Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Sziasztok lehet hogy egy buta kérdést kérdezek de nem vagyok benne biztos hogy működik ez a kapcsoló.Egyik képen sima helyzetben van ez szerintem biztos a másik képen be rajzoltam fekete vonallal a bekapcsolt állapotot,de ez csak én szerintem van így vagy tényleg így működik ez a kapcsoló?Ahova nincs kötve semmi ott is át van kötve esetleg ezt is tudja valaki még hogy ez mért van?Amúgy ez egy tórzító kapcsoló kapcsolásból mentettem ki a lehetséges hogy ahoz is fogom használni de sajnos nem tudom a képet nagyobba csinálni sima képnézővel rá lehet nagyítani és akkor jobban látszik.Válaszotokat előre is köszönöm.
Szia!
Lehetne látni az egész képet, mert így nehéz eldönteni, hogy ki kivel van.
Oké.Erről van szó az egyik a sima a másik átkötve ha kihagyom a kapcsolót és átkötöm ahogy a képen látszik úgy is kell neki müködni?
Na jó, hát ha nincs normális rajz, akkor marad a találgatás. Erre nem mondok semmit. Átláthatatlan térbeli rajz, ahol nem tudjuk, hogy a kapcsoló érintkezői hogy vannak. Rendes kapcsolási rajz nincs?
Őszintén meg mondom nem igazán van de van egy link ahol találtam ezt az egészet tudom hogy nem erre gondoltál nézd meg a linket talán többre megyünk vele. Bővebben: Link
Szia! Ez amikor be van kapcsolva összeköti a sárgát és a zöldet , meg a kéket és a világos kékes nem tudom milyen színt. Amikor átkapcsolod akkor az átkötésen keresztül összeköti a kéket és a sárgát.
Sikerült Juan Carlos Noguera oldalán keresztül eljutni a eredeti alkatrészlistához. Itt szerepel a kapcsoló típusa. Így már könnyű volt megtalálni a bekötést.
Nagyon szépen köszönöm.Még annyit hogy a lista igaz nem írja de mivel Ac128 nem kapni de szerencsémre van itthon Ac132 amit már szintén nem kapni szerinted az is jó bele?Sajnos nem vagyok olyan profi hogy mind a kető adatlapja szerint megtudnám nézni hogy ez is jó.
Az csak egy sima két áramkörös váltó kapcsoló!
Mellékelem a kapcsoló állapotait. ( Amíg rajzolgattam kadarist be előzött. )
Köszönöm neked is. És neked is , bodnar00 .
A 132-es teljesítményerősítőbe való, de szerintem jó lesz oda. Gyere el, adok egy marék germániumtranyót.
Köszi bárcsak lenne lehetőségem el menni.
Hello.Tranzisztorral lehet olyat csinálni hogy 12V-ot adok a kapcsolásnak és a kimeneten a 12V 4-5Hz-en jelenik meg?
Csáo még egy dologban dologban szeretném segítségeteket kérni ugyan arról a rajzról van szó az egyik jack dugó sztereó de én oda is monot szeretnék bekötni akkor hogyan kell bekötni?
A kondik feszültségének megválasztásában mennyire kell pontosanak lenni? Úgy értem, hogy ha a táp amit pufferelni akarok 40V-os akkor 63V-os kondi jó lesz hozzá?
A 40Vhoz elég a 63V kondi.Nekem is így van az erősítő tápban.
Sziasztok!
Amatőr kapcsolások integrált áramkörökkel c. könyvet sikerült beszereznem. :yes: Aki ismeri annak mi a véleménye erről a műről?
Az egy olyan Jack-megoldás, hogy az elem felől jövő negatív ágat nem engedi tovább az áramkör felé, ha nincs beledugva a dugó. Tehát olyan, mint egy kapcsoló.
Sziasztok!
Ez egy interaktív led panel kezdeti kapcs. rajza a rajzon egy műv. erősítő van, ami 4-4 ledet kapcsol az 1-1 infra led segítségével, a plusz 4 led folyamatosan világít. A kérdésem az lenne, hogy: 1. hogyan kell módosítani a kapcs rajzot, hogy a ledek elhalványodva aludjanak ki. 2. hova kell kötni a 5V tápot? ITT egy link a működésről
Értem akkor nyugodtan bedughatom a gitárom mono dugóját és akkor kap csak negatívot ha jól értem.A lábak fel vannak feliratozva hogy tip ring meg sleeve azt nem tudom hogy kössem be az ajzatott arra gondolog hogy a dugó első fele legyen a pozítív jel vagy a hosszabik?
A + tápot az LM324 VCC 4-es lábára mig a GND-t a 11-es lábra (illetve a GND-vel jelölt) helyekre kell kötni.
Köszönöm a gyors válaszodat, Felmerült még pár kérdésem.
A sprintlayout programmal próbáltam meg nyák-ot tervezni, de sajnos a ledek közös (föld jelnek tűnő) végét nem tudom hova kell kötni. Ebben tudsz segíteni, illetve ha van olyan program, vagy tanulmány, doksi, ahol egy létező kapcs rajzból, hogyan kell nyákot készíteni azt vki belinkelné? Azt nagyon megköszönném A másik kérdésem a még megválaszolatlanon túl, hogy egy led lábait, hogyan tudom megkülönböztetni? Melyik a kis háromszög jel és melyik a vonalat jelképező láb? Nagyon köszönöm a segítségeteket. Üdv: andorattack
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/elektronikai_alapkapcsol...k.html
amúgy a nyíl az a pozotív
Sziasztok!
Néztem a rendőrségi villogót és nagyon megtetszett, de az IC-t kel programozni? vagy csak megveszem berakom és kész?
Melyik kapcsolást nézted? Vagy legalább az IC típusa?
Hello!
- A földelési jellel ellátott összes pont, mind összekötött. Csak azért jelölik így, hogy ne legyen kusza a rajz, a hosszú földhálózattól. Plusz, nem kell a vezetéket végig követni, és a végén meglátjuk, hogy ez a GND. Ez mint látható a rajzon azonos a GND (grund) pont-tal. - A Led (és egyéb) diódáknak anódjuk és katódjuk van. Az anód, az áramköri rajzon a nyíl. A katód, a merőleges vonal. (A jelölés abból származhat, hogy valaha tűs diódák voltak, ahol egy felforrasztott germánium lapocskára egy rigós tű vége érintkezett. Ezt modellezhették le a rajzzal. A Led felépítése is hasonló kialakítású.) A Led-en a két elektródát általában úgy jelölik, hogy a hengeres alakú tokot lelapolják az egyik kivezetés mellett. Ez a katód jelölése. De a dióda hosszabbik láb lába, az anód. (Sima diódánál egy szélesebb vonallal jelölik a katód lábat.) - Gyanítom ilyen doksi nincs. A nyomtatott áramkör tervezésnek számtalan kritériuma lehet. De alapfeltétel, hogy az áramköri rajzon összekötött pontoknak, a nyákon is összekötöttnek kell lenni. Egy -egy ilyen csomópontot hálózatnak lehet nevezni, és jobb programban összekötési lista is készül belőle. Ez alapján meg tudja mondani a program, hogy minden láb a megfelelő helyre van-e bekötve, vagy nem. Pont ebből az okból az áramköri elemeknek sorszámuk is van (pld. R1 C1 D1..), ellentétben az általad feltett rajzzal. Mert így még hivatkozni sem lehet egyes alkatrészekre. üdv! proli007
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy 6db nagy fényerejű LED-es lámpához milyen áramforrás lenne a legjobb mondjuk 2db vagy 4 db ceruzaelem ?
Illetve a LED-eket sorba vagy párhuzamosan kell kötni?
Szép estét!
Van ugye ez a két egyszerű kapcsolás:1. és 2..Mármost,az áramkörök meg vannak építve,működnek rendesen.Adódott,hogy megkérdezték hogyan működnek, ám nem tudtam rá komplett választ adni.Ebben kérném segítségeteket,egy pontos(abb) magyarázat képében! Köszönettel:Máté. [OFF]U.I.:A segítőnek járna a húsz pontocska.
Szia!
Olvasd el ezt: Bővebben: Link Az astabil multivibrátor látványos szimulációja: Bővebben: Link. Ha az egérrel "ráállsz" valamelyik alkatrészre, akkor kiírja az ott átfolyó áramot meg még egy csomó más paramétert is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |