzel a programmal. Esetleg ezzel az égetővel.
Mindkettőt Watt fórumtárs tervezte/készítette. A programban kijavítva a időzítési problémákat.

Nekem ezekkel elsőre sikeres volt a PK2 felprogramozása.
Nem tudom azzal az égetővel amit építettél kompatibilis-e Watt programja. De ha LPT-s akkor nagy valószínűséggel igen. Linkeld be és majd meglátjuk.

Ha meg minden kötél szakad, és nem találsz közelebbi delikvenst, akkor postán megoldhatjuk a felprogramozást.
(#) pinternorbert82 válasza cNobody hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Felteszem a képet az én égetömröl.
(#) shield válasza pinternorbert82 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Én is most fogom megépíteni az első égetőmet és ezzel a kütyüvel fogom felprogramozni a 2550-et.Bővebben: Link
Azt hiszem ez igen egyszerű, ott van a program is.
És ez tényleg pár száz forintba kerül.

Fox Delta-s adaptert csinálod meg?
(#) pinternorbert82 válasza shield hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Igen azt szeretném, de még az elején vagyok a pic-eknek és sok segitségre lessz szükségem azt hiszem ezzel kapcsolatban
(#) cNobody válasza pinternorbert82 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Az adaptereknek semmi értelme sincs. De kinek a pap kinek a papné.

Ha egy programot elkezdesz fejleszteni, számtalanszor újra kell programozni a PIC-et, és mindannyiszor kivenni a foglalatból és átrakni az adapter foglalatába, majd vissza, hááát nem éppen kényelmes dolog. Nem beszélve arról hogy előbb, utóbb le fogod törni valamelyik lábat.

Erre találták ki az ICSP-t: Bővebben: Link

Ez csak 5 darab tüske, amit a panelen el kell helyezni, és erre mehet a PK2. De olvasd el a linkelt oldalt, érdemes.
(#) shield válasza pinternorbert82 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Hogy tetszik ez a kezdő programozó a 18F2550-hez?
Most csináltam meg az egyoldalas paneljét.

Hááát...segítségre nekem is szükségem lesz.
NYÁK-t melyik módszerrel csinálod?
(#) shield válasza cNobody hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Megleszek elégedve ha a kész programokat betudom égetni azokba a cuccokba amit megakarok csinálni.
Vannak nálam jóval okosabbak akik megírják a programokat én pedig igyekszem felhasználni.
Legalább 20 éve már IC kiszedővel szedem ki az IC-ket sértetlenül. 50 kiszedésnél sem lenne gond. Nemrég hallottam a fiamtól, hogy a fősulin csavarhúzóval szedik ki.
Ez szomorú.
(#) pinternorbert82 válasza shield hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Én nyákot vagy münyomoval vagy prees peel foliával de az utobbi kicsit huzós . Jó ez a programozo csak nyák tervet nem tudok leszedni róla csinálni meg még kezdő vagyok és biztosra akarok menni hamár ennyit bajlodok vele
Következő: »»   95 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem