Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Ha valakit zavar hogy a Topi féle programozót az újabb
AVR-studio mindig frissiteni akarja annak itt az új firmware 2.0a! a Topi féle 2.04. új progi a proci-ba és semmi frissétés!
Vááá, azt hiszem rengeteg ember nevében mondhatom hogy köszönjük
Igen de én még kezdő vagyok és az avr irányába szeretnék megindulni és ez a kapcsolás megtetszett... ja és már folyamatban van az alkatrészek rendelése úgyhogy mégis jó lenne az a program...
Nekem ez nem működött. Viszont ha már össze volt drótozva a programozó beleégettem az alábbit.
Sziasztok!
Azzal a gonddal fordulnék hozzátok hogy miképp lehet életet lehelni egy AVR usb belső hardverébe? Egyes típusoknál már van USB2.0-ás is ami 12Mb/s sebességet tud, csak nem tudom hol kezdjem el. A cél AVRel kiolvasott számok egy memóriából 0-255ig pl PORTB-n és usb-n keresztül felküldeni minél gyorsabban a pc-re és ezeket egy C# programmal fogadni. A sebesség nagyon fontos ezért gondoltam az USB2.0-ra. Valakinek tapasztalata ez ügyben? Konkrétan Atmega32U4-re kellene megoldás. Üdv: Suncorgo
Sziasztok ! Lenne két egyszerű kérdésem:
Úgy hallottam ,hogy a doper programozókkal kétféle módban lehet programozni.HID és CDC módban. A kérdésem az lenne ,hogy mi ezek között a külömbség. A másik kérdésem pedig az lene ,hogy a fuse bitek mit állítanek be( melyik mit). Előre is köszi!
Sziasztok!
Elnézést, ha rosszul kérdezek, nagyon kezdő vagyok, lehetséges, hogy valami triviális dolgot nézek el. Megépítettem a Topi-féle AVR Doper-t. HID módban használom Linux alól 5.8-as AVRDude-al, a vendor stringet megpatchelve. A PC-Doper kapcsolat szerintem rendben is van (lsusb listázza, és szemlátomást az AVRDude is tud vele kommunikálni, lásd lentebb). Viszont amikor programoznék vele, nem tudja konzisztensen olvasni az lfuse-hfuse-efuse-okat, illetve a device signature-t sem (mindig más jön vissza). A céláramkör nem valami elképesztő bonyolultságú, pláne, mivel arra is gyanakodtam, ezért lebontottam körülötte mindent. Most egy raszteres panelen lakó ATTiny45-ből és egy 2x5-ös apa szalagkábel csatlakozóból áll. A szalagkábel csatlakozó és az IC lábai egy kb. 1,5cm hosszú szalagkábel darabbal vannak összekötve. Zárlatot nem találtam, az összekötéseket leellenőriztem többször is. A programozó és a céláramkör közti szalagkábel 5cm hosszú, zárlatot, egyéb gonoszságot nem találtam rajta. A probléma pedig, mint fentebb írtam, az, hogy az adatátvitel nem tűnik valami megbízhatónak. Ugyan nagyjából tíz próbálkozásból egyszer egészen jónak tűnik:
Azonban sajnos legtöbbször ehhez hasonlókat kapok:
Ezeken kívül még szokott panaszkodni az lfuse-ra is, és általában különböző device signature-okat olvas ki. Ugyanakkor amikor jó (lásd eggyel fentebbi log), akkor konzisztensen 0x1eff24-et olvas ki. Nekem ez eddig úgy fest, mintha a programozó és a céláramkör közti kapcsolatban lenne valami probléma. Ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy merre induljak tovább a hibakereséssel; nem tudom, mi okozhat még gondot. Eddig a kábel hosszával próbáltam játszani (lecseréltem 15cm-ről 5cm-re), kétszer újraforrasztottam a panelen mindent (elsőre pl. vékony egyeres kábelekkel próbáltam biztosítani a szalagkábel csatlakozó és az IC közti kapcsolatot, de a végeredmény elég groteszkül és gyanúsan festett), még az usb hubot is megkerültem, és közvetlenül az alaplapba dugtam a programozót, hátha, de ettől sem lett jobb. (A CDC módot egyébként sajnos egyáltalán nem sikerült működésre bírnom - az eszköz felkerül /dev/ttyACM0 alá, viszont az AVRDude szerint timeout van az eszközre íráskor. Ezt vajon mi okozhatja? Minden esetben rootként futtatom az avrdude-ot, szóval valószínűleg nem valamiféle jogosultsági probléma lesz, de más ötletem meg nincs.) Nagyon köszönöm előre is, jmxq
Sziasztok!
Szeretnék mikroprocesszorral TCP-n keresztül kommunikálni és analóg jeleket feldolgozni, erre keresek megoldásokat. Először az Atmel felé kacsingatok és lenne pár kérdésem. Jól látom, hogy nincs olyan μC, ami közvetlenül csatlakozna a 8P8C ("RJ45") csatlakozóra, nem valamilyen másik chip-en keresztül? Pl kinéztem az AT32UC3A1 családot, "óccsó oszt jó", csak ennek is kell valami a fizikai réteg felé, pl DP83848I. Esetleg azt tudjátok, hogy PIC-ben van ilyen? Tudjátok esetleg, hogy melyikkel lehetne differenciál módban feldolgozni analóg jeleket? Amiket végignyálaztam, azok csak single ended-et tudtak. Hol van valamilyen nagy összehasonlító táblázat, hogy melyik μC mit tud? Köszi előre is.
Sziasztok! AVR-rel szeretnék megvalósítani egy egyszerű gitárhangolót. A cél ľC ATTINY13 lenne. A pontos feladat az lenne, hogy ha lejeb van a hangtól akkor egy led világít, ha feljebb akkor egy másik led világít ha pont jó akkor mind a kettő. Összesen 6 hangot kellene felismernie. Ha valaki tudna segíteni nekem benne nagyon örülnék neki. Program is kell, mert nem tudok AVR-t programozni. Köszönöm szépen előre is a segítséget.
Kozvetlen RJ45 csatira kotheto kimenettel rendelkezo ic-t nem fogsz talalni, mert eleve trafoval kell illeszteni, de altalaban veve minden uC-nek kell fizikai reteg illeszto ic, mivel a gyarto nem tudhatja, hogy te milyen kozegen szeretnel ethernetet hasznalni, viszont az MII es RMII szabvanyos interfeszen kereszul ezt tetszolegesen megvalaszthatod.
Differencialis modban az AT32UC3C szeria tud digitalizalni 12 biten. Itt van egy brossura, a vegen van a tablazat.
Sziasztok!
Én még csak kezdő vagyok és sok mindent nem értek a programozásból.A kód írásáról már elég sokat tudok,de az avr studio 4 használatáról még csak nagyon keveset. Első kérdés:Nem ismerem a fuse biteket.Nem tudom ,hogy melyik mire való. Második kérdés:Nem ismerem a programozók fajtáját(amiket az avr studió- nál kell beállítani).(nekem doper van de az nincs közte) Harmadik kérdés:Nem tudom,hogy mi az a main.c amit a beállításoknál be kell beírni. Negyedik kérdés:Nem tudom ,hogy mik azok a PORT-ok. COM1-COM9-ig.Nem tudom,hogy mi köztük a külömbség. Sajnos ezeket már kérdeztem de nem válaszoltak rá. :no: Úgyhogy előre is köszönök nagyon minden választ.
A fuse bitekrol az adott ic adatlapjan talalsz leirast. Persze tobbnyire azonos a funkciojuk, de nem art ha az adott ichez valo leirast atfutod mindig.
Az avrdoperrol minden infot megtalalsz, ha googlebe beirod (elso talalat a keszito oldala). De megsporolom neked a keresgelest STK500 kompatibilis. A main.c -be szokas tenni a main() fuggvenyt, ahonnan indul a programod. Persze a fajl neve akar lehet mas is, de a fuggveny mindenkeppen main() kell hogy legyen. A COM port az az eszkoz, amin keresztul a sorosportot(ebben is benne van a port szo, nem veletlenul) lehet hasznalni(szoftver oldalon ugye). Mivel tobb sorosport lehet a gepen ezert szamokkal egeszitik ki a nevet. Neked itt azt kell megadni, hogy melyiken talalhato a programozo(ezt meg tudod tekinteni vagy akar atallitani az eszkozkezeloben), de amennyiben van a valasztasi lehetosegek kozott "auto" akkor eloszor probalkoz azzal.
Köszi!
Most már értem. Azt szeretném még kérdezni,hogy mi a különbség az ISP és a HVISP között és mi is az a debug?
Ja,és még csak annyit akarok,hogy az adatlap mely részén találom a fuse bitek magyarázását?
A HVISP uzemmod a kis labszamu uC-nel van. Ebben az uzemmodban a RESET labra 12V-ot tesz, igy jelzi a programozast, es csak ebben az uzemmodban lehet programozni, ha a RESET labat IO labkent szeretned hasznalni.
Köszi a válaszokat!
Meg kérdezhetném,hogy mi a különbség az ic és az uc között?
IC - Integrated Circiut
uC - microController Kiborg
avr studio 4.18 Itt van azért rakom ki mert regelni kéne az atmel.com ra ami akár 5 percet is elvehet az életünkből...
Hat sokat elvisz, ha mindegyik mezobe beirsz egy x-et
IC = Integralt Aramkor - a uC meg a Mikro Kontroller, ami tulajdonkepp egy Processzor, Memoria, Program tarolo es kulonbozo periferiak osszessege (tehat majdnem mint egy szamitogep) amit tortenetesen egy IC-be integraltak ossze...
Nembaj így ecceűbb (nektek)
Tudna valaki segíteni?
A teljesítmény MOSFETEKNÉL, helyettesítésnél mit kell figyelembe venni
Sziasztok! Üdvözlök mindenkit az oldalon. Segítséget kérnék tőletek. Szeretném megépíteni a hobby elektronika oldalon lévő AVR programozót. Az ATMEGA felprogramozásához az electronics-diy oldalon lévő egyszerű programozót építettem meg. Kezdő vagyok a mikrovezérlők terén, de szerencsére szépen le van írva minden lépésről lépésre. A ponyprog2000 programot használja. Amikor a beállításokhoz érek, a com1 portot kellene kiválasztani az oldal szerint. Viszont én ezt nem tudom, mert nem aktív a link. Nekem a com3 van kijelölve. A laptopomon nincsen RS232 csatlakozó. Egy USB-RS232 átalakítóval próbáltam. És ha megnézem a vezérlőpult eszközöknél, akkor láthatom, hogy a com16-os portot használja. Ha a ponyprogon tesztelem az eszközt, teszt hibát ír ki. Úgy gondolom, hogy be kellene valahol állítanom a com-portot. Ez az átalakító egy faramuci dolog, és talán ha egy régi asztali géppel kellene megpróbálnom? Vagy mással van a gond? Minden segítséget köszönök előre is!
Szia!
Az eszközkezelőben át tudod írni a COM számát 3-ra. Válaszd ki a kábelt a kezelőben, tulajdonságok, és ott az egyik fülön van elvileg egy "speciális" ikon, ott lehet változtatni a számokat többek között.
Sziasztok ez így jó?Most kezdenék AVR-ezni és gyakorlásnak leírtam...
Idézet: „Sziasztok ez így jó?” Nem. Nézd meg jobban pl a delay függvényt, és keresd meg a különbséget aközött amit lemásoltál, és aközött amit írtál. Port pin deklarációkat is nézd meg, ez a pinbxxx Egyébként meg fordítsd le a kódot, és megtudod hogy jó-e.
hogyis?? lehet lefordítani?
F7 bill.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |