Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Propeller Clock
Sziasztok! ITT egy német oldal a 2010 Augusztus 3 bejegyzésnél mi leírja nagy vonalakban az adatátvitel.. Ott kétirányú.
Hello!
Legyen szíves valaki tegyen már fel 16f84-es távirányítóhoz működő assembly programot és a hozzá tartozó beégetendő hex fájlt. Tudom hogy a fórum elején van program de az c-ben van, nekem pedig a asm kellene. köszi
Szia!
Neked az "eredeti" cikkben leírt változat kellene. Íme: (Az újabb távirányítóhoz /RC5x/, a továbfejlesztett változatok Hp41C nevéhez füződnek, azokat itt a fájlmellékletekben tudod megkeresni.)
Szia!
Még egyszer - Nincs belőle asm forrás, a program C -ben íródott. Azért nem ilyen rossz a helyzet, a program rövid és mások már írtak disassembler-t a 16F sorozatú pic-ekhez. Ha a hex -et visszafordítod vele, akkor ez jön létre...
Oké köszi mostmár fogtam.
Olvasom a propeller forráskódját és nem tudok rájönni hogy miért 120-nak kell eltelnie hogy váltson a másodperc számlálója? Miért nem lehet mondjuk 100-al számolni? Mi alapján jön ki ez a 120?
Szia!
Mivel a kört 120 pozícóra osztja fel a program, és egy percben 60 másodperc van, ha fél másodpercenként számol egyet, akkor a szamlálás 120 -ig megy, a másodperc mutató minden pozíción végigmegy, szépen egyesével. Egyetlen hátránya van, a kiíratásnál a felmásodperceket osztani kell 2-vel, de ezt egy rrf utasítás megtudja oldani.
Sziasztok!
A 886 propelleren a DATA-hoz tartozó rugós érintkezőt ugye nem kell bekötni, mintha azt olvastam volna a fórumon, hogy még nincs funkciója. Csak a föld és az áram kell ugye?
Hello
A 886 prop-ba a fórumban leirtak alapján én egy alacsony, de nem smd 20MHz kvarcot tettem. Így milyen trimmer kondit javasoltok? Az eredeti 7,5-30 vagy van még itthon 3-10, 5,5-20 is. Azt hiszem patexati te foglalkoztál ezzel.
Szia! A 20MHz kvarcnak nincs timmerje! Az az RTC kvarcnál van..
Szia!
2 db 22pF kerámia kondenzátor kell neki...
Akkor a timmerkondi nem is kell, vagy mellé még két 22pF kondi?Bár az ugy sok lenne?
Ja bocs még egy kérdés: A BAL helyre beforrasztottam a 10K ellenállást, a JOBB helyre nem kell egyátkötéses 0K-s?
Szia!
-Elsőre ne tegyél trimmert a 20MHz quartz -hoz, csak az RTC-hez. - A Bal/Jobb ellenállások csak akkor kapnak szerepet, ha úgy fordítjuk a programot. Feltételes fordítással lehetőség van arra, hogy a kontroller a forgásirányt a Calibration jel szintjéből állítsa be. A táp megérkezése után a szintet beolvassa, eltárolja, ezután kimenetté teszi a lábat, megjelenik rajta a 2.5kHz-es négyszög jel. Azért vannak az ellenállások, mert a kimenet nem köthető tápra vagy földre, csak az egyiket kell beforrasztani - értéke legyen nagyobb, mint 4.7k - avagy egyiket sem. Az utóbbi esetben a feltételes fordítási konstansok között kell választani, azerint, hogy merre forog a motor. A lehetőséget azoknak csináltam, akik sokféle motort próbálgatnak - így nem kell minduntalan újraprogramozni a kontrollert.
Hogyan lehet a hex állományt feltételesen hex állománnyá lefordítani?
Sziasztok! ITT egy óra (igaz ez AVR) de a menürendszere nagyon jó! Ha valaki kedvet kap hozzá ,hogy ilyet programoz annak jó egy mintának..
Szia!
Idézet: „Hogyan lehet a hex állományt feltételesen hex állománnyá lefordítani?” Nem egészen erről van szó... A forrásból történő fordítást többféle képen is lehet befolyásolni. - Definíciókkal, makrokkal: pl:
Ekkor a Calibration kimenetet a makró megváltoztatásával egyszerűen át lehet tenni más portra. - Feltételes fordítási direktívákkal:
Itt attól függően, hogy egy szimbólum definiált vagy nem definiált más kódrészletet fordítunk le.
Itt pedig hibajelzéssel leállítjuk a fordítást, ha bizonyos feltételek fellépnek - esetünkben több változót foglaltunk, mint amennyire lehetőségünk van.
Itt pedig azt vizsgáljuk, hogy milyen kontroller típust állítottak be a felhasználói felületen, ennek megfelelő include állománt töltünk be. - Továbbá, a fordító már a fordítás idejében elvégezhet műveleteket a paraméterek függvényében, az eredmény kerül a lefordított állományba.
Köszi a kimerítő választ, de én inkább arra akartam utalni, hogy kinek van asm kódja? Amivel azt fordítgatsz, amit akarsz. Mivel a mezítlábas (mint én) forumozó nem rendelkezik asm kóddal, nem bírjuk lefordítani feltételes opciókkal (sem) a forráskódot.
:kalap:
[OFF]Aki valóban meg is építette és nem itt kötözködik azok rendelkeznek a megfelelő asm állományokkal,akinek meg nincs mibe beletenni minek! Jó lenne ha nem állandóan másokat szólnál itt le a fórumon és tennéd a gennyes megjegyzéseidet..[OFF]
Szia!
Még mielőtt más támadás ér... - A makró forrása: Gonosan ügyeltem arra, hogy a fenti hozzászólásomban az eredeti (azaz a cikknál található Soubry Henk féle) programból vegyem, amit mindenki le tud tölteni - Tehát Neked is rendelkezésedre áll. Személy szerint ezeket a makrókat nem szeretm, mert a nyomkövetésnél a szimbólum kiértékelése nem működik, ha a kurzorral ráállunk... - A feltételes fordítási lehetőségek példái: Itt is különös gonddal, azokból a forrásaimból vettem, amit már feltöltöttem, ahogy az a pic típusoknál is látható. Ezek is hozzáférhetők Neked is. Továbbá nem csak a 16F886 rotornál lehetséges a forgásirányt a Calibration láb szintjável meghatározni, hanem a 16F648A rotorét is, ami szintén publikus. Az átírt, átdolgozott, más kontrollerre átfordított forrásokról a szerzőjének van joga eldönteni, hogy mikor hozza (mekkora) nyilvánosságra...
Szia Hp41C.
Sikerült visszakeresnem amit a led fényerejének beállításáról mondtál: Az eredeti kapcsolásban a tranzisztorok vezérelhető áramgenerátorok. Ha a kimenet alacsony, az áram ki van kapcsolva, ha magas, akkor (5-0,7)/ Re, ahol az Re az emitter és a föld közötti ellenállás értéke. Ez az áram folyik át a LED-eken. (Ha a bázisban is megvan a 10k, akkor a feszültség egz kicsit alacsonyabb lesz.) 4.3/100 = 43mA. Egy pont az idő 120 -ad részében villan fel (közelítőleg). Ha az áramot is 120-ad részére viszed a kisérletezéskor, közel azt a fényerőt kapod, amit majd a forgás közben. Ehhez az a kérdésem, hogy a ledek 5V-ot kapnak? Mert van egy 15V-os zéner dióda is a kapcsolásban ami szintél a ledekhez megy. Már csak azért kérdezem mert akkor nem 5V-tal kell megnézni a ledek fényerejét. (De lehet csak én néztem el.)
Szia C27!
Visszakerestem a Capstan motorjaim meghajtó áramköreinek bekötését, de csak ezt az egy Sony CXA1251-el szerelt motort találtam. Ennél nem volt különösebb probléma a beindításával, csak a logikai szinteket kellett helyretenni. (Az áramkör már tartalmazta a szükséges beállító ellenállásokat is.) Propellerek hajtásánál csak demonstrációs célokra felelt meg az igen erős, sajátos motorzaja miatt.
Szia!
A 15V csak a három sorbakapcsolt kék vagy fehér led miatt kell. A feszültségnek a három led nyitófeszültségénél minimum 5V-tal magasabbnak kell lennie. Miután a tranzisztorok - ahogy írod - vezérelt áramgenerátorok, a led-ek fényereje nem függ a led-ek tápfeszültségétől (persze, ha elegendően nagy ahhoz, hogy a led világítson). Figyelem: az áttervezett, fényerő állítós verziókra a fentiek nem igazak. Azokban a tranzisztotok földelt emitteres kapcsolásban dolgoznak, a led-ek áramkorlátozó tranzisztorokat kaptak, az áramukat (a fényerőt) a led-ek tápfeszültségének állításával szabályozzuk.
Helló.
Értem, hát nem tudom mennyire hasonlít a cxa8005as-re, de adatlapot megint nehéz találni hozzá. Megpróbálkozom a hétvégén a beindításával, de akkor gondolom a szokásos 5v és 12v kell neki. (Amúgy a motorzaj legtöbbször a csapágyazás hibája, érdemes perselyt vagy csapágyat cserélni ha van, esetleg bár én még nem láttam olyat amelyiknél szükséges volt, de le lehet lakkozni a tekercset. Más nem szokott zajongani, max még a vasmag.)
Tehát akkor a fényerő tesztnél rákapcsolok a ledekre egyenként 5V-ot és megfelelő ellenállás beállításával megmérem az áramot. És a megfelelő ellenállás 120-ad része elvileg azt adja forgás közbe, mint a méréskor az eredeti ellenállás. (Magyarul beállítom a nekem tetsző fényerőt egy lednél és annak az ellenállás értékének veszem a 120-adát. A kérdés hogy akkor jó az 5V pl: 3 ceruzaelem ~4.5V)
Szia!
Adatlapot én sem találtam, de a már annyiszor leírt módszerek alkalmazásával nemigen lesz gond a beidítással. (Nem kell 5V, csak a DC 7-13.6V feszültség a működtetéséhez.)
Szia!
Egy feszültségmérő jó lenne, az elem feszültsége nem lesz a névleges, a led nyitófeszültsége függ a színétől. Mérd meg az ellenálláson eső feszültséget, számítsd ki az áramot, számold ki a rotornál levő feszültségre mekkora ellenállás kell. Ennek vedd a 120-ad részét. Mivel a terhelés miatt az emitter pont feszültsége kis mértékben változhat, a kiszámolt érték körüli ellenállásokat próbálj. A rotorba nem kell a pic, egy kimenetét húzd fel tápra, kapcsold be a forgást és a trafót. A valóságban láthatod a fényerőt. (A pontok fényereje ennek a fényerőnek az 5/8 -ada lesz.)
Helló.
De a capsan motorhoz nem 5V és 12V kell (csak ritkán nem kell az 5v ref fesz.)? (Aszem a videomotorokhoz kell csak 12V)
A ledek zöld színű nagy fényerejű ledek (ha nem lesznek jók akkor diffúz ledek lesznek), de a rotornál most akkor mennyivel számoljak? Minden led külön 5V? Mármint ha egyessével akarom nézni a ledeket akkor elvileg a rotoron 5V-ot kap 1 led nem?
Vagy akkor úgy is meg lehet nem ha fixen minden ledet bekapcsolok vagy mondjuk csoportokba és forgás közbe megnézem, de akkor a fényerő 5/8-ad lesz? Vagy mi lenne ha a ferrit magos trafót (videomotor esetében) a primert váltó áramra kötöm akkor nem is kell forgatni a motort és ki lehet mérni az áramokat és a fényerőt csak akkor a forgás közbeni áram 1/120-a az állóhoz képest??? (12V váltó az jó nem a ferritmagos trafó primerjére?) |
Bejelentkezés
Hirdetés |