Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   664 / 2500
(#) agressiv válasza Mayan hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
El nem tudom képzelni, hogy az képes lenne olyan minőségre ami studióba való, nem véletlenül állnak a végfokok több fokozatból.
Szólt az rendesen, nyitva is voltak a tranzisztorok, de messze nem volt olyan részletes hangja mint az enyémnek.
Ami érthető, mivel egy műveleti erősítő nem képes ekkora áramot a kimenetén jó minőség mellett elviselni.
(#) bereczk.jans válasza agressiv hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Szia! Régóta gondolkodom a megépítésén.(Igen kevés a szabadidőm) Eredetileg talán egy német oldalon láttam. Milyen vég és meghajtó tranzisztorokat tettél bele? A 22pF-s kondit trimmerként tetted bele, és hangoltad oszcilloszkópon figyelve a jelet? Hogyan készítetted az induktivitást? Mekkora nyugalmi áramot állítottál be?
Kicsit konkrétabban részleteznéd az erősítővel szerzett meghallgatási tapasztalataidat?
(#) agressiv válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Azt nem sikerült beizzítani
Kimeneti trimmer kondim volt itthon az induktivitást elméletileg légmagos tekercsből kéne megcsinálni, de ahoz egy kilóméter tekercs kéne ezért ferritből csináltam ami valószínüleg nem jó.
QUAD405-öt még sosem hallottam, illetve csak gyári végerősítőt amiben az volt, de nem volt valami nagy élmény bár buliba szólt ezért nehéz ezt így megítélni.
Szóval nem fogadom el a gratulációt mivel végülis azt a tápáramvezérelt végfokot nem sikerült normálisan megcsinálni.
A végtranzisztorból a 2SC5200-SA1943-at raktam, meghajtó maradt a BD139-140 és a tápáramhoz 2SC2240-SA970-et használtam. Szerintem a tranzisztorok nagy erősítőése miatt nagyonnagy volt a nyugalmi áram amit csökkentettem, de így sem sikerült épkézláb dolgot csiholni belőle, majd egyszer megint nekindulok unalmamban akkor talán összejön, addig is próbálok minél több infót beszerezni mert nagyon kíváncis vagyok rá.
Amit írtam, hogy megépítettem az az itt található egyszerű műveleti erősítős végfok Bővebben: Link

Nálam az örök favorit a 400-as Melody
(#) hangszoros válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Persze, hogy meg. "Biztos valami könnyen jött holmi"
A doboz nem jön ki ennyiből.
A védelem nem relés, hanem egy triakos mint a Qudban. A hangszorot védi a DC-től, ha bekrepál.
(#) hangszoros válasza agressiv hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Ha legközelebb neki állsz foglattal rakd az IC-ét mert kritikus, szerezz néhány gyártótól. Én is sokat szivtam vele, de nehogymá ne tudjam összehozni, alapon franko lett
(#) agressiv válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Na akkro lessz belől egyszer valami. Az IC-t foglalatba raktam és cserélgettem is, mindegyikkel mást mutatott.
A kimeneten a 2mh-is induktivitás az valóban annyi?
(#) potenciameter hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Sziasztok. Készülőben van egy sztereo hifi erösitő, már csak a doboz hiányzik. Szeretnék tenni bele Balance-t is, valaki letudja rajzolni, hogy hogyan is kössem be és hogy, hogy müködik?
(#) hangszoros válasza agressiv hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Az mikrohenry akar lenni. 2-5ig a használatos érték. Bucherot celának hivják a kondival, ellenálással
Szkóp nélkül meredek megfelelően belöni
(#) bereczk.jans válasza agressiv hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Köszönöm a választ. Módosítottam hozzászólásomat, amiből kimaradt a gratuláció, rájöttem félreértelek.
Elismerem elég nagy kihívás összehozni áramcsatolt erősítőnél a megfelelő nyugalmi áramot. Nagyon érzékeny a tápfeszültségre. A trimmerkondi megfelelő beállítása, illetve a pontos értékű induktivitás beépítése nagyban meghatározza a működést. (Feltéve amennyiben jó a megadott érték - utána kellene számolni, mert nagyon nem mindegy milyen a hídáramkör kiegyenlítése.
(#) EgyGabor válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Üdv! Bekötöttem és elég szépen szól csak majdnem teljes hangerőnél elfogy egy kicsit a mély de a hoz képest elég szépen szól !!
(#) Action2K válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Íme. A jobb és a bal nem biztos, max felcserélendő. Lineáris poti kell hozzá, és egy 50%-os osztás lesz ezáltal, vagy egy gyári balance potit használsz, ahol a csuszkák megfelelően vannak kialakítva.

balance.png
    
(#) didyman válasza agressiv hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
"120 éves elkót "
Ember, szerinted egy öreg elkó ráírt kapacitása hogy viszonyul a valóshoz? Vagy te elhiszed 20 év után is, ami rá van írva?
"A mért frekvenciamenet nem elég odbjektív?"
Én nem láttam azt a mérést, sem a kondi kapacitásának valós értékét..
(#) hangszoros válasza didyman hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
És ahhoz mit szólsz, hogy egy 120éves MM ( magyar )+-os ? Ha nem volt széthajtva.
Vettem 100db 33/400V/105C Gluxon elkót. Egy darab 33-as nem volt köztük. Pár darab 32-es és 29, 30mikro. Meg még hosszabb tokban volt, mint a katalogus adat. Szét szivtam, mert alig fért be az energia takarékosba. Audiora meg roszhangú
(#) agressiv válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Ez hihetetlen Bsselektronikán milihenrit írnak....
Gondoltam, hogy az nem egészséges mert 2mili az már hangváltó erősen
Van szkóp is minden csak a kimeneti induktivitást egy órán át tekertem áhh....
(#) didyman válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Azok mind olyanok szinte, de a most nálam javuló EAG057-ekből mégis az MM-ek fordulnak kifelé kapacitásvesztéssel, és nem a Siemens Elyt-ek (bár ez csak egy paraméterük, de csendben megjegyzem, 10%-on belül van az összesen 6 kondi kapacitása!). Hiába no, 1967 régen volt. A GLuxon meg... Én olyat nem veszek,nem váltak be, és az egyik okot le is írtad. Kompkatba elmegy, amíg a cső világít, ha meg preparálod, akkor úgyis jobban szellőzik, az ilyen aishi meg társai hulladékoknál ez is sokkal jobb azért. Valaha, még majdnem a vörös időkben a kompaktok elektronikájában 125 fokos, ipari Rubycon volt.. Na de ez itt off.
(#) didyman válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Lehet, hogy én értem félre, amit írsz, de a Boucherot cell az csak a soros RC tag.
(#) Mayan hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
+-41V-os tápra milyen kvázikomplementer vagy esetleg sima komplementer kapcsolást ( fetes nem kell) ajánlanátok ? Minél egyszerűbbet természetesen. Buffer még jobb lenne.
(#) Mayan válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Sajnos elég kuka állapotú ez az ebe272, mint kiderült. Új végfokot építek bele a táp, a doboz és a bordák felhasználásával. A végtranyók is jók lesznek szerintem.
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
No a nagy áramú régi elkók, felérnek a mai 70-100$-os Mulardokkal. Most mértem a nyugatnémet ROE-t.:yes:
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Akkor én is mutatok kicsit durvábbat , matuzsálem 9000µF ma még ennyi . Tehát nem kell leírni a régi elkokat kapásból ...

képek I.jpg
    
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Én most tervezek nagyobb tételt ezekből beszerezni, mert halható a különbség ha ilyenekkel van szerelve egy végfok, és nem a mai mini, kis áramterhelésű, lehelet dielektrumúakkal. Pl rá a HTA 30 Moszkvai módra, amibe régi teljesítményelkók voltak. A mi maiakkal szereltjeink a közelébe nem jöttek hangban.
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Tapasztalataim szintén ezt igazolják .
(#) hugi00 hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
A kondi temahoz:

MM kondik: 200db-os csomag 1988-bol, most bontotam fel a csomagot.
Kiszedtem 10 darabot mertem. -> es mind turesen belul van.
(#) hangszoros válasza didyman hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Igazad lehet. Én a kis tekerccsel együt szemlélem
(#) hangszoros válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Kiméletből, és üzembiztonságból formálni illik használat elöt az ilyen régi holmikat. Meghálálja
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Ne bánkodj a gyári is hangilag kuka volt
(#) didyman válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Annakidején persze gyűjtöttem ezeket a kisebb kézigránát méretűeket, hát azóta más szempontok is fontossá váltak, de a ROE, Siemens, Philips kondik egyszerűen mennek mai napig olyan paraméterekkel, hogy öröm nézni. A felvetés tárgya inkább a kisebb, pármikrós nagyságrendet érinti, mert azoknál a jó nevűek is könnyebben hervadnak meg ennyi év alatt, a doboz átmérője és az élettartam között meg nem is lineáris összefüggés van.
Mostani végfokban sajnos ezek a vacak újabbak vannak (talán pont Luxon, de ezek is már 12 évesek), mert a hely is kicsi, meg akkoriban nem volt négy, egyforma MM otthon. A hangjukkal annyit tettem, hogy kaptak maguk mellé alacsony ESR típusokat, kisebb kapacitással és pár fóliát is. Noha jobban szeretném, ha mindenféle kósza rezgőkörök helyett csak egy, széles tartományban alkalmas kapacitás díszelegne, ez a felállás határozottan jót tett a magasabb hangok kivezérelhetőségének, határozottan elválnak nagyobb hangerőnél az apróbb, és nagyobb magas részletek, nyugodtabbá vált a végfok (tessék, agressiv kolléga, ennyit az általad hőn emlegetett papírokról, adatlapokról..). Majd ha egyszer oda is eljutok, úgyis kap rendes kondikat, kis alakítással el fogunk férni, csak ugye kettős mono rendszerben lakunk, hangügyileg mindenből kettő van. De lehet, hogy addigra összerakok magamnak is egy EA057 jellegű dolgot..
(#) Mayan válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Nem tudsz véletlenül egy nagyon egyszerű végfokot ami stabil és megbízhatóan megy +-41V-ról ?
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Van topikja a TDA- 7294-nek. Jó anyagokból meglepően jól szól
(#) Pixi hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Problémám a következő!
Van egy MNC eternál autórádió aminél az egyik csatorna kimenetén 11 volt van jelen, és nem szól! A többi mindegyik hibátlan! Már a 2. ugyan ilyen rádióból bontott végfokot tettem bele és ugyan ez a hiba!
A végfok TDA7388.
Valaki tudnak segíteni hogy mi a hiba, mert én nem értem hol a gond!

üdv
PIXI
Következő: »»   664 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem