Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   45 / 211
(#) niedziela válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Tolómérővel minden alkatrész lábát, távolságát meg lehet mérni. Használd a PAD varázslót, a nem kellő PAD-t meg töröld ki. Ha megrajzoltad nyomtasd ki, tedd rá az alkatrészt és kiderül, hogy kell -e finomítani.
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Értem, jó ötlet !
(#) pcroland válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
A képet el is felejtettem nézni.Nagyon klassz És hogyan lehet egyenes vonalat húzni?Úgy értem,hogy mondjuk 37 fokos szögbe.Pl.:amikor két pontot összekötök akkor ne csak 0, 45, 90, 135, 180, 225, 270, 315-fokos bonalakból állítsa össze a vonalat hanem nyíl egyenes vonalat húzzon.Ezt,hogy lehet?És még az is érdekelne,hogy hogyan lehet csak vertikális és horizontális vonalakat csinálni autoroute-nál?
(#) banyaiakos válasza pcroland hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Összekötöd a két pontot és utána jobbklikk a "töréspontra" és ott a remove corner.
(#) gulyi88 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Tedd le a vonal elejét, majd vidd arrébb az egeret és nyomogasd a szpészt, megtalálod a vonalstílusok között a töréspontmentes (egyenes, légvonal) vonalat. Vagy szemre megy a 37 fok, vagy pontosan a forgatás funkció melletti legördülő alján, be tudsz írni egyedi szöget.
A tükrözésekre figyelj oda hogy a nyákon marás után legyen olvasható irányba.
Esetleg megszerkeszted valahol (world...) és beszúrod háttérképnek és azt másolod át vonalakkal.
(#) pcroland válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Köszi.Tudom a tükrözést.Kétszer meg is szívtam vele amikor kikellett fordítani egy 4017-est(minden lábát áthajlítani) a 37 fok csak példa volt
(#) BarnaPili válasza poros hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ha a beillesztés után kinyitod a lakatot a beillesztett tervrészlet lila állapotában,akkor annyit szerkesztgeted,amennyit akarod.
István
(#) poros válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Igen már használom is tegnap este óta gulyi88 és most már a TE instrukciód szerint. Köszönöm mindkettőtöknek.
(#) shield hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Makróként betudtam másolni a panelrajzokat, de az egyik rajznál kellett a GND ezért bekapcsoltam nyomtatáskor, erre az összes kapcsolás GND-s lett. Amikor kikapcsoltam akkor az áramkör használhatatlan lett mert hiányzott róla néhány gnd forrpont.

Két oldalas panelnél a felső oldalnál nem lehet használni a GND-t?
Hogy lehet azt megcsinálni, hogy ha megfogok egy alkatrészt és odébb rakom akkor ne emelje ki az alkatrészt hanem húzza magával kapcs.vonalakat?
(#) niedziela válasza shield hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Azt a rajzot amire kell a gnd a bal felső sarokba tedd, kapcsold be a gnd-t, majd a többi rajzról ki tudod vágni a gnd-t.

Felső oldalon is lehet GND, Akkor kapcsold be ha aktív a felső réteg.
(#) san398 válasza shield hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Mindegy hova teszed a rajzot amihez használni akarod a teleföldet. A teleföld ha be van kapcsolva akkor a 1. "Zone" használatával rajzold körbe azt a területet ahol nem kell a teleföld . Rákattintasz a teleföldre, jobb oldalt 3."Cutout-area"-ra és kész Ha esetleg nem találod ez utóbbit akkor fent az ikonok közöl kattints a 2. képen látható ikonra.
Minden rétegen lehet használni a teleföldet, de csak akkor látod ha azon a rétegen állsz.
Az utolsó kérdésedre a válasz, sehogy! Ez a nyák tervező nem tudja. Ha erre a funkcióra van szükséged akkor másik tervezőt kell használnod pl. Eagle.
(#) vicsys válasza san398 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Azért ez nem teljesen igaz... Ha az alkatrészeket csak a "connection"-nel vannak bekötve (még az autorute előtt) oda cincálja, ahová akarja. Ha sikerült viszonylag pókháló mentes tervet összerakni, akkor az autorute-tal, már véglegesítheti. Ha ez utóbbi nem jól pakolássza le, ki kell törölni és manuálisan berajzolni a vezetősávokat. Persze ezután már csak megint a connection-nel lehet behuzigálni.
(#) san398 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Igen ez igaz!
(#) shield hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) storm hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az alkatrészek nevét hol kell megadni úgy, hogy az nyomtatáskor eltüntethető legyen?
Köszi!
(#) Szebence válasza storm hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Egy másik rétegen, alul tudod kiválasztania rétegeket vagy az alkatrészre jobb kattintás Név/Name és beírod az alkatrész nevét és/vagy értékét. Ez csak akkor fog látszódni, ha felé viszed az egeret.
(#) Alkotó válasza storm hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Egy külön rétegen.
Erre én a "fehér" réteget használom, ami igazából a konturmarásé lenne. Ha ez nem tetszik, vagy tényleg kell a kontúrhoz, akkor lehet a belső rétegek valamelyike is.
(#) Hurka hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Hellosztok! Hogy kell a B1-es layer tervezéskori színét megváltoztatni? Köszi! Üdv.: Hurka
(#) Alkotó válasza Hurka hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Nézd meg a leírásomat, benne van.
(#) san398 válasza Hurka hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
A magyarítottban nem működik a Beállítások menü (legalább is nálam lévőben) így az angolban próbáld.
Options - General settings - Colors itt a Color scheme-t állítsd át User-re és olyanra állítod amilyenre akarod. Apropó miért is szeretnéd ezt átállítani? Miért nem jó úgy ahogy van?
(#) Hurka válasza san398 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Mert én egy maradi ember vagyok, sokáig használtam a 4-es verziót, és abban piros volt... Megszokás. Köszönettel: Hurka
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Létezik a magyarításnak olyan változata, amelyikben működik a beállítások ablak? Köszönettel: Hurka
(#) Alkotó válasza Hurka hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Célszerű az "eredetit" használni. Ennek több oka is van, részint legális, részint minden működik benne, részint lehet frissíteni, részint elérhető árban van és végül az angol változathoz illik a leírásom.
(#) niedziela válasza Hurka hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Idézet:
„Létezik a magyarításnak olyan változata, amelyikben működik a beállítások ablak?”


Igen. ha minden igaz 08/21/2009 update magyarított.


Idézet:
„Ennek több oka is van, részint legális,”

Ha megvetted legális, ha nem akkor illegális, de köztes állapot " részint " nem ismer a törvény
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
A legális program előnyeinek mi köze van ahhoz, hogy én megvettem-e? Itt most nem rólam van szó.
(#) shield hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Mindegy hogy legális vagy nem, a magyar exe el van ......!
(#) vicsys válasza shield hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hidd el, nem egy bődületes összeg az eredeti progi. Innen vettem: Bővebben: Link :yes:
(#) niedziela válasza shield hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Idézet:
„Igen. ha minden igaz 08/21/2009 update magyarított.”


kép !

sp5.gif
    
(#) orizon hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Sprint 3.0/4.0 van felesleges . Másolni nem másolom őket ne is kérjen rá senki..... 2000/4000 hu forint.

sprint.jpg
    
(#) totikukac hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Sziasztok!
Lehet-e alkatrész listával bővíteni, és ha lehet, honnan lehet letölteni? Nekem relé beépítésről lenne szó.Köszi, ha valaki segít
Következő: »»   45 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem