Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   89 / 254
(#) hapro válasza pucuka hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Akkor itt tekinthetjük úgy, hogy a rács egyezik az anóddal?
Azaz a rácsot és az anódot ebben az esetben mindig össze kell kötni? Éppen azzal az anóddal amelyik szegmenst ki akarom jeleztetni? Azaz a rácsnak szinte folyamatos feszültséget kell kapjon? Leszámítva azt a néhány pillanatot amikor éppen vált a számjegy kijelzés.
(#) hapro válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Nem az a kép egyáltalán nem kijelző csövet ábrázol.
(#) (Felhasználó 20218) válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Pontosan! A legelső linkelt képeden is ezt mutatja a kapcsrajz.
(#) hapro válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Akkor nem mondom, hogy tökéletesen értem, de a kérdésemmel már tisztában vagyok.
köszi
(#) (Felhasználó 20218) válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Egészségedre!
(#) pucuka válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Igen, rácsáramos üzemmódban, de lehet kissebb is, lényeg, hogy ne legyen az anódáram a max -nál nagyobb. De -3 V al le is zárhatod a csövet, ez úgy jön ki a rajz szerint, hogy a katód (fűtés egyik eldala) meg van emelve a födhöz képest, és ha a rácsot meghajtó tranzisztort lezárod, sötét lessz a cső, bármi kerül az anódjára. (a határadatokon bellül) Így lehet több digitet (csövez) multiplexelni.
(#) hapro válasza pucuka hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Na most viszel be a málnásba...
Mi az a rácsáramos üzemmód?
A csatolt kapcsoláshoz kell tudnom mi az a rácsáramos üzemmód?
Ebbe szeretném betenni az említett CD8035e csövet.
A második mondatot jelenleg egy az egyben nem értem...miért jó az, ha lezárom "-3V-al" a csövet?
És miért jó az, ha a sötét lesz a cső ha a "rácsot meghajtó tranzisztort lezárom"?

És akkor ezek szerint ez a csatolt kapcsolási rajz sem jó így ahogy van, mert be kell tenni minden szegmenshez egy egy tranzisztort? Valahogy úgy, hogy a bázisát hajtom a PIC-ről egy egy ellenálláson keresztül, és az emitter-kollektor körből kapcsolom a csőre a feszültséget? Hasonlóan mint egy sima egy csöves Nixie óránál.

schematic.gif
    
(#) pucuka válasza hapro hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Csatoltál egy adatlapot a csövedről. A most csatolt rajzodat át kell alakítanod a csőnek megfelelően. Az nem volt világos, hogy ez csak 1 digites, vagy négy, lehet, hogy 1 digites, és a Led -ek mutatják, hogy éppen melyik digit a kijelzett érték. A meghajtást a szkennelt könyv oldalán található módon lell megtenned. Az anódokra a tápot szegmensekként külön tranzisztorral kell kapcsolni, azt nem tudom, hogy mikor kell aktívnak lenni, a pic lába mikor alacsony, meglehetlehet fázist kell fordítani egy inverterrel, vagy a programmot átírni, (csak azért mert a pic lábára nem kötheted a 24 V -ot), hogy a pozitív legyen aktív. Ebben az estben rácsot egy a pozitív táp, és a föld közé kötött potméterrel szabályzhatod (fényerő). A fűtést elintézheted egy a táp és a fűtés egyik vége között soros ellenállással, pláne ha 5 V is van, A fűtés másik vége föld.
Ha a csőnél egy katódhoz képest pozítív elektróda van, azon áram folyik. ez a rácsáramos üzemmód, és ez is gyorsítja az elektronokat, nagyobb a becsapódás energiája, jobban világít. De a megengedett rácsáramot nem lépheted túl, ami a könyvben van. Nem ismertem a kapcsolásodat, nem tdtam, hogy egyetlen cső van, így nincs szükség multplexelésre. 4, vagy több cső esetén már szükséges. Az ehhez szükséges jeleket a Led ek meghajtásáról veheted le, csövenként 1 tranzisztorral mehajtva a rácsot, ahogy a könyvben van, és a szegmens anódokaz összekötheted mind a négy csőnél.
(#) hapro válasza pucuka hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Köszönöm. Ezt átrágom és alszok rá egyet.
(#) sooty hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Novemberi (Október végi) csendélet Mule v2.-vel :
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia!
Nézz át ide: egy pillanatra, itt már megy a Mule2 hétszegmenses ledkijelzőkkel, de még csak a próbaverzió szintjén.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Jól átvariáltad, de igazából nem lep meg... Ez olyan mint a pinball clock elektronikája megtoldva a teljesítmény elemekkel. Nemsokára a nixis is itt lesz, csak még egy két finomítást kell rajta eszközölni, végső tesztelés folyamatban...mint tudod.
(#) kisgeri hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyban elkezdtem a 6 csöves mindent-bele óra nyáktervét csinálni. Egész jól halad a dolog amikor van rá időm, próbálom a lehető legjobban összehozni. Pár kérdés van, ami nekem nem egészen világos, de szükséges a tervezéshez:
- Milyen célt szolgál az LM2941-es IC ill. ennek a JP1 jumpere?
- Az RTC résznél mire jó a JP2 jumper? volt szó DS32KHZ RTC-ről is, ha ennek a kiválasztása, akkor hogyan oldanátok meg a kapcsolást, mivel az utóbbi 16 lábú, a rajzban levő PCF8583 meg 8 lábú?
- Szintén az RTC-ben C24 trimmernek kb. mi az értéke?
- S1, S2, S3, S4 gombok közül melyik mit szolgál?
- ha jól látom, JP3 csak árammérési céllal van beiktatva, ebben erősítsetek meg!
Előre is köszönöm a válaszokat, remélem mielőbb sikerül megrajzolnom!
(#) kisgeri válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
No ne haragudjatok, kicsit sikerült megkavarnom a dolgokat, mert nekem nem a legfrissebb rajz volt kinyomtatva. Akkor a legfrissebb rajzra vonatkoztatva a kérdéseimet:
- Milyen célt szolgál az LM2941-es IC ill. ennek a JP2 jumpere?
- Az RTC-nél csak a C27 trimmerre vagyok kíváncsi.
- Az S1-S4 gombok közül melyik mi?
- Valamint itt már JP1 néven szereplő jumper az ugye csak árammérési céllal van?
Bocs az előbbi kavarásért, és mégegyszer köszi a válaszaitokat!
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Üdv! Az RTC-nél a trimmer értéke ha jól gondolom 3-35pF fóliakondenzátor. (ha nem majd úgy is kijavítanak a kollégák, a Mule v2-ben ilyen van)
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Szia!
- LM2941 -nél levő jumper bemérési céllal van beletervezve. A tápfeszültség értékét előbb kell a +5V-ra beállítani, aztán zárni, nehogy a 74141 -esek túlfeszültséget kapjanak.
- RTC trimmerével lehet az általa számolt idő órajelének frekvenciáját állítani.
- Mivel a program még nincs kész, a gombok kiosztása még nem volt meghatározva.
- JP1 az anódfeszültségnél bemérési és árammérési célokat szolgál.
(#) MolnarG válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Az LM2941-essel kapcsolgathatjuk a tápot a meghajtó IC-knek, pl. pir szenzorral együtt használva, ha nincs mozgás lekapcsolja a meghajtókat és vele együtt a csöveket.
(#) kisgeri válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Köszönöm mindenki válaszát, halad a rajz.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Sziasztok ,tegnap kaptam 2 darab Z568M csövecskét de sajnos annyira karistos volt a piros máz hogy kénytelen voltam lemosni róla , nekem így is nagyon tetszetős!
Mind kettő ettől függetlenül szépen néz ki meg még rádásul működik is szépen , attól függetlenül hogy használtnak tűnnek .
Bővebben: Link
(#) kisgeri válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nekem is tetszenek a piros bevonat nélkül! Létezik gyárilag is így, de olyanhoz még nem sikerült hozzájutnom. Ha lenne karcos csövem, arról én is szívfájdalom nélkül lemosnám a bevonatot. Csak egy tipp: kipróbálnám, hogy az átlátszó csövekkel hogy nézne ki feketére festett házzal. Szerintem nagyon vad lenne. Persze így se kutya!
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A nixiestriptease nagyon erotikus... Es egy kép a maruszja nixicsövekről... Próbáljuk ki feketére festett csövekkel is...
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia!
Én láttam olyan ”maruszja” figurákat, ahol egymásba lehetett rakni a kisebbet a nagyobba, és így tovább. Ha ezekkel a gyönyörű nixie csövekkel ezt meg tudnád csinálni, hát nem is tudom, nagyon érdekes látvány lenne, ahogy a kis számok nőnének egyre nagyobbra, még nagyobbra… ez volna az igazi nixie-effekt.
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Laci, kétcsöves Z5680M órában nem gondolkozol ha már úgyis kettő "pirostalanított" csöved van?
Biztos találnál valakit aki megírja hozzá a progit
A matt fekete doboz szerintem is jó ötlet, sőt még valami füstüveg mögött is jól mutatnának a kövér karakterek ...szerintem :yes:
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
He netán valaki irna rá nekem programot akkor én tudod megépítem, egész jó ötlet !
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ezeken jót derültem!
(#) nevem hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Hello megszállottak!

Ma részem volt egy csodában! Élőben láthattam ezeket a gyönyörűségeket. Soha nem voltak használatban, tartalékként raktározták a komplett kijelzőt.

Gondoltam megosztom veletek az élményt, legalább 2D -ben.
(#) kisgeri válasza nevem hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Nem kicsit irigyellek a látottakért! Meg sem merem kérdezni hol láttad... Egy álom ami a képeken van. Hátha egyszer teljesül majd!
(#) CIROKL válasza nevem hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Hát ja erre csak azt lehet mondani ez sokunk számára csak álom az ilyen ritkaság és egy vagyont érő cső, de ha olyan álom mint nekem a Z568M akkor az gyorsan teljesül , még egy fél éve nem is gondoltam hogy valaha lesz olyan csövem most meg már hirtelen az 1 árvához jött még 2 darab igaz ezek csupaszok de ettől függetlenül szépek .
(#) nevem válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Egyik jóbarátom/kollegám kapta ajándékba egy raktárostól kb 2 éve. Egy daru mérlegének a kijelzőjéhez volt tartalék alkatrész.Olvasgattam a topikot (mert hogy szeretnék egy nixie órát építeni) és így került szóba.
A hely ahol ilyen szépeket lehet látni: Ózd
(#) rockersrac válasza nevem hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szép!
Következő: »»   89 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem