Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   4 / 62
(#) golax hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
rossz földelés alatt mit értesz?

- elnézést a rossz helyen indított témáért... -
(#) isamisa válasza golax hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Hát azt hogy a tápellátásnak a földkialakítása helytelen. Ha végigolvasol itt pár hozzászólást akkor megérted.

Csillagpontos földkialakítás, és nem kusza kábelezés a kúlcsszó.
(#) golax válasza isamisa hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
kezdem is olvasgatni

azt tudnotok kell h ez em saját, hanem egy japánban gyártott kb 5 éves házimozi cucc, és csak a doboz tetejét vettem le egyszer
(#) golax válasza golax hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
végigolvastam. kérdés: honnan lehet azt tudni h a hálózat zajos? (nekem elég sanszosnak tűnik, mivel a cucc télleg egy jobb darab viszont az elektromos hálózatunkkal volt már elég gáz...
(#) isamisa válasza golax hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Jah hogy gyári házimozi...
Hát elvileg azok jól össze vannak rakva szal abban túrkálni nem a legjobb ötlet...

De ha tudod hogy elég sok god volt a hálózatokkal akkor ki kéne próbálni egy zavarszürőt. Szerintem kérj kölcsön eggyet, vagy a boltban beszéld meg az eladóval hogy ha jó akkro megveszed.

De az is megoldás mielőtt költesz hogy elviszed a barátodhoz és ott kipróbálod, hogy produkálja ott is ezt a hibát. Ha igen a készülék sz@r...

Isa
(#) Norberto hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
El kell altatni a medvét, és máris nem lesz brumm egyik erősítőben sem
(#) mikcsek hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Hello olyan kérdésem lenne hogy miért búg a hangszóróm hogyha bekapcsolom ?? lécci irjatok
(#) Müszi válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Erősítőre kötötted rá vagy váltóáramra?
És ha erősítőre akkor melyiket építetted meg?
Mert a kérdés túl általános
(#) lamalas válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Szia mikcsek,

Nagyon keves infot arultal el, nehez lesz megmondani miert bug a hangszorod...

par kerdes: milyen rendszerben van? hazi keszitesu erositovel v. gyarival hajtod a hangszorokat? uj vagy hasznalt az erosito/hangszoro/egyeb cucc? bugott eddig is vagy csak ma kezdte? ird le a korulmenyeket hogy keletkezett a bugas (pl. hirtelen egyik pillanatrol a masikra?) stb. stb. Irj bovebben a problemarol mert igy tenyleg nehez lesz segiteni.
(#) mikcsek hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
hello.gépemhez van közzákötve jack dugóval, használt hangfal nem hazi keszitesu csak regebbi kicsit.nemreg uzemeltuk be, discmanrol nem bugott csak a gépemről búg. melléketlem egy képet rola.

DSC00665.JPG
    
(#) szabi83 válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
és erősítő nincs?
(#) mikcsek hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
az benne van
(#) szabi83 válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
földelt a táp kábel?
(#) dbase hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Szerintem csöves erősítő lesz...
(#) mikcsek hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
ez a tema annyira nem az en vilagom tehat megkérdezném hogy milyen az a csöves erősítő?
(#) Tomi20 válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
küldj egy képet az erősítő belsejéröl is! Ha nincs az erősítő bemenetére rakva semmi, akkor is zúg?
(#) very hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
csak egy kérdés.. a sz.gépen a keverőpultnál a mikrofon le van némítva???? mert az miatt gerjedhet.. akkor is ha nincs rákötve mikrofon ....tapasztalat...
(#) szabi83 válasza very hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Idézet:
„akkor is ha nincs rákötve mikrofon ....tapasztalat...”


lehet, ha gagyi a hangkártyád
(#) very válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
az volt.. mielőtt ki nem cseréltem egy Creative Audigy2-esre..D:
azért írtam.. mivel aki feltette a kérdést.. nem árulta el hogy milyen a hangkártyája.. és igy ez is hiba forrás lehet...
(#) szabi83 válasza very hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Idézet:
„nem árulta el hogy milyen a hangkártyája..”


ez is igaz


[off]nekem is Audigy2 van
(#) mikcsek hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
igen levan hallkitva mikrofon. a képek mellékelve
(#) mikcsek hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Realtec AC 97 a hangkártya
(#) very hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
igazi.. "békebeli" csöves erősítő.. namármost.. asszem itt meg állt a tudományom..:d nem tudok mit javasolni ..ilyennel még nem volt dolgom..
majd jönnek okosabbak és ők megmondják mia teendő..
(#) very válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
AC 97?????? PF:........ ne vedd zokon.. de..az valami hihetetlenül....sz..r.. akkor lehet hogy még is csak a hangkártya okozza a gondot.. hiszen az elején mintha azt írtad volna hogy discman-ről jó volt..
(#) Stefan válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
egy igazi kis antik csöves cucc van a birtokodba és nem is tudod mi az a csöves erösítő? ez bűn mennyiért vetted egyébként?
(#) Slope hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
A számítógép tápja földelt, így a hangkártya GND-je a 230V-os hálozat föld potenciálján van.

Az erősítőd meg valószínüleg földelt, vagy rá van dugva valamire, ami hálózati földpotenciálra húzza a GND-t (pl. tuner amibe kábel TV antenna van dugva)
Így létre is jött egy szép nagy földhurok.

Nem követendő példaként mondom, de ideiglenesen megbontva a gép földelését, a búgás meg fog szűnni.

Követendő példaként meg a leválasztótrafó (DiBox)alkalmazását tudom javasolni.
A
Idézet:
„Zajos Notebook hangkártya-Töltés közben”
c. topikban ki lett vesézve.

üdv!
(#) DRoland hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Hello!

Csak Slope hszéhez akarok hozzáfűzni valamait: ha a számítógép és a DVD lejátszó egyszerre be van dugva az erősítőbe, akkor nekem is búg a hangszóró, de ha kihúzom a kábel tv-t (persze azt a tv-ből ), akkor minden ok! (pedig az én erősítőm nincs is kapcsolatban a hálózati földeléssel)
(#) mefi01 válasza mikcsek hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
1 portalanítás sem ártana mert lehet hogy a por eltakar 1 kis "vezető" anyagot és az rövidrezár valamit.
1 ecsettel,vagy a mutertól csórt púderozó ecsettel tisztísd meg és ok lesz a szépség,
vagy lehet kiment 1 alkatrész amit a kosz eltakar és nem látod tőle.
porszívóval kezdd a tisztítást maj az ecset,esetleg a porszívó helyett kompresszor
(#) lamalas hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Ha discman-rol nem bug, sz.geprol meg igen, akkor valszeg Slope-nak lesz igaza, egy szep kis (vagy nagy ) foldhurok alakulhatott ki valahogy. En az erositot huznam le a vedofoldrol persze csak akkor ha egyebkent ez lehetseges es indokolt pl. kettos szigeteles alkalmazasa eseten. De igy latatlanba nehez mit mondani es javasolni. Ha nem ismert a rendszer, akkor a kovetendo pelda amit Slope is emlitett a levalaszto trafo ... annak minden hatranyaval egyutt.
(#) Isti válasza mefi01 hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
a csöveknek, és áramköreiknek nem árt a portörlés...(csak a FET-eknek

Ha szigetelő alattad a padló, iktasd ki a gép földelését, de Vigyázz, így ne fogd meg a gépet és pl a radiátort, vagy vízcsövet, mert akkor rajtad megy a föld... (rövidzár esetén végleges, hosszú gépkábelek és antennáknál csak egy nagy csípés, amúgy csak földhurok)
Következő: »»   4 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem