Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   669 / 1679
(#) blackdog hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Én nem építettem nagy dolgot. Még elég kezdő vagyok. Ez az első önálló munkám.
Szóval elnyerte végleges alakját a már korábban bemutatott karácsonyi csengőm.
Nem vagyok egy fantáziadús ember így ez lett belőle.
(#) enree válasza blackdog hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Az elektromos része első munkának kiváló!
De abba a dobozba tökfőzelék való! Ne húzd le magad azzal, hogy nem vagy kreatív! Biztos találsz valamit, amiben jobban mutat!
További sok sikert!
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Itt van az előzmény is.

Ha valakinek még is tetszik és kéri a kapcsolást akkor azt is közzé teszem.

Egy kis hó spray -vel megtuningolva.
(#) yohnsee válasza blackdog hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ez is nagyon jó! Emlékeztet arra, amikor egy venti fordulatszabályzót csináltam 12VDC ventinek, és én is ilyen kajadobozt szabdaltam szét, hogy legyen mibe rakjam. Azok a szép idők!
Üdv
(#) CIROKL válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Idézet:
„Ez egy 2x550W/4ohm végfok, Apex tervei alapján,”
Biztos tudatlan lennék de ez publikus ? kapcsolási rajzot lehet látni róla .
Szép munka !
(#) yohnsee válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszönöm, és igen, publikus, csak linket azért nem írtam, mert nem tudom, hogy szabad-e vagy sem...mindegy ideírom, aztán vagy leveszik a fejem vagy nem.
Bővebben: Link
Üdv
(#) klemo86 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Miért ne lenne szabad?
(#) yohnsee válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Őszintén? kicsit bele vagyok még bonyolódva, habár már nem 1 hete látogatom az oldalt
(#) Abukodonozo válasza blackdog hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia blackdog!

Nagyon tetszik a munkád, a hó spray mutatós rajta, egész jó lett. Ha nagyon keresni szeretném a kákán a csomót, akkor csak annyi kifogásom lehetne, hogy a dobozt egy picit szebben is ki lehetett volna alul fúrni. De természetesen nem szerentém, szóval: szép lett!
(#) blackdog válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Jogos az észrevétel. Dremmel fúróval csináltam mindent.
Kivéve én marha a betápkábel kivezetést pisztolyfúróval csináltam. Na azonnal tört a doboz.
Dehát... Tanulópénz. :yes:
(#) Abukodonozo válasza blackdog hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Megesik! Én a vékonyabb műanyagokat pontozó-lyukmetszőkkel csinálom, egy pár jól irányzott kalapácsütéssel gyönyörű szabályos lyukakat lehet nyerni.
(#) Rumcájsz válasza blackdog hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
És most már a harang ábra "leng" is? Vagy még mindig 1 irányban kolompol?
(#) blackdog válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Leng is igen. Átalakítottam a vezérlést a 4022 -n.
(#) tomat5 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia

Ez az erősítő nem az véletlenül ami a mellékelt pdf-ben van?

Üdv.
(#) yohnsee válasza tomat5 hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia! Nagyon hasonló a meghajtó és a vég áramkör, de nem az, én úgy látom. Habár ezek is egymásról másolják, kicsit átalakítják, azután eladják sajátként.
Üdv
(#) tomat5 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia

Épp egy ilyet javítok, az élesztéssel kapcsolatban kellene konzultálnom valakivel akinek több tapasztalata van benne. Elég sokba kerültek a tranyók, nem akarom elfüstölni őket. Lehet ,hogy inkább felteszem a kérdést az erősítős topikban.
Üdv.
(#) DanyyX válasza blackdog hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Hóspray-vel befújva egész máshogy fest az a doboz, nekem tetszik, gratula!

Egy az egyben ugyanilyen dobozban marok nyákot
(#) DanyyX válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Nekem személy szerint a nagyon vagány fekete toroid tetszik Szép munka a nyák, a front-back légáramlás is nagyon helyesen van megoldva, a kapcsolást elnézve nagyságrendekkel jobb így mint az ami eredetileg volt abban a dobozban. Az 1100W Bridge-hez biztosan kevés lesz az 1kVA-es trafó.
(#) yohnsee válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szia! Köszi, a toroid szigetelése az én művem
A nyákot viszont marattam, így az nem az én érdemem.
Nos, az eredeti 250/oldalnál kicsit többet tud, igen, viszont arra leszek kíváncsi, hogy olyan időtálló lesz-e mint ami benne volt. Az a régi reflex olyan volt, mint az orosz kalasnyikov, eláshattad, akkor is működött.
No meg kb. javítani is ugyanúgy kellett - jól lezúztad, aztán működött. (Most sok elektro szaki a szívéhez kap, miközben levegőért kapkod)
A trafót meg írtam, nagyobb lesz, csak még nem tudom honnan/hogyan, meg előbb ezt kellene eladnom.
Üdv
(#) oldboy3 hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!

A fórumot olvasgatva hosszú idő idő után én is kedvet kaptam a barkácsoláshoz. Elsősorban a PIC-es dolgokban szeretnék elmélyedni.
Egyenlőre még csak próbapaneleken kísérletezgetem, később majd a NYÁK-ot is elkészítem a készülékekhez.
"Bemelegítésnek" itt egy PIC-es futófény és egy óra 16F84-el, amiket két hete állítottam össze.
(#) oldboy3 hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Bár nem órás a szakmám :no: , de a múlt hét végén készítettem még egy órát 16F628-al és LCD kijelzővel. Az első bekapcsoláskor a szegény LCD fordítva kapta a tápot , de mint látható szerencsére kibírta a megpróbáltatást
(#) zenetom válasza oldboy3 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hali!
Kezdésnek több mint jó!
A programot is Te írtad?
(#) yohnsee válasza oldboy3 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Tetszik, bár személy szerint még PIC-ekkel nem foglalkoztam...viszont a labortápod még jobban tetszik!
Üdv
(#) oldboy3 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Az az igazság hogy nem vagyok már kezdő, végzettségem és a foglalkozásom is az elektronikával kapcsolatos, csak egy jó ideje a munkám miatt nem volt időm hobbizni.
A PIC-ek már régóta érdekelnek, a programokat sajnos nem én írtam, ott még nem tartok. Ez az amit még szeretnék valamilyen szinten elsajátítani
(#) totti91 válasza golem hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
és mégis mit tud a diszkófény?
(#) nikolatesla válasza totti91 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Fel sorolta amit csinált.
Ez lenne a "disco" fény
(#) soos csaba hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok ma építettem egy patkányriasztót, mert el szaporodtak a kis mocskok, és a pincénkből összepocsékolják minden évben a zöldséget. Egy kicsit rossz lett a panel kimaratás, mert maradtak a panelen ilyen apró kis pöttyök, valószínűleg már le kellene cseréljem a vas kloridot, mert már sokat használtam. Na de beszéljenek a képek.
(#) wolverine14 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hogy, milyen elven működik?
(#) soos csaba válasza wolverine14 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Itt a rajz és a le írás róla.
(#) Moderátor hozzászólása nikolatesla hozzászólására (») Dec 20, 2010
 
Ezt mi is tudjuk, "köszönjük Emese". De, "mit tud a diszkófény?" Persze, mit is tudna, világítani. Na de hogyan? Ja, kéken! De ez nekünk nem elég. Olvass a sorok között, s írj helyesebben.
Következő: »»   669 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem