Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FreeStyler interfész
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kemenygolya hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Sziasztok
Használok egy FreeStyler nevű DMX eszközt. Segítségével számítógéppel tudok vezérelni szinte majdnem minden DMX-es eszközt. Szeretnék egy külső interfészt, amivel tudnám állítani a programban lévő potméterek helyzetét, esetleg nyomógombokat belerakni. Található hozzá ilyen külső vezérlő pult de az nagyon drága.
Szeretnék ötleteket kérni, hogyan is lehetne hozzá kezdeni.
(#) simib válasza kemenygolya hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Ez a téma engem is érdekelne!

Én valamilyen midi vezérlőre gondolnék első körben, van is itt egy cikk a Hobbielektronikán az ilyen vezérlők építéséről, ha nem csal az emlékezetem.
Kérdés az hogy milyen kivitelű legyen...
(#) simib hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Van itt egy egyszerűbb változat: Bővebben: Link

Vagy itt van az az oldal, amit az egyik midivezérlésről szóló cikkben is meg lehet találni: Bővebben: Link
Ezzel gyakorlatilag bármilyen vezérlőt létre lehet hozni, csak a kivitelezés a kérdés.
(#) kemenygolya válasza simib hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
erre gondoltam én is, hogy midi rendszerrel. Csak az a baj hogy rá tudom-e programozni a programhoz...
meg hogy állítom be hogy melyik gomb, vagy potméter mit csinálna?
(#) simib válasza kemenygolya hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Igen, rá lehet programozni. Gyakorlatilag úgy működik mint pl a billentyűzetnél: kiválasztod a listából a funkciót amit szeretnél vezérelni és megnyomod azt a gombot amit hozzá szeretnél rendelni.

Szerintem a MidiBox-os megoldás lenne a legjobb, a nyomógombokra és a potikra lenne szükségünk. Azt a két adaptert kellene megcsinálni hozzá meg az alap-egységet. Ezek elrendezése pedig már csak a fantázián illetve a saját elvárásainkhoz való igazításon múlik.
(#) kemenygolya válasza simib hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
alap egység alatt mit értesz?
(#) simib válasza kemenygolya hozzászólására (») Dec 8, 2010 / 4
 
Ha megnézed a weboldalt akkor a hardverplatformoknál megtalálod a PIC based Core -t na az az alapegység. Az az egész "lelke".

Erre lehet rákapcsolni a különböző részegységeket (gombok, potik, LCD, SD, stb.). A Freestyler vezérléséhez legfontosabbak a gombok és a potik, ha azok működnek utánna már lehet bővíteni ledekkel és egyebekkel.

Jó lenne valakit találni, aki esetleg már közelebbről is ismerkedett ezzel a rendszerrel, de az oldalon leírtak alapján annyira nem nagy ördöngősség létrehozni egy ilyet.
(#) kemenygolya válasza simib hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Hát reméljük
Azt hiszem én most átnyálazom az egészet és akkor ha te benne vagy, akkor lássunk hozzá
(#) kemenygolya válasza simib hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Nos átolvasgattam az egészet amennyire értette.
Azt mondtad hogy ez az egész lelke. Hogyan kapcsolódik több eszköz ehhez?
pl potik, gombok stb...
illetve meg lehet-e csinálni a led-es visszajelzést?
(#) simib válasza kemenygolya hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
A többi egységet a panelen található tüskesorokon keresztül lehet rákapcsolni. Ezeket szintén meg lehet találni az oldalon (pl. AIN, DIN). Az egész dolog modulárisan épül fel, tehát később is lehet bővíteni.

Led-es visszajelzést is lehet vele csinálni, viszont azt nem tudom, hogy a Freestyler-ben van-e ilyen funkció.
(#) kemenygolya válasza simib hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Mármint mire gondolsz?
Én arra gondoltam hogy egy robotlámpán pl csinálnék x gombot, és felé egy ledet raknék. az mutatná hogy épp milyen ábra aktív, vagy ugyan ezt a színekkel
(#) zoli_varga hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Hali!

A freestyler program csak DMX 512 szabványon kommunikál az eszközökkel. Tehát mindenféleképpen kell szerezned egy olyan dmx adót ami a számítógép jeleit a megfelelő jelekké alakítja.
Ez lehet LPT (nyomtató) portos
vagy usb felületen csatlakozó eszköz.
Sajnos mindenféleképpen kell mikrovezérlő mert a kommunikáció megköveteli a nagyon pontos időzítést.
(#) simib válasza zoli_varga hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Zoli!
Félreérted a kérdést!
Ebben a témában nem az eszközök vezérlését szeretnénk megoldani, hanem a Freestyler vezérlését!
(#) zoli_varga válasza simib hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hát lehet....

de a 1 hsz. arról szól hogy potit + gombot akar bemenetként a programba. egy megoldás a midi mert azt kezeli a progi, vagy sima billentyű. vagy dmx en beolvas állapotot. ehhez azért kell valami interfész. Vagy nem??
(#) kemenygolya válasza zoli_varga hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
nos. Maga az interfész megvan, és használom is. Enteec Open DMX névvel fut
(#) kemenygolya válasza zoli_varga hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Bocsánat...lehagytam, hogy a helyzetet valamilyen más áramkörrel gondoltam. Pl. ellenállás mérése, így így határozná meg a helyzetet %-ban, amit kiírna egy szegmens kijelző.
(#) zoli_varga válasza kemenygolya hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Akkor nem értem...

de a dmx vezérlőről ha nem gyári kapcsi rajzot ha van akkor panelrajzot is küldhetnél.
(#) AkiAudio válasza kemenygolya hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Helló,

kíváncsiságból feltelepítettem a freestyler dmx progit, és megy midi vezérlővel. A legelső indításkor external controller setup résznél be lehet állítani, hogy milyen funkció melyik gombbal, potival, encoderrel működjön.
Nyomogattam a vezérlőm gombjait, potikat tekergettem, látszólag fogadja a jeleket. (csatorna számait, meg az értékeket kiírta)

Ha jól értem kifelé tudsz dmx jelet küldeni a pc-ből a lámpák irányába, neked csak egy midi vezérlő kell, amivel gombok lenyomására vmilyen funkciót kapcsolgatsz be-ki, potikkal pl. fényerőt állítasz, gobot váltasz, stb.

Erre jó a midibox 64e. Azért írtam a fenti sorokat, mert én megépítettem, és működik (igaz én traktor pro-hoz használom, de itt a midi command a lényeg, nem a progi...)
Most próbáltam a freestylerrel, fogadja a midi üzeneteket. (Mást nem tudok csinálni a progival, mert nem ismerem)

Kell építened egy PIC CORE 8 alaplapot, AIN modult, DIN modult, esetleg DOUT modult.

AIN = 32 db potit fogad max.
DIN = 32 db gombot fogad max (vagy 16db encodert)
DOUT = 32 db ledet tud meghajtani

Azt kell eldöntened, hogy miből mennyit akarsz (gomb, poti, encoder). Ez mind az egyéni igényeidtől függ. Hány funkciót akarsz működtetni, és mivel...

Ha kell, segítek a kütyü élesztésében.
DOUT modult nem próbáltam még, mert nem építettem meg.
Gondolom USB porton akarod ráakasztani a PC-re. Erre van nyáktervem az USB-PIC modulhoz, ha kell elküldöm.

Jó móka ez a vezérlő. Bár én mindent magam csináltam, de ha nincs kedved, v. időd marogatni, még paneleket is tudsz rendelni kitben, innen:
Bővebben: Link

A fent említett német oldalon minden leírás, rajz stb. elérhető. Böngészd át, annyira nem vészes összerakni egy ilyet.

Ha valamiben kell segítség, keress nyugodtan!
(#) HERC válasza kemenygolya hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
És valami olcsóbb hangszerből vagy midi eszközből (ami ugye tud midi-t)
kitépni az elektronikát és abból valamit alakítani?

Bocs csak egy ötlet..
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem